Mis neil ometi viga on?

Tulin eile trennist, tegin kiiruga midagi süüa ja viskasin oma suure kere diivanile pikali. “See maja on juba nii sassis, et enam ei saa palja jalaga vaibale ka astuda,” porises Marek. “Võtab siis tolmuimeja ja hakkab koristama!” vastasin mina. Marek porises edasi, et kuhu ta jalust selle lambi ära paneb, mis kaks kuud toanurgas on olnud ja kogub tolmu. “No aga pane siis lakke ära,” tuli mul šokeeriv mõte. “Ma võtan siis tolmuimejaga ISE, kui sa lambi lakke paned,” lubasin ma.

Kümme minutit hiljem oli KAKS KUUD nurgas seisnud lamp kenasti laes. Nägi ilus välja. Oli minu kord tolmu imema hakata. Ma ei saanud minutitki tolmuimejaga toas ringi käia kui marek juba õiendas, et ma alustasin valest nurgast ja üldse teen valesti. Näitas mulle ette, kuidas on õigesti.

Kui ma olin välja koolitatud, hakkasin ma edasi tolmu imema. Kaks minutit hiljem andsin ma alla. Kullipilgu all koristamine ja liiga kõrged standardid ei olnud minu jaoks.  Sekund hiljem tuli Ida oma tolmuimejaga platsi, et aidata. Jumala eest, kas see on minu perekond? Mis neil ometi viga on? Mingid koristusfriigid? Ma ei mõista neid. Meil on ju isepuhastuv maja, for crying out loud.

Maja koristatud, uus lamp laes, mõtlesime, et vaataks vahelduseks telekat. Suvel on meil üldiselt nii, et telekas ei paistaks tolmukorra alt suve lõpuks väljagi kui Ida ei tahaks oma multikaid ja laule vaadata. Pole lihtsalt aega teleka ees vedelemiseks. Patt suve maha magada diivanil. Telekast oli kohe algamas “Malluka suvi”. Saadet ma näinud ei olnud, reklaamklippide järgi ei tundunud väga saade, mida ma tahaks/viitsiks vaadata, olin lugenud teiste arvustusi ja kommentaare ning ilmselgelt ma midagi head telekast ei oodanud. Ootasin Maxima reklaami ja mingeid allavööd nalju. Pean aga tunnistama, et vaatasime saate lõpuni. Täitsa vahva oli, midagi labast ja koledat polnud. Pigem ma isegi sain aru, miks inimestele see saade meeldida võiks. Minust saate vaatajat ei saa, puhtalt juba kellaaja tõttu, ma kas magan juba või nokitsen arvutis tööasju ja blogin sel ajal või olen kusagil üritusel, sest suvi ikkagi, aga saade ei olnud üldse paha. Isegi Ida püsis vahelduse mõttes teleka ees, sest telekas näidati ju samavanuseid lapsi. Ilmselt pakkus huvi. Ja näitas Vembu-Tembumaad. “Tahan ka sinna!” nõudis Ida. Karta oli. Eks me siis peame püüdma suve jooksul sinna jõuda. Õnneks pole kauge maa. Ilma selle saateta ma “Vembu-Tembu maad” külastada ei plaaniks, ma olen alati arvanud, et see on täiega jama koht. Vot siis.

 

6 thoughts on “Mis neil ometi viga on?

 1. Meie neljane nägi ka täna (kordusest? Miks see keset päeva oli? Igatahes!) Malluka saatest Vembu-Tembumaad ja palus härdalt ning nõudis tungivalt sinnaminekut. Ehk siis igati kordaläinud tootepaigutus, ka meil polnud see enne plaanis, aga nüüd on. Teie, meie ja muud teleka ette juhtunud laste vanemad. Loodetavasti ainult mitte kõik samal päeval!
  Kohale jõudes vist küsitakse, aga kus siis Mari ja Lende on, aga vast saab sellest pettumusest ka üle.

  • Tootepaigutus oli väga hea ja ses mõttes mul küll hea meel, et nägema sattusime. Ma usun et kui on vesi ja liuväljad, siis kaob pettumus kiiresti;)

 2. Mina pean oma pedantse kahekümneaastase poja kullipilgu all koristama. Ja ta ei jää kunagi rahule. Ükskord käskis endale ette näidata, kuidas ma kassi tualetti koristan. Näitasin. Kommentaar: “Noh, enam-vähem, aga päris rahul ma ikka ei ole.” Ela siis sellisega koos. Nüüd oli kaks nädalat kodust ära, tagasi saabudes kukkus kohe koristama, porisedes omaette, et ei tea, kuidas te ilma minuta üldse hakkama saate (kusjuures päev enne ta saabumist oli käinud koristaja.) Kui aus oll, ma vahel ise ka ei tea, kuidas ilma saaksin :).

  • Noh samas olgem ausad olgu pigem pedandid kui vastupidi. Ma ei ole ise kõige tublim koristaja, aga mulle absoluutselt ei meeldi segamini ja sassis ning mustad majapidamised. Nii et selles mõttes olen ma küll tänulik, et mul on pedantlik mees ja tundub, et ka üsna pedantlik laps

 3. Minu abikaasa on ka taoline. Ta küll ise koristab kaks korda aastas,aga teoorias on jube tugev. Kui on käes see kord aastas,kui ma viimases hädas pean temalt abi küsima (kiirelt vaja toad korda saada ja ise lihtsalt ei jõua ajaliselt),siis tuleb temas see pedant välja. Kiire tolmuimemine on tema meelest see,kui kõik mööbel eest ära liigutada ja IGALTPOOLT ( diivanipadjad,alused ja täis pauk noh) tolmuimejaga üle käia. No minu jaoks on see lihtsalt kummaline,et kui on kiire ja siis hakatakse sellise mõttetuse peale aega raiskama. Just selle tõttu koristangi kõik ise ja kui abikaasat kodus pole.

  • Ma koristan ka siis kui Marekit kodus pole, siis mul on aega uimerdada ja teha nii palju ja kuidas tahan, ja kui enam ei taha, siis viskan jalad diivanile, joon veini ja mõtlen, et elu on ilus:D
   Aga samas ei tohiks ma nalja teha ta üle, sest pagan noh…see isepuhastuv maja on ikka imeline. Ja nüüd on lisandunud ka isepesev pesu, sest ta ei luba mul pesu pesta/kuivama panna – väidetavalt teen ma seda ka valesti. Mulle sobib.

Leave a Reply