Asjad, mida ma ei mõista vol2

Panin eile Idat magama ja kuna ta on otsustanud, et ainus viis, kuidas ta meie toas meie keskel ei maga, on magada keskmises avatud toas, kuulasin ma samal ajal alt korruselt telekast kostvat “Pealtnägijat” . Kuulasin ja mõtlesin samal ajal ka omi mõtteid ning jõudsin järeldusele, et ma olen üks segaduses ja/või rumal inimene. Sest jälle on tekkinud terve trobikond asju, mida ma ei mõista. Vol1 alles oli, aga siis ajasid mind segadusse pigem moodsad asjad, nüüd sellised…argisemad?… asjad.

 1. Pensionitõus. Valitus kinnitas, et aprillist jõustuv pensionitõus kasvatab keskmiselt vanaduspensionäri sissetulekut enam kui 20 euro võrra. Kuidas see on saavutus? Või asi, mille üle uhkust tunda? 20 eurot aastal 2021 on sama suure väärtusega kui…issand, mul ei tulegi võrdlust, sest no olgem ausad, see on peenraha, mis ühegi pensionäri argielu kuidagi ei paranda. Jah, ma saan aru, et kokku kulub pensionitõusudele kümneid miljoneid, aga dafaq, püüdke ise elada 251-594 euroga kuus, nii et saaks endale ka midagi lubada. Ma ei tea, aga iga jumala kord kui räägitakse pensionitest ja pensionitõusust on mul piinlik eestlane olla. Mul on piinlik selliseid pensionitõuse kuulda, sest Eurostati andmetel elas 2018. aastal suhtelises vaesuses 46,3 protsenti Eesti vanemaealistest. 
 2. Estonia hukkumise põhjused. Sellest sündmusest on möödas 26 aastat, aga iga jumala aasta tulevad välja uued ja ennekuulmata/rääkimata tunnistajad, kel on uut ja olulist infot, mis muudab kõike. 26 aastat iga aasta septembris kordub sama asi. No enam ei jaksa. Otsustage ometi lõpuks ära, kas on hauarahu või tõstate laeva üles. Vandenõuteooriad ei kao kuhugi niikuinii, aga jumal hoidku, kus ma enam ei jaksa vaadata, kuidas kord aastas alati midagi uut välja tuleb, mis peaks kõike muutma, aga ei muuda lõppude lõpuks midagi. Igal aastal annavad nende uute avastuste valguses ministrid ja uurijad intervjuusid, mis on aasta aasta järel sama blaah.
 3. Käte pesemise õpetamine. Vist oli “Radar”, kus pool saatest kulutati sellele, et täiskasvanutele õpetada, kuidas ja kui kaua käsi pesta. Oli see kaks minutit, mis oli soovituslik kättepesu aeg? Palun tõstke käsi, kes peseb käsi kaks minutit? Võimalik, et ma ise olen räpakoll ja see on täiesti elementaarne nõue/soovitus/teadmine, mulle tundub tibake ülereageerimine. Üks asi on hetkel koroonahirm (mis ausalt ka hakkab mulle juba närvidele käima, kuigi ma olen seda teemat väga tõsiselt võtnud), teine asi on see, et kui me kõiki baktereid nii hullult kardame, kas me lõpuks ei ole bakteritele hoopis vastuvõtlikumad? Igatahes, kas tõesti peab täiskasvanutele õpetame kätepesu? See pole iseenesest elementaarne?
 4. Talveriided. Kätte on jõudnud minu lemmikaeg. See aeg kui hakkab pihta laste üle riietamine, sest “nad saavad ju külma, ilm on tuuline, mu laps on nõrgema tervisega”. Kui me käisime nädalavahetusel Haapsalus, oli väljas 23 kraadi sooja, lihtsalt kalender näitas sügist, ja samal ajal kui meie olime poolsuviselt riides, ma vannun, et nägin lapsi, kel olid peas mütsid, kaelas sallid ja käes kindad. Nagu päriselt? Jaah, kohati pean ma ka Idaga pahandama, et ta paneks midagi rohkem selga, sest ei saa enam päris paljajalu ringi joosta ilma, et sellele võiks külmetus järgneda, aga kindad. 23 kraadiga? Ma lihtsalt ei suuda mõista seda üle riietamist ja selle vabandamist sellega “et minu laps pole nii karastunud kui sinu oma”.
 5. Ühe tuntud blogija (endise) mehe vasektoomia. Sellest saan ma aru, et lahutus kütab kirgi ja tekitab küsimusi või imestust või ma ei tea, mida veel. Mu jaoks on kõige jaburamad hoopis mehe vasektoomiat puudutavad kommentaarid. Mis te kõik plaanisite tolle mehega joosta lapsi tegema ja olete nüüd pettunud või mis see põhjus on, et just see kõikidele kõige rohkem muret teeb.
 6. Terminaator. See bänd. Ma ei saa nende fenomenist aru. Nad olid popid 20 aastat tagasi, ma käisin ka nende kontsertidel. Nüüd on nad uuesti popid. Täpselt samade lauludega. Nagu ajas rändaks tagasi. Ei mõista. Pole minu teetassike.

