Tahate ma hakkan selgeltnägijaks?

Hommikul kirjutas mulle sõbranna, et on mind kuhugi kirja pannud ja saatis lingi Playnupp sotsiaalmeedia auhindade jagamisele. Kui ma õigesti mäletasin, siis eelmisel aastal anti seal auhindu juutuuberitele ja instagrammijatele (instagrammeritele?), aga läksin vaatama ja sel aastal täitsa blogi kategooria olemas. Kuna mina olen nii põhimõttevaene inimene, siis mul ei oleks midagi selle vastu kui ma seal äramärkimist leiaksin. Ei hakanud vastu põtkima, et oioio ära mind küll kirja panna. Tunnustus on tegelikult tore. Tulgu see siis EBAst või Playnupust, edev inimene see blogija oma loomult, eksju.

Edasi tegin ma hommikuse kohustusliku Facebooki tiiru ja mis ma näen! Kirjutavad teisedki blogijad, et pange mind kirja, hääletage minu poolt! “Sponsored” postitused ja puha sel teemal. Oot, kerime veidi tagasi. Aga kuhu jäi see “ma ei vaja auhindu ega tunnustust, suurim tunnustus on mulle teie kommentaarid ja head sõnad”? Kas sponsoreeritud postitus, mis kutsub enda poolt hääletama on kuidagi eetilisem kui häälte saamiseks mingi auhinnamängu korraldamine? Poteito-potaato tegelikult.

Tahate ma hakkan ennustajaks? Ma võin kihla vedada, et neid blogijaid, kes EBA auhindade jagamisel ei osale, “sest nad ei vaja seda tüüpi tunnustust või on piisavalt kuulsad ilma osalemata ja osalemine ei anna neile midagi juurde”, aga nüüd korraga oma põhimõtetest loobuvad ja Playnupul osalevad tuleb veelgi. Kahepalgelisus? Oo jaa, minu arvates maksimaalselt. Olge siis nii palju munadega ja öelge ausalt ja otse, et ei osale EBAl Mari-Leenu pärast. Ärge ajage mingit sousti. Mari-Leen, sul aga soovitaksin proovida leivad ühte kappi panna selle üritusega või EBA sel aastal ära jätta, ei ole mõtet teha üritust kui seda vaja ei ole kellelegi.

Igatahes. Kui teile tundub, et ma sobiks ka siin osalema nagu mu sõbranna arvas, siis andke tuld siin.

25 thoughts on “Tahate ma hakkan selgeltnägijaks?

 1. Ma peangi kahepalgelisuse all silmas seda, et ühel üritusel osalemine on madal ja nõme, aga teine üritus on niiiiiii kihvt. Tunduvad üsna samasugused üritused.

  • Lihtsalt üks küsimus: milleks kogu see “peenpoliitiline” bs siis, et “pole vaja end turundada, loevad kommentaarid, auhindu ei taha”. Ausalt olge munadega ja öelge otse, mitte läbi lillede, et sinu pärast, kallis korraldaja, me ei osale. Ja ärge unustage end Playnupule kirja panna.

   • Kus olen mina öelnud, et “loevad kommentaarid” või miskit? 🙂 Minu jaoks nt see EBA suur “miinus” on see muidugi ka, et on see üks kategooria kus ma saan osaleda (elulised blogid) ja no ma üsna kindel, et ma… võidaks. Mis tolku sellest neli aastat jutti oleks, pole ju isegi põnev. Playnupust ei tea ma midagi ja mingi põnevusmoment jääb siiski sisse, kuigi pean Pillega nõustuma, et vaatasin ka põgusalt mingeid klippe eelmise aasta üritusest ja oli ka suht… meh.

   • “Loevad kommentaarid” on väga mitmest blogist läbi paistnud – see oli üldine küsimus. Ja minu arvates ei ole midagi halba neli või kümme aastat järjest võitmises, see näitab et oled ilmselt jätkuvalt populaarne. Laias laastus on mul üleüldse kama kaks sellest teemast, natuke lihtsalt on kahju, et välja sureb see üritus. Mu meelest on mõte kui selline tore, et selline üritus, kus blogijad saavad ühel peol kokku. Asi pole üldse mingis “hoiame kokku ja toetama teineteist” asjas, vaid erinevate inimestega, kellega mina muidu kokku ei puutu, kokku saamises, pläkutamises…peos noh. Ja kui keegi (kasvõi neljas aasta järjest) ka auhinna saab, siis miks mitte.

