Teadlikkuse tõus ehk tädi Kaisa ei tohi meile enam külla tulla

Olete mu blogi pikaajalised lugejad? Siis te olete ilmselt leidnud siit blogist päris mitu sarkastilist sõnavõttu veganluse ja/või taimetoidu kohta. Tegelikult irooniline, kui arvestada, et ma olen suur taimetoidu austaja. Aga see selleks. Ma olen alati veganluse üle pigem naernud.

Minu veerandõde on vegan ja teate natuke ta mulle ei meeldi. Seda ühel lihtsal põhjusel. Ta kummutab kõik mu eelarvamused veganitest ja sellest, et nad oma arvamust peale suruvad. Ei suru. Hoopis mõistlik on ja oskab minusugusele piiratud silmaringiga inimesele adekvaatselt selgitada oma põhimõtteid. Lisaks laiendab minu silmaringi. Õpetab kasutama erinevaid alternatiive loomsele toidule ja tõestab, et maitsev taimetoit ei pea olema keeruline. Nagu meie oma kodune Sandra Vungi.

Ei, minust ei ole saamas trendiveganit, kes kannab villaseid sokke ja magab siidilinade vahel, aga toitub vaid läätsekarrist ja hummusest, aga tänu oma kodu-veganile olen ma muutunud teadlikumaks. Ma olen rohkem mõtlema hakanud. Teadvustanud endale tegelikkust. Kõige lihtsam on silm kinni pigistada, sest lambakarreeee, veiseliha, kanašašlõkk….mmm…aga kui silmad avada tulevad silme ette kohe Talleggi skandaal, kehvades tingimustes põrsas Peppad ja….Tegelikult üsna õõvastav. See on minu jaoks veganluse üks aspekte. Teine, ja minu jaoks isegi olulisem (sest ma olen lihtsalt egoist) aspekt, on enesetunne. Ma olen kolm päeva söönud vaid taimset toitu ja käsi südamel, mu enesetunne on tunduvalt parem. Mul ei ole peale söömist seda ägisevat vastikut täiskõhutunnet ja mul ei ole raske olla. Aga mu kõht on täis ja mitte lihtsalt toitu, vaid maitsvat toitu, mida polnudki raske valmistada.

Kaisa luges mingit uudist, et 2018. aastal muutub veganlus trendiks. Trendid ei ole ühelt poolt kunagi head, fookus kaob kuidagi ära, aga samas pani see lause mind mõtlema. See on tegelikult väga tore, sest see ei tähenda, et kõik hakkaks veganiteks, vaid me muutume teadlikumateks. Ja laias laastus see tegelikult ongi oluline. Mulle meeldib.

Mulle meeldib, et mu sõprade ja perekonnaringis on inimesi, kes mu silmaringi laiendavad. Veganid, gay´d, üksikemad, üksikisad, rikkad, vaesed, poliitikud, punkarid, produtsendid, kirjanikud, blogijad…Tänu nendele olen ka mina pidevas kasvamises.

*Pealkiri on muidugi naljaga öeldud. Veerandõed, poolvennad, poolõed ja allaveerandi õed-vennad on alati teretulnud. Ma oleksin tegelikult antud hetkel pidanud olema Kaisaga ühel üritusel Vigri kohvikus, aga põhjustel, millest lähemalt järgmisel nädalal, on mu viimase aja tööpäevad olnud nii intensiivsed, et magamiseks on jäänud ca 3 tundi ööpäevas ja ma olen sõna otseses mõttes teinud tööd ninast veri väljas ning mul lihtsalt ei olnud mahti. 

Leave a Reply