Miks ma seda jagan?

Uhh…kui olime eile hytta ära koristanud, politseile asjad üle andnud, Airbnb-ga suhelnud ja lõpuks niisama maha istusime, hakkas vaikselt alles siis kohale jõudma, mis tegelikult juhtus.

Ema arvas muidugi, et ma ei tohiks seda lugu üldse jagada, sest ilmselgelt leidub inimesi, kes hakkavad parastama või ebameeldivalt kommenteerima, aga ma otsustasin seda lugu siiski jagada. Põhjuseid selleks on kaks. Esimene on see, et kuigi eilne sündmus šokeeris meid ja tekitas hirmu, siis me ei saa inimesi lõplikult kahtlustada ja eeldada halvimat. Kõikide nende aastate jooksul on meil olnud vaid väga head kogemused külalistega ning soovides tegeleda majutusega, siis me ei saagi ju teisiti kui eeldada, et suurem osa inimestest on siiski tsiviliseeritud ja meeldivad. Me ei jäta oma plaane pooleli ja jätkame ikka hygge.hytta edasi arendamisega, lihtsalt hakkan külalisi veel hoolikamalt valima ning täiendame ka turvameetmeid. Meil on olemas G4S valve, kuid nüüd lisame me veel ka turvakaamerad. Parem rohkem kui vähem.

Teine ja peamine põhjus, miks ma blogis kirjutan, on see, et ma tahan päriselt kiita meie kiirabi ja politseid. Mu meelest neid tänatakse ja kiidetakse häbiväärselt vähe. Ikka on nii, et pigem kirutakse ja kui midagi halba öelda pole, siis hea jäetakse ütlemata, sest me võtame nende tööd iseenesestmõistetavalt. Ei peaks. Kui ma läbi majaukse nägin, millises seisus meie külaline on, kutsusin ma kohe kiirabi. Kiirabi saabus 15 minutiga, nad vaatasid külalise üle ja neile oli kohe selge, mis temaga juhtunud on, nii et enne uuesti majja sisse minemist kutsusid nad ka politsei. Politseil läks tulekuks ka ca 15 minutit ja nii ei jäänud meil midagi muud üle kui koos maja ees oodata. Ma olin üsna endast väljas ja seepärast olen ma eriliselt tänulik kiirabitöötajatele, kes meiega nii muhedalt selle ooteaja vältel juttu ajasid. See rahustas. Rääkisime maast ja ilmast, nende igapäevatööst ja kartuli võtmisest, maaelust ja narkomaanidest, kellega nad kokku puutuvad. Ühesõnaga selline tunne oli nagu oleks vanad tuttavad külas. Väga väga väga kiidan nende professionaalsust ja suhtumist.

Politsei saabudes läksid nad koos majja. Külaline ei võtnud absoluutselt jalgu alla ning oli kontaktivõimetu. Esimese hooga pisteti ta politseiautosse, aga kui te arvate, et ta seal püsida tahtis, siis te eksite. Ei, ta ei olnud agressiivne, vaid lihtsalt vedel nagu sült. Muidugi oleks ta pea ees võinud sinna jätta, nii nagu alguses ta sinna sisse saigi, aga kõigil tekkis hirm, et ta võib ära lämbuda ning ta pandi kiirabiautosse. Olete ju kuulnud/näinud uudistest, kuidas tihti sellistel hetkedel kui politsei inimese käeraudadesse paneb või kinni, siis hakkab neil kinnipeetutel meeletult valus ja politsei teeb liiga. Nii ka meie turist hakkas valust korraga oigama, aga ma võin kinnitada, et see, kuidas politsei käitus, oli äärmiselt rahumeelne, ma ütleks isegi hooliv, võttes arvesse olukorda. Jah, nad olid kindlad ja karmid, kuid viisakad ja rahulikud. Antud olukorras oli jällegi nii rahustav näha, kuidas politsei ja kiirabi koostööd tegid. Pean silmas just seda kui rahulikult ja kindlalt olukord lahendati. Ma ise olin sel ajal rohkem eemal, sest ma ei ole küll nõrganärviline, aga ega sellist vaatepilti näha ei taha vabatahtlikult rohkem kui vaja. Airbnb-le raporti esitamiseks tegin ma siiski siit-sealt pilte.

