Väga häbiväärne juhtum

Ma arvan ka, et …. näo alaosa vajaks plastilist sekkumist.

… tarvitab juurde mõnuaineid. Poleks ime siis, kui ta psûhhoosis. Loodan, et eksin.

… lapsed, kes väidetavalt kunagi magusat ja muud rämpsu ei saa, Instagrami piltide põhjal vaid küpsistest, maiustustest ja limonaadist toituvadki.
Kas ta on igas asjas nii kahepalgeline?

Ma ei taha siin diagnoosi panna aga tähendan küll et … käitumine on väga sarnane bipolaarsusega.

Pettur/varas … tegi ka kammbäkki…ha ha

Teeb paar korda nädalas oma maltsast pilti ja siis ajab endale võileibu ja krõpse edasi näost sisse. Ja siis inimesed õhkavad veel nende piltide peale, et mmmm nii isuäratav, ära narri! Teile tundub paar pakist tulnud köögivilja selge vee sees hulpimas mingi jube maitsev kraam, päriselt ka?

Ta ju muud ei tee,kui on rase ja soiub alati kuskil teisest nädalast kui raske ja valus on olla.

Kuid näiteks… tundub olevat küll histriooniline isiksushäire- tahab olla pidevalt tähelepanu keskpunktist, on draamatiline, kunagi minevikus pidas seksiblogi (käitus meestega provokatiivselt ja vahetas neid tihti). Ilmselgelt tuleneb see sellest, et tema oma isa tarvitas alkoholi (seda on ta blogis maininud) ja nagu ka blogi kaudu olen aru saanud, siis oli isa ka emotsionaalselt üsna tuim tegelane- sealt ka siis see pidev meeste tähelepanuvajaduse otsimine … poolt täiskasvanu eas.

Kommntaar viisaka küsimusega, kas ta on sseesama kerjav mutt ei ilmunud.

Või ongi neil selline tore avatud suhe, et … tohib vahepeal meestega ka sebida ja asjatada?

Selle kolmekümne minuti sees näppis ta oma juukseid täpselt 74 korda! Jumal, miks inimene peab end koguaeg näppima.

Ma ei tea, mulle ta üldse ei sümpatiseeri. Titelik ninnu-nännu, sisutühi, kompleksid.

 Omal vanust juba piisavalt, aga näiteks mingid suured läbipaistvate klaaside prillid ees, millel mingi lipsuke küljes jne

No mida krdit sa siis paned endast neid näopilte, kui kriitikat ei talu. Kui ise arvad et oled krdima ilus ja värske näed välja, ja kõik teised seda ei näe, siis don’t põe. Talu veits kriitikat ja ole üle. 

No see naine pole iial 36! Ma pakuks 55 talle.

Need nabapluusid, mida ta armastab kanda on lihtsat jubedad. Tõesti, õigesti ütlesid, nagu lapspruut oma riietusega, mis ei kannata kriitikat. 

… on riietuselt pigem neutraalne aga ehted ja kulinad (ja need võltsjuuksed, mida ta mingi aeg väga armastas 🤮) need on küll sellise odava Ida-Euroopa stiili musternäidis.

Või kas ta räägib kogu aeg niimoodi, eputades või beibetades või ma nagu ei saagi aru. 4.10-… “jäääää matchä lattät on mäil” “meil on krõpsä.. ja natukene kaaaarbse, saiää hihihi!” “musuu, töölää!” issand kui õudne, räägib nagu autist, vabandust.

…tundub vähemalt blogi järgi küll üks jube eksemplar olevat. Ise veel nii uhke oma üleoleva satiiri pärast. Küll elu õpetab.

…ongi ülbe, sest ta arvab, et saavutas nii palju oma AJUga.

Need on vaid MÕNED ANONÜÜMSED KOMMENTAARID Perekooli foorumist. Puhas tõde ja konstruktiivne kriitika, võib olla isegi meelelahutus. Selliseid kommentaare on seal kümnete lehekülgede kaupa.

Siis kirjutab üks blogija oma nime ja näoga midagi põhimõtteliselt sama ja mida ütlevad need samad, ülalpool  kommentaare kirjutanud teadjakäod Perekooli foorumist? Nad kirjutavad:

Kui vana on shoppinq blogija?
Väga häbiväärne juhtum. Kahjuks tundub küll, et vaimselt on midagi valesti.

Are you effing kidding me? 

Kuidas need vanasõnad paja ja katla ja pinnu ja palgi kohta olidki? Kui blogija oleks selle postituse kirjutanud anonüümselt Perekooli, siis ilguksid kõik kaasa, et oli jah nii ja oli jah naa, kedagi ei poodaks üles, sest…elu…Aga näed, kirjutas loll oma nimega ja pillutakse virtuaalsete kividega surnuks.

