Tänapäevane Mina, ürgse Naise Hing

“Lohvakad triiksärgid, püksid ja kontsad – see oled sina!” Nii iseloomustas minu stiili üks mu sõber. Ta ei eksinud. Minu “kontori-välimus”, milles ma end kõige mugavamalt tunnen on tõepoolest just selline ülalnimetatud kooslus. Ta unustas mainida  vaid ühe asja. Ehted. Minu jaoks on olulised ka ehted, mitte nii, et ma oleksin pealaest jalatallani kulda ja karda täis, vaid mingi väike detail, mis liialt ei torka silma, aga paneb mind hästi tundma.

Siinkohal pean ma ütlema, et mul on äärmiselt hea meel, et ma WildWomani ehted avastasin. Mul on üks medaljon, mida ma kannan praktiliselt kogu aeg ja iga riietusega. Ka teksade, t-särgi ja tossudega. See on nii minu ehe ja ma tunnen, et see annab mulle enesekindlust. Nüüd te kindlasti juba mõtlete, et kuidas mulle siis WildWoman sobib kui ma armastan ehetes minimalismi, kas need pole mitte sellised ehted, mida vaatad pildil ja mõtled, et vau kui äge, aga ise ei kannaks välja. Kannate küll. Mina ju kannan. Tavalise naise, mitte modellina pildil.  Kuigi mulle meeldivad ka WildWomani nö pöörasemad ehted, on mul nüüd äärmiselt hea meel öelda, et nende uus ehtekollektsioon, mis on disainitud Eestis ning valmistatud Indoneesias Bali saarel käsitööna taaskasutatud hõbedast, on just midagi sellist, mis ühendab moodsa naise minimalismi ja ürgse naise hinge.

Saage tuttavaks uue WildMe kollektsiooniga!

Kollektsiooni teeb eriliseks asjaolu, et ehted on valminud taaskasutatud hõbedast. „Balil korjatakse vana hõbe kokku (ka meie viime sinna enda garantiilised või katki läinud ehted) ja sulatatakse üles. Lisatud metallid põletatakse sulamassist välja, et saada kätte 100% hõbe. Seejärel segatakse see uuesti 92,5% hõbedaseguks, mida kasutatakse uute ehete valmistamisel,“ täpsustab WildMe autor ja brändi looja Marika Tamm tööprotsessi.

Mind ennast kõnetas aga ennekõike kollektsiooni sõnum. WildMe kujundid on nagu moodsa aja ruunimärgid. WildMe on sügav enesearmastus, mis teab Sinu kui naise väärtust.  WildMe on kõikumatu eneseusk, et oled iseendana täiuslik.  WildMe on oma unikaalsuse väljendus, mis ei vaja teiste heakskiitu. WildMe usaldab naiselikku intuitsiooni. WildMe on teadlikule naisele. Ma ei arva kaugeltki mitte, et mina oleksin täiuslik, aga rahuloluks ei vaja ma absoluutselt teiste heakskiitu ja ma tean oma väärtust. Just viimasel ajal on see hästi tugevalt esile tulnud. Enesekindlusega ei ole mul kunagi probleeme olnud, aga eneseusk on mõnikord minu takistuskivi, ma olen kippunud oma väärtust vähendama. Mitte enam.

Roosa kvarts ei ole üldjuhul minu lemmikkivi, kuid selle komplektiga tekkis mul kohe side. Kui lugeda rohkem roosa kvartsi kohta, siis ma sain aru, kust ja miks see side tuli. Ma olen viimasel ajal õppinud rohkem oma tundeid ja soove väljendama, teate ju küll, tunnete väljendamine ja asjadest otse rääkimine ei ole minu teetassike. Selgus, et see ei olegi nii raske. Tänu sellele on mu elus hetkel kordades rohkem rahulolutunnet.

Kuukivi aitab jätta selja taha kõik vana ning leida oma küsimustele vastused enda seest. Minu jaoks seega täiesti loomulik valik.  Lisaks meeldib mulle kõrvarõngaste disain – kui te lähemalt vaatate kodulehelt, siis näete paremini, et kõrvarõngad ei ole ühesugused. Mulle nii meeldib see väikene vimka nende ehete juures.

