Kui kõik kiskus viltu /When all started wrong

Me käisime nädalavahetusel Pärnus Kurgo Villas (LINK) ja see on üks selline nädalavahetus, kus kõik kiskus viltu, kuid lõppkokkuvõttes lõppes siiski hästi. Esiteks oli mul oma juuksedraama pärast paha tuju ja nii ma hommikotsa mossitasin, teiseks olin ma Marekil palunud 867 korda, et nad hakkaksid end riidesse panema, aga alles kui me pidime 20 minuti pärast majast väljuma avastas ta, et tal ei ole midagi selga panna, et ta peab minema duši alla ja üleüldse olen mina kõik oma paha tujuga pahasse tujusse ajanud, et tema ei taha kuhugi minna.

Kusjuures see on iga kord nii, et kui me kuhugi minema peame, siis ta avastab viimasel minutil, et pole midagi selga panna. See ajab mind hulluks. Selle asemel, et hommikul kell kaheksa kraamima hakata, oleks ta võinud proovida, kas tal on midagi selga panna. Igatahes, kui meil oli plaan end õhtusöögi puhul üles lüüa, siis suure stressiga unustasin ma maha pluusi ja kingad, nii et see plaan tuli meil kohale jõudes maha matta.

Kui me kohale jõudsime ja meid suurima sõbralikkusega vastu võeti suutsime me aga oma mossitamise ja paha tuju autosse maha jätta ning otsustasime ühisest perepuhkusest võtta maksimumi. Kehvasti alanud päev muutus 180 kraadi.

Meielikult alustasime me oma jõulupuhkust väljas istumise ja glögi joomisega. Ilm meenutas muidugi veidike rohkem kevadet, kuid sellegi poolest oli mõnus ja pärast oli hea sooja tuppa minna.

Kurgo Villa 3.jpgIMG_6168.JPGKurgo Villa 6.jpg

Idale oli tädi Mariani nimeline jõuluvana saatnud ka kingituse, nii et Ida kippus võimalikult ruttu tuppa, et saaks teada, mida head ja paremat kingipakk endas sisaldas.

Plusspunktid hotellile pisikeste detailid eest. Ma olen seda pidevalt soovitanud, et võimalusel võiks hotellid panustada pisidetailidesse ja nii oli tehtud selles hotellis. Tuppa saabudes põles toas jõuluhõngulisel laual teeküünal ning selle kõrval personaalne tervitus väikese maiusega.  Sellised pisisasjad jäävad meelde!

img_6161Kurgo Villa 10.jpgKurgo Villa 14.jpgKurgo Villa 15.jpgKurgo Villa 16.jpg

Jõululõuna- ja õhtusöögi pidasime me Kurgo villa kohvik-restoranis Piparmünt.  Toit viib Piparmündis ilma liialdamata keele alla. Lõunaks sõime me põletatud krevettide tartari trühvli-munakollase ja vähimajoneesiga ning kuumsuitsuparti puravikukreemi, forellimarja ja hapukapsa vinegretiga. Mõlemat julgen ma siiralt soovitada. Vähimajoneesi ja krevettide tartari maitsekooslus oli jumalik. Läila kirjeldus, ma tean, kuid täpselt nii ma iga suutäiega tundsin.Lõunastades arvasin ma, et toit enam paremaks minna ei saa, kuid ma eksisin. Gratineeritud avokaado koorese maapähkli ja tomatiga on üks paremaid roogasid, mida ma söönud olen. Kui te Piparmünti külastate, siis proovige seda kindlasti, see on midagi nii ootamatut ja head, et ainult mõte sellest toidust paneb mu süljenäärmed jälle tööle.

Ida supp pidi samuti väga hea olema, sest enne õhtusööki kommikoti kallal korralikku tööd teinud laps, suutis väga isukalt üle poole supist ära süüa.

Kurgo Villa 17.jpgKurgo Villa 21.jpgIMG_6180.JPGIMG_6238.JPGIMG_6229.JPGIMG_6242.JPGIMG_6223.JPG

Õhtul käisime me veel natukene Pärnu peal kondamas ja kui me naiivselt lootsime, et Ida jääb magama, nii et me saame natuke veel ka omavahel rahulikult juttu ajada ja telekat vaadata, siis lõppes õhtu nii, et meie magasime mõlemad enne Idat.

