Välimuse kommenteerimisest ehk kahepalgelisus

Teate, ma olen nüüd ikka siin mõelnud, et me oleme ikka täiega kahepalgelised. Kui minu välimust (mitte blogi, olekut, suhtumist, tegusid, stiili, vaid konkreetselt välimust) on kritiseeritud, siis on mulle öeldud, et ah, see käib ju avaliku blogimisega kaasa. Eks käibki ja kui esimestel blogiaastatel tegid sellised ilkumised mind päriselt kurvaks, siis nüüd ma tõesti mõtlen, et no mis mu elus ikka sellest muutub kui keegi mind koledaks peab. Samuti olen ma täiesti seda meelt, et kui mina kritiseerin teisi,siis annan ma sellega ka õiguse ennast kritiseerida. See kõik on okei.  Mida ma aga ei mõista on see, kui blogija kellegi teise kohta midagi öelda julgeb (ja mitte välimuse, eks), siis läheb ristisõda lahti. Kuidas sa julged inimest tema välimuse järgi arvustada? See on madal ja lame ja tühine ja niiii nõukaaegne ja eilne päev?

Allpool on vaid mõned näited kommentaaridest, mis mulle mu välimuse kohta on öeldud. Need on “avaliku blogimise tavaline osa”. Ma näen teatud kahepalgelisust nende suus, kes ütlevad mulle, et välimust pole ilus kritiseerida, samal ajal kui ise kritiseerivad mind. Olge siis vähemalt naised ja tunnistage, et klatš ja arvustamine on ka osake meie geenikoodist!

-See inimene näeb küll välja hullumeelne

-Välimuse kohta ei tohi teadupärast midagi öelda, aga ma ka tõepoolest iga kord ehmatan, kui seda pilti näen. kui minust selline ülesvõte oleks tehtud, peidaksin seda iga hinna eest.

– Ei tea ka tema pärisnimegi, et neid otsida. Lihtsalt selline õudne pilt + sisutud vahutvad pikad tekstid (mõnd proovisin lugeda) kahjuks viitavad, et kõik ei ole ok.

– Ta on ise ka korduvalt kirjutanud, et nägu ongi paari aastaga väga loppi vajunud. Põhjuseks tema enda arvates lapsega magamata ööd. Pole siin midagi enam omalt poolt juurde panna. It is what it is. Kas sellest ei või siis rääkida, kui inimene on ise ka teema üles võtnud ja ise väga hästi tunnistab, et jah, näeb praegu kehv välja ja vanem oma päris vanusest. Mis siin maha salata, ma ei saa aru.

– Uskumatu Toomas on see proua ikka. Välimust kritiseerida on küll lapsik, aga no andke andeks, kolmekümnendates see prouake küll välja ei näe. Keskealine muti.

– mis välimusse puutub, siis tõepoolest on suurim ja kahjuks ka mitteparandatav viga hambad. seetõttu ei näe ma nö tibi, kelleks ta end kutsub, paraku üheltki pildilt.

– Ma ennist unustasin koledate blogijate nimekirjast veel Eveliisi. Nüüd ta proovib ka moeilmas läbi lüüa, aga tal endal pole eriti tegu ega nägu.
Naljakas on lugeda, kuidas ta kirjutab, et on terve elu tibi olnud ja kui äge linnapreili ta oli/on, aga see jutt ja välimus ei lähe omavahel kuidagi kokku.
Ma mõistan kui sellist juttu räägiks Kristiina Heinmets või Cathy Tulkvist, kes on tõesti olnud nooruses kaunid, ja on praegugi kaunid naised ja emad. Kuid Eveliis…..kindel ei.

– Eveliis (liiga suured hambad ja loppis, aga noh ta magamata ja joob palju veini ka vist)

Oi appi. Sellel lingil olev naine on ikka täiega inetu. Ma esimest korda näen seda pilti, aga noh…

Pilt mida lingiti oli see allolev pilt, mille ma riputasin Facebooki üles, et enda üle naerda, milline ma nägin välja perioodi kui ma arvasin, et olen jube tibi.

10931323_1576534759230392_9104510946568766276_n

– Vau ilu on tõesti vaataja silmades, sest ma Marinat ja Britti küll Malluka ja Eveliisiga ühele pulgale ei paneks. Marina on ikka väga kena, Britt samuti, lisaks on ta olemuselt väga armas. Ülejäänud kaks…nagu öeldakse, kui midagi head pole öelda, ära ütle mitte midagi.