24 thoughts on “Väga häbiväärne juhtum

 1. Need Perekooli käod saaksid ka blogijatelt sellist sõimu, kui nad poleks anonüümsed. Keegi hetkel lihtsalt ei tea, kelle poole konkreetselt näpuga näidata.

  Mis Perekooli endasse puutub, siis nemad kritiseerivadki alati kõiki. Kritiseerivad siis, kui selleks pole põhjust ja ka siis, kui selleks on põhjust. See pole ju midagi uut. Põhipoint on aga selles, et Shoppingu Jaanika olekski nagu ekstra sinna auhindadele läinud, et teisi maha teha. Sinu kohta ta muidugi ei öelnud midagi halba, sul hea nüüd teda kaitsta – ehk kiidab tulevikus veel.

  • Kas sa päriselt arvad, et ma kaitsen teda mõttega, et ehk kiidab veel? Kui naiivne peab olema. Ma ei kiida heaks ta postitust, aga isegi kui ta oleks öelnud et ma nägin välja kaamelinaeratusega vanamutt, kes ei tunne end oma kehas hästi ja varjunud seepärast musta ürpi, oleksin ma samal arvamusel, et ma ei saa aru, miks teda on vaja üles puua. Mis sa arvad kui paljud seda blogi üldse loevad? Aga peale seda kui “suured” kiunu üles tõmbasid?
   Ja lõpetuseks ütlen lihtsalt no nii muuseas, et mulle meeldis Merje pükskostüüm☺️

 2. Merje nägi ilus välja jaa. Minu meelest olid kõik väga kenad ja eks inimesed ikka teavad, et alati saab välimuse kohta kriitikat, aga kui üks blogija teised kõik ükshaaval läbi võtab ja neid niimoodi hekseldab, siis on ju loogiline, et võib arvata, et teised teevad sama. Jah, samaga vastamine on samale tasmele langemine jne, aga mõnikord teistmoodi ei saagi. Ehk siis oma käitumisega sai, mis tahtis. Ma ei leia, et teised ei peaks nüüd teda kommenteerima, sest ta avaldas vaid arvamust. Teised avaldavad ka arvamust, mida nad tema käitumises taunimisväärset näevad.

  • Ka Jaanika nägi minu meelest väga kena välja, lihtne ja loomulik, seal polegi midagi kommenteerida “vastu”.
   Miks ma üldse sõna võtan on see, et minu meelest leiti lihtsalt lambist mõttetu draama ja omg, Eveliis kaitseb, noh arvata oligi, sest (lisa sobiv vastus). Minu arvates ON kahepalgeline öelda, et ah ma ka arvustasin et too nägi rott välja ja too oli jubedas kostüümis, a ma teen seda kodus (laste ees), mitte ei kirjuta blogis. Sest erinevus?

  • Mingi suvaline inimene kirjutas kuskil suvalises ajaveebis oma tähelepanekud ja kõigi suur blogiemand Mallukas on järsku küberkiusamise vastane esileedi. Kuidas ta selleks hakkas? Ta tõmbas avalikult oksa selle suvalise Jaanika ja kõige põnevam osa on see, kus ta sai seeläbi ka Eveliisi jälle oksa tõmmata 😀 Nicely done!

   Siis tuleb teine Jaanika ja ütleb, et hetkel on esimese Jaanika avalikult oksa tõmbamisel ikkagi põhjust. Ok, teadjam on rääkinud 😀

 3. See on kummaline argument. Kui perekooli kommentaatorid avalikustaks, kes nemad on, siis ilmselgelt vastataks neile nende isikule viidates. Praegu räägitakse neist üldiselt, käod jne. Aga nende “küberkiusamisele” on tähelepanu varem pööratud küll ja veel. Antud olukorras arvustas üks blogia isiklikult ja ta saab ka vastava vastukaja. Miks see vastukaja ei tohi olla “aus arvamus” ? Võibolla tema ei võta seda kriitikat/arvamust üldse nii teravalt kui need, kes tema kriitikale reageerisid. Üldsegi, ühe postituse all kirjutad, et sellest kriitikast võiks suva olla.. Ja nii kaua nagu oligi, kuni “nooled” sinu pihta lendasid. Huvitavad tegelased olete, te blogijad 🙂

  • Ma ei saanud nüüd aru? Mind kritiseeritakse kogu aeg. Kas ma olen kusagil öelnud, et ei tohi/avalikult nutnud/blogimist jätnud?
   Selle postituse point, ei ole kes ja kus “kiusab”, vaid see, et Kägu ei näe irooniat. Viibutab näppu, et kritiseerida on häbiväärne 🤔