PS: Alumisel pildil olevad puitu meenutavad (vahtkummist?) mänguklotsid on parim ost üle pika aja. Ida on nendega mitu päeva maju ja torne ehitanud.

IMG_6196.JPGIMG_6214.JPGIMG_6212.JPGIMG_6207.JPG

Selline meie jõulupuhkus, mis valesti algas, saigi. Kurgo Villasse läheme me kindlasti tagasi.  Uskumatult toredad on sellised perekondlikud minipuhkused.SUUR TÄNU KURGO VILLA HOTELLILE meid võõrustamast!

IMG_6233.JPG

This year we thought that we will celebrate Christmas a bit differently and so we decided to drive to Pärnu to have a Christmas vacation at Kurgo Villa Hotel & Restaurant. The morning started all wrong. I was disappointed with my new hairdo and was in a bad mood, when we were supposed to leave the house my husband realized he has nothing to wear and had to shower. I got angry, because he had all morning to do that, but decided to clean the house instead, Ida got angry, my husband got angry and we all felt that it is better to stay at home in separate rooms and not talk to each other. 

Leaving in hurry and stressed I forgot to take with me fancy clothes, or do be more spesific I had with me the skirt, but had forgotten the shoes and shirt, so planned fancy dinner was replaced with “normal” cozy yet romantic dinner. In jeans and sneakers. 

Luckily the saying “all well that ends well” is true and our day turned 180 degrees when we arrived to Kurgo Villa. It was such a romantic and cozy  little hotel and we felt most welcomed. Hot drinks were waiting for us outside, the candles were lit in our room, there was a personal greeting waiting for us plus Christmas lunch and dinner which both were divine. I know it is a cliché to use words like this to describe food, but really the food was absolutely fabulous. 

There was no sign of morning stress and quarells. It was a perfect little getaway to celebrate Christmas. 

56 thoughts on “Kui kõik kiskus viltu /When all started wrong

 1. See hotellitoas ootav küünal on iseenesest ilus detail küll aga mul hetkel tekkis kohe küsimus, et kas see mitte mingite ohutusnõuetega vastuollu ei lähe? Küünaldel on vist alati ju peal kiri, et järelvalveta ei tohi neid kunagi põlema jätta ja eriti veel, kui tegemist ametliku majutusasutusega..?

 2. Tundub jah. Enda sonul nii stiilne ema voiks veits vaadata, kuidas ise ja laps valja naevad:) sassis juuksed molemal ja valjaveninud kampsunid hardly nyyd nii stiilne on, pigem rändom

  • Eks maitsed on erinevad, mulle meeldib “rändom väljaveninud” kampsun ja sassi pea, sulle midagi muud. Õnneks ei pea sa meiega koos käima kusagil ja piinlikust tundma, nii et meie saame end ka sellistena väga stiilsetena tunda

 3. Lihtsalt uskumatu – inimestel oli äge perepuhkus ja kõik, mida kommentaatorid tähele panevad, on sassis pead ja väljaveninud kampsunid…
  Kaunist jõuluaega sulle ja su perele! :)))

  • Nagu öeldud, inimesi on igasuguseid, eks see oli soov solvata, mingil arusaamatul põhjusel, aga kus sa saad solvuda kui ise täpselt sellise lapse ja endaga rahul, “väljaveninud” asjad minu teetassike ja sasipea pigem armas kui häbiasi.
   Aitäh heade soovide eest ja ilusat jõuluaega Sullegi!

   • Karma, vana hea karma. Sest blogija on ise valmis esimese asjana inimesi stilisti juurde saatma ja siis ei huvita teda sugugi, kas konkreetse inimese stiil ehk on sellele inimesele endale meele järgi. Et Eveliis tohib solvata aga teised ei tohi?
    Silmakirjalikkus ruulib.

   • Mis sa teed nalja või? Minu pärast võib mind nii kritiseerida kui halvustada nii palju kui soovi on. Minu meelest on pigem nii, et blogijatele võib ükskõik mida öelda, sest ise nad ju riputavad end vaatamiseks-kommenteerimiseks üles, aga blogija ei tohi kritiseerida ja arvamust avaldada, sest siis ta on pealiskaudne ja nõme kiusaja. Ahjaa, muide karmasse ma ei usu niikuinii juba ammu, nii et selles mõttes ei ole siin karmaga midagi pistmist. Ja öelge mis tahate, aga ma tõesti pean end väheke stiilsemaks kui oli meie president kui ta jopes ja seelikus esimesi kordi avalikkuse ette astus ja mõni blogija, kes mind kaltsakaks nimetab.

