Mission impossible

Te ei oska isegi ette kujutada kui väga mulle EI meeldi kaubanduskeskustes käia, aga kui talv tuleb ootamatult (!) ja lapse villane pesu on väikseks jäänud, siis peab üks ema end ohverdama ja mööda kaubanduskeskusi töllerdama. Olgu veel öeldud,et kooner nagu ma olen, siis käisin ma läbi ka kõik tee peale jäävad second hand poed, aga ilma asjata. Või äkki siiski mitte. Ma sain endale kolme euro eest uued saapad ja teise samasuguse summa eest megaägeda seeliku, vaja mul neid otseselt polnud, nii et laias laastus läheb see priiskamise alla, aga no päriselt. Kuus eurot!

Anyway. Tagasi lähteülesande juurde. Villane pesu. Kui Norras oleks ma selle leidnud esimesest Coop poest, siis tee mis tahad, aga Eestis nii lihtsalt ei läinud. Olgu siis veel öeldud, et mul oli kinnisidee saada mitte komplekt, vaid kombekas (sellelaadne). Mingil põhjusel aga lõppevad suurused 92 juures. No miks ometi? Kas see pole mitte maailma praktiliseim ese?

Rocca Al Maresse läksin ma juba täiesti vastumeelselt, sest olgem ausad, poed on ju igas kaubanduskeskuses põhimõtteliselt samad, kuid no mul oli meeles, et seal on Scandikids pood ja mul püsis lootus, et ehk Skandinaavia kaubavalikuga poes on midagi natukenegi sarnast sellele, mida ma leida lootsin. Ja ma leidsingi. Täiesti ideaalse Joha kombe (sellise). Suurus muidugi numbri järgi väike ja ainuke, kuid silmamõõt andis siiski lootust. Siin kohal tahaksin ma SUURE TÄNU öelda ERITI abivalmis teenindajale, sest te ju teate, mida ma Eesti teeninduskultuurist arvan. See müüja selgitas, aitas, otsis, pakkus alternatiive ja oli hea maitsega (st minu maitsega). Enne mind oli poes üks naine, kes kleiti ostsis ja ma nägin millise oskusega müüja sinna aksessuaare pakkus.

Joha kombe ei ole odav (55 eurot) ja ma pean teile tunnistama,et ma proovisin ka seda “olen blogija ja tahan soodsamalt asju”-taktikat ja kirjutasin mõnda aega tagasi ka Johale kirja. Vastust ma loomulikult ei saanud, sest kes olen mina,väike blogimutrike, aga ma ise mõtlesin, et no julge hundi rind on rasvane ja küsija suu pihta ei lööda nagu vanasõnad julgustavad, kuid osta selline asi tuli (sajandi külmim talv kah ju ees ootamas) ja Scandikidsi ma õnneks sattusin.

Ma kahtlesin suuruses, Ida suurus on pigem 98/104, kuid see oli 92 ja kui hind on üsna korralik, siis tahtsin ma kindel olla. Mulle jäi silma veel Mimi Disain jumpsuit, mis oli üliarmas, kuid mitte täpselt selle funktsiooniga, mida ma soovisin ja Mini Rodini fliisist jumpsuit, mis ka otseselt ei olnud see, mida ma tahtsin, aga 1) Mini Rodini!,  2) 20% allahindlusega ja 3) Ida suurus (numbri järgi!). Me mõõtsime ja võrdlesime nende kolme kombeka suurust ja ku Mimi Disaini jumpsuit suuruses 104 oli sama suur kui Joha 92, otsustasin ma selle kasuks. Müüja palus mul koju jõudes kindlasti helistada, et tal süda rahule jääks. “Helistage igal juhul,” ütles ta mulle, “siis ma tean, kas saite sobiva toote ja jäite rahule või panen teile selle Mini Rodini kõrvale.” Soovitas mulle veel Joha tuukrimütsi, mis oli täiesti imeline, kuid noh…rahakott.. Ma tahaks veelkord tänada nii asjatundlikku ja professionaalset teenindust, minu kogemuse põhjal on see pigem erand.

