See päkapikkude aeg jälle

Päkapikud on minu jaoks oluline osa jõulutraditsioonist. Kui ma laps olin siis käis mul tädi Helju juures kõige ägedam päkapikk – tõi Hiina kleite ja komme, mida saada ei olnud (teate ju ise, nõukaaeg), aga ka kodus ei jätnud päkapikk kunagi tulemata. Kui ma pubekaks sain, hakkasin ma ise päkapikuks, Päkapikk Päka kirjutas Marile kirju ja Mari kirjutas talle vastu. Võib-olla tuleb Idale kunagi ka selline päkapikk. Seni aga kuni ta lugeda ei oska, tuleb sussi sisse leida midagi muud. Ma tean küll, mis Idat rõõmustaks – kõik mis on suhkrut täis – aga mina tahaks ikka ju midagi tervislikumat. Mis on tervislik ja meeldib ka lapsele? Kas sellised asjad on ka olemas? Jah, on küll! LOODUSVÄGI pakub tervislikke (JA MAITSVAID) kinke iga lapse, ja miks mitte ka täiskasvanu sussi, sisse. Minu enda absoluutsed lemmikud on näiteks šokolaadiga kaetud riisivahvlid ja suurem osa susside sisse mõeldud vahvlitest on juba minu kõhtu jõudnud.

DSC01036DSC01033DSC01026DSC01006DSC01025

Lisaks Ida sussidele on meil juba aastaid sõbrannadega traditsioon teha teineteisele advendikalender. Sel aastal olin ma omadega täitsa jännis, no ei tulud ühtegi head mõtet, sest pea on muremõtteid täis olnud ja täitsa kohe error oli. Siis aga sähvatas! Muidugi Kiiks ja Knihv! Kahjuks ei saa ma näidata, mis paki sees on, sest erinevalt Idast oskavad mu sõbrannad lugeda. Ei ole kõik kingid sealt, nii et üllatusmoment püsib ikka ka:) Aga jumala eest, ilma liialdamata, üks minu lemmikpoode, kust igaks sündmuseks midagi paki sisse leiab. On see siis sünnipäev, naistepäev, 1.aprill, sünnipäev, jõulud!

DSC01015.JPG

Ka Trööstiplaastritel on hetkel soodushind. 3,95 euro asemel saate Apothekast hetkel paki trööstijaid 2,16-ga. Kasutage juhust, sest selliseid allahindlusi uuesti nii pea ei tule!

46510786_1996033120435222_8914981874489622528_n.jpg

 

6 thoughts on “See päkapikkude aeg jälle

  1. Minu arust on inimesed ka päkapikuteemaga hulluks läinud. Päkapikud ei too enam kommi või mandariini, vaid KINGITUSI. Mõni “päkapikk” leiab lausa sellise vabanduse, et “ei taha lapsele suhkrut sisse sööta” ja selle asemel pannakse sussi sisse Legosid, mänge, klotse, flööte, kaisukaid jne jne… Üks kohutav näide oli eelmise aasta marimellide päkapikubox… No mis träni seal oli… Kohutav… Isegi kui mõni asi oli seal “arendav”, nagu näiteks pusle vms, siis ikkagi… No ei ole nii palju ASJU lapsele vaja toppida. Ma pigem tõesti annaks lapsele iga päev väikse shokolaadi kui kuhjaks ta üle mõttetu tränaga.
    Veel eelmine aasta küsis laps minu käest, et miks tema sõbrale päkapikk iga päev uue suure kaisuka toob, ja talle päkapikk ainult “väikseid” asju toob… Täiesti absurdne. Ma olen ise üritanud sussi sisse leida ikka midagi söödavat, aga pigem midagi sellist pisikest ja midagi, mida laps võibolla varem saanud või näinud ei ole (nt martsipanikujuke või mingi kaunistatud piparkook vms). Need Loodusväe asjad tunduvad päris lahedad. Miks mitte panna sussi sisse smuuti või neid väikseid maiuseid. 🙂 Õnneks või kahjuks pole laps neid varem saanud, seega pole need igavad ka. 🙂

    • Minu jaoks on tegelikult jõulud kogu oma kommenrtsiganatuke ära rikutud. Jah, jõulud ja jõuluvana ja päkapikud ja kingitused on oluline osa jõuludest, eriti lapsele, aga ma arvan, et ostuhulluse asemel peaks keskenduma hoopis muudele asjadele. Sama on tõepoolest nende kingitustega, mis päkapikud toovad. Miks peab hulluks minema? tänapäeval on nii palju ka tervislikke asju, mida sussi sisse panna kui ei taha tavalist sokolaadi/kommi/mandariini. Ja ma ei ütle, et päkapikk ei võiks ka kinke tuua,aga see võiks olla midagi erilist, selles mõttes, et vot laps oli üks päev megahea, saatsi korda midagi erilist ja siis päkapikk pani seda tähele.

  2. Vanasti oli ikka nii, et päkapikud tòid kommi ja jõuluvana tõi kingitusi. Minu arust see traditsioon võiks jäädagi! Kui päkapikud juba ise kingitusi toovad, mis siis jõuluvanale veel üldse teha jääb? Tema mõte ja “funktsioon” kaob üldse ära ju nii…

Leave a Reply