   • Kägu on anonüümne kommenteerija. See, kes näppu vibutas, ilmselt ei ole sama inimene, kes teiste inimeste välimust maha teeb.
    Aga sina lähened neljakümnele. Koomiline, et võtad sõna internetikiusamise õigustamiseks. Eriti, kui kiusamine on välimuse teemal. Sellised pealiskaudsed õelad inimesed on tühised teismeeas, aga nii sina kui Shoppingq olete ju keskealised. Imelik ei ole sellist juttu ajada? Sest anonüümsed käod ütlesid ju ka??

 4. Mina ei leia ka, et inimest tuleks kiita, sest ta ju julges oma nime alt seda öelda. Samuti oleks ka see nõme olnud, kui ta oleks seda Perekoolis teinud.

  Aga mis andiski blogijatele üldse võimaluse vastu midagi öelda oli see, et ta oma nime alt selliseid asju kirjutas. Kui teised peavad tema arvamusi kannatama, sest noh – ta oli ju lihtsalt aus, siis las kannatab teiste arvamused ka nüüd ära. Kui ise julged öelda, siis arvesta ka sellega, et teistele ei pruugi meeldida see, mida sa ütlesid ning nad leiavad, et sa oled nõmedik. Nii elus ongi ju. Ja usu mind – Perekooli käod saaksid blogides palju rohkem kriitikat, kui me teaksime, kes nad on. Sest kui sa tead nimeliselt, kes sind maha teeb, siis ilmselgelt sa astud vastu ju. Lihtsalt niisama kägudega pole mõtet võidelda.

  Ehk siis – küsimus pole selles, et miks tema nüüd peksa saab ja teised ei saa, vaid selles, et kui ta nimeliselt kritiseerib, siis arvestagu ka sellega, et teistel on õigus nimeliselt ka öelda, mida nad tema käitumisest arvavad.

 5. Eveliis haistis lihtsalt klikke ja kirjutas ka ruttu klikimagneti-teemal, enne kui juba hilja.

  See sinu bestikas Jaanika, muide, keda sa siin kaitsed, on ka üks nendest, kes Perekooli Blogijate teemas väga anonüümselt, innukalt ja õelalt teisi kritiseerib, sh sind ennastki. Ükskord unustas end Käoks märkida ja tulid tema inetud kommentaarid välja.

  Jajah, kuidas see paja ja katlaga siis oligi?

  • Ma olen seda nüüd 9876032 korda öelnud, et mul on täiesti ükskõik, mida ja kes minu kohta ütleb, ma olen sellest välja kasvanud, et patja nutta, et ma ei meeldi ühele või teisele. On see siis Jaanika või Kaire või anonüümne Kägu. Kes tahab mulle midagi öelda, öelgu kenasti (st otse) siin blogis.
   “haistis klikke” on ka juba natuke väsinud argument. Näed sa siin mõnd reklaami, mille pärast mul klikke vaja oleks? Või mida ma nendega sinu arvates teen?

 6. Kas nii sina kui Jaanika õpetate ka enda lastele teiste solvamist meelega aususe nime all. Kui Ida tuleks ja ütleks, et näed lasteaias öeldi, et sa oled nii vana, siis kas sa põhjendad seda talle, et ütleja oli lihtsalt aus, pole hullu. Mind isiklikult ajab närvi küll see kiusamise ja mõnitamise teema ja ka selle õigustamine erinevate põhjustega. Laste suhtumine teistesse inimestesse tuleb nende vanematelt ja see on vastik, et täiskasvanud sellest aru ei saa.

  • Tegelt see sinu solvamine ei ole hea näide, kui Idale öeldakse tema välimuse kohta midagi, nt kui tal suurena hambad viltu või breketid suus vms, vaevalt sa siis mõtleks, et küll need lapsed on ausad oma nime alt. Jäi vaevama, et see näide sinu kohta ütlemisest jäi lahjaks. Aususel, tõel, otsekohesusel on vahe ka sees ja igasugune mõnitamise ja teiste solvamise kaitsmine on igaljuhul mitteaktsepteeritav.

