Idiot sandwich ehk printsessi rõõmuks

Vabandan nende lugejate ees, kes elavad elu väljaspool blogimaailma. Teie jaoks on see postitus täiesti arusaamatu mula. 

Teate, mis minu arvates on irooniline?

1) Kui mind süüdistatakse nö mõnitamises inimese poolt, kes terve oma teadliku blogielu on tegelenud kõikide mõnitamisega. Mina karmasse ei usu ja seepärast ma mingit karma-jama ajama ei hakka, aga mind reaalselt paneb imestama, kuidas minu postitused ühtäkki need kõikse julmemad on. See on umbes nii nagu kusagil tegutseks blogimaailma Mihkel Mutt, kes ütleb, et enne kui sa tohid arvamust avaldada pead sa olema respekteeritud idiootblogija (ja jumala eest ma ei pea siin silmas blogijat-kelle-nime-ei-tohi-nimetada). Idiootblogijad tohivad öelda, mida sülg suhu toob, sest see on ju meelelahutus, aga tavaline suvaline vorst nagu mina ei tohi seda teha sest pole sellist staatust välja teeninud.

2) Kui mind süüdistatakse nn klikipostituste tegemises ja kellegi nime ära kasutamises, kui tegelikult ei anna mulle klikid mitte ühtegi boonust, välja arvatud see, et ehk korjab teema üles mõni tähelepanelik kägu, kes mõnda aega saab nautida minu kallal hammaste teritamist. Klikipostitustega tegeleb hoopis  üks teine blogija. Selline keskpärane nähtamatu hall hiir, kel ei ole midagi öelda. Tema popimad postitused on olnud minust. Kõige pealt mu halvad geenid ja kohutav välimus (no mis ma teen kui kole kui öö olen, kuid see ei kahanda minu superägedat iseloomu;). Siis minu läbikäimine teiste blogijatega (no mis ma teen kui need blogijad on minu inimesed ja kahjuks ei mahu see blogija kuidagi sinna siseringi). Ja eile või täna minu äärmiselt kohatu kriitika uue meelelahutusportaali suunas (no mis ma teen kui ma arvan, et äris vigade tegemine ei ole kuidagi seotud meelelahutuse ja blogimisega).

Jube naljakas on. Ausalt. Naljakas on. Ma ei hakka nende postituste sisu kommenteerima, sest üks pilt räägib teatavasti rohkem kui tuhat sõna. Postituse päises olev pildike ütleb kõik. Mind kriitika ja avalik solvamine ei häiri. Ses mõttes et no mis ma teen kui plankton mind vihkab. Kas see muudab mu elu? Kas ma peaksin Mareki süles nutma? Ei, sest vaadake blogimaailm ei ole päris maailm. Pärismaailmas käib hoopis teine elu. Päris põnev muideks. Aga seda teavad vaid need, kes arvutiekraanist lahti oskavad lasta. Laimamine mind muidugi natuke häirib, aga jällegi, igas sõnas on alati killuke tõtt. Meeldib see meile või mitte. Semantika. Arvamust ühest või teisest ning ka endast muuta ei saa, või see polegi eesmärk ilmselt, saab vaid nende arvamustega elada ja hakkama saada. Elu on selles mõttes väga lihtne.

3) Kui mind süüdistatakse selles, et ma teen teisi maha (lollakas väljend btw), sest ma ise olen tühine ja tühi inimene, kade pealekauba, kuid minu, suvalise tühise vorsti, arvamus läheb nii korda või huvitab. Ma küsin miks. Ilma igasugu iroonia ja sarkasmita, miks ometi see arvamus, ÜKS tuhandete seas, nii korda läheb?

4) Kui mind süüdistatakse draamades. Ma ei tee ei rohkem ega vähem kui terve trobikond teisi blogijaid. Ma avaldan arvamust. Draama pannakse mulle suhu, sest ei viitsita süveneda, ei viitsita näha kogu lugu, vaid lihtsalt tahetakse draamat. Nähakse üht sõna või nime ja hakkab pihta. Sa tegid nii ja sa tegid naa, ütlesid nii ja ütlesid naa. Ei öelnud ja ei teinud. Inimesed näevad täpselt seda, mida nad tahavad näha.

