Ma tahaksin täna tantsida!

Ärkasin hommikul üles imeliku tundega, täpselt sellise tundega, et midagi hakkab juhtuma. Ida tegi mu kõrval silmad lahti ja küsis, kas tal täna ongi sünnipäev. Vastasin jaatavalt. Kuigi päris sünnipäevani on veel täpselt nädal, oli lõpuks kätte jõudnud see päev kui ta sai Norra lasteaias oma sünnipäeva tähistada. Ju see siis ongi, mõtlesin ma, miks ma end teistmoodi tundsin. Ikkagi viie-aastane laps. Pagan, saate aru, aeg ongi läinud nii kiiresti kui mulle öeldi ja ma ei uskunud, sest beebiiga tundus nii piinarikas. Ma olen selle üle elanud. Nüüd saab minna vaid hullemaks, eksju?

Viisin Ida lasteaeda ja keskendusin tööasjadele. Ma tean, et paljud võivad pidada seda ebaausaks, et aegajalt kodust tööd saan teha, aga ausalt, ma ei ole see inimene, kes seda ära kasutaks kurjalt, ma töötan kodus hoopis produktiivsemalt ja keskendunumalt. Samas see ei tähenda, et mulle ei meeldiks kontoris tööl käia. Meeldib küll. Ma tean ka, miks varem ei meeldinud. Kui on ebameeldiv õhkkond ja ussitavad kolleegid, siis püüadki eemale hoida. Lihtne. Meilboksis oli kiri ühelt potentsiaalselt suurkliendilt. Väga positiivne kiri. Me oleme oma läbirääkimistes üsna põnevasse punkti jõudnud. Muidugi tahaks ma, et see kõik käiks kiiremini, aga siis tuletan ma endale meelde, et kiirustamisega kaugele ei sõua. Rahu, rahu, sul on aega, sisendan ma endale. Muide, müügiinimestele on mul vaid üks soovitus – müük läbi sotsiaalmeedia. See toimib palju paremini kui niisama klientide tagaajamine. Viimasel seminaril sain ma ka kinnitust oma arvamusele, et inimesed ei taha suhelda, nad ei taha teiste inimestega suhelda ja seepärast te ei saagi neid telefoni teel kätte, kasutage muid kanaleid ja suhtlus toimib. Enda peal proovitud ja jube hea kui keegi selle ka välja ütles. Oma kogemusest. Pikaajalisemast kogemusest. Ühesõnaga istun nagu nõeltel ja nuputan kogu aeg, kuna juba tõsisemaks tööks läheb. Nii põnev on.

Õhtul vaatasin oma meilboksi. Seal oli ühe kinnitus sortimendinõukogust, et trööstiplaastrid võeti sisse veel 28 apteeki. Testperioodiks, aga ikkagi. Ma ei tee nalja kui ma ütlen teile, et täpselt kaks aastat tagasi hakkasin ma nendega tegelema ja olin kuni selle aasta suveni saanud vaid eitavaid vastuseid. Normaalne inimene oleks alla andnud, aga mina ei ole normaalne. Ma olen loll aga visa. Eelmise postituse valguses võiks öelda, et jube raskelt on tulnud kõik ja päriselt see kiri võttis rõõmupisara silma. Mul oli nii hea meel, et ma ei olnud alla andnud, kuigi veel selle aasta juunis, kui pidin mõned arved, mis mulle üle pea käisid, ette maksma, olin väga lähedal loobumisele. Mis mõte sel kõigel on, mõtlesin ma, miks ma seda teen.

Ma ootasin mingit märki, et milline otsus teha. Loomulikult ei kukkunud mulle sülle ühtegi märki, mis oleks üheselt mõistetavalt öelnud, kallis naine, jätka, aga võib olla oli märk see, et mu sisetunne ütles, et midagi on juhtumas. “Something is going to have to happen. Not necessarily something big. Just something.” nagu ütleb mu üks lemmiktsitaat Erlend Loelt. Ma otsustasin mitte usku kaotada. Tundub, et vaid sellest piisaski.

Esimese kuu müügid esimeses apteegiketis ületasid mu igasugu ootused. Olgem ausad, toode on siiski päris kallis ja ma ei saanud ju kindel olla, et kõik neid apteeki ostma tormavad. Teise kuu müügid ületasid mu ootused veelgi suuremalt. Muidugi ei räägi me suurtest summadest ja tohutust rikkusest, lihtsalt summadest, mis lasevad arved tasuda ja kaupa tellida, aga alustuseks ei olnudki mulle muud vaja, et ma tunneksin energiat ja jaksu ja soovi oma plaane täide viia, toetada samamoodi heategevust nagu Shama ja Anna- Sofia ja Yoga Girl ja Original Cuddlings.

