Ikka majanduslikel põhjustel

Et ilkumist ära hoida vähemaks tõmmata ütlen 36542793182 kord, et mulle ei saada Perekooli linki sõbranna. Ise käin seda lugemas aegajalt. See on minu meelelahutus. Twisted? Ehk tõesti, aga teate aastatega tulebki nii paks nahk selga, et 98% asjadest ei morjenda. Mis ei tähenda sugugi seda, et blogijal ei ole üldse tundeid. On siiski ka olnud kommentaare, mida ma olen hinge võtnud, aga samas – keegi ei käsi mul seda seal lugeda.

Täna lugesin küsimust ja vastust, aga ma tahaksin sellele  hea meelega ise vasta. Perekoolis ma vastata ei saa, hoolimata sellest, et ma kogu aeg seal end reklaamimas käin, ei ole mul seal kontot, ja kuna ma tahtsin niikuinii Airbnb-st kirjutada, aga polnud lihtsalt veel jõudnud, siis võtan selle teema siin nüüd vahele. Las teised “põletavad” teemad ootavad:D

Nimetu.png

Norras elades tulime me mõttele oma maja välja üürida, aga samas tahtsime me ikkagi, et meil oleks olnud võimalus koju tulla kui tahaksime ja seepärast jäi see mõte teostamata. Üks tuttav pakkus välja Airbnb. Mõtlesime ja kaalusime ning otsustasime, et mida meil kaotada on. Panin pildid üles ja ootamatult saabuski esimene külaline. 585 eurot nädalase ööbimise eest ei olnud just paha teenistus. Palju külalisi ei käinud, ent mõni siiski ja kuna maja oli ka tihti tühi,  tundus see täitsa loomulik.

Siis kolisime me Eestisse tagasi. Maja välja üürida enam ei saanud, sinna paika see jäigi. Pildid jäid üles, aga aktiivne kuulutus (vist) ei olnud. Sel aastal mõtlesin, et aga miks mitte üürida välja ühte tuba. Lisaraha ei tee paha kunagi ja me oleme harjunud, et maja on rahvast täis. Samamoodi oleme me ise kasutanud Airbnb teenuseid, nüüd ma isegi väga ei vali ööbimiseks hotelle. Uurisin Marekilt, kas ta on ka nõus ja mõeldud, tehtud

Olgu öeldud, et ma ei võta vastu iga külalist, vaid vaatan külaliste kontolt kui kaua nad on lehekülje kasutajad olnud ja mida nende kohta kirjutatakse. Näiteks kui nüüd soovis meil kuuks ajaks tuba rentida meesterahvas Türgist, kellel polnud ka ühtegi soovitust ning ta oli  liitunud leheküljega alles nädal enne päringut, vastasin ma eitavalt. Mitte et ma tahaks kedagi diskrimineerida, aga nagu ka Kägu kirjutab, me elame selles majas ka ise ja siis on oluline, et külalised tunduksid mulle usaldusväärsed. Kui tuba üles sai pandud, siis isegi mitte otsese eesmärgiga üldse raha teenida, ma isegi ei arvanud, et keegi soovib pärapõrgusse metsa ööbima tulla, aga läks teisiti – sel suvel on meile tulnud nii palju päringuid, et ma ise ka ei usu. Külastuseks on läinud pooled. Erinevatel põhjustel. Rikkaks ühe toa üürimisega ei saa ja majanduslike probleemide korral oleks palju loogilisem ja lihtsam lahendus (lisa)töö leida, kui et paarikümne euro kaupa probleemi lahendada.

Samas on sellel üürimisel ka üks rahaline eesmärk.

Nagu te võib olla teate, siis meie majas ei ole sauna ja minu üks unistusi on saada meile saunamaja/külalistemaja. Esiteks sest no mis maamaja see on, kus sauna pole ja teiseks mulle meeldikski turistide võõrustada. Ma tahaksin, et sellest kasvakski välja konkreetne tegevus, millega raha teenida ja kindlustada oma pensionipõlve. Mul on plaan olemas ja mõtteid rohkem kui küll, aga selleks on vaja kusagilt alustada. Airbnb-s toa välja üürimine seda ongi.

