Moodsad asjad, mida ma ei mõista

 1. Bodypositivity teemal sõnavõtmine, ise samal ajal dieeti pidades ja metsikult trenni tehes, et oma kehakaalu/kuju muuta. Või noh üldse see kehade teema, mis mu meelest viimasel ajal on läinud täiesti lappama. 50 kilo kaaluvad naised tõestamas endale ja teistele, et ka nemad on armastusväärsed oma paksusest hoolimata ja 80 kg kaaluvad naised, kes end igal hetkel paljaks kisuvad, et näidata, et… Issand ma ei teagi mida?  Lõpetame ära selle endale ja teistele valetamise. Enesekindlus ei alga kehakaalust. Jumala eest, ma ei tea üle mitme valgusaasta olen ma Mallukaga ühel meelel – “laske sellel vaesel kehal ka olla, ta ka ainult inimene.” Ma ei taha kuidagi öelda, et ärge tehke trenni või tehke trenni, lihtsalt unustage see kehateema ükskord ära. Või vähemalt feik kehapositiivsus. See kumab läbi kui see  popp positiivsus ei ole päris.
 2. TikTok. Ei, päris pimeduses ma ei koba ja täiesti saan aru, et see on uus meelelahutuskanal, kuid ausalt, iga inimene planeedil Maa ei pea seal kontot omama. Või no kontot võib omada, aga kas on vaja igas kanalis aktiivne olla ja püüda tähelepanu tobedate tantsuliigutuste ja jumal teab millega? Ausalt ma mäletan aegu kui inimeste eesmärk oli teha kärjääri, saada haridus, saada pere, reisida, no teate sellised täiesti tavalised maised unistused ja mulle päriselt tundub “sisu loomine”, milleks ka TikToki videosid nimetatakse, täielik taandareng. Täna just sõbrannaga arutasime, et veel paar aastat tagasi oli meil piinlik nö tavablogija olla, et äkki arvatakse, et me teeme ka kõike klikkide ja asjade nimel ja tahame vaid Õhtulehe esikaanele saada, aga tänaseks päevaks tundub blogimine vapsee intelligentne vanainimeste hobi, sest kõik popid loovad sisu TikTokis. Ma naeran muidugi Ida üle, et teda on ka TikToki vaimustus hammustanud, aga tegelikult ei ole see üldse naljakas. Oletame, et ühel ilusal päeval kui ta oskab lugeda ja kirjutada, teeb ta endale sinna konto, lihtsalt pulli pärast, no hea küll, olen tolerantne lapsevanem ja luban…Kas te olete näinud, mida ja kuidas LAPSED seal teiste laste videosid kommenteerivad. Perekooli käod on selle kõrval liivakast ja see on kohutavalt hirmutav trend. Ei ole niisama “iuu, rõve video” (mis on juba piisavalt kole kommentaar), vaid reaalselt kommentaarid “pane end põlema”, “tapa end ära” jne. Kust ja kuidas ning kuhu see välja jõuab. Tekib hirm küll, tunnistan.
 3. Batchata (kirjutasin õigesti?). Mis asi sellega on? Mis ajast tahavad kõik kartulikoorekarva eestlased näha välja nagu kirglikud ladina-ameerika tantsijad? Ja miks? Paar aastat tagasi tundus mulle, et rahvatants on moodi läinud ja see oli kuidagi nii äge, et aina enam eestlasi vahelduseks näis tundvat uhkust oma päritolu üle ja seda ei peetud vaid nö nohikute hobiks. Ma ise käisin ka esimest korda elus tantsupeol (ma olen ikka rohkem olnud laulupeousku) ja see kirg, mida ma seal nägin, sobis meile.  Kaerajaani ja Tuljaku tantsimine sobib eestlasele kui ta seda kirega teeb, seda on ilus vaadata. Ja siis ootamatult asendus see batchataga, mis paneb kirgliku ladina-ameerika armastajapaari asemel eestlased välja nägema nagu karkudel puujalad, sest enamusele meist lihtsalt ei ole seda kirglikust geenidega kaasa antud. Ongi selline tunne, et eile nägin veel eestimaad, tondiraba ja põlislaant, Rahvariiet, ugriverd, laulupidu, läänemerd, täna vaid batchatat.
 4. Robotid. Igasugused robotid. Jällegi, olin ise ka laisa inimesena kaalumas aknapesurobotit soetama, jumal tänatud, et tuttav proovimiseks laenas. Täiesti mahavisatud raha oleks meie akende puhul olnud. Ilmselt kui terve üks majasein on klaasist, siis on sellel konkreetsel robotil mõte olemas, aga muidu tõestas see mulle, et ma ikkagi ei ole piisavalt laisk, sest isegi mina ütlen, et käsitsi pesemine on 1) kiirem ja 2) efektiivsem. See peaks ühtteist ütlema, sest ma olen megamugav sellistes kodutöödes. Muruniiduk-robotitest ja tolmuimeja-robotitest saan isegi aru. On peresid ja majapidamisi, kuhu need kindlasti sobivad ja on elupäästjad, kuid mulje on jäänud selline, et viimasel ajal on suhtumine selline, et oled sa üldse keegi kui sul kõiki majapidamisroboteid olemas ei ole.
 5. Teravatipulised küüned. Olin täitsa kindel, et see ei ole enam üldse teema ja hingasin kergendatult, sest mul hakkas ausalt füüsiliselt paha kui neid teravaotsalisi brilludega kaetud küüsi nägin, aga viimasel ajal olen neid täitsa palju jälle märganud, nii et ju ikka popp. Palun selgitage mulle keegi, miks? Mis on sellistes küüntes kena?
 6. Instastory filter, mis kõik inimesed oranžiks muudab. Pean siinkohal muidugi üles tunnistama, et mulle ka meeldib IG filtritega mängida, aga mitte nii, et panen peale selle oranži filtri ja teen selfie, nii et tulemus on nagu oleks Okasroosikesena solaariumis maganud 100 aastat.
 7. Võltspäevitusega liialdamine. Jah, muidugi on tore, et me oleme aru saanud, et päris päikese käes praadimine ei ole tervisele hea, kuid mis värk on sellega, et pooled noored inimesed näevad välja nagu oleks nad isepruunistuva kreemi sisse kukkunud ning on lisaks siis laigulised, plekilised ja lihtsalt koledad? Ei ole ju nii, et tegu oleks uue tootega, et keegi ei  tea, et see ei pruugi ühtlaselt peale jääda, isepruunistuvad kreemid on ikka…20 aastat vähemalt olemas olnud? Oot, aga kui neid kasutavad pigem 20aastased, siis pagan nende jaoks ongi ehk uus toode, sest siis kui mina esimesi kordi 20aastaselt isepruunistuvaid kreeme kasutasin, olid nemad….

