S, M, L, XL

Vana second-hand hundina hüppasin ma eelmisel nädalal läbi Uuskasutuskeskusest. Viisin sinna mitu kotti oma vanu riideid ja loomulikult ei saanud ma vastu panna sellele, et seal ka natukene ringi vaadata. Uuskasutuskeskus on üks mu lemmikumaid taaskasutuspoode. Mulle hakkas silma üks valge t-särk ja üks seelik ning need tulid minuga koju kaasa. Sellised mõnusad suvised kodus kondamise riided (mis muidugi ei välista, et ma käin nendega ka mujal ja käisingi just poes! Mhm, sama roosa crocsiline oli ka jalas, sest täiega mugavad ja nii omamoodi hullud). Särk on muidugi suur, aga kuna ma otsisin just over-sized särki, siis tundus sobivat ja pealegi oli seljas mugav. Seelik oli lihtsalt selline “minulik”.

Täna särki selga ajades nägin, et selle suurus oli XL ja see ajas mind naerma. Ei, mitte suurus ise või see, et ma XL särki ära ei upu, vaid mina ise aastaid tagasi. Ma mäletan 20-aastast mina, kes pidi nui neljaks mahtuma S-suuruses riietesse. Mahtusin ka. Kuigi mõned asjad oleksid võinud mugavuse mõttes olla M- suuruses, aga kus sa sellega, kus see häbiots, mis mõttes M-suurus. Siis ma ei mõelnud sellele, et riietel on erinevad suurused. Mina pidin kandma S- suurust. Ja hilisemast ajast ma mäletan seda vabastavat tunnet kui ma avastasin, et riide suurus ei muuda midagi. On sinna sisse kirjutatud M või L. Oluline oli see, et riie seljas istus, sobis minu kehakujuga, minu stiiliga. See oli nii vabastav, et ma ei piiranud ennast pitsitavate riietega, vaid kandsin rõivaid, mis tõesti sobisid. Võttis ikka aega, et sellest aru saada.

Tänaseks ma isegi ei vaata enam numbreid, st pärispoest või netist tostes ma muidugi tean, mis on mu suurus, aga ka siin tean ma, et erinevad brändid on erinevad. H&M-ist võib mulle sobida isegi S-suurus, samal ajal kui Zarast pean ma ilmselt valima just XL suuruses riided. Ometigi ei tähenda, et ma oleksin kas S või XL suurus. Sellel polegi vahet. Minu jaoks. Aga ma olen pannud tähele, et naised on ikkagi selles suuruse numbris nii kinni. Nii oluline on mainida, et see pluus on S ja nood püksid on M või et vaata, L on mulle ikka megasuur. Aga…veider kõige selle juures on, et mul on mõned tuttavad, kes on nagu 20-aastased minad. Peavad ennast ajama S-suuruses riidesse, kuigi M oleks palju mugavam. Ma ei tea, mis see põhjus on. Okei, võib olla on asi stiilis. Mõnele meeldivad hästi liibuvad ja igat kehakumerust rõhutavad riided, mina olen, teate ju küll see, nö feik kehapositiivsuse vastane, et ei pea rõhutama oma… kuidas siis nüüd viisakalt öelda… mitte nii kauneid külgi. Noh et paned jalga S-suuruses aluspüksid ja tõmbad sinna peale S-suuruses kleidi, nii et iga volt välja pigistab. Minu arvates ei ole see lihtsalt ei kena ega ka mugav. Ma tean, et ma olen ajast maha jäänud ja just see ongi trend, et end võimalikult palju näidata ja paljastada, kuid olles ise selle “trendi” 20-aastat tagasi läbi teinud, siis ma julgen väita, et see on pigem enesepettus.

Rõhutan, et ma ei taha, et siit loetakse välja, et kõik suuremad inimesed, nagu mina peaksid kandma XL t-särke või kartulikotte, aga riidenumber (ja selle rõhutamine) võiks küll üldse mitte oluline olla. Mida teie arvate sellest teemast?

