Silmalaugude plastika – esimesed emotsioonid//Eyelid correction – first emotions

Päisepildil on mul silmalaugudele ka lauvärv kantud, kas te näete midagi? Ei näe? Mina ka ei näe. Põhjus selles, et mul on rasked silmalaud. Mida aeg edasi seda rohkem on laug alla langenud ja kuna ma olen niikuinii terve elu teadnud, et ühel hetkel võtan ma selle opi ka ette, siis nüüd sai see ka tehtud. Jällegi, otseselt ei ole see mul elamist seganud ja koletisena pole ma end ka tundnud, aga siiski natuke nagu ikka häiris küll.

eveliis-41

Ma ise arvasin, et see samm saab teoks kunagi kui olen 50+, ma ei teagi, miks ma olin pähe võtnud, et nii kaua ootama pean. Võib olla oli üheks põhjuseks ka see, et ma kujutasin ette, et silmalaugude plastika on tunduvalt kallim. Tegelikult maksab protseduur alates 890 eurot. Koostöös Medemis Clinic´uga panime me mulle paar kuud tagasi plastika aja kirja. Novembri lõppu. Kuigi ma oleksin tahtnud kohe ja varem, aga taastumine pidi siiski aega võtma ja mul oli vaja tööasjus esinduslik välja näha. Sinised ja verevalumites silmad ei oleks ilmselt messidel kasuks tulnud. Parem lõtvunud ülalaud. Sellised.

eveliis-8

Kui neljapäev ja operatsiooni aeg hakkas lähemale tulema, hakkasin ma natuke ikka kartma ka. Ikkagi lasta keegi noaga oma silma(laugu)de kallale. Korraks tundus, et ma ei saagi minna, sest Idal tekkis eelmisel päeval palavik, aga kuna tal õhtul ja hommikul palavikku ei olnud, viisin ma ta halva emana  lasteaeda ja läksin ise kliinikusse, millega Medemis koostööd teeb.

Joonistasime mulle silmad pähe, st arst tegi ette jooned kui palju on vaja ära lõigata, sain ühe rahustava tableti, kohaliku tuimestuse ja polnudki muud kui algas pihta. Pean ausalt tunnistama, et protseduur oli ebamugavam kui ma oleksin arvanud. Selles mõttes, et ma loomulikult ei tundnud valu, kuid ma sain ju aru, mis toimub ja kui niit vastu põske läks, siis tekkis selline vastik tunne, et appikene, keegi õmbleb mu silmi tamiiliga kinni. Nahk oli nii hell, et ausalt see õmblusteniit tundus nii paks. Mõned korrad oli ka tunda ebamugavat pingutamist ja ma lootsin, et see saab kiiresti kiiresti läbi. Saigi. Kogu lõikus kestis ehk vaid 45 minutit. Mulle meeldis hästi arsti ja õe suhtumine. Näha oli, et nad teevad seda tihti, sest kogu protseduuri vältel rääkisid nad omavahel juttu nagu oleks kohvilauas, ei midagi isiklikku ega häirivat, pigem oli see hästi mõnus ja lõõgastav. Võib olla mõnele ei sobi, aga mulle hästi meeldis ja mõjus rahustavalt.

Parim osa operatsiooni juures? Peale lõikust viidi mind voodisse taastuma. Ma sain keset päeva 1,5 tundi magada! Peale oppi tuli Marek mulle vastu ja sõidutas koju, sest kuigi silmadel ei olnud suurt häda midagi, oli olek selline uimane ja väga ise autorooli ei oleks läinud. Väga esinduslik ma muidugi välja ka ei näinud. Päikeseprillid tulid appi! Õhtul pidin siiski veel poodi ja apteeki minema ning ausalt ma tundsin end nagu Kopli parm. Seda enam, et poest palus Marek mul endale ka ühe õlle osta. Ma olin kindel, et inimesed vaatavad mind kaastundliku pilguga, et vaene vaene joodiknaine. Mis seal ikka. Elu!

