Mu Eestimaa on nii ilus!

Me kõik teame seda kurikuulsat õhet, et mu Eestimaa on nii ilus, eksju? Ja raudselt on kõik meist korra või kaks seda sama lauset kasutanud, naljatades, aga ausalt – istusime eile Ussipesas terrassil (püüdsime sääskede käes ellu jääda muuseas!) ja täpselt selline tunne oligi, et appike, mu Eestimaa on nii ilus! Ei kujuta ettegi, et oleks praegu kusagil ära. Õnneks olen ma nüüd lausa juuni keskpaigani paikne.

Ma olen ikka veel poolenisti magamata ja osa minust tahaks diivanil keras olla ja end enne töönädala algust välja puhata, aga see oleks selliste ilmadega täiega patt. Tahaks ikka midagi teha ja toimetada, et ilusamaks saaks (kas me kunagi selle ülesandega hakkama ka saame on iseasi küsimus, siin on ikka niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii palju teha!). Eile käisin Keila laadalt läbi, mõtlesin, et ostan lilli ja kukun istutama, aga sattusin hoopis toitude osakonda ja lõpuks olid käed kotte ja õhupalle täis, et lilled jäidki ostmata. Selle eest leidsin ma Ristemäe talu leivamäärded. Ostsin kuusevõrse-pohla ja karulaugu määrded. Superhead! Nüüd on kahju, et neid rohkem ei ostnud. Kindlasti ühed parimad, mida ma maistnud olen. Kahju aint, et veganitele ei sobinud (soolapekk oli ka sees), eile õhtul me Marekiga vitsutasime kahe suu poolega Kaisa ees ja talle polnud midagi pakkuda. Õnneks ta on suur tüdruk ja saab hakkama ka siis kui me tema peale mõelnud pole;)

Meil on nädal aega Airbnb kaudu külas ka üks Austraalia tüdruk, kes plaanib Eestisse kolida (just just, niipidi!) ja ma avastasin end eile mõttelt, et mulle täiega meeldib kui maja on rahvast täis. Sõbrannad küsisid eile, et kuidas ma julgen võõraid vastu võtta,et pärast on mingid mõrtsukad või pervarid või mõrtsuk-pervarid, aga ma ei tea, ei oska karta ja eks ma ikka ka vaatan, kelle vastu võtan. Paarile päringule olen eitavalt ka vastanud, sest ei tunneks end näiteks mugavalt kui kuu aega Türgi mees meiega koos elaks siin igapäevaselt. Aga muidu mulle hullult meeldib kui maja on rahvast täis. Alati on meeldinud. Kui me siia metsa kolisime, siis oli meil kogu aeg keegi külas. Mõnus on! Ideaalis loodan ma, et saame kunagi lähiajal siia ehitada väikese külalistemaja, mul on mõte ka olemas, milline see peaks olema, et külalistel oleks siin mõnus veeta üks tore Segasumma suvila puhkus.

33661593_2069074396643090_4734260154512441344_n.jpgimg_9294

Hakkasime eile sõbrannadega arutama, et mis paneb inimesi hetkel valima Eestimaa suvepuhkuse asemel puhkust Maltal/Türgis/Bulgaarias/Kreekas. On odav, saad viimase hetke pakkumise ja lähed, aga miks? