Random mõtted ja pildid

Mul on esmaspäeval sünnipäev. Ma saan 36-aastaseks. Ma ei tea, kas seda on palju või vähe. Ma ei taha sünnipäevaks mitte midagi. Välja arvatud auto, uued valged Nike´id, breketid, kaheksa kilo kaalukaotust, uus diivan, mõned kardinapuud ja kardinad. Okei, ma tegin nalja. Ma tahan küll kõiki neid asju, kuid mitte sünnipäevaks. Sünnipäevaks on raske midagi tahta peale eelmise aasta sünnipäeva Maaemos (LINK). Mõnikord ma vaatan Maaemo pilte ja mõtlen, et kas see tõesti on tõsi, et ma seal käisin. See oli ELAMUS. Ja ehe näide sellest, et unistada tuleb suurelt, sest unistustel on kombeks täituda.

IMG_0997IMG_0981

Sünnipäevaks tahan ma lilli. Kevad on see aeg, kus ma tahan, et kodus oleks värsked lilled.  Rimis oli eile tulbikimp 0,99 senti. Ma ostsin mitu pakki.

IMG_9272

Täna läksin kardinaid ostma, põikasin Humanast ka läbi. 1,50 päev oli. Sain kolmed kardinad 9 euro eest. Kokkuhoid missugune. Lillepoest ostsin kokkuhoiu tähistamiseks nartsisse. Kevad tuli tuppa.  Olin sunnitud isegi põranda ära pesema, sest suutsin piimapaki maha kukutada ja loomulikult ujus köök piimast. Kamandasin kassid-koera appi puhastustööle, kuid lõppviimistlus tuli ikka mopiga mul endal teha. Küll on hea, et ma siiski moppi kasutada oskan. Tihti mul seda vaja ei lähe, sest mul on ju isepuhastuv kodu. Vähemalt esimene korrus.

IMG_9278.JPG

Üleüldse on väljas nii mõnusalt soe juba, et kevadet on tunda. Ma ei tea kui palju aastaid, aga juba väga pikalt on meie majas kevadekuulutajaks valged Ikea kardinad. Ma ei suuda leida ühtegi teist kardinat, mis mulle sama palju meeldiks (ja ei maksaks väikest varandust).  Ma olen tohutu pitsiliste kardinate ja laudlinade armastaja. Samas tahaks ma ilusaid linaseid kardinaid vahelduseks. Magamistuppa täna sain. Kaks komplekti. Ühed kusjuures pimendavad. Nüüd on vaja Marekil vaid sinna kardinapuu panna, mis nendega sobiks. Meil peaks üks sobiv kolaruumis olema.

IMG_9271IMG_9264.JPG

Kuna kassid tulid mulle appi kööki piimast puhtaks koristama, lubasin ma nad ka nädalavahetuse puhul tuppa. Varsti niikuinii enam ei saa lasta. Puugiaeg on kätte jõudmas. Nad on küll alati igasugu rohtudega üle käidud, kuid ikka suudavad nad mõned puugid igal aastal tuppa tuua. Puugid on vastikud. Aga seniks kuni veel ohutu on, las naudivad kassid ka toaelu.  Skype ronis ahjuotsa ja Orkut Ida kõrvale magama. Sellele diivanile, mis mulle nii tohutult närvidele käib. Ma ei jõua ära vanduda, et ma kuu aega tagasi Sõbralt sõbrale poest üht 80 eurost diivanit ära ei ostnud. Kas keegi ei taha meie diivanit ära osta? Tegu on mingi megakvaliteetse ja korraliku diivaniga, kole ka ei ole, lihtsalt meie koju ei sobi. Siis me oleks sunnitud uue ostma.

IMG_9292.JPGIMG_9289.JPG

Eile tegime Idaga sushit. Täiesti uskumatu, kuidas see laps naudib söögitegemist. Sellistel hetkedel on mul natukene kahju, et meil enam restorani pole, nii kihvt oleks vaadata, kuidas üks laps restoranis ja toidutegemise keskel üles kasvab. Aga asju ei tohi taga nutta.

Iga kord kui ma hakkan süüa tegema, tahab Ida kaasa lüüa. Alati ei ole mul talle tegevust pakkuda ja siis ta muutub kurvaks. Eile siis sähvatas, et sushi tegemine võiks ju olla selline asi, mida koos teha. Jp, toimis hästi. Natuke pontsakad said Ida omad, kuid soovitan teil järgi proovida oma lastega. Lõbus ja kasulik reedeõhtune tegevus. Täna hakkame kikerherneid paneerima. See on minu uus lemmikroog.

IMG_9220.JPGIMG_9232IMG_9233IMG_9239IMG_9240IMG_9249.JPGIMG_9256.JPG

Ma ei saa aru, kuidas Marek viitsis laupäeval ka tööle minna. Niisama kodus olla on ka nii paganama hea. Mitte et ta oskaks ka kodus niisama olla. Kohe kui kevad saabub, hakkab ta igal võimalikul vabal hetkel väljas toimetama. Ma praktiliselt ei näegi teda. Kui tubased tööd enne kevadet tehtud ei saa, siis pole lootust, et need enne sügist tehtud saaks. Kuidas ma saaks ta siiski magamistoa remonti tegema panna? See karjub makeoveri järgi. Ja magamistoa rõdu peaks olema prioriteet nr 1. See on lausa rõve. Aga see on ju välitöö? Sellest võiks küll alustada!

 

 

 

2 thoughts on “Random mõtted ja pildid

Leave a Reply