Ja siis tuli tänane kiri, et kohe tuleb leping veel 28 poe jaoks. Ah seda siis mu “täna on kuidagi imeline päev” kõhutunne tähendaski. Ma tundsin, et tahaks tantsida! Tähistada! Ma tean, ma tean, et see on tegelikult nii väike asi, aga kas suured asjad ei saagi alguse väikesest?

 

11 thoughts on “Ma tahaksin täna tantsida!

 1. Nii lahe… elu kannab! Neid hetki on hea meenutada, kui vahel tundub, et asjad ei edene. Lihtsalt tuleb oodata, võtta rahulikult (kuigi see on niiiiiiiiiii raske) ja üks hetk lähebki kõik nii nagu peab või pisut paremini 😉

  • See rahulikult võtmine ongi kõige raskem. Aga ma olen ilmselt ikka vanemaks saanud ja sellega koos ka maha rahunenud ning oman natukene rohkem kannatlikkust juba;)

  • Elu kannab… need kaks sõna nii kõnetasid ja tegid tuju paremaks, aitäh!
   Eveliis, nii tubli! Ja selline vahetult jagatud rõõm toob ainult positiivset emotsiooni 🙂

   • Jaa, mulle meeldib ka see väljend. Elu kannab. Pole varem kuulnud, aga ka kõnetas. Mis puutub positiivsesse emotsiooni, siis oma loomult olen ma pigem pessimistlik ja ei näe asju heledates toonides, trööstiplaastrid on kindlasti aidanud mul asju teistes toonides näha ning õpetanud, et ükskõik, mis, endasse ei tohi usku kaotada:)

 2. Mulle meeldib, kui osatakse jagada häid asju. Mitte selleks, et uhkustada või enda nina upitada, vaid et lihtsalt jagada positiivset.
  Mul on olnud just paar rasket tööpäeva, mil kohe kuidagi ei suju ja lähe nii nagu planeeritud. Aga hakkas just natuke kergem tänu sinu jagatule. 🙂

  • Mul on hea meel, et sa ei näinud selles postituses uhkustamist või enda nina upitamist, loodetavasti ei ole sa ainus, sest just täpselt mõttega jagada rasketesse päevadesse midagi positiivset ma seda ka jagasin. Lubasin endale küll, et ei pane ühelegi tegevusele enam oma nime juurde, sest you know…inimesed…aga sellised tillukesed saavutused on kuidagi nii olulised, nii tähtsad, nii osake minust, et kuidas ma siis selle osa välja jätan oma avalikust päevikust?
   Rasketest päevadest ma ei jaksaks isegi rääkida hetkel. Neid on liiga palju, aga jumala eest, ma tean et ma kõlan hulluna, aga iga kord kui mul on tunne, et nüüd on küll olukord nii sitt, et enam välja ei vea, tuleb lahendus. Ja mõnikord ka kõige ootamatumast kohast.

 3. Kusjuures suured asjad saavadki väikestest asjadest alguse 🙂 Ma olen nädalaid mõelnud töö, pere ja kodu vahel, et kuidas oleks emana õige asju jagada. Muremõtted, pikad tööpäevad, olmemured ja sada häda. Tundub, et minu puhul kehtib see, eesmärk viib sihini, kui sa püüad, üritad jagada oma aega mehe, lapse vahel..õhesõnaga, loodan homme positiivseid vastuseid kuulda! Arvatavasti ootavad muutused töös, apteegi vahetamine, uus ettevõte ja mis peamine, baibaiiii ühistransport! Ütle veel, et maal pole hea elada 🙂 NB! Need trööstiplaastrid on ägedad!

  • Oi, kui palju muutusi ja nii suured muutused. Äge! Hoian pöidlad pihus, et kõik läheks nii nagu peab ja vastused, mida ootad, on positiivsed. Maal On hea elada! kuigi ma aegajalt tunnen muremõtteid, et kuidas me saame varsti hakkama kooli ja trennide ja tööde ja vbla ka tööreisidega, siis ma tean, et üle ei tasu mõelda.

 4. Sõbranna just eile kurtis, et nende keskkool muudeti põhikooliks ja vallas? polegi enam keskkooli, nii et ainus variant internaat. Regionaalpoliitika või asi 🙁

Leave a Reply