Imerohu abil ebaeetiliselt saledaks?

Et kõik ausalt ära rääkida pean ma alustama sellest, et ma tunnen justkui tehakse mulle liiga. Mitte et see just liiga oluline oleks, aga kuidagi jääb selline tunne, et kogu Eestimaa on täidetud kas 1)inimestega, kes on terve elu kaalunud 50 kilo ja saa üldse aru, kuidas on võimalik kaalus juurde võtta, 2) inimestega, kes liiguvad iga päev kilomeetreid, käivad korralikult trennis, söövad tervislikult ning loomulikult näevad imelised välja ja 3) inimestega, kes kunagi ei olegi soovinud kaalust alla saada, sest teatud vanuses tulevad lisakilod kasuks.

Vaid mina olen see üks ja ainus laisk inimene, kes julges kaalu langetamiseks kasutada ka nn imerohtu ehk Ozempicut. Mina, kes ma tegelikult ei olnud ju üldse ülekaalus, mina, kes ma saaksin kaalu alla kui vaataks, mida ma söön, mina, kes ei viitsi trenni teha lihtsalt, mian, kes ma ei viitsi oma keskeakriisiga muul moel tegeleda, mina, kes ma ei oska väärikalt vananeda ja loomulikult mina, kelle pärast kõik diabeetikud oma rohust ilma jäävad.

4 thoughts on “Imerohu abil ebaeetiliselt saledaks?

  1. Mina süstin ka Ozempicut. Ammu enne sind juba. Oma raha eest ostan retseptid välja. Diabeetikute peale mõtlen, aga samas on neil see võimalus, et ostavad nt kaks 0,5 mg süsti ja ongi neil 1 mg olemas. Jah, paar eurot peavad juurde maksma küll, aga see on väga väike summa võrreldes lihtsalt rasvunutega. Kellel võib-olla on diabeedist lihtsalt veidi puudu, aga päris korras enam kõik ei ole ja ise enam kõhnaks ei saa. Eks me kõik otsi oma kohta päikese all, tahame olla saledamad ja seeläbi ka tervemad. Mina küll tahan. Kui ma praegu süsti abil kaalu alla ei saaks, siis oleks ka mul varsti diabeet, kas see oleks siis parem? Et haigus ja diagnoos lubavad siis süstida, aga enne ei ole ilus? Ennetustööst on rahvas midagi kuulnud? Jah, Päästeameti töös võib-olla, aga seda saab muu eluoluga samuti siduda. Mina koormaks meie meditsiini diabeetikuna palju rohkem ju, või südamehaigena, seega ei tohiks keegi kaevelda, kui tegelen praegu ennetusega, et seda ei juhtuks.

    Mittetellijana ma kahjuks su teksti lõpuni ei näe, aga igal juhul juhul soovitan irisejatest mitte välja teha. Saa kõhnaks nende kiuste! Ja enda tervise säilimiseks ka loomulikult.

  2. Loen seda kommentaari ja oeh. Hämmastav enesekesksus – mina, mina, mina. Las tõeliselt haiged maksavad rohkem, sest mina tahan. Seda ravimit saavad need, kellele teised ravimid ei sobi. Aga ei, mind see ei morjenda, sest mina tahan. Mõnikord tasub ka mõelda, kas see mina tahan ka pikas perspektiivis tark mõte on. Kui süstimise lõpetad, tuleb isu tagasi, aga kuuldavasti võib see ravim mittediabeetikutel ka insuliini tootmise ära rikkuda, lisaks suurendab teatud kasvajate riski. Neid imelisi salendavaid ravimeid on ka varem olnud, aga aja jooksul on selgunud, et nii süütud nad pole. Paari aasta eest korjati USAs üks ära, kui mõned noored naised surid.

  3. Üks asi veel. Mind teeks ettevaatlikult, kui ravimit kirjutab välja arst, kelle teadmised ainevahrtusest piirduvad sissrjuhatavate loengutega ülikooli, olgu ta siis Silma-või nahaarst. Kas ta oskab võimalikke riske õigesti hinnata? Märgata või kas ta üldse jälgib inimese tervisenäitajaid? Ozempic võib olla uus Viagra, aga märkis suurem on tõenäosus, et ei ole. Muide, A. Šmigun on öelnud, et kaalu ei langetata mitte treenides, vaid söögilaua taga.

    • Ma ei tea kûll, millisest arstist sa räägid, aga mulle tehti põhjalik kehakoostise analüüs jm, nii et oma näitel ütlen küll, et keegi uisapäisa midagi välja ei kirjuta.

Leave a Reply