– Eveliis, sa ei pea muretsema, kui Kersti Kaljulaid peaks presidendiks saama, siis küll ta vastavad stilistid saab, aga sina võid ju oma kaltsud seljast võtta ning lõpuks ka reaalselt stiilseid riideid kandma hakata, aga näed ikka 45 välja🙂 Seda viimast ei saa aga öelda Kersti kohta, kes on 47-aastane, aga näeb Eveliisist oma 10 aastat noorem välja. Minu esimene mõte oli kunagi ammu Eveliisi blogi lugedes, et nii tore, et 45-aastased ka sünnitama on hakanud😀 Siis sain aru, et naine on napilt üle 30ne ja mõtlesin, et oi, mõnel pole ikka geenidega vedanud. Ehk siis – kui Eveliis üks kord tõesti need maitsekad ja stiilised riided selga paneb, mida ta endal kogu aeg arvab olevat, siis oma geenide suhtes ei saa ta nagunii midagi ette võtta

-KK peaks Eveliisist olema 12 aastat vanem. Aga välja näeb noorem.

-Mina muide ei näe ka sinus mingit stiilsust ega ilu

 

IMG_4209.JPG

 

36 thoughts on “Välimuse kommenteerimisest ehk kahepalgelisus

 1. Kõige paremini võtab loo kokku Kadi kommentaar Printsessi postituse all:
  ” Minu meelest on üldse väga kole, kui naised üksteise välimust maha teevad. Nagu, milleks? Ja Kaljulaid pole veel ametlikult presidendikski saanud, aga enam-vähem esimese asjana kritiseerivad just eelkõige naised tema välimust. Justkui see oleks kõige olulisem. Temas on aga sisu, mille puudumist ei suudaks ükski stilist peita. Ja see on päriselt tähtis.”

  Jeerum, kui nõus ma sellega olen. See KK kostüümi kallal ilkumine oli tõesti tülgastav, eriti kommentaarides. Seetõttu reageeriti ka sinu suhtes tuliselt ja see on täiesti arusaadav. Ja ma arvan, et reaktsioon ei tulnudki niivõrd selle peale, et keegi julges halvustada KK välimust, vaid selle peale, et kui tõuseb esile tark (olen teda kuulanud-lugenud varasemast ja usu mind, ta on kohati isegi ehmatavalt terav pliiats), enesekindel, ülieduka karjääriga ja targalt majandanud naine, siis teiste naiste esimene reaktsioon on hakata vinguma “burda-kostüümi” üle. Et nagu tõsiselt või??? Kas oleme tõesti nii tühised ja pealiskaudsed?

  • Aga miks me peame välimust ja esinduslikkust tühiseks ja pealiskaudseks? Ma arvan, et see pole sugugi tühine ning hoolitsetud välimus ei vähenda kuidagi sisu. Minu küsimus aga jääb – miks blogijaid voib kritiseerida, “sest nad ise kutsuvad selle kaela” ja “saagu kriitikaga hakkama”, aga teisi avaliku elu tegelasi ei tohi. Ma ikka arvan, et see on täitsa kahepalgeline.

   • Kersti Kaljulaid näeb välja hoolitsemata välimusega või? Ma ei tea, kas mul on silmanägemisega midagi korrast ära või peaks täpsemalt kuulama sinu definitsiooni sellele müstilisele asjale nagu “hoolitsetud ja esinduslik välimus”.Neid kommentaare sinu aadressil ei pea ma ammugi õigeks, aga ma ei saa aru ka sinu jauramisest Kaljulaiu ning talle stilisti palkamise teemadel.

   • Okei, kui ma siin juba aus olen ja niikuinii kriitikat saan, siis jah, mu meelest näeb ta hetkel välja nagu lastud vares. Kuna ta aga on üsna kena, siis küll tast asja saab:D
    Esinduslikud on nt Kaja Kallas, Siiri Oviir, Liisa Pakosta, Marina Kaljurand

   • Nagu ma ütlesin Kadit tsiteerides: “Minu meelest on üldse kole, kui naised üksteise välimust maha teevad….” Ehk minuarust ei ole teiste välimuse maha tegemine kena ei blogija, poliitiku ega tänaval kõndiva “tibi” puhul.