Koju jõudes sain ma teada, et mu silm ei valetanud. Kombe sobis ideaalselt. Nüüd saan ma südamerahuga Ida lumme möllama lasta. Ja lumes möllamist tuleb meil vist juba lähipäevil kui me Ussipesas Pipi-pidu pere ja sõpradega peame. Fashionistale tundus kostüüm meeldivat, ilmselt mitte samadel põhjustel mis mulle (meriinovill!), kuid seljast ta seda ei võtnud enam. Nii me koos kotlette tegimegi.

IMG_5257.JPGIMG_5249.JPGimg_5251

12 thoughts on “Mission impossible

 1. Küsimus; kas te Idaga elate veel Norras ka? Kas Nest tegutseb? Pole võib-olla ühegi postituse peale ammu sattunud ja mõtlesin, et puhtalt uudishimust küsin? 🙂

 2. Sellel samal lingil, millele sa viitad, on täpselt sama kombe 10 eurot odavam (kurtsid, et Joha kombe on kallis) ja suurus 100 täitsa olemas (mis oleks lapsele ka veel järgmisel aastal selga mahtunud). Tee netis järgmine kord eeltöö ära, hoiad raha (müts jäi ostmata, kuna oli kallis – 10 eurot on juba pool tuukrimütsi hinnast) ja aega kokku (kirjutad, et sulle ei meeldi mööda kaubanduskeskuseid töllerdada). Täitsa ebamajanduslik käitumine olukorras, kus kirjutad, et oled kooner ja raha vähe ning poodides käia ei meeldi. Räägi nagu oma lapsega 🙂

  • Ma teadsin väga hästi, et e-poes oli soodsam, AGA mul oli lapsele lasteaeda KOHE vaja, siis ei olnud mjl aega oodata. Ei pea mind lolliks pidama või mingi tähenärimisega tegeleda, sest sulle tundub, et ma ei oska majanduslikult mõelda.

   Kui sa nüúd postitust uuesti loed, siis näed, et soovisin lausa Johaga nö koostööd teha soodsama hinna eest, nii et ilmselgelt oli mul kodutöö tehtud. Ja mis puutub suurusesse, siis isegi kodulehel nägin küll suurust 100, kuid ilma proovimata poleks ma seda julgenud osta, sest tahan Idale selliseid asju varuga pigem suuruses 104. Nüüd tean, et Joha 100 sobib palju suuremale lapsele.

   Aga loodan, et sul sai kergem hurjutamisest:)

   • Ega ma paha pärast 🙂 Ise ma hakkan lastele talveasju varuma juba poolest suvest, et pärast mitte hulluks minna. Muide, sinna Saku tänavale saab minna ka kohapeale asju vaatama-ostma. Olen ise käinud nii, et päeval helistasin ja õhtul peale tööd läksin läbi, väga vastutulelik ja paindlik müüja oli igatahes.

   • Sry, ma erinevatel põhjustel rahateemadel hetkel hell ja võtan kõike rünnakuna:D Eks ma ka õpin ja järgmisel aastal olen targem, hakkan varem varuma, et ei juhtuks sama, et talv tuli ootamatult, nagu ta ikka kipub tulema ja siis on KOHE vaja. 10 eur on täitsa arvestusväärne vahe ikkagi, et tiba varem uurima hakata;)

 3. Ida on imearmas!

  Aga hoopis teisel teemal, minule ka ei meeldi mööda kaubanduskeskuseid joosta, aga eile olin ma sunnitud seda tegema. Nimelt läksin mina saapaid ostma, mõtlesin, et küll seal Viru Eccos on minu number ka olemas. Arva uuesti onju. Just see must, mille kasuks ma otsustasin, oli nr. 39 otsas ja põrutasin seepeale Roccasse, sest ma täna enam ei tahtnud nende sügissaabastega, mis pealegi kunstmaterjalist, külmetada. Ja ma tean ka, et nt netipood on olemas, aga sealt ma oleks südamerahuga nr 38 tellinud, mis mulle vaevu jalga läks. Ehk siis kalleid asju mina netipoodidest tellida ei julgeks.

 4. Tuleviku tarbeks soovitan mina vaadata NameIt toodangut. Eelmine aasta maksis stockmannis 38€ (ise sain jaanuari ale ajal selle sealt lausa 12.8€ eest). Nööpide pärast jääks minu poolt see Joha üldse kaalumata. Beebile ehk veel, aga lasteaialapsele, kes juba ise oma riietega majandab eelistan lukku – kiirem ja mugavam.

Leave a Reply