 4. Issand halasta.. Ida on laps ju, ta on küll tütarlaps, aga kas siinsete kommentaatorite meelest istub üks kolmene plikatirts ainult paigal ja juuksed mingi väega sassi minna ei saa? Kui sellised liikumatud lapsed on, siis ma mõtlen, et neil lastel on midagi viga. Oma emalt olen kuulnud, et ajasin juuksed sihilikult sassi, ta võis neid kammida või mitte kammida, sassis olid koguaeg.
  Mis stiili puutub siis.. parem lohvakas kampsun kui leopardimustriga liibuv pluus. 😀

  • Noh tegelikult kui tõsiselt rääkida, siis tõepoolest on päevi, kus ta NÕUAB patse ja siis on päevad, kus talle tuleb kammiga väga ettevaatlikult ligineda, sest sellele järgneb kisa ja nutt. Ma leian, et see pole seda stressi väärt, et lapsel iga hinna eest juuksed viljapea-patsi saada, sest PILDISTAMINE on. Ja lisaks on tal lokki kiskuvad juuksed, et isegi kui ma need sirgu kammin, siis mõne hetke pärast on need “sorakad”, samas mind ei häiri ja Idat ilmselt veel vähem. Kommenteerijad, keda meie välimus häirib, peavad küll mõne ideaalsema ja klanituma perekonna blogi siis vaatamiseks valima. Ühesõnaga täielik pseudoprobleem ja stiilitumaks meid ei tee:)

 5. Juukse- ja stiilikommentaarid on siin täiesti omaette tase. Tõesti on! Kui see roosa juuksekumm välja arvata (mis tõesti vist lihtsalt mugavusest rändomilt pähe tõmmatud), siis minu meelest on siin piltidel kõik jumala stiilsed. Kerge hipsteri stiil (mitte täielik äämus sellest) on jumala stiilne! Aga ma kardan, et siin on oma kommentaarid jätnud sellised “bridesmaid (hiina)kleidi” või leopardi-stiilis naised? 😀 Kel sonks rohke lakiga lokki keeratud 😀

  • Ahhhh, see roosa juuksekumm, sa ei kujuta ette, kuidas ma seda nähes mõtlesin, et mis kuri vaim mind sundis tuhandest aknalaual olevast NEUTRAALSEST juuksekummist just seda valima, aga oh well… selline ma olen. Mis aga puutub kommenteerijate stiili siis sul vist on õigus, sest kui ma näiteks tõin esimesed pildid Kersti Kaljulaiust ja ühest blogijast, et nendest olen ma tõesti ka roosa juuksekummiga stiilsem, millele saingi vastuseks, et sellisel juhul ma ei tea stiilist midagi. No siis polegi enam mõtet vaielda, eksju:D

 6. Haha, mida külvad, seda lõikad, Eveliis 😀 Mul on ikka hea meel, et teisedki arvavad, et pole päris õige, kui inimene, kes teisi maha teeb, arvab ise, et ta on maailma parima stiilitajuga 😀 Kui ta seda oleks, siis vbl tõesti, aga õnneks on teistel ka silmad peas! 😀

  • Jaanika (või Janika?), inimestel on lihtsalt erinevad stiilitajud. Sinu meelest on stiilne (ja seksikas) ümber keha leopardipluus või ülikitsas mini must kleit… Minu meelest näiteks mitte! Kui sa pole nõus sellega, et üks või teine on stiilsem, siis lepi lihtsalt teadmisega, et inimeste nägemus stiilist on erinev. Minu oma näiteks ühtib pigem Eveliisi kui Sinu omaga, samas sel pole tegelikult tähtsust.

   Me ei tea, millised need anonüümsed inimesed siin Eveliisi stiilituks kiruvad, seega ei ole adekvaatne väita, et NEIL on tegelikult hea stiilitaju.

