Marimelli supiköök

Ma ei tea, kas ma olen kunagi seda öelnud, aga ma jumaldan igasugu suppe. Kahjuks teen ma neid kodus harva, sest Marek ei ole suppidest just sama suures vaimustuses. Random fakt meie kohta. Kui ma ootamatult eile Tartusse pidin sõitma tuli mulle meelde, et Marimell oli just oma supiköögiga Tartus. Loomulikult pidin ma siis proovima minema. Tartus on mõnus see, et ühest linna otsast teise sõitmiseks ei kulu mingeid tunde, nii et Vasulast Tartusse sõitmine oli ka tiku-taku ettevõtmine.

Raatuse tänavas endises Blackberrys võttis mind vastu laia naeratusega Meelis, köögist paistis sama särav Mari-Leen.

17862355_1799671573380151_8633837998390854164_n.jpg

Ma tellisin endale Tom Kha supi. See oli suurepärane. Mina oleks loomulikult eelistanud rohkem vürtse, kuid kurta oleks patt. Ma sõin oma supi ära ja jäin ootama kuni emme mulle Ida toob ning teades, kuidas mu emme igale poole sada aastat tuleb, oli mul aega oma mõtteid mõlgutada ja niisama inimesi jälgida.

17858224_1724548484228998_1170257519_o.jpg

Ma jõudsin mõelda sajale erinevale asjale. Esiteks suhetele. Ütlen ausalt, et minu jaoks on elus üks olulisemaid asju harmooniline suhe. Argipäev ei pea olema 100 % vikerkaar ja koogikesed, kuid oluline on omavaheline sobimine. Koos olemine. Ma vaatasin kõrvalt Meelist ja Mari-Leeni ning jõudsin mõelda, et miks aegajalt võtab keegi endale õiguse avaldada arvamust, et Meelis on kapigei. Marek on põhimõtteliselt sama tüüpi, Ka kapigei? See on täielik nonsenss. Kohe kui inimesed on natukene värvikamad ja vabamad, on neil midagi viga. Ka mulle endale kirjutas keegi alles eile, et pesu ei osteta mitte oma mehe, vaid uue silmarõõmu jaoks. Kui kurb peab olema nende inimeste elu, kes selliste avaldustega välja tulevad?

Ma jõudsin mõelda sellele, mis on fotograafi ja fotograafi vahe. Üks suudab ka sitast saia teha, teine…noh vastupidi. Ma olen natuke kade nende peale, kes oskavad pilte teha, näha igat pisiasja, mõelda detailidele, panna pildid lugu rääkima. Mina ei oska. Aga ma näen, kui inimesed oskavad. Mulle tuli ka meelde, et meie viimased perepildid on sellest ajast kui Ida sündis. Ma tahaksin uusi pilte. Mulle tuli nii mitu erinevat lugu pähe, mida fotodesse panna.

Mingil hetkel pidin ma oma mõtetega lauast püsti kolima, sest supiköök oli väike, aga rahvast aina tuli. Minust oleks olnud väga egoistlik lauda kinni hoida. Inimesed tulid, sõid ja kiitsid. Nii äge oli vaadata, kuidas inimesed rõõmsalt ja täis kõhuga lahkusid. Arusaadav. Sest söök oli hea. Jällegi tuli mulle väikene kadedus sisse. Mul on peas mitu mõtet, aga selleks oleks vaja, et ma oskaks süüa teha. Mina ei oska. Vähemalt niimoodi. Ma oskan toite kokku keerata, kuid need ei ole kunagi päris retsepti järgi või päris toidud. Täna tegin ma Marimelli supiköögist inspireerituna vürtsikat pelmeenisuppi. Täna tuli superhea. Aga see ei tähenda, et see tuleb sama hea järgmine kord.

17857313_1354288177943056_1996627019_n17857683_1354288067943067_2017370685_n

Enne kui ma supiköögist  lahkusin, jõudsin ma veel mõelda kui oluline on elada. Midagi teha. Mitte lihtsalt kulgeda ja vinguda. Te ei kujuta ette kui palju ma kuulen inimesi rääkimas, kuidas nad ei ole eluga rahul ja tahaks muutusi. Kui ma siis ütlen, et tehke midagi, proovige ja kasvõi feilige, öeldakse, et ei julge.  No mida te kulgete? Tehke. Isegi kui kritiseeritakse, siis keda huvitab. Kui teete hingega ja hästi.