Selle konkreetse kollektsiooni puhul paelub mind nii väga teadmine, et tegu on Eesti disainiga. Kuigi ehted ei ole ju personaalselt mulle disainitud tunnen ma siiski nendega palju rohkem sidet kui seal taga on teadmine, et keegi on need siiski Eesti naise jaoks disaininud. Ma pidin paar kuud tagasi olude sunnil kandma ühe teise ehtepoe ehteid. Ütlen teile käsi südamel, et ma tundsin end ebamugavalt, sest ma nägin kui kehva kvaliteediga nood ehted olid, keegi on need lihtsalt odavalt Hiinas valmis vorpinud ja nendes ei olnud mingit hinge. Wild Womani ehetes on nii hing kui lugu.

71186727_2423957687657666_8575573982298767360_n71499958_2213531382240901_6332451183667445760_nthumbnail_eveliisile1

Viimane komplekt, millega ma ka ehtepoest koju jalutasin, on minu jaoks eriline. Mitmel põhjusel. Roheline ametüst on tähtkuju järgi minu kivi. Puhta energiaga kristall, mis õpetab märkama enda edusamme ja liikuma julgelt arengu teel. Te olete ju saanud aru, et just edusammude märkamine ja areng on need võtmesõnad, mis praegu mul elus olulised on. Aga mitte vaid rohelise ametüsti pärast ei ole just see mu lemmik. Selle komplekti disain on minu arvates jälle selline, mis sobib iga riietuse juurde. Annab just selle väikese lisa, mida üks lohvakas triiksärk vajab.

70905722_743398722792831_4208191639312662528_n

See komplekt oli täiesti mina. Poes ehteid valimas käies lappasin ma ehteid ühele ja teisele poole, olin kahevahel ja ei suutnud otsustada, siis aga nägin seda ripatsit ja olin müüdud. Mu meelest see ka iseloomustab kollektsiooni kõige paremini. Moodsa aja ruunikivi. Ürgse hingega moodsa naise hõbeehted.

Lõpetuseks näitan ma teile ühte pilti, mida ma tegelikult ei plaaninud näidata. Ma olin enne pildistamist käinud krüolipolüüsis ja mu kõht oli seekord üsna jõhkralt paistes. Ei armasta ma muidu pildistamist ja poseerimist, suure kõhuga tegi see pildistamise minu jaoks veelgi ebamugavamaks. Ses mõttes, et ma olen väga uhke, et Wild Woman näeb minus seda “tavalist naist”, kes sobib nende imelisi ehteid reklaamima, aga ma ei tahtnud neid alt ka vedada. Mõtle kui ükski pilt ei tule välja. Mõtle kui ma näengi välja nagu “rõve mammi” nagu armasad kommenteerijad aegajalt mulle meelde tahavad tuletada. Ühesõnaga, ma vaatasin allolevat pilti, esimese hooga tahtsin ma karjuda, et appi, palun photoshoppige mu kõht ära, aga siis vaatasin ma seda pilti uuesti. See pilt meeldib mulle. Miks? Kõhust hoolimata on selles pildis enesearmastus, kõikumatu eneseusk, teadlikkus, naiselik intuitsioon, unikaalsuse väljendus, mis ei vaja teiste heakskiitu.

Selles pildis on WildMe.

MUAH: Laura Salla MakeUp,  Foto: Ethel Eliis Grünberg, Ehted: WildWoman Ehtepood

WildWoman on Eesti suurima hõbeehete valikuga ehtepood. Paljud WildWomani ehted sisaldavad erinevaid haruldasi vääris- ja poolvääriskive. Enamik ehetest on ainueksemplarid, kõik on valminud käsitööna. WildWomani ehtepood asub Tallinnas Foorumi keskuses, ehetega on võimalik tutvuda ka veebipoes www.WildWoman.ee. Kõigile ehetele kehtib kaheaastane garantii.

11 thoughts on “Tänapäevane Mina, ürgse Naise Hing

  • Sa nii tihti mainid, et sul on suur kõht ja tood mõne pildi, kus sul sinu arvates on suur kõht. Ma siis alati vaatan ja mõtlen, et kuskohas see suur kõht sel pildil on, no mitte ei näe seda 😀 Eks me ise oleme enda kõige suuremad kriitikud, aga mina pole iial näinud, et sul suur kõht oleks – täiesti tavaline kõht. Et teised ilmselt üldse ei märka seda, mida me ise kõige rohkem enda juures kritiseerime. Kõik on väga ilusad pildid! 🙂

