Kuivšampoonide mõõduvõtt

Kui te oleksite minult paar aastat tagasi küsinud, millist kuivšampooni ma eelistan, oleksin ma teile otsa vaadanud nagu te oleksite teiselt planeedilt. Mis asi on kuivšampoon oleks ma küsinud. Miks te niisama juukseid lihtsalt ei pese, oleksin ma rumalalt küsinud. Ja siis ühel halva-juukse-päeval andsin ma kuradile sõrme ning proovisin sõbranna juures esimest korda elus kuivšampooni. Tundsin end nagu 18.sajandi Prantsusmaa aadlik, kes tärklist ja jahu pähe raputas ja juuste pesemise asemel peanahka kepiga sügas, aga issand kui mugav see oli. Hommikune pesema minemine on mu jaoks täielik piin.Ei, mitte pesemine, vaid pesema minemine. Eriti kui ma pean juukseid pesema. Mulle lihtsalt ei meeldi hommikud ja kuigi mul on seda tüüpi juukseid mis väga ruttu rasvaseks ei lähe, juhtub alati just nii, et mu suurim laiskus lööb välja nendel hommikutel kui ma näen välja totaalne rasvapea. Aitäh inimesele, kes kuivšampooni leiutas. See on ka täiesti asendamatu asi minu reisikotis.

Kuna ma sukeldusin kuivšampoonide maailma juhuslikult jäin ma truuks esimesele, millega tutvust tegin. Batiste. Hind oli soodne, väike pudel sobis käsipagasisse ja nii ma vajadusel just seda olen kasutanud.

Kunagi eelmisel aastal hakkasin ma jälgima Isabella Löwengripi instat. Minust on saanud tema täielik fänn. Milline inspireeriv power-naine. Löwengrip tooted noppisid igal pool auhindu, igalt poolt oli kuulda vaid kiidusõnu ja ausalt ka mina olin ilma kasutamata juba veendunud, et need ON head ja kindlasti oma hinda väärt. Juhtus siis nii, et veebruaris jäin ma Rootsis haigeks ja apteegist rohte ostes nägin ma seal samas ka Löwengrip kuivšampooni. Karamelli ja kreemi lõhnaga. Maksis 19.90 eurot. Hind võrreldes vana hea Batistega oli jõhker, aga muidugi ma ostsin, sest Löwengrip ju. Läksin koju, pihustasin pea täis, vannituba täitus võrratu karamelli lõhnaga ja ma olin rahul. Hästi kulutatud 20 eurot. See tunne kestis umbes pool tundi. Peale seda oli mul peas nagu kiiver. Üldse ei tahtnud juukseid katsuda ega peadki liigutada, äärmiselt ebameeldivalt kleepuv tunne oli. Ma olin nii pettunud. Pettunud, et olin pettunud. Ma olen sellele kuivšampoonile veel kolm võimalust andnud. Kahjuks pean ma ütlema, et peale imeliselt hea lõhna (ja ilusa disaini) see kuivšampoon midagi ei paku. Vähemalt minu juustele see ei sobi. Ma olen siiani pettunud. Aga samas natuke õnnelik, sest ma olin tegelikult läbi Instagrami veendunud, et Löwengrip Glow sari on ka üks selline asi, mis igal naisel peab kodus vannitoa riiulil olemas olema, aga nüüd mõtlen, et hea, et kohe uisapäisa tellima ei hakanud. Sain omal nahal kogeda, et kõik, mis sotsiaalmeedias hiilgab, ei pruugi kuld olla. Kas teie olete selle brändi kuivšampooni kasutanud? Teisi tooteid?  Olete rahul?