 7. Tegelikult ei olegi asi selles, et kas Eveliisil on hea stiilitaju või mitte. Maitsed on tõesti erinevad, selle vastu ma ei vaidlegi. Ja lapsi maha teha on ka inetu, sellega ma täiesti nõustun. Lihtsalt on veider, kuidas Eveliis teeb teisi maha, siis on see maailma kõige suurem tõde (tema arvates vähemalt), aga kui keegi tuleb talle ütlema, et see pole ikka üldse stiilne, mida ta kannab, siis on neil teistel järsku kõigil vale arusaam stiilist. Just see ongi asi, mis mulle (ja nagu näha, pole ma ainuke) meeltmööda pole. Ja sellistel puhkudel ei saa ma midagi parata, kui mulle tõsiselt meeldib, kui kommenteerijad auväärt Eveliisile meelde tuletavad, et pole õige teisi kividega loopida, kui ise ka tegelikult klaasist majas elad.

  Kui ma selle arvamuse pärast täisjobu olen, siis las ma siis olen. Keegi peab ju see jobu ka olema, kes teistele omasugustele meenutab, kui nad ka jobuks muutuvad 😀

  • Tegelt ka, ma muidu ei lasku 14aastase tasemele, aga sinu puhul ma ei suuda ennast enam tagasi hoida. Mina pean end piisavalt hea stiilitajuga inimeseks tõesti ja julgen ka seda öelda, et minu arvates ei ole stiilsed need inimesed, kes kannavad kas leopardimustriga või suurte Desigual kirjadega või odavaid hiina kaltse. See ei tähenda sugugi, et ma mitte kunagi pange ei pane, kuid sina, kallis Jaanika, oled küll viimane, kel stiili koha pealt midagi öelda on või midagi naerda ning rõõmu tunda. Minust on KORDADES stiilsemaid inimesi, keda ma kadedusega vaatan, kuid sellised anonüümsed inimesed, kes sind minuga võrreldes stiilseks peavad, ei saa küll tõsiselt võtta.
   Kui ma muidu veel pidasin sust midagi, siis nende kommentaaridega tõestasid sa, et sa mitte vaid pole maitselage, vaid ka arulage. Eraldi postitust ma su stiilitusest siiski tegema ei viitsi hakata.
   Ja kui aus olla, siis on suhteliselt lame, et keegi tuleb oma kahjurõõmu või ma ei tea mida nina alla hõõruma postituses, mis räägib toredast perepuhkusest mitte kellegi stiilist ega välimusest!

  • Jaanikale veel… Teeme asja näiteks mustvalgeks. Oletame, et on olemas stiilitajuga inimesed ja stiilitajuTA inimesed (kes kannavad maitselagedust). Hüpoteetiliselt, kui Eveliis on esimene (lihtsalt oletame, hüpoteetiliselt), siis KÕIK need, kes vastu kraaksuvad, kui õudne ta on (hetkel Sina ja siin mõned anonüümsed) on automaatselt siiski pigem need stiilitajuta inimesed.

   Jah, võimalik, et on vastupidi. Aga on asju, mis on nagu kaheldavad. Ja siis on asju, mis ei ole. Praegu on see viimane keiss 😀

   Jätkuvalt – stiilitajud on erinevad ja arvamused võivad põrkuda, eriti kui need vastanduvad. Näiteks Eveliisi tennised + lotakad kampsikud (jumala IN! mu meelest, aga väga oleneb ikkagi MILLISED need konkreetsed esemed on, see on HIPSTERLIK stiil) versus näiteks seksikiisud, kes tunnevad, et peavad oma keha kumerusi riietega rõhutama. Need on küllaltki vastanduvad ja nii, nagu Sina ilmselt ei hakka kunagi jagama seda biiti, mis Eveliisil seljas, ei riietaks tema end ilmselt mitte kunagis elliselt nagu Sina.

   Mis puudutab seda, et oled õnnelik, et nii paljud inimesed takka kiidavad siin Eveliisile, kuidas ta ikkagi stiilitu välja näeb, et näed sinu arvamuskaaslaseid on veelgi ja sa pole asjast valesti aru saanud…. Siis ma ütleks, et usu mind, normaalsed inimesed lihstalt Sinu fotode kohta selliseid kommentaare ei kirjuta. Mõtteid see aga ei takista.

