Puhkuseplaanid

*Postitus sisaldab koostöölinki

Mul algab paari nädala pärast puhkus. Ida ootab seda nagu hinge õnnistust, sest tema plaan on, et terve see aeg tripime me mööda Eestit ringi. Mul ei ole selle plaani vastu mitte midagi, aga jäin õhtul mõtlema, et mingi plaan tuleb ju paika panna, et kuhu minna ja mida külastada.

 1. Selge on see, et me peame jõudma Peipsi äärde. Täpsemini Mesi Tarre ja Voronja galeriisse, suvi ilma nende kahe koha külastamiseta ei ole õige suvi. Ootavad nad meid või mitte, ise on süüdi, et meid ära võrgutasid. Loodetavasti oleme me jätkuvalt siiski oodatud:) Ilmselt oleks taibukas hakata ka ööbimist broneerima, sest vaevalt ma ainus olen, kel on plaanis suvel Varnjasse minna.

2. Paar aastat tagasi pidime me ööbima Kadrina mõisas. Mingil põhjusel tuli too ööbimine tühistada. Nüüd tahaks sinna ka jõuda. Kuidagi tundub nii armas koht. Kui te oskate veel toredaid mõisaööbimisi, mis ei maksa miljon, soovitada, siis olen üks suur kõrv. Ammu pole üheski mõisas käinud, vanasti sai ikka tunduvalt rohkem käidud. See viga tuleb parandada.

3. Üks kindel plaan peale Tormas glämpimas käimist oli sinna tagasi minna. Ma tahaks seal igal aastaajal ööbida. Jah, talvel ka. Ma usun, et see on omaette kogemus, aga absoluutselt kindlasti on seda ka suvine aeg. Ääretult romantiline koht. Seekord raputaks Dexteri ka maha, et saaks rahulikumalt aega veeta;) Kätemeri tartlaste poolt, kes teda hoida tahavad? Aga kui tagasi Torma ja glämpimise juurde tulla, siis mul on teile üks link, mida kasutades toetad glämpinguteküla lahedaid plaane laienemiseks – https://glampima.ee/ref/eveliis/. Sealt saate ka täpsemalt lugeda ideede ja pakettide kohta. Kui oleks olemas märk “Eveliis soovitab”, siis ma päriselt paneks Tormale sellise märgi, aga ka selle märgita soovitan Tormas glämpimist proovida.

4. Lottemaa. Igal aastal kuulen ma vingumist teemal “küll on kallis”. Ma olen sellest ka eelmisel aastal kirjutanud, aga see suhtumine teeb mind nii kurvaks, et aastast aastasse saab lugeda, et kallis ja ülehinnatud ja seal pole mitte midagi. Ma olen nõus, pilet ei ole odav, lisan siia veel kütusekulu, söömise ja võibolla ka ööbimise ning tõesti on see väljaminek. Aga mõelge nüüd, et see on päev otsa tegevust – etendusi, meisterdamisi, tegelaskujusid, kes püsivad karakteris. Inimesed, kes seal töötavad, ei tee ju seda vaid seepärast, et on Lotte fännid?! Ja vanemad, kui teil on igav, siis teate miks? Sest te istute seal telefonis, selle asemel, et etendustest ja tegevustest osa võtta. Proovige telefon käest panna ja lapsega päriselt seal koos aega veeta. Siis saate aru, miks Lottemaa “kallis” on.

Ja jällegi kui keegi oskab soovitada vahvat kohta ööbimiseks Pärnus, siis kuulan huviga. 20 000-euroseid külaliskortereid ei taha;)

5. Minu plaan oli ka Ida-Virumaale minna, aga Marek arvas, et võiks pigem Võrumaa ette võtta. Ma olen Võrumaal ühes megaägedas kohas ööbinud, üks turismitalu keset metsa, leidsin selle juhuslikult kui paar suve tagasi üksinda puhata tahtsin ja otsisin, kuhu minna, aga enam ei suuda ma seda leida, st mul ei ole aimugi mille järgi ma selle tookord leidsin ja noh nüüd ma ei tea, kuhu suund võtta.

Kuhu teie Võrumaal soovitate minna? Või üleüldse, kuhu te soovitaksite veel minna? Mõtlesin ka Saare- või Hiiumaa ette võtta, aga kardan, et see puhkus kaob nii kiiresti, et igale poole ka ei jõua. Tartu võiks ka plaanidesse mahtuda, on teine kuidagi nii tahaplaanile jäänud viimasel ajal, aga sealgi ju täitsa palju vahvat suviti toimumas. Naljakas kohe, kuidas linn on aastatega muutunud. Kui ma noor olin, siis Tartu oli suviti maailma kõige igavam linn. Isegi ainus lahe ööklubi kolis suveks Pärnusse:D

10 thoughts on “Puhkuseplaanid

 1. Järgmine aasta kutsuksin su aegsasti koostööpostituse raames oma Pärnu suvituskorteritesse. Praegu pole enam kuskile kutsuda. Kuna ruumid on suured võid sõprugi kaasa võtta. Midagi ülemõistuse peent ei oel, aga mulle meeldib ja maja on vana. Siis ehk saann ka mõne oma tondijutu ära rääkida. Kodulehele (mida veel ei ole), poeg ei lubanud panna, et siis a) inimesed kardavad ja ei tule, b) tahavad tonte, aga ei näe ja kaebavad. Ise ta kusjuures kardab ja üksi seal ööbida ei julge. Aga muidu on nii, et sinu soovituste põhjal peaksin vist oma Belgia peigmehe, kes tuleb esimest korda elus Eestisse viima Tormasse glämpima ja Peipsi äärde ka. Enda plaan on küll Hiiumaa ja ega kahe nädala sisse muud ei mahu, kodus aias kõrge plangu taga tahaks ka istuda :-).

  • Uu, ma armastan tondijutte! Ja järgmise aasta paneme siis juba talveperioodil paika. Glämpima minge kohe KINDLASTI. see on nii lahe kogemus. Ja no Peipsi äärde…issand, sinna kohe peab minema

 2. Kadrina mõis tundub väga teie tüüpi koht, eriti see sviit, kus toas on ahi. Hästi armas koht ja meeldiv üllatus, sattusin ise täitsa juhuslikult selle peale bookingus paar aastat tagasi, enne polnud kuulnudki.

 3. Mesi tare ootab teid!

  Ja ma võtsin ikka pikalt hoogu, kas ma vihkan meie veel ühest lemmikkohast siin Varnjas, sest noh, nad on ägedad ja neil on head veinid…
  Okei, Lendav Laev koduresto-galerii-majutus on koht, mida peab samuti külastama! Ära mind süüdista pärast, kui sealt tulema ei saa…

 4. Põlvamaal on sellised toredad järved nagu Nohipalu Mustjärv ja Valgejärv. Seda kahe järve kontrasti lihtsalt peab nägema ja tunnetama. Sealsamas teisel pool teed on ka Meenikunno raba ja rabajärv. Muideks Mustjärv on minu vaieldamatu lemmik. Ja muidugi Võru linn oma keskväljaku, Katariina tänava ja kohvikutega ja Tamula ranna ning promenaadiga 🙂 Suure Muna kohvik Haanjas peaks täpselt sinu teetassike olema. Kunagi olid seal kohvikus ka filmiõhtud, aga see aasta vist kahjuks mitte.

Leave a Reply