Seega vastuseks Käo küsimusele – ei, majanduslikud raskused ei sunni meid tuba OMA KODUS välja üürima, küll aga on selle taga soov kunagi teenima hakata majutusega.

Palju on üldse küsitud, et kas ebamugav ei ole, et võhivõõrad majas on. Nagu ma ütlesin, siis ma valin külastajaid päris korralikult. Kui meile tahab külla tulla aastase lapsega pere Valgevenest või lastega abielupaar Saksamaalt, siis kirvemõrvareid ei oska ma neis karta. Jah, alati võib juhtuda, et meie ei meeldi, meie maja ei osutu selliseks nagu oodati või et meile ei meeldi külastajad, aga siiani (ptui ptui ptui) ei ole selliseid kogemusi. Hästi palju on hoopis positiivset. Nii huvitav on kuulata inimeste mõtteid ja kogemusi Eestiga. Nii huvitav on kuulata, millega inimesed tegelevad, miks nad Eestisse tulid. Näiteks praegused turistid – abielupaar Moskvast. No nii põnev oli eile nendega vestelda, koos jalgpalli vaadata, minul vene keeles suhelda.  Erineva kultuuri, tausta ja keelega külalised mõjuvad nii silmaringi avardavalt. Sõpradeks võib ka saada.

Meie oleme võõrustajad, aga eile tundus korraks, et me olime hoopis ise külalised. Olga kattis meile laua ja kui poleks tööpäeva täna olnud, oleks me ilmselt hommikuni istunud. Täna on minu kord Eesti toitu tutvustada. Soovitusi, mida pakkuda? Lisaks on meil nüüd Moskvas olemas tuttavad, kelle juurde ööbima minna. “Meil on Moskva lähedal datša, tulge külla, kuna teile aga sobib!” kutsus Olga ja näitas pilti “tagasihoidlikust” datšast, mis on samasugune kui meie maja.

See ongi Airbnb pluss, et tutvud inimestega üle maailma ja lisaks teenid veel  taskuraha. Kuna me üürime hetkel välja Ida tuba, siis pool summast jääb kontole, kuhu ma Idale lasteraha kogun. Ma arvan, et see ei ole paha mõte? Airbnb miinused? Ma ei teagi. Kui külalisi valida ja ise okei olla ning pakkuda seda, mis välja reklaamitud, ei tohiks kumbki pool pettuda. Lihtsalt inimesed ja suhtlemine peab meeldima. Muidu võib olla päris piin võõrastega koos oma elutoas diivanil telekat vaadata.

Nii lihtne lugu sellega ongi.

PS: Perekooli kasutajatele on varem ka soovitatud, et tulge kirjutage blogisse kommentaar, küsige otse, ärge genereerige ise vastuseid välja. See on ausalt lihtsalt sõbralik soovitus.

21 thoughts on “Ikka majanduslikel põhjustel

 1. Ma ootan, millal sul oma külalistemaja püsti, ma tulen siis housekeepingut tegema 😀 Mul kogemusi on 10-toalise külalistemaja pidamisega, ehk pääsen karmist konkursust läbi 😀 😀
  Ja Airbnb kohta nii palju, et ma loodan, et sa kunagi nende customer supportiga ei pea suhtlema. Ma kaotasin eluisu nendega telefini otsas probleemi selgitades (pärast 45 minutit ei jõudnud kohale ikka tüübile ja ma lihtsalt painin toru ära) 😀

  • Sa saaks konkursiväliselt koha endale, aga seda päeva ilmselt meil ikka annab siin oodata kuni me külalistemajani jõuame;)
   Airbnb customer supportiga mul pole negatiivseid kogemusi (jällegi ptui ptui ptui), aga ma tean inimesi, kes on öelnud umbes sama, mida sina selle teenuse kohta. Nii et ma siiiiiiralt loodan, et ei pea nendega suhtlema

 2. Ma absoluutselt kujutan Sind ette a la nagu Muhu veinitalu perenaisena, kus kõik vanakraami toolid ja lauad ja heegeldatud linad õues ja kohvik ka 🙂 See oleks niiiii Sina 🙂

  • Tead, kui aus olla, siis ma ise kujutan ka end sellises kohas ette. Mitte et ma arvaks, et see vaid romantiline, ilma igasugu töö ja vaevata on, et vaid kepslen ringi oma heegellinade vahel ja suhtlen inimestega ja pakun neile morssi/veini/kohvi/teed, aga pagan selline väikene majutustalu on ilus unistus mille nimel töötada.