    Sellega, mida ja miks kuskil perekoolis?? sinust kirjutatakse, ma pole kursis ja ei soovi olla ka. Ma pidasin silmas neid kommentaare, mis viimati KK puudutavate lugude alla jäetud. Ja need peegeldasid vaid sind ja su enda halvustavat suhtumist. Nagu näha, jätkad sa täpselt sama moodi edasi…. Vot see on kahepalgeline.

    Väline esinduslikkus on käesolevas olukorras presidendi puhul umbes 17. asi, mida vaadata. Pealegi on Kerstil ka see väline esinduslikkus täiesti olemas. Ta on suurepärases füüsilises vormis ja hea rühiga nägus naine, kellel oma stiil ju täitsa olemas (see ei tähenda, et arenguruumi pole, nagu meil kõigil). Ma olen kindel, et ükski elukutseline stilist ei kitku juukseid teda nähes. Kerstist ei pea hakkama vormima midagi uut, saab paremini välja tuua selle, mis juba olemas.

   • Nag näha jätkad samas vaimus? Wtf? Ausalt. Kõike peab kiitma ja kõigega rahul olema?
    Ja usu mind, elukutselised stilistid on juba oma juuksed peast välja kiskunud läikivate kostüümide ja jope+seelik kombode peale. Siin kohal võin ma olla küll nii stiilitu, kole kui maitsetu, aga mürki võin ma võtta, et elukutselised stilistid karjuvad KK riietuse peale appi:)

   • Esiteks ei ole keskmisele inimesele tundmatu blogija ja Eesti Vabariigi president ühtemoodi “avaliku elu tegelased”. Seetõttu ei ole mõistlik ennast üldse hakata presidendiga kõrvutama, isegi mitte niimoodi möödaminnes, sest see jätab ebaadekvaatse mulje.
    Teiseks arvan, et sõnavabadus lubab kõigil kõike kommenteerida. Naise välimust arvustada peetakse küll labaseks ning presidendi kirjeldamine läbi tema välimuse on rumal, aga kui kindel soov kellegi välimust arvustada on olemas, tasub mõelda, kas on mida arvustada ja kas suudetakse välja kannatada see, mismoodi sind ennast samal teemal arvustatakse. Sest ka sinust ja sinuga räägitakse just nende nurkade all, mida sa ise elus oluliseks pead ja esile tõstad. Sinu üks lemmikteemasid on ju välimus?
    Muidugi ei vähenda hoolitsetud välimus sisu, aga ega välimus sisu ei anna ka. See, et uue presidendi välimus on hoolitsemata, on ennekõike sinu kinnismõte. Miks sa arvad, et päris stilistid peaksid teda samamoodi lastud vareseks? Lastud vareseks nimetatakse loppis, enneaegselt vanenevaid või haigeid või end ära joonud inimesi. Uus president on ju – vastupidi – nii klaari jumega, et mitte keegi ei pakuks talle tema tegelikku vanust. Ta on ilus naine isegi oma praeguses vanuses isegi ilma meigita. Tal on hea figuur. Ta ei kanna riideid, mis talle selgelt ei sobi. Seega – mis täpselt sulle ette jääb? Elukutselised stilistid ütlevad oma arvamuse küllap ise, kui neilt küsitakse. Nende arvamusel ei pruugi sinu omaga mitte midagi ühist olla.
    Ja miks sa arvad, et inimesed ei või ausalt öelda, mida nad sinu välimusest arvavad? Sinu enda blogis, vastava teema kommentaarides?

   • No just. Ei olegi suvaline blogija ja president võrreldav, seega minu välimus ei peaks kedagi kottima:D Presidendi oma aga küll. Ja ma ei tea, ilmselt ma olen ikka nii loll kui loll, et mina küll ei näe, et president näeb lausa 30 välja. Klaar või mitte, aga näeb ikka välja nii vana kui on:D

    Mis aga puutub minu lemmikteemadesse, siis ma loodan, et sa nüüd istud, sest kas sa kujutad ette, et minu lemmikteemadeks on hoopiski kirjandus, toit, reisimine/võõrad maad-kultuurid

  • Ei näe president välja nii palju, nagu tema tõeline vanus. Ja ka sina ei näe. Talle pakuks julgelt 10 aastat vähem, sulle julgelt 10 aastat rohkem. Inimestel on erinevad geenid ja seetõttu mõni närtsib kiiremini ja teine aeglasemalt.
   Kui presidendi vanusest 10 aastat maha võtta, ei oleks ta kolmkümmend, vaid kolmkümmend seitse.