   • Vbl on asi lihtsalt selles, et meil on veits vanusevahet ka, mulle meeldib see nii-öelda maitselage olla 😀 Ja ma pole kunagi öelnudki, et ma end eriliselt stiilitajuga inimeseks pean, mitte kordagi. Kui kaltsakas, siis kaltsakas, aga vähemalt teadlik sellest (mitte nagu mõni teine ehk :D). Kuid point polegi selles, minu kommenetaaride mõte ei ole üldse riietus ega stiil ega muu selline asi. See on lihtsalt see, kuidas mind ajavad närvi inimesed, kes peavad end teistest paremaks. Kes arvavad, et nende arvamus on alati õigem kui teiste oma (ka sina kuulud sellesse gruppi, Ebapärlikarp!). Ja mulle lihtsalt meeldibki, kuidas sellistele inimestele vahel näidatakse koht kätte kommentaariumis. Usu mind, mulle endale on ka mu blogi kommentaariumis seda tehtud, sest eks ma isegi olen küllaltki isekas inimene, ei vaidle vastu sellele. Ja seda siis just asjades, kus ma olengi väga ebaõiglane olnud.

   • Ja sa siiralt arvad, et see siin all kommentaariumis oli “koha kätte näitamine”?! TEGELIKULT ka??? See paar anonüümset täiesti suvakat inimest, kelle enda väljanägemist me ei tea, panid asja paika Eveliisi jaoks?

    Ma kuulun jah sellesse gruppi, kus inimestel on teatud asjade kohta elus juba kõigutamatu arusaam tekkinud. Mis ei tähenda, et poleks teemasid, millest ma midagi ei tea, millega ma nõustun, mille kohta küsin nõu või lihtsalt loen/kuulan suu ammuli.

   • No mul on ka sellest asjast kõigutamatu arusaam. Kusjuures ei peagi seda koha kätte näitamiseks, aga meenutuseks küll. Nõustun, et postitus oli ehk vale, aga blogijate puhul on teada juba see, et kommenteeritakse ikka siis, kui seda teha tahetakse ja ükskõik, millise postituse all. Võid rääkida kas või ilmast, aga kommentaariumis võib ikka teema hoopis teistsuguseks minna.

   • Mida kuradit sa siin nii väga meenutad või “kohta kätte näitad”? Ma ausalt ei mõista sind ja tead, kui ma muidu arvangi, et “kadedus räägib” on nõme klišee, siis sinu puhul äkki see on ikka õige? Pead millegi peale vimma, et tunned mingit mõnu siin oma “tõe” kuulutamisest? Saad vanemaks ehk tuleb ka stiilitunnetus ja siis saad aru kui ajuvaba juttu sa räägid. Ja ma võin olla stiilitu ja kole su meelest, kuid kindlasti mitte kahepalgeline. Selle sõna tähenduse pead vist ÕSIst järgi vaatama

   • Mille peale mul kade on olla? Jaa, võib öelda, et sul tõesti on rohkem haridust kui minul, aga mina ei pea vähemalt endaga tõtt vaatama, et ma olen ajanud firma pankrotti ja jätnud inimesed palgata. Sa neile siis ikka ütlesid, et kuidas nad oma maksud makstud saavad, kui Norrasse vehkat tegid? Ma olen pigem vaene ja kaltsakas, aga minu südametunnistus selles mõttes on vähemalt puhas.

    Ja mina ei tahtnud, et see teema sinnani nõuab, aga kui teema juba kadedusele läks, siis pole vist eriti, mida kadetseda? Või kuidas?

   • Tead, teemadel, millest sa midagi ei tea, ei ole vaja sõna võtta. Ma ei ole kuhugi Norra ka vehkat teinud, vaid see sattus väga valesse hetke, siis ma ei teadnud veel, et ma midagi “pankrotti ajan”. Su maailmapilt on nii piiratud ja annab vaid tõestust su madalast enesehinnangust ning ebakindlusest. Vaatasid, et välimuse teema ei aja piisavalt endast välja, et siis ehk proovin teise kandi pealt? Kui ma ei teaks paremini, et meil KA meeste suhtes väga erinev maitse on, siis ma kahtlustaks, et ma olen sult kellegi üle löönud või su mehega maganud, et sa leiad, et pead mind kuidagi ründama.

   • Ettevõte pankroti kohta oskab Eveliis ilmselt rohkem rääkida, aga ka KÕIGE helgemate ja heatahtlikumate inimeste ettevõtted võivad pankrotti minna. See süüdistus on erakordselt jabur.

   • Mina ei ole rünnanud, ma seletasin lahti, miks ma oma esialgses kommentaaris rõõmu tundsin. See ei ole ründamine, sina võtad seda rünnakuna. See ei tähenda kadedust, kui inimene arvab, et kõik ei ole päris nii, nagu blogipidaja asju näeb. Ründama hakkasid sina, kui ütlesid, et miks mul üldse on vaja arvamust avaldada, sest mul pole üldse õigust kobiseda. Avaldasin, sest sina teed seda ka teiste asjade puhul. Ja siis tõin näite, miks ma kohe kindlasti ei saa kade olla.