 2. Jah, tõsi ta on, et näha ja “peotada” oli täitsa fun, mistõttu ma olen öelnud ka, et kui ma satun olema vaba, siis üritusele minna ja see üle kaeda on ju täitsa mõeldav, ka osalemata. Lisaks hirmus paljud juba juubeldavad, et saavad ka nüüd vb tänu minu mitteosalemisele esikolmikusse ja kui see on osadele nii tähtis, siis las ta, jumala eest, olla.

  • Paljud blogijad kasutavad nüüd siis oma kirjutistes “laulupeo korraldajat ei tea keegi”, mis on täiesti seosetu paralleel, mis on toodud marimellide korraldavata EBAga. Esiteks laulupeol osaleda tahavad pea kõik eesti koorid, kes laulavad ette allkoordinaatorile (st kõik näevad vaeva, et sinna saada, pm aitavad kaasa suure peo toimumisele ja toimimisele), korraldus tiim on ülisuur, toetus sellele on ülisuur nii materiaalselt kui ka moraalselt. Marimelli tiim, EBA korraldamisel on väike, oma kirjade ja kuludega, toetus suurematelt blogidelt pea olematu (siin saaksid palju kaasa rääkida (hädaldada), et miks on tal siis toetus väike, aga kellel see toetus EBA korraldades küll suurem oleks, vaevalt kellelgi. Kriitika jagamisega eelkõige Pilleblogi kitsi pole, küll aga enamus sellest kriitikast kõlbab kategooriasse “ving, hala, negatiivsus”, selmet kasutada konstruktiivset kriitikat, kus tuua välja positiivne pool, arendamist vajavad kohad ning pakkuda lahendusi.. Metafoorina tuua välja laulupeo juht ja EBA korraldaja on äärmiselt madal.

 3. Sellel juhul olen sinuga nõus. Huvitav kui paljud need mitte osalejad ennast nüüd kirja panevad? Kusjuures kes see zhürii on? Tundub rohkem selline sahker mahker värk olevat.

  • See osalen, ei osale osalen.. nagu lasteaed kõik leierdavad!
   Lihtsalt neid tuntud blogijate postitusi sel teemal lugedes miks nad ikka ri osale- tunduvad naeruväärsed.
   Natuke kohe kahju Marimellist. Tean, et ta on selline nagu on, aga boikoteerima hakata üritust kui sellist on üsna totter. St boikoteeri kui tahad, aga ei pea sellest ülipikka mahategevat postitust tegema, justkui soovides, et teised blogijad ka mallu võtaks ja EBAga kaasa ei läheks, et Marimell põruks!
   Väga tabavalt oled selle postituse kirja pannud! Aitàh! Ja tore, et osaled 🙂

 4. Eelmisest aastast jäi küll mulje, et Playnupp on pigem mingi väga noorte sotsmeediategijate üritus… Iseenesest väga äge, et noored teevad ja asjatavad, aga selline tunne jäi, nagu oleks tegemist mingi kooli üritusega…
  Ja huvitav oleks teada, et MILLISTE kriteeriumide alusel Miiu nüüd Playnupu “päris tõsiseltvõetavaks sisuloomeauhinnaks” tituleerib…
  Vabandust, aga kui aasta sisuloome auhinna saab Maria Rannaväli, siis… Nojah. Maria on tubli ja kindlasti populaarne (laste seas) juutuuber, aga see, mida tema ja teised Playnupu eelmise aasta võitjad toodavad… Võibolla olen ma lihtalt nii dinosaurus ja ei saa selle SISU väärtusest aru, aga mul hakkab nendest videodest ja muust “loodud sisust” lihtsalt pea valutama. 😀
  Kujutasin korraks ette, kuidas Miiu seal auhinna saab ja kõik need noored on seal wtf-kesse-veel-on-näoga. 😀

  Aga ütlen veelkord… Võibolla olen mina kõigest valesti aru saanud ja Playnupp ongi “päris tõsiseltvõetav sisuloomeauhind”…

  • Sest kui blogikategoorias (kus Maria kindlasti auhinda ei võitnud, ta ju sai vlogimise eest auhinna? ja noored ON tublid sisuloojad, selles mõttes ei ole mõtet mõnitada. jogurtiblogidega võrreldes veel eriti mitte…) osalevad Eveliis, Mallu, Aili, mina ja loodetavasti veel paljud teised, eriti meie head kirjutajad konkreetsete kirjatükkidega, millede hulgast valib võitja välja žürii, on ju kohe hoobilt tegu hoopis teise üritusega kui viimati? Kindlasti on tegu ka hoopis teise üritusega kui EBA. Kui tahame tunnustatud saada, aga EBA ei sobi, ei ole meil ju eriti muud valikut või kuidas? Tõsiseltvõetav on ta EBAga võrreldes kahtlemata ka sellepärast, et selle taga on inimesed, kes sotsiaalmeediast päriselt midagi teavad ka.

