Siis kui ma linnas käisin ja skoorisin

Juttu tuleb muidugi minu nädalavahetuse second hand leidudest ja natuke üldisemalt mu taaskasutuse armastusest, te ju ei arvanud ometi midagi muud. Mida muud mul enam linna peal skoorida olekski.

Tegelikult ei olnud mul absoluutselt mitte mingit plaani linna minna, aga kuna Ida oli ühes batuudikeskuses sünnipäeval, siis oli mul lihtsalt kolm tundi vaba aega, millega ma suurt midagi ei osanud peale hakata. Batuudikeskuses ei viitsinud olla, hommikukohvi oli juba joodud ja kohvikud ei pakkunud pinget, nii et mis muud kui ostlema. Esimene peatus oli Magda misjonipood. Sinna ma väga tihti ei satu, sest see lihtsalt ei jää mulle tee peale ja ekstra sinna sõita ma lihtsalt ei viitsi. Hoian nende FB lehel silma peal ja seal on ikka päris tihti vägagi huvitavat kraami olematu raha eest. Seekord näiteks oli neil leti peal meie pere absoluutsed lemmikud – tuubi-kaviar, 70 senti tuub. Kuidas ma need sinna oleks saanud jätta! Kulutasin veel paarkümmend senti vanale heale “Tuhkatriinu” filmile, mis mulle Norra Britt-Idat ja Haugenis veedetud jõule meenutab ning 40 senti uuele “vaasile”.  Kuigi ma sinna tihti ei satu nagu öeldud, on Magda ikkagi üks mu lemmikuid. Meie vana diivanikomplekt oli ka just sellest poest pärit.

Pildil olev kell on pärit Uuskasutuskeskusest, maksis 1,50 eurot ja on mu lemmikkell. Hoian pidevalt silmad lahti, et äkki leiaks samasuguse hõbedase ka. Siiani pole leidnud, samas pole väga oluline ka.

Teine pood, kus mulle meeldib käia, on jällegi üks selline, kuhu ma tihti ei satu, aga nüüd kui ta mul praktiliselt töö kõrval on, siis astusin läbi üle saja aasta, on Telliskivi kirbukas. Ei saanud kaheksaeuroseid Steve Madden’eid sinna jätta. Filippa K püksid, mis istuvad nagu valatult sain samuti viie euro eest. Palju asju oleks võinud veel osta, näiteks jäi sinna maha üks lahe Helen Valk-Varavin kaelaehe, aga ma ei taha niisama asju kokku kuhjata, seda enam, et mul on hetkel paar muud väga olulist kohta, kuhu oma raha paigutada. Ka väikesed summad.

Sellest poest on pärit ka mu punane rahakott, mis on megapraktiline ja mugav, olnud Taanis ära varastatud, politsei poolt üles leitud ja saatkonna kaudu mulle tagastatud, aga näeb tänaseks üsna räsitud välja. Ma tean, et ammu oleks uut vaja, kuid ma ei ole sama mugavat leidnud ja nii ma käin selle nässakaga ikka ringi. Pealegi ma ju ei raatsi sadu eurosid rahakoti alla panna. Ootangi ja niisama suvalist rahakotti ei osta lihtsalt ostmise pärast. Berliinis oleks võinud 4636978 DKNY jm rahakotti osta väga hea allahindlusega, kuid ei olnud päris see ikka ja siis tuli koonerdamine peale ja ühesõnaga tundus, et vana punane kärab küll veel.

“Kas sul häbi ei ole, et suur osa asju kasutatuna oled ostnud?” küsis üks mu tuttav mult kunagi. Ma mõtlen, et aga miks peaks? Kõik ongi maitseasi. Kellele meeldib moderne ja funk, kellele maalähedane, kellele taaskasutus. Mäletate seda mu lemmik retro-lauda, mis ma viieka eest skoorisin Uuskasutusest?

Alguses see Marekile ei meeldinud, et vana, nüüd kui see katki läks natukene, hakkas ise ka uut samasugust otsima. Praktiline ja tegelt megacool laud. Rääkimata sellest, et lapsepõlv tuli jälle meelde. Ei leidnud. Eelmisel nädalavahetusel nägi ta, et keegi annab sarnase lahtikäiva laua tasuta ära. Tõime endale. Paar päeva hiljem nägin, et keegi müüs sarnast 40 euroga. Selle raha eest ei ostaks, aga muidu vapsee hea laud. Parem kui teine. On samamoodi pikendatav ja kinniste panipaikadega. Majas, kus on laps(ed), on sellised lauad kuldaväärt (aga mitte 40 eurot:D).

88363647_1801357076667929_3791290897740595200_n

Nii meie segasumma suvila ongi üks korralik taaskasutus-segasumma-suvila, mida kuidagi ei näe põhjust häbeneda. Muidugi tahaksin ma koju (juba ammmmusest ajast kui korteri ostsin) Borgi diivanit (seeon näiteks hetkel allahindluses ja nii mugav!), aga kui hetkel ei saa endale seda lubada, siis see 70eurone komplekt on ikka ka pagana mugav. Lihtsalt koos ei mahu üksteisele kaissu. Aegajalt ikka tahaks.

Leave a Reply