Kuidas ma järjekordse pärli leidsin

Umbes aasta tagasi leidsin ma Norra metsadest ühe pärli, nüüd leidsin ma pärli ka Itaalia tagahoovidest. Maitsed on erinevad ja sellised elan-kellegi-kodus-tüüpi B&B ei pruugi kõigile sobida, aga mina olen sellistest ööbimiskohtadest vaimustuses.  Itaalia reisi ööbimiskohtade leidmine oli tegelikult paras peavalu, sest esimese hooga olin ma välja valinud nunnud airbnb korterid Milanost kaugemal, aga kuna ma viimasel hetkel autorendi tühistasin, oli mul vaja leida midagi, mis oleks ühsitranspordiga hästi ligipääsetav. Muidugi oleksin ma võinud jätkata airbnb pakkumistes surfamist, aga viimased kolm korda olen ma saanud vastu pükse just asukohaga, sest “koha X vahetu lähedus” ei ole absoluutselt olnud see, mida mina “vahetuks läheduseks” pean.

Antico Cortile B&B asukohaks lubati 20m metroojaamast. Ma mõtlesin, et isegi kui see on 200m, siis see on piisavalt “metroo vahetu lähedus”.  Antico Cortile kasuks otsustamisel saidki määravaks metroo vahetu lähedus (millesse ma siiski suhtusin skeptiliselt kuni kohale jõudmiseni) ning hommikusöök, Booking.com soovitused, hind ja fotod. Ma ei tahtnud Itaalias ööbida tavalises hotellitoas, kus ma olen sadu kordi ööbinud. Ma tahtsin midagi ehedamat. Antico Cortile tundus mu kõikidele kriteeriumitele vastavat.

See ööbimiskoht oli üks suur üllatus teise järel. Esiteks sinna oli lennujaamast ülimugav sõita, teiseks see asus PÄRISELT ka 20m metroopeatusest. Teiseks üllatuseks oli Whatsappi tulnud sõnum, kus kirjas, kuidas täpselt majja sisse saab, et mis koodid ja kuhu keerata ja milline uks. Selline tunne nagu läheks külla pereliikmele või ammusele sõbrale, kes on ära kolinud, ootab nüüd kannatamatult, millal me kohale jõuame ja teeb kõik selleks, et saabumine oleks maksimaalselt mugav ja meeldiv. Kolmandaks üllatuseks oli soe vastuvõtt. Mitte et hotellides muidu kuidagi ebaviisakas teenindus ja vastuvõtt oleks, aga see oli selline itaallaslikult soe ja ootav, külalislahke ja sõbralik. Kuidas reis läks? Kas leidiste kenasti üles? Kas saan teile midagi pakkuda? Cappuccinot? Americanot? Kas ma saaksin teile midagi soovitada? Kui on abi vaja, siis mina ja mu vanemad oleme vaid whatsappi sõnumi kaugusel. Imeliselt soe vastuvõtt. Tuba ei üllatanud. See oli sama nunnu nagu ma olin eeldanud. Pildid ei valetanud.  Mul oli nii hea meel, sest viimane Airbnb kogemus Kölnis, kus pildid täiega valetasid, olen ma olnud skeptilisem kui muidu igasugu tavahotellist erinevate broneeringute tegemisel.

cameradonna2-1IMG_3430_antico-cortile_cameradelladonna_2antico-cortile_cameradelladonna_5

Kui te ootate oma ööbimiskohast nö konventsionaalset hotelli, siis see ei ole muidugi teile, aga mind pani selline Milano tagahoov, restidel kuivav pesu ja kitsas lift, mis viis B&Bni neljandal korrusel, vaid vaimustusest käsi plaksutama.

