Maavillane ja kodukootud televisioon

Eesti kõigi aegade pööraseim suhtereality! „Rannamaja“ pakub vaatajale kuhjaga romantilisi suhteid ning pööraseid seiklusi!” lubab uue reality reklaam. Uudishimust vaatasin ma esimese osa ära ja tundsin end juba petetuna. Kõik pidi olema pöörane, ennenägematu, uskumatu… Ma ei ole tõsielusarju tegelikult ammu vaadanud, võib olla jäidki need sinna Busside ja Baaride aega. Aa, valetan. “Eksid rannal” ühte hooaega jäime ka, Marekiga, kes üldse pole tõsielusarjade-inimene, koos vaatama, sest nii absoluutselt jabur ja naljakas, täielik meelelahutus. Jah, ma tunnistan, et ma ei loe kogu aeg “Sirpi” ja ei vaata kogu aeg ETV-d, mõnikord ikka nö libastun;)

Tõsielusarju maha ei tee. Sellist meelelahutust on ka vaja. Saates osalejaid ma ka arvustama ei kipu. Tavalised, ilmselt yolo-suhtumisega noored inimesed. Küll aga paneb mind imestama kui kodukootuks ja mannetuks saab tegijate poolt ühe saate teha. Ma ei ole küll vaadanud neid teisi sarnaseid välismaa tõsielusarju, aga nii palju kui ma olen näinud reklaame või keegi on midagi jaganud, siis mulle on silma jäänud üks asi – isegi kui põhimõtteliselt on tegu samasuguse läbu-saatega, siis keskkond on glamuurne. Okei, Eesti miinus on see, et siin ei ole kuldseid randasid, 24/7 päikest ja palme, aga ausalt…kas maja keset metsa on parim, mida tootjad suudavad välja mõelda?  No ei ole galmuurset rannamaja võtta, võta siis võttekohaks mõni spaahotell, penthouse, mõis, you name it, midagi ÄGEDAT. Selline majake metsas tekitab juba eos suvalise maaläbu tunde. Väheke glamuursem keskkond mõjuks televaatajale ka kutsuvamalt. Või ma eksin? Aga ei, veame inimesed ikka kuhugi metsa. Rannamajja! Kus saaks talvejopedega grillida. 

IMG_3374

Ma võin öelda, et meil oli Satu juures hytta´s iga tavaline õhtusöök ka sada korda glamuursem kui selles “uhkes villas”, kus meie kõigi aegade kõige ägedam suhtereality filmitud on.

14030800_1129407030431173_1735696564_n-1

Eestlane on hästi reserveeritud, kuni selle hetkeni kui napsu saab. Ma saan aru, et selleks, et pulli saaks on vaja osalised purju joota. Täiesti arusaadav. Aga külmkapis olid viinad ja õlled! Tüdrukud jõid PLASTTOPSIDEST viina ja Schweppsi? Et mida me siis filmime? Eesti kõige ägedamat reality´t või maajaanipäeva? Ma oleks endal enne käe otsast närinud kui öelnud, et davai, kutid, tehke mulle nüüd üks viinakoks Schweppsiga. Olgu, ma saan aru, et mina olen tõusik, kõik ei ole, aga lihtsalt visuaalses mõttes oleks võinud kapis olla mõned veinid, vahuveinid, mitte vaid viin ja latt keeduvorsti. Vahendid kokteilide tegemiseks, mõnusad suupisted ei ole ju palju palutud.  Piknikukorvis on ka õllejoogid? Isegi piknikutekki ei raatsitud korraliku anda. Peaks justkui romatiline õhustik olema. Kes selle saate tootnud on? Kas neil pole romantikast õrna aimugi? Ma ei saa aru, kas kõik Eesti saated peavad olema sellised piinlikult maavillased. Või arvavadki saate tegijad, et ah, leidsime kuus lolli, ei pea ju pingutama rohkem, saame odavalt läbi. Aga mõelge televaataja peale ka. Kui pöörane ja enneolematu reality, siis võiks vana hea Eesti võpsiku ära jätta. Ja no plasttopsid? Päriselt? Tänasel päeval kui me aina rohkem räägime keskkonnasäästlikusest.