   • No vot eks see nii ongi, et ennast häirivad mingid asjad tunduvalt rohkem kui teisi. Ma selle pildistamise ajal tundsin end ääärmiselt ebamugavalt, sest tõesti mul oli kõht paistes ja valus, aga lõpuks mõtlesin ka, et aga mis siis…me ei reklaami mind, vaid seda et ehteid saab kanda iga naine ja igas olekus:)

   • Öeldakse, et kui midagi head öelda pole, siis ära üldse ütle. Kuid juba tuli teemaks siis ennem neid kommentaare vaadates ma mõtlesin, et see kleit on möödapanek kuna toob kõhu just rohkem esile. Üldse mu arvates Eveliisi kehaga ei sobi, sest toobki esile selle mida tahaks nagu peita eks. Mulle hakkas küll kohe silma.

 1. Ühe ehtekunstniku jaoks õudselt kurb lugemine. Saan aru, et reklaamartikkel, aga õudselt hingele hakkab.
  Alustuseks lause: “Kollektsiooni teeb eriliseks asjaolu, et ehted on valminud taaskasutatud hõbedast.” See tegelikult ei tee ühtegi kollektsiooni eriliseks – absoluutselt KÕIK ehteKUNSTNIKUD Eestis kasutavad taaskasutatud hõbedat. Keegi ilmselt ei tule isegi õrnalt selle peale, et hõbedajääke ära visata ja väga suur hulk kunstnikke kas valavad ise hõbedat või siis lasevad selle ümber töödelda. See on ühe ehtetegija jaoks nii jabur müügiargument, et seda on isegi piinlik kasutada kui tead, et kõik teised ka seda teevad.
  Ning edasi: “disainitud Eestis ning valmistatud Indoneesias Bali saarel käsitööna taaskasutatud hõbedast, on just midagi sellist, mis ühendab moodsa naise minimalismi ja ürgse naise hinge”. Võimas. Aga Eestis disainitud ning Eestis valmistatud ehted? Mine jaluta üks kord näiteks läbi Pikal tänaval asuvast A-galeriist ning vaata, mida Eesti ehtekunstnikud OMA kätega valmis teevad. Täiesti ise, otsast lõpuni, ilma Bali odava tööjõu ja kaasneva transpordi ja reostavate lennutundideta.

  • Tead, ma ei oska selle kommentaari peale mitte midagi öelda, kahju, et sind kurvaks tegin. Reklaamartikkel või mitte, aga oma blogis reklaamin ma vaid tooteid/teenuseid, mida ise tarbiksin.

  • Palun vabandust, aga a-galeriis võib ka väga pettuda. Olen sealt saanud väga ebakvaliteetseid ehteid, just kivi osas. Olen käinud tagasi sooviga asja korrigeerida, ühe sõrmuse viisin komisjonikauplusesse seetõttu, lihtsalt, et temast vabaneda. Üks seisab galeriis juba kolmandat kuud ja ootab kohendamist, lugupeetud kunstniku töö. Ma a-galeriid küll enam ei usalda. Ehtekunstnikud müüvad muuhulgas ka usaldust.

 2. Mulle meeldib see pilt, kus sul on kleit, sukad ja saapad. Nii armas ja korrektne. Ma tean küll, et elegantne lohakus on su firmamärk, aga (siit järgneb minu arvamus, mis ilmselgelt ei pretendeeri absoluutsele tõele) see ei kaunista sind tavaliselt. Teeb laiemaks kuidagi. Aga see kleidiga pilt on imeline. Räägid, et su kõht oli punnis, sul olla lisakilod – kus, no kus? Väike ilusa kehaga inimene. Ja tuleb välja, et sul on väga kenad jalad, polegi enne märganud.

  Ehete kohta aga olen sunnitud ütlema, et ei ole enne ette tulnud, et ehtefirma toodang tervenist mind äärmiselt ükskõikseks jätaks, aga WildWoman on sellega ometi hakkama saanud. Kolm

  • Hehh, aitäh! Ma tean et see lohakus teeb laiemaks, aga ausalt ma tunnen end niimoodi mugavalt. Samas jaa ka korrektne on vahelduseks tore olla;)
   Ja ehetega on nii et ega kõigile ei pea ega saagi meeldida, minule puges WW hinge, kuid ma ei utle et kõigile peaks. Igale oma

 3. Pingback: There are too many confusing things present. Things I know. Thoughts I have. Sarcasm. – Estonian with a backpack

Leave a Reply