Ma mõtlesin, et ei reageeri selle blogija postitusele, sest ta ei taha millestki niikuinii aru saada, kuid siis ma sain aru, et ma pean reageerima. Miks? Ta januneb tähelepanu käes. Ta tahab, et ma teda tähele paneks. Teda kommenteeriks. Temast kirjutaks. Ja kuna ma olen lubanud, et teen inimestele rohkem rõõmu, siis ega mul see postitus ka tükki küljest ära ei võta. Kallis, Printsess, see postitus on sulle! Võimalik, et ma muidugi eksin ja oma viimase postitusega ei soovinud sa minu, vaid Malluka tähelepanu, et ta märkaks sind kui võimekat saatejuhti ning kaasaks sind oma uue meelelahutusportaali tegemistesse. Ma olen hea inimene ja teen sulle siinkohal siis reklaami. Kallis, Mallukas, kui sa peaksid ka seda postitust lugema, siis palun paku ka Printsessile oma portaalis tööd. PS: Postitus ei ole sponsoreeritud!

Kokkuvõtteks. Ma ei ole täiuslik. Ma tahaksin olla täiuslik. Ma olen leppinud sellega, et täiuslikku inimest ei ole olemas. Ma püüan selle mõttega hakkama saada. Ma olen teinud vigu. Õppinud vigadest. Vandunud end maapõhja, et ma ei ole õppinud teiste, vaid enda vigadest. Aga ma ei pea selle pärast kellegi süles nutma ja siis endale peegli ees sisestama, et kurat ma olen ikka äge.

Olgu mul teiste arvates ebaadekvaatselt kõrge enesehinnang, kuid ma ei pea ei endale ja teistele midagi tõestama.

24 thoughts on “Idiot sandwich ehk printsessi rõõmuks

 1. See blogija, kellele sa viitad, tundub selline pubeka olemisega, ei kujuta ette, kui vana ta olla võib (ilmselt ikka täiskasvanu, kui sellises “kvaliteetsaates” saatejuht sai öösiti olla :D). Igatahes tundub just sellises eas kontingent, kes Mallukale poeks. Üsna ebaloogiline argumenteerimine seal ja mina sinu asemel ei loeks. Sinu arvamused mulle meeldivad ja kibestunud vanakese omad minu arvates pole 😀 (keskealise :D) Mallukas võtab ehk sellepärast seda hinge, et te olite ju sõbrad kunagi ja vb tal ka kahju, et asjad nii hapuks läksid. Ega kõigile ei peagi tema portaal meeldima ja nagu näha, siis vastaval tasemel rahvast ikka jätkub ka.

  • Ei noh lugeda võib ikka, küsimus on selles kuidas reageerida. Ma ei tea, kas soov on ära panna, tähelepanu saada või milleski muus, kuid inimesel, kes selliseid postitusi kirjutab, peaks või võiks olla mingi elementaarne argumenteerimisoskus. Rumalaks ei tee ta nende postitustega mind, vaid ennast, aga las olla. Igaühel oma hobi. Arvamust võib avaldada ja erinevad arvamused ning maitsed on ka okei, aga niisama lahmimine on tragikoomiline

  • appi KUI infantiilne kommentaar! aga olgu pealegi: ole ise see, kes oled ja arva mida tahad, ning lase teistel olla ja arvata seda, mida nemad tahavad. aga päriselt. KUI kolmtalvekülakooli peab olema, et end selliselt väljendada?? palun, ära enam nii tee. minul lugejana hakkas sinu kui kommenteerija pärast häbi…

   • Sellised kommentaarid tulevadki nendelt, kes mitte midagi muud öelda ei oska, saavad aru, et mul on õigus, kuid tahaks ikka vaielda, lihtsalt sõnaseadmisoskusest jääb puudu:)

 2. Tähelepanu ja kiitva tähelepanu vajadus. Mitte midagi inetut pole selles blogis kelle-nime-ei tohi-mainida kohta kirjutatud. Kui ka 15 a, ehk pea poole noorem, ütleb kellegi, et kuidas sa mind vaid ainult ei kiitnud-see on kohustuslik avalikustada, et teised TEAKSID, MIS INIMESEGA TEGU ja sama rumala etteheite osaliseks ei saaks, et oled sõber vaid siis kui kõike kiidada? Halloo, mu meelest õige sõber on see, kes sulle ütleb, kui midagi valesti on. ja SA TÄNAD TEDA, mitte ei pea “äraandjaks”. Selle vanuse vähesusega juba enam välja ei vabanda,.. Arvasin, et saadet mida teeb, et see pole …khm sisukas, aga , et sellist mula ja mu meelest ühe külaise lihtsameelsust ärakasutades “saade” üles riputatakse, ei ole oleks ela osanud ette kujutada. Lihtsalt huvi pärast korra taustaks kuulasin. Ma olen paar korda. Kas ta oma ema või laste peale ei mõtle, kes seda netti riputatut ka 15a hiljem “kätte saavad”. Uhke ka veel: teengi lastele,,,,a et teistel igavad albumid, aga vot mis meie emme tegi. Päris tõsiselt mõtlen, et kas sealt lasteaia poolt pole ..tähelepanu juhitud. Aga nüüd saan aru et lasteaia ajaloo-kajastaja-fotograaf ka veel. On ikka uhke lastel kunagi lugeda, vaadata: Emme pisikese suvekleidiskesega TV-d avamas kui õues eesti aprill. p.s. Hiljuti suhtus halvustavalt lasteaia töötajasse, kes juhtis tähelepanu, et on mukitud jne emmesid, aga lapsed… Ausalt ma isiklikult mõtlen, mis riietuses lapsele järele lähen. Ja tema pole neid näinud, n-ö küsiks, et ei julge peeglisse vaadata, peegel läheb katki või?:)