46482058_2104124643250647_2013311910509805568_n.jpg

Õhtuks tundsin ma end suhteliselt hästi. Kui välja arvata see, et ma oleksin tahtnud pesema minna, aga kaks päeva ei olnud lubatud ei sooja duši ega sauna. Muidu oli olemine täitsa okei. Silmad olid paistes ja natuke ebamugav tunne oli, aga midagi ei valutanud ega polnud ka muid muresid peale joodiknaise välimuse. Vähemalt ma arvasin, et ma näen välja nagu joodiknaine. Ma ei teadnud veel, mis mind ees ootab järgmisel päeval.

46508457_2198898746993987_4529844450234466304_n.jpg

Peale lõikust peaks võtma 4-5 päeva puhkamiseks ja mitte koormama silmi arvuti või telekaga, ühesõnaga peaks vaikselt taastuma. Kas ma kuulasin arsti sõna? Muidugi mitte. Mul OLI VAJA reedel tööle minna. Mul on küll töö, mida võib teha igalt poolt, aga vot sel reedel oli just üks oluline koosolek. Panin päikeseprillid ette ja läksin tööle. Kui te plaanite seda oppi, siis siiralt soovitan arsti sõna kuulata. Kaks tundi koosolekul ekraani vaatamist ei tule paranemisele kindlasti mitte kasuks. Isegi kui päikeseprillid on ees. Kui ma pärastlõunat koju jõudsin valutasid mu silmad ja ma nägin välja selline nagu alumisel pildil. Vot see on üks ehtne Kopli parm!

46513100_2195146944145451_907107345002135552_n.jpg

Ma olin suure osa ülejäänud päevast diivanil pikali, jääkotid silmadel. KINDLASTI varuge koju jääkotid. Need on elupäästjad! Ilma nendeta ma ei kujuta ette KUI paistes ma oleks. Valu läks ka ära, jäi vaid selline vastik kiskuv tunne ja ühe silmaalune paistetus oli nii suur, et sellest silmast nägin ma põhimõtteliselt vaid oma põske.  Öösel läksin magama ka koos jääkottidega. Hommikuks nägin ikka välja nagu ehtne joodiknaine, AGA silmalaugude enda paistetus on hakanud taanduma, kogu paistetus on kogunenud silmade alla ja uskuge või mitte, aga ESIMEST KORDA ELUS ma näen JUBA oma silmalauge. Mul ON silmalaud. See on nii veider tunne. Ma ei jõua 29.11 kui niidid eemaldatakse, ära oodata. See on nii uskumatu!

Kas ma soovitaksin seda operatsiooni ka teistele, kel on laugudega probleeme? Hell yeah! Ma näen, et see ebamugavus ja paistetus on kõike seda väärt!  Kas te hakkate enne operatsiooni kartma? Korraks kindlasti. Kas on midagi karta? Absoluutselt mitte. Kuidas kiiremini taastuda? Kuulake arsti sõna ja puhake 4-5 päeva!

USA-sse lähen ma detsembris juba uute silmadega. COOL!

//

On the header photo I have make-up on my eyelids, can you see anything? No? Me neither. The reason for this is that I have heavy eyelids. As the time gone by, the eyelids have become heavier and because I have known for a long time that one day I will be having this surgery, then it’s done now. Again, it hasn’t really disturbed my life as such and I haven’t felt like a monster, but I guess it did bother me a little bit.

Personally I was planning to have this surgery done when I’m 50+, I am not even sure why I though I needed to wait that long. Maybe one of the reasons was money, as I though it would cost a lot when in fact the prices start from 890 euros. In cooperation with Medemic Clinic, we booked me in couple of months ago to the end of November. I would have wanted to have it done sooner, but the recovery time is quite long and I had some important business meetings coming up. Having swollen black eyes wouldn’t have been the best “make-up” to wear in fairs. Better having them heavy, like this.