    Igal juhul ma lõpetan selle arutelu siin, sest nagunii peetakse mind idioodiks, et üldse julgesin sõna võtta teemadel, mis on ju nii pühad blogipidaja jaoks – just sellepärast ei tohigi ju kunagi eriarvamusi olla. Sest kui neid on, siis on kindlasti kommenteerija lollakas, kes asjadest aru ei saa.

    Häid jõule kõigile stiilsetele, neile, kes peavad end stiilseks ja stiilitajuta inimestele! 😀

   • Ole nii armas ja lõpeta jah, oled end piisavalt rumalaks teinud siin juba, ei ole vaja rohkem.
    Sõna võib võtta kõikidel teemadel, kuid tulla pühadepostituse alla mingist kahjurüümust ilkuma, et sa polegi ainus, kes mind koledaks peab, on ka sinu kohta liiga labane. M.O.T.T.

   • Njah, Printsessi puhul ma mõtleks küll järele kas Statoili parklas suva tondi londi imemine, teades et tyybil on oma tüdruk annab ikka õiguse siin mingit õiguse mõistjat mängida.

   • Ja et ennetada Printsessi pahameelt, siis selline mulje mul tema blogist jäänud on 🙂 ja tema blogi ma olen jälginud mitmeid aastaid lihtsalt huvist nagu enamus ta kommentaatoreid, et kas toimub inimeses ka mingi areng. Kuid tema kahjurõõmu vaadates, siis on ikkagi mulje labasest ja lihtsameelsest nähvitsast.

 8. Ma kusjuures ei olekski tulnud, aga need teised kommenteeriijad panid mõtlema ja arvamust avaldama. Su perepuhkuse kohta ei tahtnud ma midagi halba öelda, tundus, et teil oli väga tore. Selle kohta ei ole mul sõnagi öelda.

  Ja need anonüümsed ei öelnud, et nad mind stiilseks peavad. Nad ütlesid, et nad ei pea sind stiilseks. Sel on suur vahe, see ei pruugi tähendada, et nad mind stiilseks peavad. Lihtsalt inimestele meenub neil kordadel, kuidas sina oled teisi kritiseerinud, sellepärast nad peavadki õigeks tulla sulle ka ütlema, et näed, Eveliis panid pange riietusega. Nende arvates. Täpselt nagu sina arvad vahel, et teised panevad pange, mis on ju sinu isiklik arvamus, aga siis on see maailma kõige suurem tõde. Seega ei maksa ärrituda, kui inimesed meenutavad sulle neid kordi, kui sa ise oled samamoodi käitunud. Inimestel on hea mälu – nagu näha!

  Täpselt nagu sul on õigus end pidada hea stiilitajuga inimeseks ja teisi maha kritiseerida, kes sinu arvates seda pole, on teistel õigus arvata seda sama asja sinu kohta. Ei maksa nii närvi sellest minna ometi, teades seda, et oled sellega nagunii harjunud juba.

  • Mul on suht p***i mis inimesed minu riietusest või välimusest arvavad, küll aga lähen ma närvi, et inimesed leidsid, et SELLE postituse all on õige koht mind materdada, veel vähem lapse juuste ja kampsuni kalla ilkuda. Ja siis tuleb mingi idioot, kes itsitab kahjurõõmust. See on lame! Võtke mõni muu postitus, kus RIIETUSEST VÕI STIILIST juttu või kus ma kedagi arvustan ning kütke seal. Või Perekoolis.

 9. Okei, ehk see postitus ei olnud tõesti kõige parem. Ja lapse kohta ei öelnud mina sõnagi, sest ma leian ka, et on väga inetu last kritiseerida. Mina rääkisin hetkel ainult sinu käitumisest, isegi mitte sinu stiilitajust või selle puudumisest või selle olemasolust (kelle jaoks kuidas, see polegi pikemas perspektiivis oluline). Ja selle esimese kommentaariga ma rõõmustasin pigem selle üle, et on veel inimesi, kes leiab, et sinu käitumises vohab kohati silmakirjalikkus ja mitte enda nina alt kaugemale nägemine. Kuid noh – eks me kõik ole seda mingil määral.