Eelmisel nädalal avastasin ma Norras Camilla Pihl tooted. Tema blogi ja tegemistega olen ma end mingil määral kursis hoidnud, Norras oleks temast möödavaatamine ka raske olnud, sest isegi jäätiseriiulis vaatas temanimeline jäätis vastu. Jällegi, üks ettevõtlik blogija. Tema Skin ja Hair sarjast ei teadnud ma aga kuni eelmise nädalani midagi. Nüüd vaatas mulle poes vastu Camilla Pihl kuivšampoon. Mul tekkis vastupandmatu soov seda testida. Võrrelda Isabella Löwengripi Camilla Pihliga. Rootsi versus Norra. Ja et sõbranna ütles, et tal oleks just kuivšampooni vaja, siis see toode meile ostukorvi läkski. Ma olin väga skeptiline. Ilmselt jälle midagi, mille nime eest me maksame. Ma olin juba ette pahane kulutatud 10 euro peale (aga vähemalt poole odavam kui teise blogija toode). Jõudsime koju, proovisime sõbrannaga mõlemad järele ja tulemus on täiesti fantastiline. Juuksed ei jäänud ei kleepuvaks ega kiivrilaadseks. Olgu, tõele au andes pean ma ütlema, et mu juuksed ei olnud ka VÄGA mustad, aga siiski totaalne erinevus. Kas keegi teist seda kuivšampooni on kasutanud?

Ahjaa. Me võime siin nende 18.sajandi prouade ja härrade kommete üle naerda küll, aga teate, ma avaldan teile saladuse (mis ilmselgelt ei ole saladus). Jahu! Just nimelt, ega nad seda jahu endale niisama pähe ei raputanud ju. Ma olen omadel juustel järele proovinud. Toimib. Täitsa toimib.   Jah, võib ju küsida, et kui laisk peab inimene olema, et juuste pesemise asemel jahu pähe raputab, aga teate igasuguseid olukordi tuleb elus ette.

21 thoughts on “Kuivšampoonide mõõduvõtt

 1. Minagi olen proovinud erinevaid tooteid ja kogemusi on olnud seinast seina. Viimase aja üks üllatav leid on L’oreali Magic Shampoo sarja kuivšampoonid, mida praegu nt MyLookist supersoodsalt leiab. Väga meeldiva lõhnaga ja tulemus on minu juustel isegi meeldivam kui Batistega. Tasub proovida! Camilla Pihli sarja tooteid tahaks väga väga proovida, aga ega neid vist siinkandis kusagil saada ei ole? Ja tellimine Eestisse oleks juba rahaliselt ebaotstarbekas?

  • Camilla Pihl on tâiega positiivne üllatus, hästi neutraalse lõhnaga ka. Eestis ilmselt jah pole ja tellimine… kes teab, vbla polegi nii kallis

 2. Mina kasutan praegu Löwengripi ja väga meeldib. Õuna-seedripuu oma: hea lõhn (mitte väga tugev nagu enamustel), sügelema ei hakka, juuksed jäävad pehmed, kiivrit pähe ei jää, aga see sõltub vast sellest, kuipalju seda pihustada?
  Batiste Original meeldib ka, teistel Batiste omadel on hullult vänged lõhnad ja ei ütleks, et kuidagi paremini toimivad. Batiste kohevust andev oli aga väga kehv – sellega jäi kiiver pähe.

  • Ma olen kõiki ühepalju pihustanud ja no see Löwengripi oma jäi nii ebameeldiv peas, kuigi lõhna poolest mõtlesin, et vau kui hea toode , et lõpuks ometi pole vänget haisu. Juuksed erinevad, vbla siis mulle lihtsalt ei sobi.
   Sama on ju siin olnud placent activ´iga. Mina kiidan taevani ja paljud ütlevad, et ei sobi üldse.

   • Eks ta nii olegi. Olen proovinud mitmeid, mida keegi teine kiidab ja endale ei sobi (nt Got2Be, Wella – ei teinud üldse puhtakski..)
    Platcent Activ šampoon sobis mulle ca kuu, siis hakkasid juuksed kuivaks minema ja peanahk ketendama. Aga selle mõne nädala jooksul olid juuksed väga ilusad 🙂

   • Mulle oleks meeldinud kui mulle Løwengrip oleks sobinud:D
    Aga Placent Activiga pean ma ka pausi tegema aegajalt, muidu kuivatab liigselt. teen 2-3 kuud pausi ja siis jälle kasutan.

