Random

Kohvikruus, Jamie Oliver, aastaid vana

Täna on selline tore päev, kus mu sees on rahu. Läksin hommikusele kohvitassi-koera-hommikumantli jalutuskäigule ning korraga oli kõik kuidagi selge. Nagu ilmutus. Rahulolu tekkis. Kõige suhtes.

Käekell, Uuskasutuskeskus 1,5 eurot; Prillid D’armati, saadud kingituseks

Vaatasin oma autot. Seda sama, mida Marek ei salli ja tundsin, et ka see on okei. Mind ei häiri absoluutselt, milline see on. Või noh ütleme siis nii, et mulle meeldib selle välimus, aga jaa, ta võiks olla natuke usaldusväärsem. Samas see kõik ei häiri mind. Mul on üks tuttav, kes alati peab mainima, et “minu Audi (sisesta siia peen mudeli nimi) on selline ja selline ja selline”. Ma alati pööritan silmi ja küsin, kas tal on raske öelda, et “minu autol on”, miks peab rõhutama seda, mis mark see auto on. Who effing cares! Mina vähemalt mitte. Sama vähe huvitab mind see, et auto on vanakool kui seal saab kuulata CD-sid (ei solvu, Agnes, me teame, et sina oled autopede:D).

Mantel, Uuskasutuskeskus, 15 eurot; Seelik Sportmax, Basaar, 5 eurot; valge t-särk, Cropp vms, 2,99 eurot, tossud Kappa, vist olid 29 eurot, välismaalt sain hea hinnaga.

Mäletate, ma kirjutasin mõnda aega tagasi, et sain kokku ühe koolikaaslasega, kes ütles, et mitte midagi pole mu juures muutunud, et ikka kannan musta ja valget? Tegelikult on palju muutunud. Must ja valge on jäänud, aga kontsakingad on kadunud, suur osa meigist on kadunud ja asemele on tulnud rahulolu iseendaga. Muutunud on paljus mu mõttemaailm, mu hoiakud, mu suhted, mu tunded ja mu vajadused.

Kirjutasin just Instagramis, et vanasti olin ma paras shopahoolik, ostsin hunniku asju kokku ja siis avastasin, et need ei sobi omavahel kokku ning nii jäid paljud asjad kandmata kappi seisma. Tänaseks olen ma jõudnud sinnani, et mu kapis on vaid nö minulikud asjad. Jap, ei ole kõige põnevamad – ongi mustad ja valged ja beežid ja triibulised, aga ma tunnen end nendes kõige mugavamalt ja neid on lihtne omavahel miksida ja mätšida. Ma hindan kvaliteeti. Ma hindan lugu. Ma hindan taaskasutust. Ma hindan disaini. Mulle tundub, et kui need neli asja kokku miksida omavahel, saab ühe täitsa hea kombo. Sellise, milles end hästi tunda.

Sinise valguse prillid www.darmati.eu

Uued sinise valguse prillid sain ka. Ma ei tea, kas see on migreen, vanadus, pinge või liigne arvutis istumine, ka pimedas, aga mul on viimased kuu aega olnud päris tugevad peavalud. Peavalud on mu vanad “sõbrad”, aga nad olid pikalt kadunud, nüüd on tagasi ja teevad kohati elu raskeks. Ei meeldi. Üldse ei meeldi. Olen pikalt mõelnud uued arvutiprillid soetada, aga kogu aeg tuleb midagi olulisemat ette ja siis tuleb “ei raatsi” peale ja sinna paika see ost on jäänud. Nüüd on prillid olemas. Hetkel on muidugi vara öelda, kas need aitavad ka peavalude vastu. Aga vähemalt näevad sigahead välja. “Sa oled nagu “Kodutunde” tädi nende prillidega,” kommenteeris Ida. See vist on kompliment, eksju? Sest Anneli Lahe näeb hea välja.