When the operation date was approaching, I actually got a bit scared – letting somebody cut my eyelid with a knife. For a moment it looked like I cannot go as Ida developed fever the day before, but since she was okay in the evening and next morning, as a bad mom, I took her to the nursery and went to the clinic.

We “drew eyes” on my face i.e. the doctor drew the lines how much is needed to cut, they gave me a tranquilizer and anesthetics and we were ready to start. I must admit, the procedure was more uncomfortable than I was expecting it to be in a sense that obviously I couldn’t feel the pain, but I was consious the whole time and understood what was going on. So when I felt the thread touching my cheek, it gave me this bad feeling of “oh my good, my eyes are being sewed together.” My skin was so sensitive that the thread felt especially thick. Couple of times I could also feel this tensing sensation so I was really hoping this all to be over soon.  It was. The whole procedure only took 45 minutes. I really liked the attitude both the doctor and the nurse had. You could see, that this is something they do frequently, because the whole time they were chatting like having a small coffee break. Nothing personal or disturbing, but more like relaxing. Some people might not like this, but I enjoyed it and it did calm me down. Best part of the whole procedure? After the operation I was taken to a bed to recover. I could have a 1.5 hour nap in the middle of the day. Marek came to pick me up and drove home, because eventhough my eyes were quite okay, I still felt dizzy and not eager to sit behind the wheel. Obviously I didn’t look at my best, but luckily I have sunglasses. In the evening I still needed to go to a supermarket and pharmacy and I really felt like a homeless person. It didn’t help that Marek asked me to buy a beer for him. I was sure people were looking at me and feeling sorry for this “drunk’s wife”. Oh well, this is called life!

In the evening I felt pretty good except for wanting to have a shower, but warm shower and sauna was forbidden for two days. Otherwise I was fine. My eyes were swollen and felt a bit uncomfortable, but nothing was aching nor I had other worries apart from my appearance. At that point I had no idea what was coming.

After procedure you should take 4-5 days to rest and recover, not to strain your eyes with laptop or TV, but rather take it slow. What did I do? I HAD TO go to work the next day. Though my work allows me to have home office days, I had a really important meeting scheduled. So I put my sunglasses on and went. If you are planning to have this surgery, I really advise you to listen to your doctor. Staring at a screen for two hours in a row is not good for the recovery process, even if you are wearing sunglasses. When I arrived home in the afternoon, my eyes were aching and I looked like the picture below. Now this is a proper homeless drunk!

For the majority of the day, I was lying on the couch with ice bags on my eyes. Make sure to have PLENTY of ice bags in the freezer, they will save your life. Without them I cannot imagine how swollen I would have been. Even the pain went and only this weird pulling sensation stayed and one eye was so swollen that I could only see my cheek. I went to bed with ice bags, but still looked like a drunk’s wife in the morning. However, the swallowing on the eyelids had started to go down, leaving the majority of it under the eyes and believe me or not, for the first time in my life I can already see my eyelids. I HAVE eyelids. It’s weird. I cannot wait until the threads are removed. This is so unbelievable.

Would I recommend this procedure to people who have problems with their eyelids? Of course I would. I can see that all this uncomfortable feeling and swallowing is worth it. Do you get scared before having the surgery? For a moment probably yes. Is there anything to be scared of? Absolutely not. How to recover quicker? Listen to your doctor and rest for 4-5 days.

I will be going to USA in December already with my new eyes. COOL!

 

 

 

 

16 thoughts on “Silmalaugude plastika – esimesed emotsioonid//Eyelid correction – first emotions

 1. Hmh, huvitav, et sul ei soovitatud kohe kúlma peal hoida. Ma esimesed paar päeva istusingi ainult kûlma peal hoides.
  Aga paistetus púsis mul isegi kuu kuni kaks (vahepeal tundus juba et alumisi lauge on ka vaja lóigata 😀) ning alles siis lói óige pildi ette.
  Nüûd lõikusest möödas varsti 2 a ja olen maru rahul. Tõenäoliselt hiljemalt 10 a pärast tuleb uuesti ette vótta.