   • Kui sa ei oska adekvaatselt hinnata, kui vanad inimesed välja näevad, siis ei ole mõtet kellelegi ka ilu- või stiilinõu anda. Sul ei ole sel juhul ju üldse silma.
    Aga nende postituste ja kommentaaride valguses süveneb arvamus, et sul on lihtsalt tohutu alaväärsuskompleks.
    Me oleme kõik oma heade külgede ja puudustega, ka välimuses. Sellega tuleb osata leppida, mitte ennast teisi maha tehes upitada. Seda enam, et keskpärane naine ilusat maha tegemas paneb kõrvalseisjad muigama.

   • Las see arvamus siis süveneb kui sul nii lihtsam hakkab. Ei tea, kas julgengi öelda, et käisin pikka aega psühholoogi juures ja vat kui igasugu muid asju koorus välja, siis seda võin ma sulle küll väga kindlalt väita, et alaväärsuskompleksi mul kindlasti mitte pole. Ma ei häbene ka inimesi kiita või komplimente teha, samamoodi tunnen ma rõõmu kui kellelgi (eriti tuttaval või lähedasel) hästi läheb. Kade olen ma ka mõnikord, aga siis mitte inimeste välimuse peale ja mitte isegi halvas mõttes. Aga mis ma sulle ikka selgitan, sul on diagnoos juba pandud, blogi lugemata (sest seda sa ju ei tee) ja mind tundmata, tead sa mind läbi ja läbi. Ja kui Kersti Kaljulaid näeb välja 30 või 37, siis jumala eest, prille on sul vaja:D
    Ta ei ole kole naine, absoluutselt mitte, aga miks teda nooremaks peaks tegema kui ta on, sellest ma aru ei saa. Kas vanus on häbiasi?

   • 30 ja 37 on erinevad vanused. Vahe on seitse aastat. Kaljulaid näeb välja umbes sinu tegelik vanus. Ja sina nagu tema tegelik vanus. Ükski vanus pole muidugi häbiasi. Seda pole ma kuskil väitnud. Aga nooruslikku välimust ja vananemist ilma välimust kaotamata peetakse ilu märgiks. Naine, kes ilusti vananeb, võib endale palju rohkem lubada kui varakult närtsiv naisterahvas.

   • Aga sina käid vist ka perekoolis komejanti tegemas? Seal ka keegi selgitab püüdlikult massidele, et Kaljulaid ikka ei näe küll välja 30. Sealt perekoolist tuleb see kolmekümne jutt, millele hakkasid kogemata minuga rääkides vastu vaidlema, kuigi mina seda ei väitnud?
    Vaata siis uuesti oma sealseid kommentaare ja pane tähele, et sinuga ei nõustu peaaegu keegi.
    Loe ülejäänud kommentaare ka, ehk siis jõuab ometi kohale, et presidendiroll ei keerle ümber tema välimuse ja aastapäevaballi ning mitte keegi peale täiesti arulagedate tibinate ei arva, et uues presidendis pole sisu. Või – ja see on tõesti teismelise tibi purtsatus – et sisu ei märka, kui välimus ei ole tibi arvates piisavalt bling-bling või stiilne või mida iganes.

   • Kuule, ausalt, sa oled ikka mingi häirega, mitte sündinud koomik Palun seleta mulle, miks ma peaksin Perekoolis jaurama kui mul on blogi, kus jaurata?
    Või sind häirib, et kõik ei arvagi, et Kaljulaid 30 välja näeb ja püüad mingit vandenõuteooriat siin välja mõelda.
    Sinu puhul paneb mind muigama, et seda blogi sa ei loe, aga päevast päeva käid siin kommenteerimas. Tundub, et oledki endale hobi leidnud:)

