Non vedo l’ora!

Ma olen alates ülikooli kolmandast kursusest tahtnud minna õppima itaalia keelt. Ülikoolis panin end lõpuks ka itaalia keele kursusele kirja, läksin õhinal kohale ja sain teada, et olin end pannud kirja edasijõudnute itaalia keelde. Ilus oli kuulata, aga aru ei saanud ma muidugi midagi. Meelde jäi vaid üks lause, mis hetke muidugi ei ole meeles, aga pidi ilmselt tähendama, et koopiamasin ei tööta. La macchina el…

Itaalia ja itaalia keel võlusid mind sellest ajast saati kui kunagi ammmmmu kunstiajaloo kursusega Roomas käisime. Itaalia on üks nendest kohtadest, kuhu ma alati tagasi võiksin minna ja ikka luban ma endale, et kohe hakkan keelt õppima. Miks ma seda ometi edasi lükkan kogu aeg? See on niiiii ilus keel. Üldse tahakski rohkem keeli osata. Nii kade (jah kade!) on kuulata vaadata neid inimesi, kes keeli oskavad. Mu onul oli õigus kui ta mulle kunagi algkoolis ütles, et Liisu, õpi keeli, see avab uksed. Ma õppisin ja see on uksi avanud, aga aru ma ei saa, miks ma rohkem ei ole õppinud.

Igatahes. Viimati käisime me Marekiga Roomas KUUS AASTAT TAGASI. Ma olin neljandat kuud rase ja ütlesin Marekile, et lähme nüüd, kes teab, millal jälle kahekesi reisile saab. Ja saate aru, me ei olegi KUUS AASTAT KAHEKESI kusagil reisil käinud. Ida loomulikult äärmiselt vahva reisikaaslane ja seegi kord olin ma väga kahevahel, kas ta tädide juurde jätta või ikka kaasa võtta, aga viimasel hetkel mõtlesin, et ei…no natuke oma aega on ka vaja. Pealegi on suvel ees ootamas jällegi iga-aastaseks traditsiooniks saav lastereis. Kuigi…te ei kujuta ette kui juuksekarva otsas on see koos reis rippunud. Te ju lugesite, et Marek oli nädalavahetusel palavikuga suremas ja kuigi mulle tegi see maailmalõpu tunne natuke nalja, siis ma ikka vaatasin eile hirmuga, et ta ei saagi terveks. Ptüi, ptüi, ptüi…tundub, et siiski jääb elama ja kolistab end minuga koos lennukile. Mitte et ma ei oleks talle juba nähvanud, et pekki küll, ma lähen üksi. Minu kiiks, üle võlli asjad keerata. Aga kiiksudest ja naiseks olemisest ma kirjutan eraldi postituse.

IMG_01901.jpg

294276_544955412209674_935529010_n

Nüüd ootab meid ees Milaano.  Viimane kord ma Milaanost just ei vaimustunud, aga ma olen valmis sellele linnale uue võimaluse andma, sest võib olla meie endi ootused olid teised tookord ja aega linna avastamiseks liiga vähe. Teate, mis veel veider on? See on esimene kord elus, kui ma olen päriselt välja uurinud, kuidas lennujaamast saab hotelli, palju maksavad metroo piletid, mis kell väljuvad ja isegi endale hotellide aadressid üles kirjutanud. See on minu puhul täiega next level. Isegi autorendi tingimused lugesin läbi, hakkasin põnnama, et noh minuga ju juhtub alati midagi, tühistasin rendi ja vaatasin järgi, et Comosse ja Varesesse saab kenasti ka ühistranspordiga. Miinuseks see, et termid jäävad seekord külastamata, aga ma ei taha ka päris nii edasi-tagasu vaid joosta, et igale poole jõuaks. Alati saab tagasi minna. Esimene B&B tundub ka nunnu. Loodetavasti on ka. Suhtlus nendega on igatahes küll äärmiselt meeldiv olnud. Pöidlad pihku:)

Capture.JPG

Tegelikult on tobe mingi nii tavalise reisi üle elevil olla, aga ma olen, sest 1) ma alles harjun selle tööl käimise värgiga, et on puhkused ja asjad ja 2) väike lapsest puhkus (ja lapsel vanematest puhkus) on olnud long overdued. 