Ida oli kogu selle aja toas. Seletasime talle, nii vähe ja palju kui vaja, mis juhtus ning palusime tal toas oodata kuni kõik on lahkunud. Dexter oli talle seltsiks. Te ju teate, et Dexter on aretatud valvekoeraks ja siinkohal pean ma ütlema ka seda, et järgmine kord “kuulan” ma oma koera paremini. Dexter oli kogu selle külalise siinviibimise aja rahutu, nüüd tagantjärgi vaadates arvan ma, et ta sai aru, et midagi on valesti ja justkui kaitses meid, oli kogu aeg valvel. Eile kui trall lõppes jäi ta magama nagu kott ning magab siiani rahulikult ja sügavalt nagu oleks kolm nädalat magamata olnud. Ilmselt oligi. Kas ma kolme nädala jooksul ei märganud juba midagi kahtlast? Jah, paar korda käitus külaline kummaliselt, kuid ma ausalt arvasin, et ta on purjus. Midagi rohkemat mina kahtlustada ei osanud.

Peale politsei lahkumist ja esimest rahunemist läksime me maja koristama. Ega seal suurt midagi päästa ei olnud. Nii mööbel kui kõik tekid-padjad läksid lõkkeasemele (silma eest ära, äraviimist ootama) Verd lihtsalt ei pese maha ja ausalt öeldes isegi ei suudaks nii halva auraga asju seal enam hoida. Mis hygge see siis oleks. Tuleb uued asjad leida ja otsast alustada. Koristamise käigus leidsime me asju, mis politseile tuli üle anda. Mul ei ole ju sellist kogemust ja nii helistasin ma uuesti häirekeskusesse. Sealt öeldi, et politsei tuleb õhtul asjadele järele.

Ma ei pannud tähelegi kui nad tulid, olin maja koristamisega ametis ja päris naljakas oli korraga vaadata, kuidas üle põllu tulevad maja poole esmalt uhkel ja tähtsal sammul Dexter, tema järel politsei. Eks nad ju nägid ka, et me olime jätkuvalt üsna endast väljas ja nad oskasid olla nii rahustavad, muidugi kõlab see ehk kummaliselt, aga nendega suhtlus oli nii vahetu ja pigem lõbus. Tuligi juba väike muie suule. Mingi hetk palusin ma Idal tuua uue prügikoti, Ida kirtsutas nina, no mitte kohe ei viitsinud. Üks politseinikest ütles siis talle, et ehk ta on nii hea ja nendele toob. Saate aru, kuidas muutub laps, kui talle öeldakse, et ta sai nii politseid aidata. Ma siiralt ja südamest tahan tänada ja kiita politseid. Maja sai läbi otsitud, külalise asjad võeti kaasa ning meie õhtu lõppes mööbli ja madratsite ning tekkide-patjade ära viskamisega *

Täna võtsin ma töölt puhkuse päeva. Mul peaks veel olema mõned valged kardinad, saame need asemele riputada ja ehk natuke juba majja hygge´t tagasi tuua.

*vabandan, kui kedagi häirsin, et viskamise asemel “põletama” kirjutasin, seostus lõkkega automaatselt, asjad ootavad seal ära viimist ja mulle tundus see parim paik, kus nad mind ei häiri ja silma all pole. Kel tõestust vaja, siis kirjutage, saadan foto. Saan aru, et vale sõnakasutus võib mõne jaoks olla häirivam kui olukord ise. Vabandan oma häiriva ja hoolimatu vea pärast.

23 thoughts on “Miks ma seda jagan?