 3. Mul tuttav rendib ka oma kodu välja inimestele ja ise on nende kodus paraajagu rentimas. Hispaania, Aasia jne good idea ju

  • Minu jaoks on see täiesti normaalne jah, mitte mingi üüratu rahanälg või koonerdamine, et ei saa hotellis olla. Nats off topic, aga nüüd kui läheme Prantsusmaale, siis osa meist ööbib hotellis, sest nende jaoks on puhkus see, et ei pea mõtlema hommikusöögi peale jne. Minu jaoks jällegi ei ole see üldse oluline ja tahan just elada kellegi kohaliku juures.

 4. Ma elan hetkel oma suveonnis sees, aga KUI me maja valmis saab, läheb see üürimisele + veel üks maja + mul on veel mitmeid ideid ehk siis töö kodust lahkumata, mida ma põhimõtteliselt juba praegugi teen. Oled ka Liusse oodatud! 😉

   • Sa vist ei tea, jah, sest ma ei näe, et kedagi oleks tulemas 😀 Aga Liu asub Pärnu lähedal (30 km), mere ääres ja siit saab “hopsti” Munalaiu sadamasse, et Kihnu minna või Manilaiule või…
    Võtsin end täna just kokku ja kirjutasin me onnist, kus järgmisel suvel saavad kõik soovijad peatuda. Meri on meitelt nii 700-800 m jalutada. Lõhn on tunda ja kuulda ka, aga näha pole.

   • VAU! Ma olen armunud ja JÄLLE kade. Issand kui kade inimene ma olen ikka. Nii imeline “onn”.
    No nüüd ma tean, kus see asub ja ma ei tee nalja kui ütlen, et kui väljamaal ära käidud, siis tahaks küll sinna sattuda. Peaks kohe plaanima panema, et meelest ei läheks. Ja no siis võiks juba Kihnus ka ju ära käia.
    Aga oled sa kindel et see on hea mõte, võõrastele oma “onni” pakkuda ööbimiseks? Nagu M. kommentaaridest selgub, siis ükski normaalne inimene seda ei tee ja pealegi on suur osa inimesi perverdid ja pedofiilid

   • Mis see teiste arvamus mu elus ikka muudab, mul suva. Vanus vist seal maal juba, et elan nagu ise tahan. Teiste arvates ei ole ka see normaalne, et ma selles onnis elan hetkel ja et mu lapsed ka seal peavad aeg-ajalt elama. Sügiseks kindasti juba majas, aga ikkagi. Ja et mul on köök õues ja välikemps ja pesta saab ainult saunas ehk siis saunas käin ma iga päev. Oot, mul on pesumasin ja nõudepesumasin ka õues! Oot, mul on põhupeenrad ja kaks kassi ja…Oot, ma ei käi tööl ka ju! (selle kohta on üks eriti humoorikas lugu jutustada :D) Mis nüüd saab?