  • Maria ei saanud üldist aasta sisulooja auhinda, vaid ta kuulutati aasta vloggeriks. Palun näidake siis ette, kes tegi aastal 2015-2o16 rohkem ja paremaid vloge, rohkemate vaatajaarvudega kui Maria? Sellel aastal domineeris ta vlogimaailma täielikult. Nüüd vist on usinamad vloggerid peale tulnud.

   Igatahes auhind läks õigesse kohta ja sisu mõtekuse üle võime siin vaielda, aga mis siis teha kui on üks sisuloome žanr, mida tahavad teha ainult noored ja vanemad-targemad seal konkureerida ei suuda? Eks see maailm areneb ka edasi (välismaa järgi nagu blogiturundajad enda žanri kohta toonitada armastavad). Varsti on Maria ka 20+ ja teeb äkki sisukamaid vloge. Või tuleb mõni tark ja uuendusmeelne vanainimene, kes haarab oma vlogidega ka 100,000+ vaatajat.

 5. Võiks ju küsida, miks reklaamimist väärt on, mitte oletada…

  Ma olin esimene kolm aastat tagasi, kes selle kaasblogijate mõnitamise pärast üsna avalikult ja demonstratiivselt EBAl osalemisest loobus. Sain sitaks puid ka, et la-di-da, vaat kus nüüd on põhimõtteline. Sealjuures pole iialgi öelnud, et ei tahaks tunnustust või blogipidu. Vastandun sada protsenti EBA põhimõtetega ja usun, et kui võimalikult palju blogijaid sotsiaalmeedia auhindade jagamisel osaleb, võib sellest saada meile tore areen omavahel “võistlemiseks” ja väärilise tunnustuse saamiseks NEILE, KES PÄRISELT HÄSTI KIRJUTAVAD (vt ka: teie siin), ja oma parima kirjatüki LUGEDA OSKAVALE žüriile esitada saavad. Ja ei ühtegi jogurtitopsi.

  Läksin sellest mõttest päriselt elevile ja panin kuulutusele isegi raha külge. Oma raha. Isikliku. Minul seos noorte ja ilusatega Creatlys (kes üritust korraldab, mingid Villigud ja Martti Hallikud jt) puudub (ma olen dinosaurus-koduperenaine) ja minu koostööleping Swedbankiga puudutab konkreetset Rahaasjade teabekeskust e. seda, millest ju ka päris vähe räägitud on.

  JESUS.

 6. No kes on need inimesed siis kes sotsiaalmeediast “päriselt mdagi teavad”? Avalik konkurents, ehk siis avalikud andmed?

  • Sellest saavad kõik aru,et boikoteeritaksegi Marimelli pärast ja nii lihtne see ongi. Ma mõistan inimesi,kes nii otsustavad,sest paljud tõesti ei taha ennast nendega seostada ja nende egoupitamise üritusel osaleda,et pärast Wolti kohta sundkorras võidu puhul “sisuturundus” lugu kirjutada.
   Samas ei näe ma ka Playnupu ürituses midagi erilist ja eelmine aasta oli see lihtsalt piinlik. Tahaks ka puhtalt huvi pärast teada,kes seal need otsustajad on,kes blogide sisu jm uurivad ja selle järgi valivad? Koguaeg räägitakse blogieetikast,aga kui näiteks Miiu Swedpanga sõbranna on žüriis,siis kas tal on eetiline osaleda ( ei tea spekuleerin)? Ja üldse sorri,aga mis noorte “sisutootmisest” te räägite? Maria võitis konkreetselt tema jälgijate arvu tõttu,sisu on tema videotes väga raske leida. Samas ei nimetaks mina ka igapäevaelu kajastavaid,retsepte ja VLOGE sisuks vaid lihtsalt meelelahutuseks. Tulge alla oma kõrgetelt hobustelt.

 7. Mu arvates pole üritus, kus kasutatakse sõna “sisulooja” eriti tõsiseltvõetav. Siis peaks olema vastukaaluks kategooria “vormilooja”, aga kõik saavad ju aru, et see oleks juba groteskne. “Aasta autor” oleks palju loogilisem kategooria sel juhul, kuigi ka siis tekiks mul küsimus, kuidas sinna nominente valida? Ma tean mõnd väga head blogijat, kes kirjutab tõesti harivatest ja huvitavatest teemadest, aga kes kunagi seda auhinda ei võidaks, sest ilmselt ei saaks žürii poolest jutust arugi, vaid hindaks paremini hoopis neid, kes jagavad retsepte ja spaasoovitusi. Ja žürii? Kuidas see võistluse paremaks muudaks? Me kõik ju näeme, mis jama igal aastal žürii Eesti Laulule valib. Ühesõnaga, kui tegu on loomega (mida ilmselgelt blogid ja muu sotsiaalmeedia on), siis pole minu arust mõtet seda pingeritta seada, vaid korraldada lihtsalt nt mingi suur pidu, kus tutvustatakse lihtsalt uusi tegijaid, ägedaid eksperimente, huviatavid sündmusi jne jne.

