Ei saa mina teistest kehvem olla ehk jõulukingituste soovitused

Vaatan, et siit sealt hakkavad tulema jõulukingisoovitused. Ei saa minagi kehvem olla ja panen ka oma soovitused kirja. Keegi nende soovituste eest mulle maksnud ei ole ega ka midagi tasuta promoks saatnud. Need on lihtsalt soovitused kinkidest, mille üle mul endal oleks hea meel, ja ma usun, et need on kingitused, mis teistelegi võivad head meelt valmistada.

  1. Kõige pealt soovitaksin sammud seada Eakate käsitööpoodi Kadriorgu. Seda ähvardab klientide nappuse tõttu sulgemine ja sellest oleks minu arvates paganama kahju. Muidugi ei ole asukoht ideaalse kohaga ja ma ise näiteks sinna ei oleks osanud kuidagi sattuda kui poleks nende poekest lugenud, kuid siinkohal ma kutsungi üles teid oma sõprade ja tuttavatega infot jagama. Hindame käsitööd ja toetame eakaid nobenäppe. Ma tean kui oluline on sellistele nobenäppudele, et näpud kogu aeg käiks. Mu oma vanaema lemmiktegevus on sokkide kudumine.
  2. Teiseks soovitan ma siiralt kaaluda kingituseks mõne heategevusorganisatsiooni toetamist. Mul oleks siiralt hea meel kui keegi minu eest/mulle kingiks toetaks mõnd nunnut kiisupoega, ravivajavat koera, koduvägivalla käest pääsenud naist (meest). Mul on tunne, et meil on kõigil juba liiga palju asju, et väga raske on leida midagi, mis tõeliselt rõõmu teeb. Kingid peavad olema aina suuremad ja kallimad, et neist rõõmu oleks, ja see tundub mu jaoks nii vale. Palju parem tunne on head teha. Ja kui tundub, et see pole nagu päris see kingitus, siis soovitan silma peal hoida näiteks Getter Madisoni tegevustel. Alles ta korraldas heategevusliku piparkoogitaignamüügi, mille tulu läks kõik Cats Help MTÜle. Samuti jäi mulle silma, et Wild Woman ehtepood annetab oma pärlikollektsioonilt 3% Pärnu Naiste tugikeskusele. Mulle meeldib mõte sellest, et jõulud võiksid olla andmise ja rõõmuaeg, mitte vaid lihtsalt kommertspühad. Rõhk sõnal “vaid”, sest natuke kingitusi käib ikka ju asja juurde.
  3. Kui jõuamegi nö asjadeni, siis ma kindlasti soovitan soetada/kinkida Eesti disaini. Kohati mulle tundub, et Eesti disain on liiga diip, liiga raskesti mõistetav, kuid on ehteid, mida ma väga fännan. Üks selline kodumaine tegija, keda ma kiidan ja soovitan, on kindlasti Rumi Estonia. Te vist juba teate ka, et mul on tema ehteid palju. Mulle tõesti meeldivad need. Teisena ehetest soovitan ma Sigrid Kuusk ehted. Nägin kolleegil selliseid kõrvas ja armusin. Minimalistlikud, ent siiski nii palju ütlevad. Tõeliselt ilusad minu meelest.
  4. Riietest avastasin ma tänu kursaõe soovitusele Gwubi Mini. Ma olen seda kontot imetlenud eelmise aasta jõuludest saati ning kui on riided, mida ma 24/7 kannaks, siis oleks need just sellelt brändilt. Isegi dressid. Imelised! Iroonilisel kombel ei ole mul endal siiani ühtegi selle brändi riideeset, kuid ma olen üsna kindel, et ma lähiajal parandan selle vea, sest kui see bränd ei karju “maksimaalne mugavus maksimaalselt ägedas võtmes”, siis mis veel karjub. Teiseks olen ma jätkuvalt EMA lainel. Võib olla hakkavad nende pusad minema nö mainstreamiks nagu Mu Hoov pusad, aga no so what. Teksad on ka mainstream. Vähem khuulid ei ole nad ikka. Nagu ka Ema/Isa/Vanaema/Vanaisa pusad ja muud tooted. Minu arvates.
  5. Ja lõpetuseks soovitan ma kinkida kultuuri. Olgu selleks siis kontserdi- või teatripiletid. Hästi kahju, et jaanuaris enam “Felicitast”ei mängita, see oleks mu esimene soovitus olnud, aga ka ükski teine Theatrumi etendus ei ole mind külmaks jätnud, nii et Theatrumi piletid on mu soovitus igal juhul.

2 thoughts on “Ei saa mina teistest kehvem olla ehk jõulukingituste soovitused

  1. Ma annetan nagunii regulaarselt kassidele, lastefondidele, Pärnu naiste varjupaik sai just nüüd esimest korda. Mulle tundub just veidi silmakirjalik, kui äkki jõulude ajal kõik ärkavad, et “oh, vaja heategu teha.” Kui ma aastaid tagasi teatavatel põhjustel olin lastekoduga lähemalt seotud, siis see, kuidas sponsorid sõna otseses mõttes kommimägesid kandsid jõuludeks kohale oli suisa groteskne. Jajah, nad tegid muul ajal ka midagi, sest sel lastekodul oli superosav patroon, aga ikkagi, kui iga laps sai 3 viiekilost jõlupakki, mis tervislikust toitumisest me räägime. Ja tänapäeva lastekodus ei ole lastel materiaalselt mitte midagi puudu, nad on ilmselt paremini varustatud, kui vähekindlustatud perede lapsed. Nii et “vaene lapseke saab ka korra suu magusaks …” ei päde. Minu laps kusjuures üldse kommi siis ei armastanud, mugisime neid komme kogu perega nagu pöörased. Aga noh, see olen lihtsalt mina, mind jätavad jõulud suht ükskõikseks. Kellele jõulud meeldivad, nautige täiega. Ärge vanale küünikule tähelepanu pöörake. Annetage, kas kogu aeg või jõulude ajal, peaasi, et abivajaja saab aidatud.

    • Ma mõistan sind ja kõiki samade tunnetega küünikuid. Olen isegi nõus. Ma ise annetan ka püsikorraldusega juba aasta, aga siin pidasin silmas seda, et kui nkn tahetakse kinke teha, siis ka sellised jouluheateod on kingitus. Ei pea poes jõuluhullusega kaasa minema ja roomu saab rohkem jagatud:)

Leave a Reply