*Postituse pealkiri siit.

21 thoughts on “Non vedo l’ora!

 1. Käisin ka just esimest korda elus Milanos. See linn ei suutnud mind kohe üldse võluda ja oli kuidagi väga igav (ootan juba postitust – äkki mõtlen kunagi ringi). Aga Como järv võttis hingetuks – need piltilusad rannikuääre mägiteed ja peegelsile järv. Ohh… Bergamo oli ka enam-vähem ja sealt saime imelist pitsat (suva kohta astusime sisse). PS! Kui on äraantavat pagasit, siis tasub lennujaamas aega varuda – tundus, et Ryanairi lennud läksid kõik samast august ja samal ajal (Orio al Serio lennujaamas).

 2. Läheme samuti kuu aja pärast Milaanosse. Kahekesi ja neljaks päevaks ehk iga lapse kohta lubame endale ühe puhkusepäeva. Ilusat reisi teile ja ootan väga Sinu reisikirjet :). Saan veel oma plaane kohendada ;).

 3. See on just nii armas, kuidas Sa selle reisi pärast elevil oled! Tahaks ka kunagi veel sellist reisiärevust ja ootust tunda.. Jään ka postitust ootama.

 4. Minu vau oli see, et Milanos jõudsime Garibaldisse (mitte Centralesse) ja seal kõrval oli moodsat arhitektuuri ning need rohelised majad, neid “elusast peast” näha oli mu jaoks tõesti vau. Paraku pole jõudnud monumentaalkalmistule aga muus osas on Milano-tuur suht lühike ja kiire – Tuomo, la Scala (väljast nigel, soovitan piletid osta ja midagi vaatama minna), Parco Sempione koos kindluse ja teises otsas asuva triumfikaarega, mulle meeldib veel Naviglo, see on midagi Milano kohta teistsugust…. ja mingi suhtkoht sirge tee sealt Navigli triumfikaare juurest kesklinna, seal ääres oli üks väga lahe kirik. Ma kolan muidu praktiliselt kõik kirikud läbi, mis teele jäävad.
  Vareses on kena vanalinn, mu meelest seal suurt vaadata pole aga tore on Sacro Monte (aga ma ei tea, kas sinna ühistranspordiga saab), veel jääb sinna lähedale Arcumeggia mägiküla, mis võiks ehk sulle meeldida ja Maggiore ääres on põnev (mu jaoks) Eremo di Santa Caterina del Sasso. Kui oleksite autoga, siis soovitaks Orta järve ja Orta linna … see on väga nunnu koht.

 5. Duomo, ma juba düsgraaf…

  ja söögikoht Vareses – The Premiata Gnoccheria and Risotteria Via Carlo Cattaneo 1

  ja üks koht, mis mul plaanis aga pole jõudnud käia: Monteviasco

 6. Como …. ühed kõige ilusamad mälestused Itaalia reisist 💖 külastasime ka villa Balbionellot, mis on Como linnast veidi kaugemal – seal filmiti väike lõik Casino Royal’i jaoks ja see oli minu kiiks, et tahtsin sinna kindlasti minna. Oli imeilus! 😍

  Mõnusat reisi teile!

 7. Meie oleme üle kõvasti üle 10 korra Itaaliat külastanud. Kokku enam ei mäleta lugeda. Viimastel aastatel kogu perega autoreisid Itaaliasse. Itaalia keelt plaanisin õppima hakata nii ammu , et ei mäletagi enam, kindlasti enne esimese lapse saamist 14 aastat tagasi. See aasta tegin ammuse soovi teoks ja läksin lõpuks õppima. Kui selgeks ma selle keele Rahvaülikooli algkursusel saan, aga söögikohas ja poes peaks hakkama saama.
  Milano piletitel olen ka silma peal hoidunud, see linn on külastamata. Vahvat reisi!