 2. Topeltmoraal vohab. Ei usu mina, et ükski nendest moraalitsejatest pole kunagi mitte kedagi välimuse pärast kritiseerinud. Kasvõi neiusid kel on kõik asjad küljes kunst, alustades kulmudest ja lõpetades varbaküüntega. Isegi kui seda tehakse vaid oma peas, siis seda ikkagi tehakse. Mina täna hommikul vangutasin pead vaadates neiut, kelle meelest retuusid olid täiesti sobilikud püksid. Ainult, et need olid vist numbrikese väikesed, sest kann välkus. No ei olnud kena ja esteetiline. Kui mina olen ainukene, kes selliseid asju vaadates viltu vaatab, siis ma vabandan muidugi, aga ma miskipärast ei usu, et olen ainukene. Ja Eveliis ei kritiseerinud ju, ta ütles, et oleks vaja stilisti abi, kui inimesest saab president. Et siin blogimaailmas minu meelest elavad klaasmajades kõik ja loobivad kivisid ka kõigi pihta, peeglisse vaatamata.

  • Muidugi heidetakse veel ette, et miks me meeste välimust ei kritiseeri. Mulle aga tundub, et imeilusa Eesti kaunitari kõrval on see “klassikaline Eesti mees” a la Raivo E.Tamm tegelaskuju Õnne13 nii palju juba peksa saanud aastate jooksul,et mul on neist lausa kahju. Armani särgi ja Guess teksadega ehitajaid olen ma küllalt pilganud, nii et võrdsus sugudevahelises kriitikas on täitsa olemas siin blogis. Mis puutub poliitikutesse, siis näod ja kiilanevad pealaed ei ole oma teha, mis neist kritiseerida ja nagu ka varem öeldud, siis üheksal juhul kümnest on meestel ülikonnad seljas, need on üsna ühesugused, klassikalised. Igavad, kui nii võib öelda, aga midagi muud ei oleks ka sobiv.

   • Alles see oli kui Taavi värvilised sokid jäid kõigile ette? Ma ei mäleta, mis kontekstis nad ette jäid, igatahes oli sellest palju juttu. Minul aga on Taavi sokkidest kama kaks, käigu või sokkideta, ongi tore, et pole igavad mustad. Ja Jüri Pootsmani ülikond jäi ka kevadel kõikidele ette (no oli kole küll jah), kõlasid hüüded, et kuidas ta sellise kaltsakana Eestit esindama lasti jne. No tere tali noh.

 3. Sokilugu on mul ka meeles, Mu meelest oli see täiesti lambiprobleem. Või noh kui juba arutleda, siis ma ise vihkan enda jalas värvilisi sokke, teiste jalas aga on paljud värvilised sokid kelmikad. Ja miks mitte tavalist ülikonnale natuke värvi juurde anda sokkide näol?

 4. Aga mis on selle postituse point? Nagu reaalselt? Tõid välja perekooli lpmmentaare selleks,et…?! Selleks, et öeldakse ja teised naised pahad? Selleks, et kirjutaks keegi kui kena sa tegelikult oled?

  • Oijah. Selle postituse mõte oli näidata kui kahepalgelised me oleme. Blogijad kasvatagu paks nahk kriitika/solvangute vastu, aga blogija ise ei tohi justkui millegi/kellegi kohta arvamust avaldada, kui ei taha olla lame ja tühine ja mõttetu.
   Minu koledus või ilu pole üldse oluline.

 5. Kohe, kui Kaljulaiust uudiseid tulema hakkas, vaatasin, et see naine vajab küll stilisti. Ja seda üldse mitte õelalt sisisedes. Viimastel piltidel on ta juba kuidagi paremini riietatud olnud. Täiesti normaalne on midagi sellist mõelda. Väga tobe on öelda, et inimestel pole õigust niimoodi arvata. Ja kahtlemata mõtlesid seda ka tema potentsiaalsed stilistid. Tegu on ju kena naisega, kes lihtsalt vajab natukene nõu. Mõnikord minnakse nn poliitkorrektsusega ikka üle piiri. Muidu olen väga rahul, et Eesti sai endale naissoost presidendi, pealegi veel väga targa presidendi.

