Asjad, mida ma ei mõista

 1. Legendide lahing. See telesaade. Mitte, et mind häiriks sealsed riimid, need on pigem ägedad ja tabavad, aga ma ei saa saate formaadist aru. Kas selliste “battle´ite” mõte ei ole, et inimesed esitavad oma tekste? Miks inimesed sinna saatesse lähevad? Mu meelest, kuidagi eriti nõme meelelahutus kellegi teiste sõnadega äge olla. Või mis selle saate point on?
 2. Meritäht. Käisime eile Dirhamis ja see oli nii mõnus omamoodi kohake. Muidugi ma mõistan turismi arendamist ja soovi saada rohkem külastajaid, aga haide ja raidega veekeskus? Aastal 2018 kui loomadega atraktsioonid on pigem taunitavad ja siis tuleb keegi ideele teha atraktsioon, kus inimesed saavad torudest liugu lasta läbi haidega täidetud akvaariumi. See tundub nii tagurlik ja piinlik mõte, et mul pole isegi sõnu. Kas veekeskus ei saaks atraktiivne olla ilma loomade ja kaladeta? Kas veekeskuse loojatel pole ühtegi muud ideed? Kardavad nad, et ilma haideta ei tule piisavalt külastajaid? No siis tuleb oma halle ajurakke ragistada ja midagi välja mõelda.
 3. EAS. Ma olen sada korda rääkinud, kuidas ma ei saa sellest organisatsioonist aru. Mu meelest ei ole nad toetanud ühtegi mõtekat ettevõtmist, küll aga tuleb mul ilma pikemalt mõtlemata meelde terve trobikond mõttetuid. Nüüd lisandub sinna ka Meritäht. Jeei, 12 punkti EAS! Ma olen käinud EASi korraldatud sihtturgude seminaridel. Need on nii naljakad. Alati on kohale kutsutud ülikonnas väga olulised esinejad välismaalt, kes räägivad kuulajatega nagu oleks need idioodid. Annavad infot, mida teab iga vähegi mõtlev inimene, kes ühe või teise turuga tegeleb. Messidel olen ka olnud, kus EAS on õla alla pannud. Alati näevad Eesti boksid välja nii mannetud ja kodukootud teiste kõrval. Jaajaa, väike riik, raha pole kulutada. IRW.
 4. Lennu-ja laevapiletite hinnad koolivaheaegadel. Miks peab tõstma piletide hinnad kahe või kolmekordseks lihtsalt sellepärast, et on koolivaheaeg. Me pidime täna juba Norras olema, aga ma keeldusin ostmast pileteid, mis maksavad kolm korda rohkem kui igal tavalisel esmaspäeval.
 5. Kilekotid suurema koti asemel. Ühistransporti kasutades on mulle silma jäänud, kuidas naistel on megaväikene käekott, kuhu mahub sisse huulepulk ja pangakaart, ja lisaks kilekott, kuhu on mahutatud asjad, mis minikäekotti ei mahu. Miks see kilekott on parem kui suurem käekott? Sama kehtib ka koolilaste puhul? Pigem käekott ja trenniriided kliekotis kui näiteks normaalne seljakott?
 6. Facebooki profiilipildi muutmine. Mul on üks tuttav, kes vahetab oma profiilipilti ilma liialdamata vähemalt kaks korda nädalas. Need profiilipildid on põhimõtteliselt alati samasugused, st samas poosis, lihtsalt pluus või meik on erinev. Mis selle mõte on?
 7. Sõnavõtt teemadel, mis korda ei lähe. Näiteks Eurovisioon. Inimesed, kes ei vaata Eurovisiooni ja kelle arvates see on jumala mõttetu üritus, räägivad alati kaasa, kuidas nad aru ei saa, miks üks või teine esineja saadeti meid esindama. Või miks pagana pärast meil seda kleiti Elinale selga on vaja.