6 thoughts on “S, M, L, XL

 1. Ma ei tea, kas elan ise mingis imelikus maailmas või üleüldine trend ongi kaaluda koos saabastega 45 kg. Ja see on kurb. Niisamuti on kurb see, et see kehapositiivsus on justkui sõimusõna. Ja seda öeldes mõtlen kõigi oma sõbrannade peale ja tänan jumalat, et neid see hullus tabanud või külge jäänud ei ole. Ma ei väida, et minu inimesed poleks võibolla “hädas” oma +5 kg, aga see ei ole vähemalt nii palju elu, et see oleks seltskonnas teemaks või keegi kuskil rõhutaks, et see kleit on mul S, aga see on kahjuks M 😁. Et sry, et ma M olen. Ja kui olla ühe firma jaoks M ja teise jaoks XL…mina olen ikka mina ja ma ei muutu sekundiga 3 numbrit suuremaks. Äkki see ikka on rohkem 30+ vanuses inimeste “mure”, et kuidas S suurusesse ära mahtuda. Ma vähemalt loodan, et on.

  • Mulle tundub ka, et see on pigem 20-30aastaste teema, væhemalt need, kelle pealt seda vaatan, siis ei ole 40+ inimesed, kes m¨tlevad vaid sellele, kuidas S kleiti mahtuda kui tegelikult oleks okei M kanda.
   Näide elust enesest: ostsin nv kleidi suuruses S, mis on paras, ja rinnahoidja suuruses L, mis on nii väike, et lihtsalt reaalselt soonib. Mis see minu kohta åtleb? Mitte kui midagi. Küll aga toestab ilmekalt, kui erinevad on erinevate brändide suurused

 2. Oojaa, väga minu teema. Avastasin mingi hetk üllatusega, et mu alumine osa kehast ei ole enam M ja 38. Olen viimased 10+ aastat harjunud automaatselt selles suures riideid proovima, vahel mõnes poes ka S/36. Aga nüüd 5 kg koroonailu ja hiljuti taasavastatud jõusaalitrenni tulemusel mõtlesin üks päev…no ma proovin siis L-i! Ja issand kui mugav, kui püksid kõhtu ei sooni 😂 Inimese tunne tekkis täitsa. Muidu ma olin elanud selles “ah ma nagunii võtan kohe alla” mullis ja ostsin pigistavaid pükse eeldusel, et poole aasta pärast on parajad. Noh, ei ole 😀 Ja siis saingi aru, et milleks ennast piinata. Palju toredam on ju avastada, et oo, pükstesse on ruumi juurde tekkinud, kui et aahh, peaaegu mahub kõht juba sisse!

  Seega vaatasin endal peeglis otsa ja ütlesin – tere tulemast, sa oled nüüdsest L!

  • Ma käisin hiljaaegu pesu ostmas,kahest nö suvalisest poest. Hind oli soodne ja võtsin ilma proovimata numbri, mis mulleÜhes muidu muudes poodides sobib. Ütleme nii, et kui kodus selle L suuruse selga panin, sain aru, et oleksin pidanud XXL suuruse ostma, kahjuks oli L kõige suurem suurus.
   Edasi läksin teise poodi ja võtsin sealt silma järgi L suuruses püksid ja M suuruses püksid. Hea on, et kassas jäi silma, et L suurus oli 44-46 suurus. Ilmselgelt oli seda natuke liiga palju. Läksin M suuruseks vahetama, aga neid mudeleid ei olnud M suurust, oli S, mis vastas 36-38 suurusele, silma järgi vaatasin, et ehk läheb ja kuna hind oli okei, siis riskisin. Mul oleks vaja olnud 38-40 suurust ja minu loogika ütleb, et M oleks pidanud seda olema. Aga võta näpust M vastas suurusele 40-42.
   Ostsin ühed S suuruses püksid ja kahed M suuruses. Ja mis on tulemus. S suurus on paras, M suurus pigem väike, L suurusesse oleksin uppunud. Aga kuidas saab S olla suurem kui M? Ühesõnaga sellest poest ma enam proovimata pesu osta ei saa.
   Ja mis on siis minu suurus jällegi. S või XXL?

Leave a Reply