 5. Iga ühe kodu ,ise teab mis seal teab.
  Ainus asi mis minuatvates ei ole okei on see et laps magab samas korteris ,kus võhivõõrad .
  Ei pea olema kirvemõrtsukas ,võib olla lihtsalt pedofiil näiteks .See et nad eelnevalt on Selle saidi kasutajad ei tee neist veel head inimest .Üldiselt üüritakse selle saidi vahendusel välja kortereid ,mida kasutatakse siis kui kedagi seal samal ajal ei ela ,seega see ”safe person” võib olla vabalt tavaliselt üks tore külastaja ,kes endast läbu maha ei jäta jne .
  Olen selle leheküljega kokku puutunud eelnevalt ja esimest korda kuulen et keegi üürib tuba ,samal ajal korteris oma lastega sees elades .Üldjuhul noorukid on ise sees ja üürivad tuba aga lastega mitte.
  Ei sooviks ka et mu laps (eriti tütar) kasvaks teadmises et see on norm kui keegi lambikas meie koju magama tuleb . Saan aru et tänapäeval on ilgelt vajalik lapsele sisendada sinisilmsust ja ”all the people are good” suhtumist aga Please ,tõsi on ju see et maailm on sada korda hullem täna kui see kunagi on olnud ja oma kodu on oma kodu ja võórastel on oma kodu .
  Mul lihtsalt ei jõua vahel kohale kui sinisilmsed võivad inimesed olla .See ei ole isegi mitte headus vaid pigem rumalus . Just vanemate poolt .Sinisilmselt usaldatakse kõiki ja kóike ,pärast hiljem nutavad vanemad ja kiruvad ,kes ometi oleks ette osanud näha eks ?!

   • Ei ,loomulikult mitte .
    Olen kindel et sa terved ööd istud valvel ja hoiad silma peal et keegi lapse tuppa ei hiiliks.
    Aga no pole mõttet vaielda .Kui sa kerge südamega kutsud võõraid teiega öömaja jagama Ilma mingi ohu tundeta siis palun ,pea öömaja edasi.

   • Meie laps magab meiega ühes toas. Kui ta saab nii palju vanemaks, et vaid oma toas elab, siis me ei saagi enam majas tuba üürida. Meil pole lihtsalt siis rohkem vabu tube.
    Ma saan aru, et ohutunne peab olema, aga kamoon igas kapis ikka ka kolli pole. Usu mind, ma võin blogi või Perekooli järgi jätta lihtsakese mulje, aga mul ikka natuke on kupli all aju ka.

  • See on nüüd küll “kergelt” paranoiline ma ütleks.
   Päris kurb ja raske võib ikka elu olla kui sellised mõtted ja hirmud ümberringi varitsevad pidevalt.
   Ja tegelikult päris palju on selliseid apartemente välismaal, kus omanikud elavad ise sees ja rendivad Sulle toa või korruse vms. Horvaatias, Itaalias, Montenegros olen ikka palju sellistega kokku puutunud.

   • Silmaringi laiendamiseks ?
    Usu ma tean mis on airbnb ,küll ei usu ma et see mu silmaringi laiendaks.Sellel ei ole sellega mingit pistmist .
    Pigem laiendab silmaringi teisimine ja erinevate kultuuridega kokku puutumine .
    Kapis kolle ma ei näe sest võórad meie majas ei maga .
    Ei usu et liialdan üle .Puutume terve perega kokku väga paljude inimestega väga tihti ,seega mulli sees me ei ela .Pigem lihtsalt reaalsustaju on suurenenud erinevate kultuuridega tutvust tehes ja üldiselt paneb üllatama eestlaste suhtumine ,eriti kuna ainus kokkupuude paljudel välismaailmaga on soome rootsi kruiisid .

   • Sa väitsid, et ei tea küll, et keegi tube vaid välja rendiks, saatsin sulle lingi, vaata mitu maja ja pere leiad, kes VAID TUBA rendivad. See laiendab su silmaringi kui õpid lehekülgi ka lugema.
    Sa arvad, et sa ei liialda üle? Ma olen nõus Merrithiga, et see on “kergelt” öeldes paranoiline ja võib päris raske olla nii elada

 6. Appi ma ei või 😂 Tööpäeva lõpus veel nii palju nalja. Esiteks, et sa inimestega oma VOODIT JAGAD. Parim. Peab ikka suur voodi olema, et teie Idaga ja saksa abielupaar kõik ära mahuksite. Aga noh, pervertide värk.

  Ma ei hakka couchsurfingust siis üldse rääkima – täisnapakad lasevad tasuta võhivõõrastel enda kodus ööbida, mõni tohlam pakub veel süüa ka minusugustele kirvemõrtsukatele.

Leave a Reply