11 thoughts on “Asjad, mida ma ei mõista

 1. No minu jaoks on 90% televisioonist selline, mida ma ei mõista, milleks või kellele teda vaja on. Aga eks tele on suur meelelahutusharu ning see Legendide lahing ilmselt on ka ainult meelelahutuslikel eesmärkidel tehtud. No et inimene saaks ekraani ees omale ette kujutada, kuidas kaks vähegi tuntumat nägu kõigi silme ees üksteisele justkui päriselt ära panevad. Selline ajuvaba illusioon, aga näe, eestlase märg unenägu. Keskmisele eestlasele on selliseid konte teleka ette närimiseks ikka vaja ju, saab kaasa irvitada ja omas seltskonnas uusi jututeemasid aretada. Olen netist vahel mõnda lahingut vaadanud ja no ma ei tea.. Riimid on iseenesest andekad ja leidlikud, kuid enamus juhtudel ei ole ma suutnud lõpuni vaadata, sest see ei paku mulle midagi ja naljakas ka ei tundu.
  Kottidest nii palju, et ma ei tea, kas on olemas koolikotte, mis mahutavad kooliasjad ja võimlemisriided ning mis peale selle tavaari mahutamist ka normaalsed veel seljas kanda on? Ma omal ajal vedasin ka kehka asjad eraldi kilekotiga kaasa. Lülisin muidugi neid pampe ja kehkatundi ennast ka. Aga ilmselt paljudel neil niisama kilekoti kandjatel ei ole suuremat kotti? 😀 Ma ei tea… Mul ka tegelt pole, kui mõtlema hakata. Lihtsalt kilekoti asemel on mul riidest poekott. Osta ka ei viitsi, sest nii harva kui on vaja suurema tavaariga ringi liikuda.

 2. Jeerum! Kooslus kilekott ja käekott! Neid riidest poekotte saab ju iga nurga peal! Kuna ei ela hetkel Eestis siis ei tea… võibolla ei saa ka. Aga mina olen see väikese käekoti ja suure tote bagiga kaamel kes kogu oma elamist kaasa tarib 😀
  Eurovisiooni vaatan igal aastal aga kama kaks kes osaleb Eesti poolelt ja võidab. Lihtsalt tore nostalgiline üritus!
  Ps. Teisele postitusele viidates, mul ka jalad villis sest tegin selle sama soki ja tennise vea 😉

  • Minu arvates saab ka neid riidest kandekotte iga nurga pealt – igas mõõdus ja igas hinnas ka. Mitte et mul vaja oleks,s est ma olen ka tote bag kaamel:D

 3. Mina ei saa hoopiski Legendide Lahinguga seoses aru sellest, et miks ei võiks neid tekste pähe õppida? 😀 olgu, kõik pole sellised sõnasepad nagu Genka ja Chalise ja nende abi on isegi omal kohal, aga esitada võiks ju ometigi peast? Nii häirib kui esinejatel lähevad silmad kuhulegi mujale (kust siis teksti maha loetakse).
  Kas su tuttav, kes profiilipilte iga nädal vahetab on ka blogija? Sest üks teatud blogija paneb ka instagrammid iga päev samas poosis pilte. Ja #ootd ei päästa kui sa just ilublogija pole 😀

 4. “Lennu-ja laevapiletite hinnad koolivaheaegadel. Miks peab tõstma piletide hinnad kahe või kolmekordseks lihtsalt sellepärast, et on koolivaheaeg. “

  No sa oled ju ise ka äri teinud. Ilmselt aimad ikka, miks see kapitalistlikus maailmas nii on?

 5. Ma ei saa .5. punktist üldse aru et miks see kedagi üldse häirima peaks? 😀 Ma ise küll ei võta nimme kodust kaasa kilekotti ja ei pane sinna sisse asju kui mul kusagile vaja minna on aga kui ma käin nt poes siis tavaliselt jah ma saan sealt kaasa kilekoti kus mul siis ostetud asjad sees on. Ja poleks selle pealegi tulnud et keegi sellist asja üldse tähele paneb 😀
  Kuid see profiilipildi pidev vahetamine on ka mille mõttest ma aru ei saa ja kui ongi reaalselt peaaegu identsed. Mul on üks töökaaslane selline kes no absoluutselt sama nurga alt ja sama naeratus ja soeng paneb pidevalt uusi pilte. Milleks ?

  • Loomulikult ei pea ma silmas seda kui keegi peale tööd poest läbi läheb ja kilekotti asjad paneb ja kindlasti tuleb ette olukordi, kus lihtsalt ongi vaja asjad kilekotti panna, sest lihtsalt muud valikut pole. Ma pean silmas seda, et mulle on bussis silma hakanud üleslöödud naised hästi tillukeste bling-bling käekottidega ja siis on lisaks asjad kaasas kokkunätsutatud kilekotiga. Ma ei tea ju loomulikult, mis neil seal kotis on, aga eeldan, et hommikul tööle minnes ei ole nad poest läbi käinud juba. Mu jaoks jääb siis arusaamatuks, miks on vaja nii väikene kott üldse võtta?

Leave a Reply