  Postitus oli jah ehk vale, aga kuna sa kirjutad neil teemadel nagunii tihti, siis küll neid uusi võimalusi tuleb ka, millal arvamust avaldada.

  • Aga imelik tegelikult, et miks SINA näed silmakirjalikkust, aga mina näiteks ei näe. Eveliis kommenteerib teisi ja laseb ka iseend kommenteerida. Kaitseb, argumenteerib, osalt ka nõustub… Kõike seda võib siit kommentaariumist ju lugeda. Kus see silmakirjalikkus on? Oleks ehk siis, kui ta ise kommenteeriks kõiki teisi, aga kõik enda kohta käivad kommentaarid kustutaks sõnagi lausumata.

 10. See oli nüüd küll see teema, kus all inimeste stiilitunnetuse ja maitse kallal ilkuma tulla. Kõrgem tase on veel see, et ilkuma hakati lapse kallal, lapse kes näeb alati imearmas välja.

  Minu meelest on Eveliis üks väga lahe inimene, tema stiil läheb temaga täpselt kokku ehk loob harmoonia tema isiksusega, saan seda öelda, sest olen temaga kohtunud. Kui ta patseeriks ringi vaid pliiatsseelikutes ja kõrgetes kontsades, üritaks ta olla keegi teine. Ja kui inimene kõigest hingest püüab olla keegi teine, siis ta ei meeldi endale ega ka kellelegi teisele. Mis puutub proua presidendi garderoobivaliku kritiseerimisse, siis me oleme kõik näinud, et proua rõivad ongi muutunud. Samal ajal on ta jäänud mõistliku riietusstiili juurde ja riietub vastavalt üritusele. Näiteks ei roni ta sõduritega metsa peokingades, mis oleks lihtsalt naeruväärne. Sellest johtuvalt ei leia ma mitte, et Eveliisi tollane kriitika oleks olnud ülekohtune või isegi kriitika, see oli rohkem nagu tähelepanek.

  Mis puutub sellesse, et osad inimesed peavad end alati teistest paremaks, siis mis sa Jaanika arvad, kuidas inimesed elus läbi löövad? Kuidas sa käid töövestlusel? Kuidas sa end “müüd”, kui sa ei pea end teistest paremaks? Kuidas sa mehe said? Vahe on selles, et endale peab adekvaatselt aru andma, kellest ja milles sa parem oled. See ei tule meil alati kõige paremini välja, sest oleme vaid inimesed ja inimesed on nõrgad. Aga kui sa käid maailmas ringi nina maas ja kommenteerid vaid, kuidas see või teine end sinust paremaks peab, näitab vaid seda, et sul on alaväärsuskompleks. Enamasti see teine inimene ei mõtlegi sinu peale, kellest sa tänaval mööda läksid. See et sa siin ja ka enda blogis Eveliisi pihta pröökad nagu turunaine, näitab minu meelest sinu enda kohta rohkem, kui Eveliisi.

  Minule ei ole Eveliisi stiil päris meeltmööda, ise ma nii ringi ei silkaks, aga temale see sobib, juba eelpool kirjeldatud põhjusel.

  Maitse asi ütles kukk… ja nokkis sitta edasi. 😉

  • Ei ole ju proua presidendi riietusstiil suurt muutunud. Selline ametnikustiil on tal. Ilmselt ei ole ta kunagi olnud naine, kes peokingades metsa roniks. Seda teeks ainult eriti eluvõõras tibi, aga proua president pole ilmselt kunagi olnud mingi tibi. Samamoodi ilmselt ei võta ta moenõuandeid Eveliisi blogist või mõnest muust sarnasest kohast. Kui üldse võtab, siis ilmselt stilistilt. Mulle on algusest peale tundunud, et proua president on inimene, kes hindab inimesi sisu järgi. On ka inimesi (näiteks selle blogile), kellele meeletult tähtis on väline. Üks ega teine ei ole iseenesest ei hea ega halb. Lihtsalt iga inimene peaks kommenteerima niiöelda oma kasti piires.
   Enamik inimesi jääb vist kuskile keskele. Mina ei märganud näiteks neil piltidel ei kammimata juukseid ega roosat juuksekummi. Mingit erilist stiili neil piltidel ka ei olnud. Ma ei ole siin näinud ei huvitavaid outfitipostitusi ega mingit elustiiliasja, mis meelde jääks. Ei positiivses ega negatiivses võtmes.
   Selle postituse esimesel pildil näeb aga blogi autor väga hea välja. See on mingi soengu ja prillide koosmõju ja ka väga hea nurga alt on pilt tehtud.

