Estonian (with a) backpack

Ma olen kade vaid kolmel juhul – kui ma kuulan inimeste reisimuljeid, kui keegi on tulnud mingi geniaalse idee peale ja… Isver, kolmas ei tule hetkel meelde, äkki oligi vaid kaks asja? Või oli kolmas natuke seotud teise punktiga, sest mind teeb eriti kadedaks teadmine KUI palju on Eestis andekaid inimesi, kelle käe alt tuleb kõige imelisemaid  tooteid. Üheks minu suureks lemmikuks on New Rustic (LINK) , kelle seljakottidele mul ammu oli silm peale pandud, kuid ikka on nii, et tuleb elektriarve ja lasteaia arve ja koeratoit saab otsa ja…Ühesõnaga wishlistis on New Rustic olnud pikemat aega. Alles ma rääkisin siin asjadest lahti laskmisest ja väikestest unistustest ning eile potsataski mu postkasti (esialgu vaid Idale) uus seljakott.

IMG_5155.JPG

Mis teil tuleb seda kotti vaadates silme ette? Kui kaltsuvaip, siis olete täiesti õigesti aru saanud. Peale EKA lõpetamist hakkas Kristi (kes on New Rusticu hing ja disainer) unistama oma tootest, mis oleks eriline ja unikaalne. Esmapilgul tundus olukord suhteliselt lootusetu, kuid imekombel tekkis tal inspiratsioon koju tellitud kaltsuvaibast. Just siis tekkis tal mõte, kuidas luua toode, mis oleks omapärane, samas kannaks endas keskkonna säästlikuse mõtet. Siit sai tootearendus – eesmärgiga, et toode peab välja nägema nn uus, mitte vana ja kasutatud.

tumblr_nfc6fpsoo31tjafx3o3_1280tumblr_o3o4q8t61k1tjafx3o1_1280

Nagu te teate siis on peale lapse saamist saanud minust suur taaskasutuse sõber, ma olin seda ka varem, kuid nüüd olen ma muutunud kuidagi veelgi teadlikumaks. Ma näen, kui palju meil on asju, mida me tegelikult ei vaja. Ma ei halvusta kedagi, kes minu põhimõtteid ei jaga, kuid mulle meeldivad inimesed, kes on mulle sarnaste põhimõtetega. Ka Kristile  lähevad korda taaskusutamise põhimõtted. Näiteks tarbib ta  ise suhteliselt palju kaltsuka riideid. Seega püüdiski ta  toodet väljatöötades luua sellise toote, kus ta kasutab küll taaskasutatud materjale, kuid toode ise jätaks uudse ja uue toote mulje.

tumblr_o4z57nwexj1tjafx3o1_1280

tumblr_o1veow2VXT1tjafx3o1_1280.jpg

Tulemuseks on see, et iga New Rusticu kott on unikaalne. Kott kootakse käsitsi kangasteljedel, mistõttu tekib iga kord natuke erinev ehk unikaalne muster. 100% sarnast kotti pole olemas, isegi kui koti alusmaterjal on samast värvist. See ka omamoodi toote eelis ning vastandub just kiirmoele, kus hirm on sarnast kleiti või mantlit tänaval näha. Sangad lõikab Kristi mööbli tootmisest tulenevast jäägist, mis läheks muidu prügikasti. Ma tahaksin olla sama andekas kui Kristi, ma tahaksin ka kangastelgedel, midagi luua. Mu meelest on see kuidagi nii romantiline ja armas, kuid ma tean, et mul ei ole sellise tegevuse jaoks kannatust. Jumal tänatud, et kellelgi on.

tumblr_ngd5w5o0qq1tjafx3o1_1280tumblr_ngd5w5o0qq1tjafx3o3_1280tumblr_ngd5w5o0qq1tjafx3o4_1280

Lapse saamine muudab palju. Ka Kristi ütleb, et ta näeb kui palju luuakse asju, mida meil pole vaja ja kui palju nende  loomiseks raisatakse erinevaid resursse: nii energiat kui toormaterjale, mis ilmselgelt jätavad meie keskkonnale ja loodusele jälje.Peale laste saamist oli talle kuidagi eriti oluline, et maailm me ümber oleks jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik. “Kui ma saan anda kasvõi imepisikese panuse selle parandamiseks luues isikupäraseid ja keskkonnasõbralikke tooteid, siis olen juba võitnud,” ütleb ta. Palun rohkem selliseid inimesi nagu Kristi. Meie, kaks seljakotiga eestlast, hakkame oma seljakotte kandma uhkusega. Hugo pilgust võiks välja lugeda kadedust?

IMG_5158.JPG

I feel envy in to situations – when others are travelling and when I meet creative  people with genious ideas. You have no idea how many talented Estonians there are and how amazing things they can create with their hands. There truly is a reason to feel envy. One of these creative people with supercool ideas is Kristi, who is the creative director and designer at New Rustic (link). Her bags are wowen from textile manufactiring remnants and straps are produced from furniture manufacturing remnants. I have wished to have one of her bags for a long time, but you know there is always one bill too many to pay and that is why it has been hanging as a dream on my wishlist. Couple of days I wrote about letting go, so that things could find their own way to me and guess what the mailman delivered yesterday. A new backpack for Ida from New Rustic!  (I just have to brag that I also will have one soon;) 

I love the idea of reuse and buy many of my clothes from second hand shops, I think we own too many things and after I became a mother I have started to think more of the environment and our ecological footprint. Kristi feels exactly the same. 

Every New Rustic bag has face of its own, you will not find another bag which is exactly the same. These bags and accessories are a personal style choice not dependent on trend or season – a bit of quirky. And who does not love quirky? I just have to say that I am soontobe a proud owner of a New Rustic bag. Isn´t it a beautiful piece of handicraft? 

IMG_5151.JPG

2 thoughts on “Estonian (with a) backpack

  1. Elasin lapsepõlves maakohas ja seal sain rahvamajas kangastelgedel kududa vaiba. Ise tegin vanadest riietest need ribad ka. Nii lahe on see kudumine. Kotid on ka väga ilusad ja rõõmsalt värvilised 🙂

Leave a Reply