Marimelli supiköök on üks hea näide. Pikka iga ja rohkem mõtteid.

Kõik fotod: Meelis Tomson

17 thoughts on “Marimelli supiköök

  • Ma siirast uudishimust ja kõrvust tõstetuna küsin, et mis võiks sellisele asjale viidata? Kurb on mu meelest selliste kommenteerijate elu, sest mulle jääb mulje nagu oleks abielu midagi kurnavat ja rusuvat, et kui naine või mees end nats “pimpib” on see kellegi teise jaoks. Minu puhul on pesu ostmist kommenteerida nats feil ka seepärast, et ma olen ka varem rääkinud, et hindan pesu

 1. Viimane lõik on sul ikka väga irooniline, arvestades kuidas sa just Malluka tegemisi kritiseerisid. Või tahad sa ise hoopis Marimellile pugeda ja nende supiköögist mingitmoodi osa saada? 😀

  • On selge, et Sina näiteks ei oska lugeda. Ma kirjutasin, et kui teed midagi hästi ja südamega, siis tee, isegi kui sind kritiseeritakse. Seega 1) ma arvan, et Marimell teeb oma asja hästi ja 2) kui mulle ei meeldi, mida åks vöi teine teeb, siis kui see paneb tolle inimese silmad särama ja tundub,et on õige asi, siis peaks kriitika olema p…ui. Kriitika häirib ikka siis kui selles tõde, mida endale tunnistada ei taheta, on;)

 2. Mulle tundub see kui ummmm…Marimelli reklaampostitus. Ilmselt mingi käsi-peseb-kätt diil. Aga tegelt ma hoopis imestan, et naine, kes nii uhkelt väidab, et väljaspool arvutit on ka elu (ja tema oma on väidetavalt veel ohohoo kui huvitav), siis samal ajal viitsib ta kraagelda iga postituse kommentaari juures. Selleski postituses ei saanud Sa jätta mõista andmata, et fotograafil ja fotograafil on vahe, justkui Meelis muneks kuldmune aparaadist välja aga Malluka pildid on täielik saast.
  Oh ma ei tea, ilmselt pole Sinu mõttemaailm siiski “minu tassike teed”.

  • Vaata kui huvitav, et inimesed näevad ikka ridade vahel kohe Mallukat. Tundub et sünonüümide leksikoni võib panna fotograafia = Mallukas. MINA muide mõtlesin seda, et kuigi ma olin ekstreemselt lössis, magamata ja väsinud, suutis Meelis minust teha enamvähem söödava pildi, minu mees tegi minust ka hommikul pildi ja seal nägin ma välja nagu 68aastane kaltsakas.
   Ja miks ma ei peaks kommentaaridele vastama? Telefonid on kõigil taskus. Kui tuleb teavitus, siis vastan. See ei tähenda, et istun arvuti ekraani taga ja ootan kommentaare. Oh naljakad inimesed ikka olete

 3. Äriidee, viimati Amsterdams käisime , külastasime supibaari, lhtne koht, sööd püsti või paar lauda või ostad kaasa. Väga popp koht oli..

 4. Raske elu, ei meeldi oled kade, meeldib, poed 🙁 minu meelest tore postitus! Marimelli toidud paistavad mulle alati niiii isuäratavad!

 5. Hahahaha Sinu blogi kommentaare on kusjuures väga põnev lugeda. Ikka ja jälle saab imestada, et kust lausete vahelt Mallukas ikka välja imetakse 😀 😀 😀 :D.

  • Ma reaalselt mõtlesin sama, aga ilmselt nüüd hakkabki nii olema, et kohe kui kirjutan sõna “fotograafia” mõnitan ma Mallukat:S Ma isegi ei tulnud selle peale, et KA SIIT postitusest seda leida suudetakse. Ja no see samuti, et kui ei meeldi, olen kade, kui aga meeldib midagi, siis on puhta pekkis

Leave a Reply