Blogija, kes ise ei blogi

Lugesin Ebapärlikarbi postitust sellest, kuidas ta endale copywriter´i palkab, sest tal ei ole enam aega blogida. Igati mõistlik otsus ja vaevalt see kuidagi imelik oleks, et keegi teine paneks blogija mõtted kirja. Blogi jääks ju ikka blogija näoga, sest blogija armastab blogimist ja sellest piisabki. Vahet pole, kes seda siis tema eest kirjutab.

Okei, ma ju tean, et ta tegi nalja, aga ma tean ka, kust ta sellisele mõttele tuli. Ma lugesin ühe blogija postitust, et ta tahab oma blogi nii palju paremaks teha, et palkas endale appi copywriter´i.

Blogimaailmas on ilmselgelt puhumas uued tuuled. Rohkem professionaalset sisu turundamist. Ma mõtlen, et kui kõik on kinnimakstud, siis see on ju nagu teleturg. Kõik asjad saavad olla imelised/kasulikud/parimad/kaunimad/vajalikumad.

Mai saa aru. Päriselt. Kui blogija asemel kirjutab tekste selle jaoks palgatud inimene, siis mis blogi see on. Täis sisuturundust, mis on silmade särama panemise kunst. Okei, olgu, keegi leiab, et tahab teha blogi asemel professionaalse sisuturunduse kanali, aga palun selgitage mulle, kes ja mille pärast tahaks vabatahtlikult sellist asja lugeda? Täitsa imelik, kuidas inimesed mõtlevad. See tähendab, et nii erinevalt.

Mulle hakkab aina rohkem tunduma, et kägudel on õigus ja blogivad laias laastus inimesed, kes millegi muu jaoks on kas liiga rumalad või liiga laisad. Samas ma ise olen isegi blogimise jaoks liiga rumal – argijuttu kirjutan igavalt, targa jutu jaoks pole piisavalt teadmisi ja seda “miskit” mul ka ei ole. Ei kutsu mind keegi ei poliitikasse ega saada tasuta vorsti. Võib olla oleks mul ka copywriter´it vaja, kes mu blogile selle “miski” ja silmade säramise kunsti juurde poogiks?

 

11 thoughts on “Blogija, kes ise ei blogi

 1. Kusjuures sellest Henry postitusest ma küll aru ei saanud et ta blogi jaoks palkab. Mulle jäi mulje et sisuturunduslike tekstide jaoks, aga see ei pea ju blogis olema, vbl üldse kuskile ajakirjadesse või muudele veebilehtedele.

  • Vahet ei olegi mille jaoks, tundus naljakas. et AMHT hakkab pakkuma sisuturundust oma nime/brändi alt (mis on tema eeliseks paljud teiste ees) ja siis palkab kellegi seda enda eest tegema.

  • Mõisted tal kindlasti sassis ei ole, ta on üsna kirgas kriit, aga sisuturundus ja blogi ei peaks minu arvates nii kokku käima nagu Roosma ja Tuuli.

 2. Huvitav, et Henry nüüd järsku kõigile ette on jäänud. Marimelli blogis tehti ots lahti ja järsku kõik kommentaarorid ka kaagutavad seal kaasa, et “jaaaa nii võlts!”.

  • ja ma ka ei saa aru, kuidas henry nyyd kõigil hambus on? ja tundub et inimesed lugesid seda välja tema postitusest, mida nad ise tahtsid. natuke nagu valesti said aru😃 ja miks kisada enne, kui tulemust ei ole olnud? tekitada mõtetut kisa ja probleemi ja halvustavalt rääkida???

 3. Ma muidu Henry blogi ei ole, aga see su jutt tundus nii kahtlane, et läksin ja otsisin üles, mis ta täpselt siis ka kirjutas.
  “Mina jätkan blogimisega ja sisuturundusega. Sisuturundus on taaskord miski, mis on mulle hingelähedane. Sageli aetakse seda segamini reklaamtekstide kirjutamisega. See ei ole seda. Üldse. Need kaks pole isegi sarnased mitte. Kui üks promob tooteid ja ettevõtteid, aga sisuturundus aitab ettevõtetel kinnistada ühiskonnas enda ekspertsust ja kompetentsi. Ma hõikasin mõned kuud tagasi välja, et kui on ettevõtteid, kel huvi ja vajadus oleks, andke märku ja vaatame, kuidas me saame üksteisele kasulikud olla. Igal juhul on kolm esimest huvilist olemas ja homsest olen ma tööpõllu laiendamise tõttu ka esimest korda tööandja. Ehk löön käed ühe copywriteriga, kellega me koos seda maad avastama hakkame. Ma luban, et ma pingutan, et talle miinimumist rohkem maksta 🙂.”

  Ma ei tea, mida teiste inimeste funtsionaalne lugemisoskus siit välja loeb või ei ole, aga inimene ütleb ju sulaselgelt, et ta hakkab pakkuma ettevõtete jaoks sisuturunduse teenust ehk et hakkab ettevõtete sisuturunduse tekste kirjutama, mida nood siis enda ettevõtte nime alt avaldada saavad. Ja kuna pakkumisi on juba nii palju ja asjal jumet, siis võtab endale ka ühe copywriteri appi, et tekstid veel paremad saaksid. Baaah.

  Sedasi, te, blogijad lahmitegi? Päriselt? Ise üldse lugesid Henry postitust või otsustasid sedakorda edasi tuututada, mis sõbranna ees kaagutas? Turundajana võiksid ikka aru saada, mis see sisuturundus teenuse pakkumine endast kujutab. Võiks ikka mingit vastutust tunda oma nime alt sellise jama kirjutamise eest ja enne kisama hakkamist oma faktid ritta seada.

 4. Täiesti haige postitus see pärlikarp või mis Triin ta ongi. Jahub mitu rida midagi mao-opist ja näeb võimalikke strateegiaid kuidas seda tegema peaks ilma eelneva kogemuseta. Mis selle teksti mõte on.. mida ta öelda tahab, mingi imelik on v. Ja mis sinu enda mõte oli et see postitus kirjutada, kas hakkas parem.

Leave a Reply