  • Mulle ka jäi tema kriitika peale kurtmise postitusest silma kummaline mõtteavaldus: “seda (kriitikat siis tema tegemiste aadressil) nagunii keegi ei teeks, kes mu sõber oleks, seega ei tohiks see mind ka puudutada, eksole.” Ehk siis ta eeldabki, et sõbrad ainult kiidavad ja kunagi midagi kriitilist öelda ei tohiks? Ehk siis ongi nii, et teda peavad ümbritsema ainult ümmardajad/kummardajad, kes teda ülistavad ja kes julgeb kritiseerida on paha ja kade värdjas, kes läheb kohe sõbralistist kustutamisele? Jube põhikoolitasemel suhtumine ausalt öeldes täiskasvanud inimese kohta.. Muide, täitsa hakkas huvitama, mis haridus sel Mallukal üldse on, keegi teab?

   • Sealt mu meelest probleemid algavadki kui arvatakse, et sõber peab ALATI ja KÕIKE kiitma, sõbrad on selleks, et anda igasugu tagasisidet. Minul on sellised sõbrad, kellega me võime üksteisele üks kõik, mida öelda (st et mitte roppusi vms), aga me julgeme üksteisele otse öelda, mida arvame asjadest. Alati ei pruugi see meeldida, kuid samas on see väga väärtuslik.
    Marianni FB ütleb, et ta on õppinud TÜs ajakirjandust, internet sellest ei räägi. Ma ei tea, ega ma ei viitsi väga süveneda või otsida ka kui aus olla.

 3. Vaatasin Melu TV järgmise nädala teaserit. Seal vanem daam nutab lahinal. 5 sekundit näidatakse, kuidas tädi pühib pisaraid. Vabandust, et küsin, aga mis haiglane meelelahutus see selline üldse on? Portaali looja ütleb, et ta teeb meelelahutust ja ei pretendeerigi tõsine olemisele. Ma olen segaduses! Nad vist ise ka ei tea, mida tegelikult teevad, sest kaamera eest tõsistel teemadel pisaratega ulgumine ei ole ju meelelahutus. Arvestades aga blogimaastikul toimuvat, siis nutt müüb! Tekitab haletsust. Milline inimene teeb meelelahutusportaali ja paneb sinna südamest nutva tädi, et vaadake kõik teda ja lahutage nüüd oma meelt?

 4. Eveliis, sa oled äge!
  Tunnistan, et olen sinu blogi lugedes sind ka vahel mõttes liigses sallimatuses “süüdistanud”… Aga tegelikult imetlen ma sinu südikust ja elujanu. Ära pane tähele, on kohe üks tüüp inimesi, kes mõnuga teiste aastatetaguseid vigu jälle ja jälle teemaks võtavad. No kes meist vigu ei teeks – püsti ja edasi! Aga kuri olemine on kahjulik eelkõige iseenda tervisele;) Koerad ja karavan, tead ju küll;)

  • Aitäh heade sõnade eest. Komplimendid on mõnikord ikka päris meeldivad;) Aga eks ta nii on, et ma ei saa pahandada, et inimesed mind liigses sallimatuses “süüdistavad”, sest noh ma olen ikka üsna sõnakas mõne koha pealt eksju:)

 5. Pubekatest võib ju aru saada, et nad ei ole emotsionaalselt arengult veel jõudnud tasemele, mis lubaks alati adekvaatselt reageerida, aga kui täiskasvanud naine sellist teksti üllitab, siis peab tema elus midagi ikka väga valesti olema. Kurb, kui millestki muust enam kirjutada ei ole, kui järgemööda teisi blogijaid kiruda. Raske see eluke, kui oled ikka nii unikaalne ja intelligentne ja kultuurne, et keegi sellele tasemele ei ulatu ja kogu maailm on vaid planktonit täis.