 1. Jube ehmatus ikka! Parastada või süüdistada pole siin absoluutselt midagi! Kas ma tohin uudishimust küsida mis rahvusest kodanikuga tegu muidu? (Ei kasuta infot üldistuseks rahvuse vastu vaid põnev lihtsalt teada)
  Instast juba nägin et tegeld seal vibe puhastamisega – see vist ongi teie enda jaoks kõige raskem osa. Proovida seda jubedat mälupilti maha pesta ja sinna hubane hytta taasluua. Edu ja jõudu teile!

  • jah, see enda jaoks pildi kustutamine on üsna keeruline, aga küll me saame hakkama lõpuks. peamine oli kõik asjad minema visata, isegi raamatud, mil on mõni plekk, viskasime lõkkesse.
   tegu oli Saksamaal elava austraallasega.

 2. Veidi läbi lillede kirjutatud, ma ikka ei saa päris täpselt aru, mida see külaline seal endaga tegi. 3 nädalat elas seal ja süstis ennast veriseks või misasja? Rõve juhtum igatahes, soovin palju-palju paremaid külalisi edaspidiseks.

  • Ega ma ei tahtnudki detailselt siia kirja panna, mis juhtus, tahtsin politseist ja kiirabist rääkida:) Aga kui me täpselt teaks, mida ta tegi. Siiani käitus ta normaalselt, veidike hipilt, et jooksis mööda põldu ringi jne, aga no ei osanud ma kahtlustada midagi muud kui et lillelaps. ja ehk purjus.
   Eile kui läksin vaatama selle peale, et majast kostsid põntsud, leidsin ta verise näo ja ninaga end peaga vastu põrandat peksmas. Ju siis üledoosi tulemus vms. Mina ka ei tea.

   • Lõkkesse? Nagu päriselt?
    Sa põletd madratseid, töödeldud puitu, voodipesu jms?
    Jäätmejaam ei ole ju kaugel, selliste asjade põletamine on keelatud ja tobe on sellist tegevust korduvalt rõhutada.

   • Issake, see on väljend, kas peab norima. Asjad on pandud lõkkeaseme juurde, kus nad ootavad ära viimist. Kui soovid võid vaatama tulla.

   • Ja palun vabandust, et oma tobeda käitumisega sind solvan. Ma arvasin, et antud loos on kese mujal ja ma ei pea murtesema väljendit pärast, mida kasutan.
    Ehk siis kriitika asemel tule appi. Minu ainus soov eile oli kõik silma alt võimalikult kaugele viia, see ehk on okei käitumine?

   • kle, seidi, ära päris ulmet nüüd ka pane! muide, jäätmejaamad ka ajavad kõik asjad ahju, sh jalgrattad jm (alles tegi maaleht suure uurimuse)
    täiesti normaalne on sellised asjad ära põletada.
    ei tasu nüüd täiesti poliitkorrektseks ka muutuda 2% opakate pärast.
    varsti nõuab mõni, et vabandataks, et koer sellist asja pidi pealt nägema.

 3. Oh … aga õige suhtumine. Kui tahad majutusega tegeleda, pead sellega arvestama. Vana kala, tegelen alates 2015 ja natuke isegi varem. Neid ebameeldivusi tuleb ausalt öeldes 1-2%, vähemalt minul on siiani vedanid. See oli sul muidugi eriti räige kogemus kohe alguses, aga püssi pole vaja põõsase küll heita. Mul oli just juuli teises pooles halb kogemus, mitte nii hull, politseid polnud vaja kaasata, aga security depositi nõudsin endale, külalised nõustusid vaidlemata, isegi vabandasid, aga “things happen” pole muidugi mingi põhjus :-). Kuna nad ei vaieldnud, jätsin negatiivse review kirjutamata, aga loomulikult neil tagasiteed meile ei ole. Huvi pärast küsin, kas rendid ainult läbi Airbnb ka kasutad teisi vahendajaid ka?