dsc01896

Muidugi me teame kõik, et 1) stsenaarium on ettekirjutatud ja 2) palju sõltub sponsoritest, kuid jällegi…Kas kardisõit ja paintball on päriselt see, mida ühes romantilises tõsielusarjas tegema peaks? Kurat, palgake endale siis parem müügiinimene, kes paremad sponsordiilid välja kaupleb.  Või korraldate “ägeda vallaliste peo” ja see näeb ka välja nagu vaese sugulase wannabe-poolparty. Kilekotid ja plasttopsid vedelevad igal pool, särgita jorsid grillivad liha. Vau! See on küll selline pidu, kuhu minna tahaks.  Ei saaks ju näidata ja korraldata midagi tõsiselt ägedat. Ikka võpsik, grill-liha ja paintball. See on Eesti reality tase. Milleks natukene pingutada eksju. Eesmärk on ju tsirkust ja leiba? Mul on saate tegijatele üks uudis: tsirkust ja leiba me juba oleme näinud. Kui reklaamite midagi enneolematut ja teistsugust, siis seda ka pakkuge.

69060257_2283903511658187_617206432730710016_o

Lõpetuseks üks pisike asi, mis mind ennast tõesti lausa häiris. Võimalik, et keegi teine ei pannud tähelegi, aga mina olen pesuhull, teate ju küll. Ehk siis kui saade näeb ette võimalikult palju pesuväel naisi  kümblustünnis, siis võtke kampa ka mõni pesufirma. Sponsoriks.

DSC09813

Saadet jään ma ikka vaatama, kuigi mind õudselt häirib see maavillasus ja tobedad ettekirjutatud stseenid – istume kõik koleda laua taga ja paneme ühe inimese vabandama oma käitumise pärast kõigi ees – aga ma tahan näha kui mitteromantiliseks on ühe saate veel saanud teha.

 

 

19 thoughts on “Maavillane ja kodukootud televisioon

 1. See keeduvorst jäi mulle ka ainsa asjana meelde mis mind tõeliselt üllatas. nagu KEEDUVORST, tegelikult ka??? 😀 Et polnud raha isegi korralikku toidu- ja joogipoolist sinna osta? Mis järgmiseks, kiirnuudlid?! Ja see odav tururinnahoidja, mille vahtkummist korvidest see vist natuke lihtsa mõistusega “go-girl” (tantsustiili järgi otsustades) kümblustünnis veet välja pigistas.. See oli ikka selline tase et.. oli tahtmine karjuda.

 2. Ei arva Rannamajast midagi head, aga samas on mind alati imestama pannud inimesed, kes arvavad, et Saint Tropez villas, ülikond seljas, ennast täis lakkuda on kuidagi kõrgem tase kui suvalisel saunapeol. Ei ole ju! Purjus inimeste jutt, okse ja juhuseks on seal täiesti samaväärselt rõvedad! Algab pidu meeldivamalt, aga lõpptulemus on ju ikka sama.

  • Tead ma ei ole kindel, kas ma nõustun, kuigi jah põhimõtteliselt sul on muidugi õigus. Kui ikka võrrandis on keeduvorst, viin, plasttopsid ja odav pesu, siis see kuidagi mõjub veelgi lamedamalt kui see on. Ega noorte pidutsemine ja joomine ei ole ju miski häbiasi, aga sellise suvalise saunapeo ekraanile toomine on nagu häbiaasi.
   Ja noh kas sa tahad päriselt öelda, et vahet pole, kas on plasttopsidega saunapidu või kristallklaasidega villapidu? oksendamise ei peaks end kummalgi jooma. Ja noh kui ennenägematu see saunapidu eesti teleekraanil siis on tegelikult? Kui oleks ennenägematu, siis oleks pidanud neile kokaiini hoopis ette tassima hõbekandikul. Mitte et ma propageeriks, just saying siis oleks erakordne ja enneolematu Eesti telemaastikul.