  • Ütle ausalt, kas sa oled ka idioot? Minust tohib üllitada mida iganes, siis on see arvamuse avaldamine. Mina reageerin ja kirjutan nö vastulause ning hopsti on minu elu kurb? Kas Jaanika on pubekas? Kas Mariann on pubekas? Või sa ütled, et nad on arengult pubekad, et nende puhul on kõik ok. Vs minu puhul. Suht silmakirjalik, eksju

 6. Andke andeks aga neiu Printsess võiks endale kõigepealt veidi elementaarset argumenteerimisoskust ja põhimõtteliselt ka oma elu hankida. Johhaidii, ma aegade jooksul olen üksikud korrad sinna blogisse jõudnud ja iga jumala kord ma jõuan väga napilt postituse lõpuni lugeda, sest no ma ei jõua nii palju facepalm’ida lihtsalt. Kas tähelepanu vajadus ja edevus on tõesti nii suured, et sellist saasta peab avalikult kirjutama?!
  See kõnealune postitus tal oli lihtsalt nii halb, et ma pool ajast karjusin mõttes ainult WTF ja teise poole ajast irvitasin naerda, kui hale see lihtsalt on, see vajadus ennast koguaeg kellelegi tõestada, seekord siis vist Suurele M-ile, äkki saab ka ägeda saatejuhi keika. Aga samas – mis sa muud tahad inimeselt, kes igapäevaselt “Vapraid ja ilusaid” ja ladina seebikaid vaatab….?

  Eveliis, päris ausalt – never stop doing what you do, see oleks liiga suur kaotus! Las see plankton mullitab, tugevad lähevad edasi, vankumatult!

 7. see jah pisut teemast välja kommentaar, aga mina olen nt erik orgus küll pisut pettunud, et ta sellist janti kaasa teeb. oleks see “kaaluta olek” siis asjalik, mitte, et tõmba kõht sisse ja õlad laiali vms. või andku seal “sarjas” siis võimalus inimesele, kes tõesti soovib kaalust alla võtta ja näidaku sellega seoses erinevaid trikke ja imenippe. milleks seda aega kulutada inimesele, kes läheb pärast nagunii saia ja kokat nosima 🙁 vb see müüb, sest tv3 ju suutis näidata ka ainult neid inimesi, kes orgule keedusardelli tervislikuks õhtusöögiks pakkusid ja hoopis lõpptulemusena kaalus juurde võtsid. pisut kurb ju. lihtsalt üks selline mõte.

  • Ütleme nii, et ka Orgule on feim ja müümine peamine, Vähemalt tema ajab oma rida, mitte ei tee täna seda ja homme teist ning lõpuks…”ah mis pärite unustatud asjad, täna juba teen kolmandat ja vaat kui hästi ja oi kui põnev” (tsiteerides nimetatud blogijat)

 8. nojah, feimil ja feimil on vahe, aga tegelikult kui sitast oskad saia teha ja selle “saia” edukalt maha müüa, siis miks mitte. ise ma ju nii ei oska.

 9. Ma pole suur blogide lugeja. Sinu oma, Eveliis, mõnikord loen, sest mulle meeldib kuidas sa kirjutad. Isegi, kui ma alati kõigega 100% nõus ei ole (tegelikult juhtub seda üsna harva), siis ikkagi mulle meeldib su kirjutamisstiil. Aga preili Printsessist polnud ma mitte midagi varem kuulnud. Ma pole küll mingi ekspert aga tal on ilmselt maailma kõige igavam blogi. Tal ei ole ju mitte midagi öelda. Lihtsalt mingi mõttetu soigumine mittemillestki. Suutsin lugeda 3 postitust. Neil puudus igasugune sisu. Lihtsalt kirjeldused, et võtsime ema peale, võtsime vanaema peale, sõitsime külla, sõitsime koju, vahepeal sõime kartulisalatit ka 😀 Seda jura ei viitsikiks ma isegi oma isikliku elu kohta 10 aasta pärast lugeda. Aga see tüüp peab sellist päevikut avalikult 😀 Mida iganes….. Mõttetu tüübi mõttetud arvamused. Ega hullukesele pole mõtet tähelepanu pöörata, saab veel indu juurde 🙂

Leave a Reply