Talvine sünnipäev

Nüüd võib küll öelda, et Ida kolmas sünnipäev on lõpuks läbi saanud, sest eile pidasime me keset talvist ja lumist Ussipesa perele ja sõpradele ühe vahva Pipi-peo. Ma pean tunnistama, et eks ma natukene ikka kartsin kui hakkasin õuepidu novembris korraldama, sest sellistel pidudel sõltume me päris palju ilmast ja ega mu eesmärk ei ole ju, et külalised kringliks külmuvad,  vaid et oleks lõbus. Kui aga Glimm Art (LINK) ja Kristallking (LINK), kellega koostöös me selle peo korraldasime, mu ideega kohe kaasa läksid ja ütlesid, et muidugi teeme ära, saatsin ma laiali kutsed, et nüüd pole midagi teha, kui kõik soojad riided selga panna ja sel novembrikuu pühapäeval spunki otsima tulla.

455_large.jpg

img_5308img_5311img_5312img_5316img_5317

Kui te tahate, et pidu oleks täpselt teie näoga, siis mina soovitan siiralt võtta ühendust armsa Karisega Kristallkingast, ta aitab teid stilistika ja peodekoratsioonidega, kutsete, tänukaartide ja kingitustega. Mina ei saaks rohkem rahule jääda ja olen tegelikult hämmingus kui kauniks saab lihtsate vahenditega teha ühe puukuuri. Minu siiras tänu Karisele ja tema abilisele, kes võtsid vaevaks Tartust kohale tulla, et meid aidata. Karise ettevalmistustest loe tema blogist SIIT

Ja siis hakkasid külalised saabuma. Sünnipäevalaps oli küll tibake häbelik, kuid mina kui teada tuntud lapsemeelsuse kehastus olin küll elevil kui kell hakkas sinnamaale jõudma, et kohale pidi jõudma Pipi. Ühel hetkel vuraski Pipi meie hoovi ja trall läks lahti.

IMG_7851.JPG

IMG_5326.JPGimg_5332

IMG_5357.JPG

Ilm oli tegelikult lausa viie miinuskraadiga, kuid nagu tellitult paistis taevas suuuuuuuuur ja soojendav päike, nii et külma pärast me muretsema ei pidanud. Ja isegi kui taevast oleks sadanud vihma või lörtsi või kasse ja koeri, siis Pipi tegi meie peo nii meeleolukaks ja tempokaks, et ilm poleks ka siis seganud. Kui ma pidu korraldama hakates Glimm Art kodulehele sattusin ja nendega ühendust võtsin, meeldis mulle kohe nende positiivne suhtumine, mulle tundus, et me oleme juba vanad tuttavad. Ausalt, käsi südamel, siis nii vahvat ja lapsemeelset peojuhti, kes kõik kaasa haarab, ei ole mina veel kohanud.  Meil oli peokülalisi igas vanuses ja uskuge mind, lõbus oli nii 3-aastasel kui 13-aastasel, 35- aastastel ja vanematel ka;) Kuna Ida on meil lisaks Elsale, Annale ja Pipile veel ka tohutu Totoro fänn, siis järgmisel aastal usun  ma, et saame Glimm Art tüdrukutega ühe Totoro-teemalise peo korraldatud. Aitäh, Pipi! Täna hommikul kui Ida üles ärkas, oli ta esimene küsimus, aga miks Pipi ära on läinud;)

Glimm Art Facebooki lehega saate tutvuda siin.

img_7856img_7858img_7870img_7891img_7897

IMG_7947.JPG

IMG_7955.JPGIMG_7960.JPGIMG_7965.JPGimg_7985IMG_7986.JPG

IMG_8019.JPGimg_8026

IMG_8070.JPGIMG_8083.JPGIMG_8093.JPGIMG_8112.JPGIMG_8118.JPGIMG_8132.JPGimg_8142IMG_8167.JPGIMG_8172.JPGIMG_8182.JPGIMG_8210.JPG

IMG_8207.JPGIMG_8256.JPGIMG_8265.JPGIMG_8274.JPGIMG_8285.JPGIMG_8326.JPGIMG_8239.JPGIMG_5421.JPG

Nii tore oli üle pika aja näha Ussipesas koos sõpru ja perekonda, nii et Ussipesa muutuski paariks tunniks tõeliseks Segasummasuvilaks. Sünnipäevalapse eest ütlen ma suuuuuuur tänu kõikide nende vahvate kinkide eest, te küll olite valesti aru saanud, sellest, et kinke pole vaja tuua, sest meie kodu näeb välja selline nagu oleks me käinud mõnd kaubamaja rüüstamas.Ida ärkas hommikul kell kuus üles ja ütles:”Emme, hakkame mängima!” Ja jummel, ma ei tea, kes ja kust kohast eestikeelse Totoro DVD välja võlus, aga seda oleme me jõudnud eilse õhtu jooksul juba kolm korda vaadata.

IMG_5303.JPG

AITÄH KÕIGILE MEELEOLUKA JA MEELDEJÄÄVA PÜHAPÄEVA EEST! Ma loodan, et võib olla ma selle postituse (ja peoga) julgustan teisigi talve mitte kartma. Talvel on oma võlud ja lastele lumi meeldib:)

 

8 thoughts on “Talvine sünnipäev

 1. Väga vahva idee ja teostus!
  Olen ka juba mõnda aega vaimustuses olnud teistmoodi (sünnipäeva)pidudest. Enda külalised vedasin augusti lõpus rappa 🙂
  Hetkel ootan talvebeebit ning kui ta millalgi on juba olemas ja sellises tegusamas vanuses, siis miks mitte külalisi pisut karastada ja miskit sarnast korraldada. Mõne vahva tegelase, kes aitaks meeleolu tekitada, tahaks muidugi juba suvise noormehe sünnipäevapeole kutsuda.

  Palju, palju õnne Idale!

  • Mul olid head abilised, minul oli idee ja nemad aitasid teostada, kuid tõesti tulemus oli megaäge! Mulle meeldivad sellised natukene teistmoodi üritused;) Ja talv ei ole sugugi nii kole kui esialgu tundub

 2. Mina olen oma hiliskevadist sünnipäeva mitu korda tähistanud piknikuga rabas. Jalutuskäik puhkeplatsini, siis piknik ja soovijatel suplemine laukajärves ning pärast lõbusasti mööda rada tagasi. Üldse eelistan sünnipäevi vabas õhus, vahet pole kas koduaias grillides või metsas orienteerudes. Kaua sa ikka süldilaua taga istuda jaksad (kuigi ka sellel on omad võlud).

 3. Olete te Mennikunno rabas käinud? Sealne RMK päikeseloojangu maja on i-me-li-ne! Soovitan! Vanasti käis see maja lukku ja pidi ette registreerima,ma ei tea,kas see on endiselt nii,aga internetist saab kindlasti info kätte.

 4. Pingback: Lapse sünnipäeva organiseerimine – estonianwithabackpack

 5. Pingback: Kõige ägedam viies sünnipäev – estonianwithabackpack

Leave a Reply