 8. Ma olen igatepidi Marimellide vastane, pole veel kohanud nii labaseid, õelaid ja seesmiselt inetud inimesi, kogu nende olemus on täiesti eemaletõukav. Küll aga mul on nendest isegi natu-natukene kahju, kogu selleaastase EBA draama keskel. Suur töö on tehtud, minu arust on oleks siinkohal aeg kas teatepulk kellegile üle anda või siis mõni aasta pausi pidada, et puhtalt lehelt alustada.

  Küll aga pean ära mainima, et Miiust pidasin küll natukene rohkem lugu, enne kui tema kommentaare antud teema kohta lugesin. Kas ta üldse eelmise aasta playnuppu on vaadanud? 😀 täiesti põhikooli tasemel plähmerdis üritus ja tõsiseltvõetavaks on seda küll palju nimetatud. Ning kellegi blogi jogurtiblogiks nimetamine on lihtsalt madal, nii madal..

 9. Lõik eelmise aasta DELFIst “Ürituse peasponsoriks on Swedbank, kes annab välja eriauhinna sisuloojale, kes on oma postituste abil kõige enam panustanud finantskirjaoskuse edendamisesse. “Näeme, et sisuloojatest on saamas üha olulisemad noorte mõjutajad ja see on paljuski paratamatus. Sestap soovime panustada sellesse, et noorte poolt loodud sisu oleks üha kvaliteetsem ja sisuloojad annaksid noortele head eeskuju,“ avaldas Swedbanki sotsiaalmeedia juht Kristel Leif (aka Miiu isiklik sõbranna). Ei tea jah,kuhu see “sisutootja” auhind sel aastal läheb hehe. Kuldne. Kuldne ma ütlen.

  • a kui ei lähe, hehe? ega ma kindel muidugi pole, aga tundub raske uskuda, et swedbankis nii lollid inimesed koos oleks. tõsi, ma olen ennegi inimesi ülehinnanud.

 10. Ei imesta üldse, Eestis käib kõik läbi tutvuste, sõbranna siin ja seal, tädipoja tütar teises kohas, ilublogija mees veel paremas kohas..ja nii see läheb. Muideks kukkumine võib ikka väga raske olla kui konkureeritakse vanuses 15-20 aastastega. Päris huvitav.

 11. Huvitav, miks on nii, et mõni inimene “kiirgab” ebameeldivust?
  Nendest EBA-dest ma ei tea halli kottigi, et miks seda yritust nagu täiega maha tehakse. Ilmselt paljudel inimestel on ebamugav nendega, aga ma mäletan kui ma suvel käisin marimellide kodukohvikus suppi söömas. Appiiii, kui ebameeldiv seal olla oli, mingi jube sitt energia on nende juures. Neil on vastik, yleolev olek ja hoiak.
  Mäletan kuidas inimesed lihtsalt sõid vaikides oma suppi ja lahkusid. Ei olnud mõnus feeling, vastupidi, täiesti äng oli seal olla. Meelisel on pärjalt ylbe olek (selgelt näeb, et inimesele on madal enesehinnang) tema olekus peegeldus tookord, ” issand, mis te tulite nyyd kõik siia, näete ju, kui raske mul on niigi” Ma imestasin, et nii algeline oli neil kogu see supindus ja teenindus seal, ometigi inimesed juba mitu aastat jutti oma supiköögiga tegutsemas. 40 minutit peale ametlikku avamist polnud osasid suppe veelgi valmis. Meelis sõnaotsesemõttes sahmis seal, suppe kallas välja nagu juhtus, kordagi kulpi ei liigutanud supi sees. Välja reklaamitud oli kuidas saab kaardiga maksta, aga ei saanud, et on vett kannudega, aga polnud yhtegi veekannu seal, mitte muhvigi polnud.
  Nende yritused kukuvadki pikali, sest nad tekitavad inimestes puhtalt oma olekuga ebasympaatse ja ebameeldiva tunde. Ja sajaga ylehindavad endid ja omi võimeid.
  Lihtne sõbralikkus ja muhedus neil puudub. Ise nad muidugi kujutavad ette, kui muhedad stand up koomikud nad oleksid :DDDDDDDD

Leave a Reply