DSC03669DSC03668DSC03713

Hommikusöök oli üks kriteerium, mida ma sel reisil ka taga ajasin hotelli broneerides. See oli üks väheseid kohti, kus arvustuste järgi oli väga hea hommikusöök. Viimati Roomas olles koosnes hommikusöök kuivanud saiast ja moosist ning ma ei söö moosi. Siin oli aga laud lookas. Oli ka moosi, aga oli erinevaid itaalia juuste ja sinke, värskeid puuvilju, omlett, praemunad, värskelt pressitud ja tavaline mahl, jogurtid. Kodune ja mõnus. Mitte selline traditsiooniline hommikusöök, mida pakutakse igas teises hotelliketis, vaid täpselt jällegi selline tunne, et oledki kellelgi külas. Hommikul ärkad selle peale, et keegi kobistab (väga tasa, et mitte sind äratada!) köögis, saad aru, et hommik on käes, laiskled veel natuke toas ja astud siis kööki, kus ninna lööb värske omleti, saiakeste ja kohvi lõhn. Suure laua taga istuvad teised külalised ja käib mõnus jutuvada. Angie ema küsib, millist kohvi sa soovid ja püüab iga su väiksemagi soovi täita, keelebarjäärist hoolimata said kõik asjad aetud. Nii sõbralik ja mõnus algus hommikule.

DSC03943DSC03944

Kui me kolmandal hommikul peale hommikusööki lahkusime, jäi meist maha mõnusalt söögilaua taga sumisev seltskond. Ahhh, nagu Itaalia perekond õhkasin ma ja natuke oli kahju lahkudagi. Ehk satume me varsti uuesti tagasi. Ma vähemalt loodan.

 

 

8 thoughts on “Kuidas ma järjekordse pärli leidsin

 1. Täiega imetlen selliseid B&B omanikke. Igasuguseid karvaseid ja sulelisi käib läbi ning sa pead suutma neile kõigile naeratada ja kohvi pakkuda. Ma olen sõbralik inimene küll, aga vahel ikka täielik erak. Ja vot see on see, mis paneb mind mõtlema, kas ma tahan ikka majutust pakkuma hakata oma väikses paradiisis…

  • Mulle meeldiks endale ka sellist B&B pidada, aga jah selles mõttes on sul õigus, et käib ju igasugu karvaseid ja sulelisi ning kõik päevad pole vennad ka. Äge et selliseid B&Bsid leidub, sest tõesti nagu oleks oma Itaalia perele külla läinud.

 2. Ja siis mina, kes ma töötan B&Bs istun siin köögis lqua taga ning tahaks lihtsalt kerra tõmmata ja nutta, sest lihtsalt stress tundub ületamatu 😫😉

  • Eks ole. Meie siin idealiseerime ja romantiseerime B&B elu ja siis keegi, kes PÂRISELT töåotab sellises kohas, on stressi suremas. Ma aitaks sind kuidagi hea meelega, tulen tööle su juurde;)

   • Mõni päev asjad lihtsalt ei suju üldse ja tundub, et kogu maailm töötab minu vastu. Täna lihtsalt on selline päev. Muidu nii hull tegelikult ei ole…
    Aga tule jah, mitte tööle vaid närvide rahustuseks veinike ja matkale 🙂

 3. Mina, kes ma ka selle valdkonnaga tegelen, tunnen suurt erinevust. Ma olen töötanud ülikooli ajal külalistemajas ja see töö oli läbi hammaste, sest noh, elama peab.
  Täna ei teeks ma sellise tundega tööd mitte mingil juhul. Täna ma ise ka tunnen, et see, mis ja kuidas ma teen, paneb silmad särama. JA ainult niimoodi on hea tööd teha, eksju? Ehk et oma asja teed ikka suurema südamega, kui kellegi teise asja. On mul ka olnud karvasemaid hetki ja külalisi, aga siis on võimalus omanikuna ka midagi öelda või teha, et seda muuta. Alluvana pead sa lihtsalt ära kannatama.

  See Itaalia proua ilmselgelt naudib oma ettevõtmist. Nii tore on sellistes kohtades peatuda, kes päriselt ka just sind ootavad 😉

Leave a Reply