   • Aga need osalejad ju tulevadki plasttopside, keeduvorsti ja turupesu maailmast? Neile midagi muud butafooriana selga/kätte suruda oleks nii kunstlik ju… Nendest ei saa mitte kunagi kristallklaasidest intelligentse koosviibimise pidajaid. Las nad olla omas keskkonnas, iseküsimus on, et mis selle kõige ekraanile toomise point on, aga kui müüb, siis…

   • Njaaa….Noh minu arvates sellisel saatel olekski pointi üldse kui seal ei oleks kõik ühesugused tüübid, vaid kokku pannaksegi kristallklaasimaailmainimesed (tuleks siis natuke pingutada et ka selliseid leida) ja plasttopsiinimesed, siis saab ikka intriigi ja kirge ja draamat, mida saatetegijad just taga ajavadki.
    Ma üldse ei arva, et selline saade peaks olema intelligentne koosviibimine, igasugu seltskonnad peavad pidu ja lähevad üle piiri kui vaja/tahta, aga nii on see ikka mage produktsioon, lati alt minek täiega

 3. No mina pesufirma omaniku/turundajana küll ei näeks head kanalit anda maakatele ilus pesu selga 😀 See annaks ju signaali, et kiidan heaks sellise saate formaadi ja olemuse?

  • Sellega on nii ja naa. Kui vaadata Eesti turundajaid, siis ega väga ei vaadata, mis kanal/sihtgrupp, peaasi, et oleks võimalikult odav variant reklaamiks. Aga jah, ma peangi silmas, et saate oemus/formaat võiks tibake teine olla. Ehk siis ikkagi natuke glamuursem ja siis sobiks nö maakale ka selga anda turunduseesmärkidel ju?

 4. Ma pole küll saadet näind aga khmkhmmm…see on ju kümnesse panek kui on tehtud megaodavalt mingi suvareality aga kõik ikkagi vaatavad. Arvad et oleks rohkem vaatajaid kui oleks glamuurne? Ma ei ole kindel, ma ise olen ka mingit totaalpaska nimega “naistevahetus” vaadanud ja naerda mugistanud. Ise ütlesid ka ju et vaatad ikka edasi, seega why waste eks.
  Ja teisest küljest ma pean ütlema et mul on veits hea meel ka kui sellise sita peale palju raha ei kulutata. Naiivne lootus on et äkki läheb osa sest allesjäänd rahast kuhugi õilsamasse kohta. Kuigi jah, plasttopsid võiks alati olemata olla. True that,

 5. Miks peaks tegema glamuursemalt ja ilusamalt. Saatetegijad on nutikad ja teavad, mis on see ainus põhjus, miks saade vaatajanumbreid kogub – see on see “issand kuidas see Teine Eesti küll elab?!” reaktsioon.

  Ja seda reaktsiooni ei tule mitte ainult kalamaja peenkäsitööõlle ja prosecco gurmaanidelt, vaid igalt teiselt matsilt – igaüks peab leidma midagi, mille üle ennast osalejatest paremaks pidada (kellel kodus peenem vorst sakuskaks, kellel paremad viinad, kellel üldse kristallklaasid eksole).

  Mis on Eesti telehitid läbi aegade – Võsareporter, Naistevahetus (ainult nende osadega, kus erilised maakad olid), Kodutunne. On tehtud glamuuri, on tehtud viisakaid tutvumisrealiteid, aga neid ei mäleta enam küll keegi ja ühtegi meemi pole neist üldse tulnud. 🙂 Edu saladus on panna saatevaataja ennast oma elu ja isiksuse üle 100% paremini tundma.