Teksad, Miss Sixty, aastaid vanad; tennised Converse, 10 eurot, Sarapuu kirbukas

Tädi leidis maalt mu vanad Miss Sixty teksad. Kui ma ütlen vanad, siis ma mõtlen vanad – need on ikka vähemalt 13 aastat vanad, kui mitte rohkem. Veider, et jalga lähevad. Ma ei ole kunagi elus nii paks olnud nagu praegu. Ju siis on suurem osa paksusest kogunenud kõhule ja näkku ning teksad hea lõikega. Mul igatahes hea meel, sest vanad lemmikud läksid just katki peale sada aastat kandmist ja teate ju küll kui raske on häid, õigeid, sobivaid teksasid leida.

Kruus Jamie Oliver, aastaid vana

Tass valetab. Ei ole üle töötanud. Jäi lihtsalt esimesena näppu hommikusele jalutuskäigule minnes. Omamoodi veider rituaal on sellest koer-tass-hommikumantel-jalutusest saanud. Mulle meeldib. Kuigi mulle ei meeldi vara ärgata.

14 thoughts on “Random

 1. Mina ei viitsi solvuda, sa ka koguaeg pööritad mu valikute peale silmi, ma ei solvu.Minu poolest võib su autos kas või vinüülimängija olla. Aga sellest ma küll aru ei saa, mis valu on igivanade autodega mässata ja nende remondiga end vaevata. Ma ei peagi aru saama, minu arvamus lihtsalt, et see pole seda väärt. Eks ma saan oma järgmise sõiduvahendiga oma sõnu süüa ja hakkan aru saama. 😀

 2. CD-mängija autos on “must have”. Mul on lemmikplaadid (sinna hulka kuuluvad ka keeleõppe plaadid) – kus mujal neid kuulan – kui mitte igapäevaselt liikluses osaldes. Parim aja kasutus, “ever”. Mu kallis abikaasa ei uskunud oma kõrvu – kui kuulis, et mu autos on CD-mängija!
  Tassid – need peavad iseloomuga olema, samuti nagu prillid. Sinu omad loovad kena raami näole 😉 – eriti esimesel pildil.

  • mulle alguses olid “nii väikesed” prillid harjumatud, aga olen valikuga megarahul. nuud jaab vaid loota, et ka arvuti suhtes kaitsevad nii nagu loodan🤓

 3. Ole marurahulik, Eveliis 😀 “ Sama vähe huvitab mind see, et auto on vanakool kui seal saab kuulata CD-sid” – mul on auto aastast 2018 ja ei ole Škoda (sest kuulsin, et neil on see CDbox olemas pea igas autos) ja mul on autos CD kuulamise võimalus 😀 ühe korra kasutasin, kuuladin reketi “Rahu” plaati ja läksin edasi ikka oma iTunesi ja bluetooth otseühendusega 😀

 4. Mulle meeldib, kui auto viib mu punktist A punkti B. Vahepeal ei tohiks see auto ära surra. Mis marki auto on – who cares, peaasi, et sõidab. Mult on ka küsitud, mis on mu lemmik automark ning ma ei oska sellele küsimusele vastata, sest pole olemas lemmik marki 🙂 Ainuke asi – mulle meeldivad universaalid alati rohkem kui sedaanid 🙂
  Muusikat ma ikka kuulan aga pigem klõpsin raadiot. Või siis ei kuula üldse midagi. Vaikuses on ka jumala hea sõita. Eriti sobib vaikus (muusika osas) kui teeme pikki eurotrippe. Sellistel sõitudel muusika väsitab.

  • Tallinn- Pariis tripil oli ka lõpus parim muusika vaikus. Törts enne seda oli hea ka klassikaline muusika. Ja Eveliis, äkki su sõber arvab, et sa muidu ei tea, mis äge auto tal on…et seetõttu räägib 😉

   • jaa, ilmselgelt. ta peab alati mainima, et paneb asjad Audisse ära 😀 ajuvaba mu jaoks. kunagi üks mu teine tuttav tegi sama oma Lexusega. see polnud kunagi vaid auto, ikka alati Lexus🤷‍♀️

Leave a Reply