  • Soovitati ikka. See oli kohe lepingus ja juhendis kirjas, et külmakotid tuleb peale panna, ma ise ei saanud aru enne KUI oluline see on, et külm peal.
   Praegu on mul ka tunne, et alumisi lauge oleks vaja korrigeerida:D

 2. Mul töökaaslane tegi hiljaaegu silmaaluste opi ja on üliõnnelik ja rahul. Mind ilmselt ootab ka laugude op kunagi ees. Huvitav, kas see on hullem või võrreldav nägemise korrigeerumise opiga? See oli ka ebameeldiv, aga kestis õnneks vähe.

 3. Njaa..üldse mitte pahaga,aga nüüd näen millest pääsesin. Peale oppi ma 3 päeva magasin ainult selili,kasutasin kaelapatja ja iga poole tunni tagant hoidsin külmakotte. Lisaks anti mulle kliinikust spets vedelik puhastamiseks ja pärast spets kreem mida pidin kasutama 3 kuud armi määrimiseks. Kui sulle ei antud,siis kindlasti küsi.

  • Ma eile olin suurema osa ajast pikalu ja jääkottidega ning kohe on näha, kuidas paistetus tagasi hakkab minema ja inimese nägu pähe tulema. Absoluutselt kindlasti on õige paar päeva rahulikult lamada ja puhata, et ei näeks selline Kopli parm välja

 4. Ma ei ole küll sina aga kui ma oleks ,siis keskenduksin sinu asemes hoopis oma hambumusele .
  Sa ei ole absoluudselt kole ,vastupidi .Kortse su näos ja “kohutavaid laugusid” ei ole ma kunagi tähele pannud .Küll aga on su suu sinu hammaste tõttu kohati lausa vildakas ja ma näen et ühegi pildi peal sa ei naerata korralikult.
  Ma ei arvagi et iga pildi peal peaks hambad laiali hirnuma aga kõige ilusam inimene on naeratav inimene .
  Kui me ei saa korralikult naeratada ja peame pidevalt oma hambumust varjama siis jääbki kurja ja mossis inimese mulje .
  Ma saan aru et breketid maksavad palju aga samas kui panna kokku need “iluopid” ,juuksurid ja vb hoida mõne muu lõbu pealt kokku siis saaks ju selle raha kokku .Vb saaksid mõne formaga koostööd teha ,nemad saaks kõvasti feimi ja sina uue naeratuse .
  Kurb on vaadata kui naine on kaunis ja armas aga ei naerata oma hammaste tõttu .
  Ps breketid on tänapäeval väga kiire “toimega” .Juba paari kuuga näeb suurt muudatust ja ei pea üldse muretsema et nendega ilgelt auur moll ette tuleb .
  Minul oli räige hobuse hambumus ,hambad olid kahte lehte .üks liiga ees ,teine liiga taga ja mida iganes .olin kusagi 24 ringis kui breksid panin .Ei kujutaks ette kui ma peaks oma vanad hambad tagasi saama ,enne kaevaks haua vist endale .
  Iga kell maksaks selle summa uuesti ,see on nii seda väärt .
  Kortsud ja muu “vananemis tundemärgid” on minu arvates just kena . Minul nt on mega “pikad ripsmed” . Naeru kortsud või kuidas neid nimetada .Abikaasal sama teema .Minu arvates on see kena just .
  Ei saa aru miks inimesed ei julge väärtuslikult vananeda .
  Ma vaatan oma abikaasat naeratamas siis ma näen naerukortsude asemel inimest ,kes on elus hästi palju naernud ,kuidas muidu need kortsud saaks olla . Ja see on niiiiiii sexy minu arvates 😃

 5. Pingback: Mul on silma(lau)d! – estonianwithabackpack

 6. Pingback: Mis sul siis varem viga oli? – estonianwithabackpack

Leave a Reply