Rasedus…

…või terviserike. Kumb, seda ma ei tea, aga fakt on see, et õige see asi ei ole.

Nii nagu normaalne inimene ikka tänapäeval, siis ma ei kurda oma muret mitte arstile, vaid esiteks olen ma nädal aega oodanud, et ehk läheb üle (ei ole läinud!)ja teiseks halan internetis. Sest see on ju loogilisem ja kindlasti saab nii ka abi.

11 thoughts on “Rasedus…

 1. MItte et ma tahaks eriline hädapasun olla, aga mul on kolleeg, kes ei pidanud ka lapsi saama, esimese saamiseks kulus aastaid ja arstiabi. Lõpuks sai. Umbes kümme aastat hiljem, neljakümne neljaselt, ilmnes mingi günekoloogiline probleem, korrigeeritav lihtsa operatsiooniga. Arstid olla öelnud, et arvestades ajalugu ja probleemi, on rasestumise tõenäosus 1-2 %. Nii ta paari kuu pärast rase oligi. Pärast neljakümne viieselt lapse sünnitamist hakkas esmakordselt elus rasestumisvastaseid vahendeid kasutama. Ja kui tohib: miks Marek tuleb maha lüüa, kui tõesti rase oled? Aga samas, kui sul päevad olid, siis on ehk mõni muu konditsioon. Kuna me päriselt tuttavad ei ole, siis ma ei hakka neid harilikke üles lugema, mida sõbrannadele oleksidn pakkunud :-). Loodan, et on lihtne mööduv tervisehäda.

  • kui poleks Marekit, ei saaks ka kahtlustada rasedust ja keegi tuleb ju maha lüüa😁 okei, okei, see osa oli nali.
   ma püüan arstiaja saada, siis ei pea nuputama, et mis värk on

 2. Selle kuuajase järjekorraga kipub vähemalt minul see olema alati, et vaatan, et järjekord on kuu (või kaks või kolm), mõtlen, et ei pane ja proovin mujale, läheb meelest/vaatan, et seal on ka järjekord/“mõtlen veel” ja ühel hetkel avastan, et see hirmkaugel tundunud kuuajase ootamisega aeg oleks käes kui ma oleks ometigi taibanud kohe selle kinni panna. Siis olen ikka ajata ja kurdan, et kuhugi ei saa ja järjekorrad nii pikad 😂 Muidugi mingite elukriitiliste aegadega nii ei tee, aga ma reaalselt kuid plaanin juba füsioterapeudi juurde minna ja kogu aeg vaatan, et ah, ajad nii pikad, et mitu kuud ma küll oodata ei viitsi ja siis… ei panegi.

 3. MIks sa ometi rasedustesti ei tee?
  Räägitakse küll, et ainult hommikul tuleb teha, aga omadest kogemustest võin väita, et kui rase, siis pole vahet, tee või südaöösel, näitab ikka.
  Kõlab väga nagu rasedus.

  • Ma rasedust kahtlustan tegelikult kõige vähem, kuigi sümptomid on tõesti üsna sellised kahtlaselt sarnased, aga et mitte rohkem nuputada ja mõelda, siis homseks on arstile aeg pandud:)

 4. Mul Oli mingi uue Covidi variandiga sama teema. Tegin rasedustesti, negatiivne. Siis peale paari päeva suremist, turgatas pähe teha Covid test- oli postiivne. Igaksjuhuks mine kontrolli ja lase pimesool üle vaadata, võibolla põletikune

 5. Stress,pingelangus jms võivad tekitada põletiku soolestikus( mõõga neelamisega vaadatakse). Ja kuna keha on nõrk,siis hakkavad igasugused allergiad kergemini külge. Minul pole kunagi õietolmu allergiat olnud,aga praegu muud ei ole,kui aevastad,nina nohus või kinni…

  • Ma ei ole ka kunagi allergiline olnud, aga nüüd muud ei ole ka kui vaid nohu ja köha, hing kinni, kurk kriibib jne jne. Ma ise arvan, et ongi stressist keha nõrk ja haigused, mis muidu külge ei hakka, nüüd kõik korraga platsis. Homme igatahes arsti aeg ja saan targemaks:)

 6. Ma ei usu, et Sa just rase oled, aga minu rasedus hakkas justnimelt paistes näo ja nädalaid kestva nohuga. Olin siis just välismaal ja isegi arstile jõudsin minna, sest kahtlustasin, et mul allergia mõne võõramaise taime vms vastu. Selgus, et rase hoopis.

Leave a Reply