   • Ma ei tea, miks selline arvamus, aga mulle ei ole väline VÄGA tähtis. Sellisel juhul ma olekski igal sammul kammitud, eks:)
    Stiilist nii palju, et tegelikult ma ei pea end niivõrd võibolla stiilseks, kui hea stiilitajuga. Millegipärast ühtib minu arvamus stiilsusest sellega, mida üldiselt stiilseks peetakse, nii et väga villast ma ilmselt ei aja. Ja see blogi siin pole mingi moeblogi, kust saakski väga huvitavaid outfit-postitusi leida, siit leiab minu ja minu stiili, mõnikord ikka ju näitan oma leide ja lemmikasju.

 11. Ma ei pidanud ennast silmas, vaid seda, et Eveliis peab end oma lugejatest paremaks. No vbl mitte just Agnesest ja Ebapärlikarbist, aga teistest küll. Et kui lugejad julgevad talle midagi meenutada, mida ta ise on öelnud, siis on nemad kohe halvad. Ma ei pidanud silmas seda, et vahel ei või end teisteks paremaks pidada, loomulikult võib! Ja teades mind, ma olen suur provotseerija, selles mõttes oleme Eveliisiga väga sarnased ju. Mulle meeldib vahel teiste blogides provotseerida, kui mulle miski silma jääb, millega ma nõus pole. Enda blogis meeldib ka, Eveliis on samasugune. Või olete unustanud, kuidas ta 1.aprillil tuli teatega, et läks mehest lahku, aga see oli vaid lugejate reaktsiooni nägemiseks? Mina teen ka paljusid asju, et teiste reaktsioone näha, seda eriti olukorras, kui nad ise arvavad, et nad on kõike õigesti teinud 🙂

  • Minu 1.aprilli postitus ei olnud küll miski provokatsioon, vaid jutt olukorrast, kuhu ma tol hetkel arvasin, et oma abielu viin. See postitus oli palju tõsisema tagapõhjaga. Et see oli 1.aprill postitatud ei olnud loomulikult mitte kokkusattumus, minu mõte oli sellele anda naljamõõde et see ei mõjuks eriliselt depressiivselt. Ebaõnnestunud “nali” – ehk tõesti, kuid kindlasti mitte mingi provokatsioon, et “halba teha”
   Mis puutub mulle halvasti ütlejatesse ja kritiseerijatesse, siis seal on suur vahe. Osast, kes siin lahmivad, pean ma end tõesti paremaks ja/või leian, et kommentaarid on pahad. Teise osa nõuandeid loen mõttega, isegi kui teinekord see, mis öeldakse mulle ei meeldi, et ehk on seal ka killuke tõtt.
   Stiili osas olen ma Agnesega ühte meelt – mu iseloom, riietus ongi kokku mina, selline nagu ma olen. Üks ilmselt toetab teist.

 12. Ma olen tänu kommentaaridele vähemalt 4 korda vaadanud riietust ja juukseid. Siiani ei ole tuvastanud väljaveninud kampsikut ja kohutavalt sassis juukseid. Aaa, ma kannan pille vbl asi selles 😁 aga tegelikult põhipoint oli hoopis, et tänks Kurgo Villa tutvustanisest- üks koht juures, kuhu võiks minna!

 13. ma nüüd elus esimest korda kommenteerin siin blogis, aga pean tänama siinseid kommentaatoreid, kelle jutule tuginedes peaksin ma nüüd lõpuks ometi silmaarstile aja panema, sest ma näen nendel piltidel eranditult ainult väga stiilseid inimesi ja samas ei näe näiteks väljaveninud kampsunit ja ulmeliselt sassis juukseid.

  • See on hea kûsimus, just täna guugeldasin ise ka, sest tahaks veel osta, aga ma ei tea, mis pood see oli. Ostsime Port Arturi 3.korruselt, mänguasjapoest. Kui keegi ütleks, mis pood seal on. Karupoeg Puhh? Aga netipoes ma sellenimelises poes ei leidnud

 14. Pingback: Jõulud Pärnus ehk #hakkamesättima – estonianwithabackpack

Leave a Reply