Ulmehinnad

Nagu te teate, siis mulle meeldivad second hand poed. Mulle meeldib uusi asju miksida vanadega ja mulle meeldib selline “(pool)kaltsakas stiil”. Mulle meeldivad teatud brändid ja mulle meeldib kui mul õnnestub leida mõni mõnus vintage asi, mis ei maksa ka hingehinda. Näiteks mu lemmikkleite on pärit Emmaus Vintage poest Stockholmis. Maksis rohkem kui ma oleksin nõus second hand poest saadud asja eest maksma, vintage poes ma saan aru, et asjad on kallimad.

IMG_2485.jpg

Samas mu Lillehammerist leitud viimase aja lemmikkampsun ja Eestist leitud must kleit maksid mõlemad vaid paar eurot, saapad saatis blogilugeja, kes need Lätist kaltsukast leidis.

22290359_1524853767553162_838947421_n.jpg

Kopenhaagenis sattusin ma juhuslikult ühte järjekordsesse vintage/redesign poodi ja see oleks iga moesõbra paradiis olnud. Vanad Levi´sed, YSL jakid, Taani disain…Ja hinnad ei olnud üldsegi ulmelised.  Kui ma õigesti näen, siis see YSL jakike maksis 750DKK ja Leviste hinnad olid umbes 300-500DKK.

22264756_1524853724219833_750229559_n.jpg

Tallinnas on üks mu lemmikkirbukaid Sarapuu kirbukas. Ma olen sealt leidnud palju pärle. Näiteks see Ida mantel ja saapad. Asjad on olnud heade hindadega. Mõistlike. Ka see täiesti uus disainmantel maksis vaid 20 eurot. Jällegi rohkem kui ma second handis tahaksin kulutada ühe asja peale, aga kui võtta arvesse, et Idal oli uut mantlit niikuinii vaja, siis me kõik teame, millised kvaliteetsete lastemantlite hinnad on. ERITI kui tegu on veel Eesti disainiga (teemast kõrvale, aga aitäh Ebapärlikarp, hea postituse eest eile!)

IMG_3033

Muidugi on seal ka utoopiliste hindadega asju ja ma olen ikka mõelnud, et kas inimesed üldse ei mõtle kui nad neid hindasid asjadele külge panevad. Võtsin Sarapuu kirbuka Instagrami lahti ja esimesed hinnad: Guess (ikkagi Guess eksju) saapad 50 eurot, Gucci kuldne kott 50 eurot (kurat, kui see on ehtne Gucci, siis ma söön oma mütsi ära!) Philipp Plein jope 195 eurot, Parajumpers parka 300 eurot, Ivo Nikkolo mantel 195 eurot, Mimi Disain jumpsuit 25 eurot, Karen Millen kleit 75 eurot, Valentino käekott 100 eurot… Ma võiks loetlema jäädagi. 

Samas võiks praegu ummisjalu kohale tormata ja Gucci ja Valentino kotte kokku osta ning siis 10 korda kallimalt edasi müüa. Ahjaa, need ei ole ju originaalid!

6 thoughts on “Ulmehinnad

 1. Miks POOL kaltsakas? 😀 Ja miks see kõik jutumärkides on? 😀

  Kusjuures ma alati mõtlen, et kui inimene on nõus kaltsukas leitud mantli eest maksma 200 eurot, siis krt, ta on juba nõus UUE eest ka 350 välja käima. Või kui keegi on nõus 50 eurot välja käima vanade tallatud saabaste eest, siis olgem ausad, ta on juba nõus ka sotiga uued ostma. Aga vb ma eksin.

  • No POOL sest ma monikord kannan ilusaid riideid ka. Jutumärgid on näpukas ilmselgelt 🙈
   Aga hindade suhtes no täpselt ju. Kui sul on 50 euri kasutatud Guess saabaste jaoks, siis sul on ka sott uute jaoks. Pealegi allahindlustega saab ehk uued ka 50 euriga?

 2. Ma ka kaltsukate fänn, kord nädalas Paavlist läbi hüpata pole probleem. Loosi lähevad enamasti lasteriided ja kodu staff, mida siis hoolega tuunin. Endale ostan palju näiteks ka osta.ee-st: Odd Molly, Cream, Noa Noa, lasteasjadest otsin ka Pomp de Lux asju. Kuna mul on 3 väikest last, siis kuluks igal aastal megasummad juba väliriietele (kõigile komplektid, kombed aeda, lisaks mitmed jalanõud jne) Kõik saab ostetud oksjonitelt, hinnad head, korralikud ka. Osta.ee leidudest suured lemmikud on mul endal hetkel näiteks konjakitooni poninahast pikad saapad,pea uued, Norra toodang (Bibba), olid vist 35 euri. Väga efektsed. Samuti ootavad mul paksust nahast 10 eurised Ecco ratsasaapad kevadet (ka pea tutikad ostast) Tavapoodides käingi ostmas vaid pesu, sokke, sukkpükse. Ja muidugi uuena ostan teatud Eesti disaini ja käsitööd- mõningad ehted (nt Kuma liblikad, käsitööprossid jm), kosmeetika (Joik), lastele midagi mängimiseks (Mimo design jm). Ka ebayst olen näiteks Odd Mollyt tellinud, hinnad väga soodsad võrreldes uute asjadega, noh ja Eestis neil nagunii polegi ju poodi. Koduasju ei hakka mainimagi, meil polegi varsti nö uusi asju kodus (need tänapäevased, mis majas enne olid, olen kõik maha müünud 😁), mööbel oksjonitelt, ise korrastatud, värvitud, igasugu riiulikesed, padjad, küünlajalad, pildiraamid, vanaaegsed nõusid jm, kõike leiab 😇

  • Ma praegu olen riiuli jahil ja kolan mööda Sõbralt sõbrale ja selliseid poode. Ma tean täpselt, mida ma otsin, aga no ei ole sellist riiul/kapp/diivanialust veel leidnud. Üht nägin, aga sellel oli juba “bronn” silt peal. Kuradima kahju oli. Olen sinuga sama meelt kodu sisustamise suhtes. Kõik uued asjad on juba ära jagatud ja asemele tuleb aina vanemaid asju;)

   • Kiika aegajalt ostasse nt antiigi alla,märksõnaks “riiul” vms- mõni müüb teinekord täitsa võiku hinna eest. Okidokis vanemat kraami väga pole, aga sealtki saime hiljuti terve toatäie antiiki ja tõesti imeodavalt. Ainult järeleminemise vaev. Ise surfan ikka igal õhtul osta erinevate märksõnadega läbi, vahel leian ikka korralikke pärleid ja kui hind olematu, vaja ainult natuke näiteks pintslit näidata asjale, siis ostan kasvõi varuks,kui hiljem kodu valmides tarvis võib minna 😇

Leave a Reply