   • PS! Löwengripi kuivshampoonid ei erine ainult lõhnavaliku poolest, vaid ka see, kui palju kohevust/tekstuuri annab. Ehk pudeli peal on esiküljel kas 2 või 4 tärni/täppi. Kasutasin 2 täpiga õunalõhnalist ja väga super oli. Samas 4 tärniga mingi teise lõhnaga jättis ka nö kiivri pähe.

  • Mõtlesin, et täiendan oma varasemat kommentaari 🙂 Senini kasutasin Löwengripi õuna-seedripuu kuivšampooni ja see väga meeldis! Vimane kord seda varianti polnud ja ostsin jasmiinilõhnase… ja see lihtsalt KOHUTAV milliseks see juuksed tegi.. “paksuks”, takuseks, kiiver peas… õudne. Ja alles siis nägin, et lisaks lõhnale on neil tegelikult erinev tugevusaste. Õuna-seedri oma on light versioon. Jasmiini oma volume versioon.
   Ehk oma viga et ei märganud – ma pole ühegi volüümi-kuivšampooniga rahule jäänud. Teevad juuksed vastikult “paksuks” ja takuseks.
   Edaspidi olen hoolsam.

   Ja veel meeldib Alterna Bamboo Style Dry Shampoo- Sugar Lemon. Juuksed jäävad puhtad ja mõnusalt pehmed ja peanahk ei hakka sügelema. Täishinnaga vast ei ostaks, aga poole hinnaga (nagu ma sain) iga kell uuesti.

   • Mu oma vist ka volüümversioon ja seepärast ehk kiiver ka jääb, samas pean ütlema, et andsin nüüd lühikeste juustega tootele uue võimaluse ning tead, sobib, nii kummaline kui see ka pole. Pikkade juustega pole aga midagi nii rõvedat oma peas tundnud.

 3. Tärklis vist peaks isegi veel parem variant olema? Ma ka Blondinbella fänn since 2005 ja ka väga inspireerun juba aastaid, a ühtegi toodet pole ja nüüd ei ahvatle ka 😀

  • Ma ikka natuke tahaks anda paarile asjale võimaluse, aga samas kardan ikka pettuda ja siis variseb mu “blondinbella fännimaailm” kokku ju

 4. Kui Blondinbella insta storysid vaadata ja ta “so fun” ja infantiilset naeru kuulata…no tõsiseltvõetav “maailma mõjukaim naine” ta küll pole. Bloggbevakning.se on rootsi popim blogi ja seal ülepäeva Bellast juttu. PS meil võiks ka oma Bloggbevakning olla. Teed ära? 😊

  • Kusjuures ma pean sinuga nõustuma, et natukene kahju on mul, et ta storysid ja videosid olen vaadanud, sest tõesti… Aga au peab talle ikkagi andma, et sihukese iluimpeeriumi on kokku pannud. Väga ambitsioonikas ja tegelikult ju hea eeskuju.
   Aga bloggbevakningust kuulen ma esimest korda kusjuures. Mis see on?

 5. Bloggbevakning.se on selline mõnus blogi, mis annab päevas mitu korda ülevaate Rootsi sots-meedias toimuvat. Blogid, vlogid, insta jne. Hoiab pilku peal ja “paneb kitse” kui blogijad oma koostöid ei märgi. Blogi peab terava keelega Camilla. So fun nagu Bella ûtleks. Ja kommentaarid lugejatelt on veel eriti “fun”.

  • läksin uudistama ja sattusin lugemisega nii hoogu, et pidin end sundima lõpetama, et olulised asjad tehtud saaks. Päris humoorikas blogi see bloggbevakning.se

   • Mulle meeldib. Mõnusalt kirjutab. Tee meile ka! Sina saaksid hakkama – Sul ka ladus sulg ja terav mõistus, silmaring ja elukogemus sinna veel otsa…😉 Give it a try!

 6. Iluimpeerium on ka veidi kaheldav, Apothekas kogu aeg Löwengripile rea ja no … Ullaredis ka müüakse juba 😶 Kust Bella oma raha saab…mõistatus. Hulluks on ta oma lux eluga läinud küll ja saab selle eest ka kõvasti hagu alla. Maksuamet ka tal kannul…vot sellised sahinad.
  Sephora Löwengrippi mûüki ei võtnud.

Leave a Reply