  • Hmm… Miks on siis küll neil nn glamuursarjadel tohutult vaatajaid? Puhkus Mehhikos, Armastuse saar, Ihaldatuim poissmees või mis need sarjad on? Ja meie “matsimaitsega” televaatajad vaatavad ju ka neid saateid suure huviga, kuigi põhjuseks ei saa ilmselt olla ju sinu väljatoodud “tahetakse ennast paremaks pidada ja paremini tunda”. Nii et mina su arvamusega küll nõus ei ole. Olen täiesti kindel, et vaadataks ka glamuurse seltskonna tegemisi- lihtsalt meil ei ole inimesi, kes sinna läheks, kuna Eesti on liiga väike ja meie rikkad ja ilusad ei saa endale seda lubada, ilma et nende tõsiseltvõetavus kaoks. Ja seepärast tehaksegi saateid nendega, kes on nõus saadetesse minema ja kahjuks meie konnatiigis on need nõusolijad ainult vähese mõtlemisvõimega inimesed.. Kuid see ei tohiks olla põhjuseks, et ka saatetegijad ise peaksid endale sellise madala (keeduvorsti)lati seadma ja osalejaid kohtlemagi kui väärtusetut prügi, kellel jaoks käivad tururinnahoidjad ja plastnõud küll!

   • Jah, mina olen Margega ühes paadis. Okei, ei leia Eestist “rikkaid ja ilusaid” ja nõus on selline keeduvorsti-õlle-tüüpi eestlane, aga just nimelt saatetegija EI TOHIKS endale nii madalat latti seada ja osalejaid kohtlema kui väärtusetut prügi, kellel jaoks käivad tururinnahoidjad ja plastnõud küll. Ja ei vaata neid saateid inimesed mu meelest vaid selleks, et end paremaks pidada, ikka vaadatakse lihtsalt meelelahutuse pärast. Selline lõputu Eesti süldipidu ei ole aga meelelahutus, või noh on ka, aga MADAL. Saaks KORDI paremini, isegi mina oskaksin parema saate teha.

 6. Kogu loo ja kommentaaride ja taustal vaatasin ära teise osa. Üksokrd alustasin ka päris algusest, aga ei jõudnud liiga kaugele. Oeh… ei, ma rohkem ei vaata, isegi mitte selleks, et ennast veenda, et mul läheb paremini 🙂 (need osalejadd seal võiksid muidugi mu lpased olla). Selleks, endale meenutada, et mul pole häda midagi on teisi ja vähem piinarikkaid viise. Muidu ma olen nõus Eveliisi ja Margega, et las need osalejad olla nagu on, aga tegijad võinuks ju veits rohkem pingutada. Tüdrukutel rõõmugi, kui vahepeal saab turupesule vahelduseks glamuuripesu selga ja keeduvorsti asemel võiks vähemalt austrit pakkuda (mulle endale küll ei maitse, aga see selleks). Ja šampanjat. Rannamaja köök jättis ka kustumatu mulje – korjasime suvalised mööblitükid kokku ja panime ritta. noohhh, naatukenegi glamuursem võiks ju olla. Ma tahaks tegelikult päriselt tuttavaks saada mõne inimesega, kes vaatab seda sarja sellepärast, et a) on päriselt huvitav, b) tunneb, et tema on ikka parem kui osalejad ja just sealt on seda kinnitust vaja otsida. Või kas ikka tahan?

  • Jah, teises osas vaatasin kööki ja mõtlesin, et vau, kas see oli tõesti parim, mis leida õnnestus.
   Kunagi oli mingi kohtingusaade, kus ka osalised pidid kõledas elutoas/köögis koleda laua taga istuma ja ootama/suhtlema. See rannamaja on nagu tolle saate 2019 versioon.
   Ma ausalt arvan, et ma ise ilma igasugu telekogemuseta, oleks ka parema saate kokku klopsinud.

 7. Mind isiklikult häiris, et saate alguses polnud absoluutselt mingit osaliste tutvustamist.. vanus, amet, haridus, hobid ning elukoht oleks elementaarsed asjad, mida ka televaatajatele osaliste kohta algul rääkida. Minu arvates algas see saade ikka väga lampi pihta.

Leave a Reply