 4. Jumalukene, kui ebameeldiv tõesti. see avanev pilt võib ennast ilmselt kauaks häirima jääda.
  Ja ma isegi ei kujuta ette, et keegi võiks siinkohal veel parastada või kuidagi halvasti kommenteerida. Hea, et kõik niigi läks ja lõppes.
  Olge vaprad!

 5. Appi, kui õudne! Ilmselt selliseid asju juhtubki harva, aga minu jaoks need tõrvatilgad välistavad igasuguse äri, mis nõuab inimestega füüsilist suhtlemist. Parem juba aktsiad jms 🙂
  Hiljuti oli artikkel, et Airbnb-s on lausa eraldi osakond, mis tegeleb selliste juhtumite kinnimätsimisega, et säilitada nii nende kui majutajate mainet.
  Olete väga tugevad, kui pärast sellist jama suudate jätkata majutamisega.

  • Jaa, ma lugesin ka seda artiklit kuu-paar tagasi ja mõtlesin oma airbnb ajale tagasi, et ju siis see kinnimätsimisosakond töötas tõesti hästi, et ma ei osanud isegi karta, et midagi viltu võiks minna.
   Eveliis, küsi neilt moraalse kahju hüvitamist ka, nagu ma aru sain, siis neil on selle jaoks täitsa eraldi eelarve olemas.
   Mis ei tapa, teeb tugevaks, eks. Saadan soojad virtuaalsed kallistused ja pai!

 6. Kuhu te need turvakaamerad lisate? Majakesse sisse ju ei saa ometi ja väljaspool ei anna need niikuinii aimu mis toas korraldatakse või?

  • Issand, muidugi mitte sisse, kust selline mõte üldse. Aga enda maja poole küll, et keegi ei läheks mu garderoobi tantsima ja kui peale satun, vabandab, et “arvasin et teid pole kodus”. Väravas samuti, et ma naeks, kes sisse ja välja käib ja kuidas, juhul kui vaja peaks olema.
   Toast muidugi ei saa aimu, aga endale turvatunnet annab küll. Eesmärk ei ole kedagi jälgida, vaid end tunda turvalisemana!

 7. Appikene. Tunnen kaasa. Kahel põhjusel: esiteks, et su kodus säärane jubedus juhtus, ja teiseks, et saad kommentaare stiilis põletamime-paha-turvakaamerad-pahad.

  Soovitan sama mis Jajah – jumala eest, ära oma niigi hullu olukorda vabandamisega veelgi hullemaks tee. Mu meelest peakski vähemasti osa väljavisatust ära põletama – tulel on teadagi puhastav mõju. Jõudu sulle selle jama selja taha jätmisel! Aeg parandab.

 8. Ärge ikka tuppa pange neid kaameraid, see on privaatsuse rikkumine. enamus ikka ei tahaks sellist asja, mõtle, sa ise ka ju ei tahaks?

  • palun ütle mulle, KUIDAS ja MIKS sa arvad, et ma tuppa paneksin kaamerad. Panen kaamerad loomulikult õue, et ma näeksin vajadusel, mis MINU ENDA maja ümber toimub. Seekord lammutati aiamajas, aga minu maja on seal lähedal, kes teab, mis oleks saanud eksju ja mis siis kui mind kodus ei ole. Ma ju tahan vajadusel teada, mis toimub/toimus.
   Aga pühaissandjumal ma ei ole mingi pervert, et tahan teada, mida meie juures puhkavad inimesed majas SEES teevad. Kuid kui ma kuulen lamutamist, siis on ka vist loogiline, et lähen kontrollima?

 9. Ma loen ja imestan. Sulle, kullake, jõudu ja jaksu. Nagu õeldakse, mis sitasti, see uuesti. Ja isegi kui langed hetkeks põlvedele, ma olen kindel, et tõused sealt püsti samakiiresti. Sa oled( hull) julge naine.🖤

Leave a Reply