Suvaline pildipostitus vol 2

Nädalavahetus läks nii kiiresti. Just nagu poleks olnudki. Plaanid olid suured, aga tegelikult ei saanud ära tehtud isegi poolt rehkendust. Olgu, tegelikult ikka natuke sai. Alustasin oma tunnetusaia projektiga, panin paika esimesed peenrad, aga ega see ei ole nii lihtne kui ei oska. Mis taimed lõhnavad? Mis taimed on kuulatavad? Mida saab maitsta? Mida vaadata? Kolme viimasega saan hakkama, aga aidake lõhnataimedega. Ei pea olema vaid lilled või vaid maitsetaimed.

Bauhofist sain 1,17 euroga nii nunnud päikeselambid. Kas nad töötavad ka, seda ma ei tea, sest mul ei olnud õrna aimugi, et need oleks tulnud ka sisse lülitada ja nii jäi nädalavahetusel see nägemata. Eile polnud meeles kontrollida. Ilmselt ikka töötavad.

Idal oli nädalavahetusel sõbranna külas ja meil oli ainult üks kokkulepe, et no drama ja alumisel korrusel onni ei ehita, et kui peab kinni kokkuleppest, siis ma aitan tal ülemise korruse ära koristada. Draamat oli minimaalselt, alumine korrus püsis puhas ja nii ei jäänud mul muud üle kui pidada kinni oma lubadusest – koristada ülemine korrus ära. Tegin vahelduseks isegi Ida toa korda. Küll vaid ilmselt loetud minutiteks, aga siiski vahelduseks oli täitsa hea mänguasjade ja khmm… prahi all põrandat näha.

A avastasin ka, et ma olen ikka täiesti süüdimatu täiskasvanu. Ida ja ta sõbranna tahtsid pühapäeva ka veel koos olla, aga meil oli vaja linnas käia. Mõtlesin, et minu pärast olgu õhtuni koos, aga käime siis kõik koos linnas ära. Selle peale üldse ei mõelnud, et sõbranna emale helistada ja uurida, kas neil ka ehk oma lapsega omad plaanid pühapäeval. Mulle kuidagi sobis, et Idal sõbranna külas oli – ei pidanud ma ise mängima temaga. Nii ma siis võõra lapse kaaperdasingi. Ja jumala eest, palun ärge lugege siit välja, et ma ei tahaks oma lapsega tegeleda. Tahan ja väga, aga konkreetne mängimine on see, mida ma ei oska. No et nukkude ja asjadega. Okei, oskan, aga ei viitsi. Selle eest võin ma päev otsa multikaid vaadata, koos süüa teha, jalutamas ja matkamas käia, muuseumis, teatris, kinos, kohvikus, reisil…

Peale karuvideot ma väga metsa hommikujalutusele ei ole kippunud ja Dexter on püha segadust täis, et mis ometi selles majas toimub. Kõigepealt ei käida enam üldse jalutamas ja siis jalutatakse arglikult postkastini või lähimate lilledeni, mitte ei tea mõnusaid pikki jalutuskäiku metsaserval või põllul. Ei julge, mis sa teed. Ikka täitsa kõhedust tekitab see mõte, et mõmmik võib kusagil ligidal olla. Ei pruugi, aga võib. Siiani väitis Marek ka, et meie metsas pole 25 aastat karu olnud, noh aga näed, nüüd aastal 2021 oli/on.

Kas te suudate uskuda, et Idal on reedel viimane lasteaiapäev? Nagu päris viimane. Täna on mul Zoomis koolimineku koosolek. Nii hull. Ma tunnen, et ma pean nagu päris täiskasvanu olema korraks. Peaasi, et ma ära ei unusta. Sest samal ajal oleme me Idaga ka LKKK-s tund. Pole enam palju jäänud kui nad oma “Kolikambri müsteeriumiga” lavale tulevad. Tulge ka vaatama (https://www.lkkk.ee/blog/2021/05/21/kolikamber-kolib-auna-ouele/). Mäletate, Ida häbenes ja oli nõus pigem isegi loobuma (jälle) koolis käimisest? Saime ikkagi nii kaugele, et tegin selgeks, et niimoodi poole pealt ei saa loobuda, et aasta tuleb ikka lõpuni käia, pealegi kõik on ju arvestanud ja nüüd tal isegi on selles etenduses üks väike lauseke öelda. Selles mõttes olen ma väga uhke ta üle, et ta end ikkagi kokku võttis ja hirmu ületas. Ma usun, et see ei olnud lihtne.

Ilus nädalavahetus oli. “Armastus kõndis meist mööda” luulekogu soovitan ka jätkuvalt. See on nii ilus.

💛💛💛

4 thoughts on “Suvaline pildipostitus vol 2

  1. Täitsa huvitab mis taimed siis kuulamismeelt esindavad? Nii äge ja huvitav on Ida sirgumist jälgida olnud, loodan väga, et kirjutad ikka veel nii kaua kuni ta “altari ette” saadad või siis vähemalt kooli lõpetab- pliis! 😀

    • Kuulmismeelele on igasugu kõrrelised või pikemate lehtedega taimed, mis tuule käes võiksid sahiseda:)
      Hehh, ma ise loodan ka, et jätkan blogimist kuniks ta “altari ette” saadetud saab, aga kes teab, kaua lubatakse. Ega vanus ei ole enam see, et mina teen, mis tahan. Ikka öeldakse ette, mida võib ja ei või jagada

Leave a Reply