   • Mina püüan oma lapsele õpetada, et tuleb valmis olla ka selleks, et alati ei pea kõik teda maailma kõige ilusamaks, targemaks, toredamaks lapseks ja kunagi võib ka juhtuda, et keegi ütleb halvasti. Et ta teaks, mis on kiusamine, kuidas reageerida, et ta teaks, mis on lihtsalt solvang, millele ei tasu tähelepanu pöörata või liialt südamesse võtta, et ta oskaks vahet teha ja aru saada ning kindlasti mitte ei oleks see, kes solvanguga vastaks. Aga et ta julgeks ka oma arvamust avaldada. See on samuti oluline.
    Mina ise arvan, et minu blogi ja mina emana ei ole täiesti üks ühele, kui mu laps oskab lugeda ja loeb blogist, mida ma olen öelnud ja mida mulle on öelnud, siis ma loodan, et oskan talle selgitada. Ühesõnaga – ma tahan olla eeskuju emana, blogi on vaid osake minust.

 7. WTF? Lasteaed täielik. Mõnedel vist täielik mõistuse vaheaeg. Ma mõtlesin küll, et vaheajal just need head mõtted tulevadki, aga siin käib mingi poriloopimine, kuidas üks oli paks, teine maitsetu, kolmas lärmas…Ja siis mis veel uskumatum, neid täiskasvanuid on päris palju, kes sedasi soppa loobiks. Hapukurgihooaeg blogijate stiilis või?

 8. Popkorni jääb väheks. Pood on ka kinni juba. Hirmus, kui näksid juba otsas, aga kino veel ketrab ja ketrab.

  Ainult hapukurki ongi veel näksida teatri saateks. Aga sobib ka ju – eks see hapukurgihooaeg olegi, mis selle kinoteatri üldse nii suureks lasi puhuda.

 9. Mul langes arvamus sinust ikka korralikult peale seda teenat .jäi mulje nagu üks loll peksab maad lamavat ja teine loll tuleb kõrvale ja annab takka.
  No tõsiselt ,ei shoppinqul ja sinul ole välimust antud,aga see ei tähenda et teisi inimesi peaks maha tegema teie endi olematu enesekindluse tõttu või siis õigustama ja kaasa plaksutama (sinu roll selles siis) .Loogiline ka ,üle pika aja sai sinu välimus ja ka iseloom veidi kuskil blogis kiita ,sellest piisas sulle et kampa lüüa .
  Võtke nüüd shoppinguga üks veiniõhtu ette ,saate klaasi kokku lüüa ja kommenteerida midagi/kedagi terve õhtu ,klahvid laiali .
  (Y)

  • See mind ei üllata, et “arvamus langes”, ime et see enam kuhugi üldse langeda saab, sest pidevalt tuleb kommentaare, et “nüüd küll arvamus langes”.
   Ma olen nüüd 984754 korda öelnud, et asi pole selles, mida ta ütles ja kelle kohta, vaid iroonias. Üks võib öelda, teine ei või. Ühe kohta võib ja teise kohta ei või. Ta oleks võinud minu pekke ja p…et ka kritiseerida, mul oleks ikka suva. Ma olen aastatega õppinud, et see, et sina või tema ja tema mind koledaks peab, ei muuda minu elus midagi. Nii kaua kui mu mees ei ütle, et olen kole kui öö ja tal on vastik mu kõrval olla ning mu tööd ja tegemised mu välimusest ei kannata, ei ole ilmselt väga oluline, mida võõrad inimesed minust arvavad. Eriti minu välimusest.
   Ma ei ole kellegagi kampa löönud ega tahtnud isegi sel teemal tegelikult sõna võtta, kirjutasin lihtsalt suvalise kommentaari, mis muidugi andis võimaluse mind jälle mõnuga üles püüa. Oih, ega see ju ometi tahtlik ei olnud, selle taga on ju puhas mure, mis inimene ma olen, kes julgeb öelda, et perekoolis kirjutatakse IGAPÄEVASELT kordi hullemaid asju ja kellegi päid ei raiuta. Vaene laps, kelle ema ma olen.
   Lõpetage see kahepalgeline vagatsemine.

   • Ok no see on ka tore viis mõelda .Ma võin siis homme minna ja maha lüüa kellegi ,sest kindlasti leidub keegi kuskil kes on minust hullema teoga hakkama saanud .
    Miks sa üldse arvad et keegi meist usub et perekooli kägude mõnitamine on õige ?
    Mitte ükski selline teise inimese keha /riietuse kritiseerimine avalikult ei ole okei ,eriti veel mitte täiskasvanud naiste /emade poolt ,sest meil peaks just seda mõistuseraasukest rohkem olema ,sest me teame väga hästi kui palju võivad sõnad haiget teha .
    Ja ära tule rääkima et sinule ei lähe korda mis teised sust arvavad .Läheb ja kuidas veel .Ka sinul on asju mille üle sa häbened ja mida sa meeleldi piltidel ei näita (hambad näiteks .harva naeratad piltidel ja kui panedki naeratava pildi üles siis on see sellise nurga pealt kus on naeratud enam vähem) .
    Väga nõme oleks nüüd kui keegi avalikult sellest postituse teeks stiilis ”no issand kui kole naeratus sellel eveliisil ikka on ”
    On see ikka vajalik?
    Siin ei ole aususega midagi pistmist .Inimene kes nii käitub on minu silmis lausloll ja veel lollimad on need matsid kes seda pealt vaadates veel mingi kiitva kommentaari takka lasevad .