 8. Keele õppimisest rääkides. Ma tõmbasin endale hiljuti sellise äpi nagu Drops, mis oli 2018. aasta kõike populaarsem äpp, nagu selgus. 5 min päevas on tasuta ja õpin hispaania keele sõnavara. Esilagu see 5 min on minu jaoks piisav. Paras autoga sõites (kõrvalistmel ikka) rullida. Tasuline versioon on palju mahukam ja tegelt üldse mitte kallis. Varsti pärast alla laadimist juba tuli pakkumine, et mingi 36 eur aastaks.

  • Drops mulle ei meeldinud, kasutan Duolingot või mingi sellise nimega asja… seda paraku pole eesti k baasil, nii et tuleb inglise k või mõni muu tuttavam keel abiks võtta.

   • Ma pole ka veel otsustanud Dropsi osas, kas see mulle meeldib. Pole seda laiendatud versiooni kasutanud, et kas seal on midagi huvitavamat ka. Mul on endal üsna hea keelavaist ja omandan neid kiiresti, seega võib see lahjaks jääda küll. Hetkel 5 min rullimist põhisõnavara omandamiseks on piisav, aga kui tõsisemalt tahta osata, siis jääb sellest väheks küll. Ja tegelikult kui peaks üle 5 min seal midagi tegema, siis muutuks suht tüütuks ka vist.

 9. Ma olen mitu korda mõelnud, et kommenteerin sinu Milaano reisi. Palun ärge tehke seiklust Palja Porgandi radadel II.
  Minu üks lemmikumaid linnu on Milaano. Ta on nii mõnus ja lihtne. Seal pole massides turiste ja tavainimesed ei kao ära. Seal on mõnusalt ruumi liikuda ja on ka kuhu minna. Isegi piletite hinnad on naeruväärselt odavad – võrreldes nt Firenze ja Roomaga. Hea küll, muuseumid on ka pisut väiksemad, aga saabki kiiremini info kätte.
  Kui sa kaarti vaatad, siis liikudes oma hotellist Loreto peatuse poole, siis seal on 1 second hand, mitte kõige parem, aga ehk leiad midagi, lisaks on seal kõrval SUUR toidupood, mitte Lidl.
  Kindlasti minge Duomi katusele, seal on küll koguaeg remont, aga üle 600 aasta ehitatud hoonet (ohvriand, et sünniks poeg)tulebki ju hooldada. Siis jalutage läbi maailma esimese ostukeskusekeskuse,https://et.m.wikipedia.org/wiki/Galleria_Vittorio_Emanuele_II (kindlasti keerutage pullimunadel ja tooge õnn oma õuele) La Scalasse. Minge La Scala muuseumisse, seal lastakse jalutada läbi teatri ka. Seal peaks praegu olema näitus La Scala läbi ajaloo. Mingid fotod ja maalid + püsieksponaadid. Pilet oli umb 8 €

  Navigilisse soovitaks minna õhtust sööma, seal on palju pisikesi kunstigaleriisid ja poppe söögikohti. Tagasi võite sõita ju trammiga.

  Viimane kord käisime Loodusloomuseumi (seal on pilet 5€) kõrval Moodsa kunsti muuseumis. St, et siis see modern art oli aastast 1800 ;).

  Soovin toredat puhkust.

  • Kindlasti mitte ei tee me Paljas Porgand II. Seepärast ka jäime hoopis Milanosse pikemaks, et poleks tõmblemist.
   Second handide soovitused vaid teretulnud🙏
   Duomo katus ka plaanis. Muidu votame tapselt nii, et kas viitsime voi kuidas ilm on.

 10. Te tulete liiga vara, Maggiorel pole veel Borromeo saared avatud, kui kõik õitseb, siis on need imelised! Ja Euroopa kõrgeim kosk ei tee vist veel täisvõimsusel tööd (suvel võetakse mingi aeg vesi hüdroelektrijaama teeninduselt ära ning näeb täisvõimsusel

 11. Hehh, sa ära siin nii paku midagi. Ma panen nüüd kõrvataha ja vaata kui koputangi ühel päeval su uksele, et kuule ole hea ja paku öömaja:)

Leave a Reply