  Eveliis, sinu pilte vaadates olen alati mõelnud, et oled stiilne naine. Paljud ei saagi sellisest nn kaltsaka hipsteri stiilist aru. Olgem ausad, enamik sinu kritiseerijatest käib kindlasti ringi nahksaabaste, spordijope ja käekotiga nagu enamik naisi meie tänavatel. Julgen arvata, et mulle on veidi stiilitaju antud. Vahel viskan niisama kapist mõned hilbud selga (sealhulgas näiteks lõhkised lohvakad boyfriend-jeansid) ning saan ikkagi tuttavatelt komplimente. Seega pean end arvamusliidriks (hoiatus kägudele ja teistele: tegu on huumoriga). Sa oled kaasaegselt moodne ja see teeb sind kahtlemata nooremaks küll!

  • Ma mõtlen täpselt sama, et poliitkorrektsusega minnakse üle piiri ja on tobe öelda, et ei tohi nii mõelda ega öelda, et välimus vajab kõpitsemist.
   Mis aga puutub stiilidesse, siis tegelikult meeldib mulle ka üdini naiselik, 1950-1960 kleidimood, aga ikkagi tunnen ma end kõige rohkem minana nö kaltsakana. Boyfriend-jeansid on ühed mu lemmikud ja mu meelest teevad need iga naise nooruslikumaks ja lahedamaks;)

 6. Meie uus president on kena, loomulik ja nooruslik naine. See eilne sinine kostüüm oli ta seljas väga kena. Las kannab riideid, milles ta end mugavalt tunneb. Stilistid tulevad appi niikuinii.
  Sinu blogipostitusest on tunda kadedust. Alateadvuslikku, aga ikkagi.
  Olen kümme aastat bloginud, olnud blogipuus nii esimeste kui ka viimaste hulgas, aga mitte keegi ei ole mind veel mu välimuse pärast kritiseerinud. See sõltub ikka blogijast endast. Kuidas sina külale, nii küla sinule.

  • Jeesus, jälle see kadedus. No mida kuradit kogu aeg kade peab olema. Nooruslik võib inimene olla, aga stiili ja maitset ei ole, M.O.T.T. Eilse sinise kostüümi jätan siis kommenteerimata. Lõige kusjuures oli tõesti kena ja sobis kehatüübile, aga…

   • Tead selle eilse sinisega on nii et väga sageli soovitatakse poliitikutele helesinist kanda. Meestel särki või lipsu, naistel siis nagu näha kleiti/kostüümi. Minu meelest oli väga kena ja rahulik kostüüm. Toon oli vb natukene mööda, aga mulle meeldis.

   • Toon oli ilus, sinine on väga kena värv, eriti selline helesinine. Materjal on hoopis teine teema. Aga see selleks. Ma tegelikult tõesti ootan huviga, mis ja kes temast presidendina saab. Nii seest kui väljast. Muidugi võiks ma veel hambaid teritada, kasvõi elukoha teemadel, aga ma enam ei viitsi;)

   • Miks elukoha? Ma muidugi saan aru, et kui ta tõsimeeli tahab oma Nõmme kodus edasi elada, toob see lisakulusid, aga miks peaks üks inimene sinna Kadrioru lossi elama tahtma minna? Ma ei leia selles midagi tähelepanuväärset peale selle, et president on alati Kadriorus elanud. Asjad ikka muutuvad. Ma miskipärast arvan, et pärast tulude/kulude arvestamist ta ikka sinna Kadriorgu ümber kolitakse, aga eks näis.

 7. Võibolla inimesed jagunevadki laias laastus kahte leeri – ühed, kes arvavad, et ei ole ok sulle selliseid kommentaare kirjutada ja KK kostüümi arvustada. Teised, kelle jaoks see on ok, sest “avaliku elu tegelane”, “miks naine ei või esindusliku välimusega olla” jne. Kahepalgeline oleks vahetada leeri vastavalt oma mugavusele – mina talle nii ütlen, aga ärge mulle sama öelge. Või kui keegi on sind komminud halvustavalt, aga kaitseb KK-d – ma saan aru, et seda viimast sa just kahtlustadki. Paned kaks erinevat portsu inimesi ühte patta praegu.

 8. Ma otseselt sellesse ei syvenenud et miks see v2limuse teema nyyd tuli aga ei no eveliis, sina oled kyll yks vahva stiiliga naine. Sa oled sina ise ! Minule su stiil meeldib. Vahva ja julge naine!!!

Leave a Reply