   • Ah tead, mida me vaidleme. Sul on oma arvamus ja mul on oma arvamus. MINULE ei meeldi mu hambad, kas selleks, et inimesed ei arvaks, et seepärast olen katkine ja mida iganes veel, peaksin pidevalt hambaid näitama? Ei peaks, peaksin hoopis hambad korda tegema. Ja kui keegi tahab seda kirjutada, mida ma ise ka peeglist näen, siis mida see muudab? Mida see päriselt muudab? Kas sa arvad, et ma tunnen end siis päriselt koledamana või väiksemana? ma ei oska seda sõnadesse panna, aga on sisemine enesekindlus ja mingid asjad, mis häirivad, aga millega lepid. Kehakaaluga ma EI LEPI ja käin trennis.
    Ja see – ah okei, ma siis lähen löön kellegi maha- argument minu jaoks ei kära, see on mingi äärmusest äärmusesse minek. Aga me võimegi siin vaidlema jääda. Ma olen aastatega õppinud, et kui ma ise end avalikult eksponeerin, siis jääb alati neid, kes mind peksta tahavad, tänapäeva maailma võlud ja valud. Kui me kriitikat ei talu või ka solvanguid, siis ei tasu blogi pidada. Kõlab jah nõmeda klišeena, aga täpselt nii ongi.
    Nii et palun – tõmmake mu välimus, riietus, hoiakud, käitumine, suhtumine ükspulgi läbi. Ma ei nuta patja. Elan elu väljaspool neid kommentaare koos inimestega kellele ma meeldin. Ni ilihtne see ongi. Blogi on natuke nagu töökoht – peale kella viit paned ukse kinni ja ei mõtle enam tööasjadele!

 10. Olen sinuga nõus, Eveliis, sest sinu poolt mainitud “kahepalgeline vagatsemine” ongi just see, mida mallukas oma lives tegi! Võttis selle Jaanika ette, tegi talle verbaalselt (koos kardoga veel, ehk siis kambakas!) tuule alla selle eest, et Jaanika julges kellegi kohta halvasti öelda, manitses emalikult ja võltsvagalt, et ärgem öelgem halvasti teistele- ja samas lajatas ise Jaanika kohta TONT ja mida veel.. Pidi millegipärast kindlasti ära mainima et tal on kõik lapsed erinevate meestega (loe: küll on lits!) Mõnitas tema maalelamist (tee oma peenraid ja sööda oma kanu!) Ja seda ka oma lapse ees, asi, mida ta just Jaanikale ette heitis! Ehk siis õpetab ka oma lapsele et võib teistele halvasti öelda ja nimesid anda. Ja kasutada sõna “perse”.

  • Asi ei olnud ju selles,et Jaanika “julges” kellegi kohta halvasti öelda,vaid et inimene patrullis ringi nagu mingi idioot ja otsis,mida teiste kohta pärast halvasti kirjutada,avalikku veebi ja enda nimega. Kõik tema kommentaarid olid lihtsalt üks mõttetu paukumine ja konstruktiivset seal ju midagi ei olnud. Tekkiski lihtsalt mõte,et milleks siis? Eriti kummaline on selline sõnavõtt inimese poolt,kelle kohta võiks ju “ausalt” päris palju öelda.
   Perekooli käod on argpüksid ja rumalad,aga minu arvates on veel rumalam inimene,kes avalikult blogis teiste välimuse kallal ilgub. See “vähemalt olen aus” vabandus on juba igav. Seda kutsutakse ebaviisakuseks happens taktitunde puudumiseks. Sellises vanuses inimestel võik see ju olemas olla?
   Ma võiks ju ka näiteks Marimelli (kes on ju teine “vähemalt olen aus” blogija) iga pildi all kommenteerida,et kleit on kole ja ise on ta ka paks,aga jällegi milleks?
   Selle asemel,et oma lapsele õpetada,et see ongi normaalne,et inimesed käivad ringi ja teisi mõnitavad, õpeta talle pigem et see ei ole viisakas ja nii ei tehta.

Leave a Reply