Ok, ma nüüd lõpetan. Palun öelge mulle, et Tamagochi ja Furbie ei ole uuesti popid?

12 thoughts on “Moodsad asjad, mida ma ei mõista

 1. Muus osas olen isegi nõus..aga nt bachata puhul..kuni see teeb inimese rõõmsaks, paneb liigutama ning lisab elule vürtsi, miks mitte?! Lisaks tundub see mõnusalt sensuaalne ja kirglik tants, mis kindlasti mõjub positiivselt ka enesekindlusele! Ma ise nt avastasin paar kuud tagasi online Bollywoodi trennid ning see on ausalt üle aastate esimene trenn, mis mulle huvi pakub. Ja teeb tuju ka heaks. Soovitasin kohe kõigile sõbrannadele ka 😀

  • Jaa, ma saan aru ja natuke ju keeran vinti üle, aga eks vaatame kaua see batchata inimesi ōnnelikuks teeb;) kunagi tegi spinning ja shaping ka kōik ōnnelikuks

   • Mul sama küsimus – miks peab elu lõpuni ühe asjaga tegelema? Uus asi tavaliselt tõmbabki suuremat massi, sest kui ei proovi siis ei saagi teada kas meeldib. Ma isegi olen proovinud 1000 erinevat asja ning teen seni kuni meeldib. Isegi seda, mis meeldib teen siis kui tuju 😀

   • Ma ei pidanud seda silmas, vaid imestasingi, et huvitav, miks üks või teine asi mingil hetkel popp on. Ma batchata-hullusest ei saa aru ongi kõik, tundub ebaloomulik, mitte seksikas (mitte kõigi puhul muidugi). Aga see ongi vaid minu arvamus

 2. Tamagochi on täiega popp, lihtsalt rebranditud – mis see nutitelefon siis muu on, kui üls elektrooniline lemmikloom, keda ei tohi unustada toita ja kes vajab pidevat hellist ja silitamist ja tegelemist!

 3. Ma olen 30 aastane naine ja pean ytlema, et enamus asjadega ma olen sama meelt. Ja kui ma seda pealkirja nägin siis esimene asi mis mulle pähe tuli on TikTok 😀 ja näed sa kokkusattumust, see oli ka sinu listis. Mu mees on mulle seda TikToki rohkem tutvustanud ja tahab vahel videosid sinna teha ja selle pärast olen sinna hädaga siis konto ka teinud, aga muidu t6enäoliselt mind siiamaani see väga ei huvitaks. Ma lihtsalt ei saa aru sellest rakendusest, enamus videosid on seal mingi täilik jama ja siis mingid seksikasd naised tahavad lihtsalt oma seksikust näidata tehes paar tobedad “tantsu” liigutust ja mis värk nende viie sekundi videotega on millel on mitu miljonit vaatamist ja laiki ja ma ei tea mida veel. Nagu whats going on? Vähemuses on need videod mis päriselt ka on naljakad ja nagu vaatamist väärt minu arvates.
  Ja teiseks see bodypositvity. Oi jummel. See on ajukas kuidas k6ik paksud bikiinides pressivad peale kuidas nemad peavad ka ikka seksikad olema ja oma kooki sööma, sest see on nende inim6igus ja see teine äärmus kus ideaalse kehaga naised yritavad ka seda jama kaasa teha, et nemad tunnevad ka ebakindlust vaadates teisi naisi instas ja tegelt neil on ka tsellukat ja yks punn näol. Ja et tegelt pildinurk loeb, no shit Sherlock 😀 ma teadsin seda alates ajast kui ma hakkaisin pilte tegema ja m6tlesin et see on k6ige loogilisem asi mida inimene saab teada et pildinurk loeb, aga sellest on tehtud mingi uus mood. Ma olen m6lenud et ma lihtsalt räigelt igatsen taga aega mis oli veidike yle kymne aasta tagasi kus k6ik tahtsidki olla saledad ja head välja näha. Ei tulnud k6neallagi et ylekaal on mingi teema ja kiitmist väärt. Aga eks ajad muutuvad, trendid muutuvad ja tehnika areng annab oma osa kogu selles asjas. igayks v6ib olla kuulus mingi totrusega oskamata tegelikult mitte midagi.

 4. Mitte ainult tamagochi, vaid ka munamäng! See, kus hunt korviga kanamune püüab.

  Teravatipulised küüned 🙂 tõmbavad tähelepanu katkistelt hammastelt ära ju 🙂

 5. Pingback: Asjad, mida ma ei mõista vol2

Leave a Reply