Vist sai vol2 kõik.

5 thoughts on “Asjad, mida ma ei mõista vol2

 1. Viimase punkti kohta ütleks, et kui ei ole sinu teetass siis ongi keeruline mõista. Ma ka ei saa aru, kuidas 2QuickStart on siiani nii popp, et iga natukese aja tagant on uus kontsert. Samas Termikat käisime küll sel suvel sõbrannaga kuulamas. See on üks neist bändidest, mille kontserditel käisime teismeealistena ka ning oli tore üle saja aasta neid jälle live-is kuulata 🙂 Muidugi nende laulud meeldivad ka.

 2. See sügis tundsin ma kohe nii suurt vastumeelsust selle Estonia jahu peale. 26 aastat seda jahu ja jammimist, kas juba ei oleks aeg see unustada ja minna eluga edasi. Ma ei taha enam uudiseidki avada, lihtsalt nii tüütu.
  Samuti nõustun ka selle mehe vasektoomia hala peale ja no see on küll absurdsuse tipp et tüüp justkui kastreeriti vägisi. Eesti on täis paksult rongaisasid kes ei hooli oma lastest ja nüüd on kogu Eesti üks pealmine probleem kuidas üks mees saaks teha endale veel lapsi lisaks kolmele. Äkki ta ülla ülla ei taha enam neid lapsi, kolm on täitsa piisav ja ta ei taha neid ka mitte uue naisega. Nii lihtne see ongi.

 3. Ma kahjuks ei pea päevikut ja sellpärast peab mu pere vahel kuulma seda kõike, millega MINA rahul ei ole. Üldjoontes samalaadsed asjad.
  Ja siis me mõtleme, et kust tulevad need kurjad vanad naised kes kõiki õpetama hakkavad 🙂 Tavaliselt on ka samalaadsed asjad aga viimase ajal on juurde tulnud väga suur ja tõsine mure.

  Ma ei mõista praegu seda, miks peab inimene, kes on intensiivravi palatis, täie mõistuse juures, üksi, ümbritsetuna igasugustest masinatest ja valudes vaeveldes, sest mitte mingi valuvaigisti enam ei leevenda, miks peab ta olema nii üksi. Pere istuks vahetustega ta juures, ta on ju mineja, aga see kuradi koroona, ei lasta,ma ostaks ja laseks sinna teleka panna kasvõi, need perioodid kui ta rohtudega pole magama pandud ja ta lihtsalt peab lage vahtima on jubedad, aga on need …reeglid. Loomad saavad selle kõige taustal lahkuda palju leebemalt. Vabandust et Sinu blogis vandunma hakkasin.

Leave a Reply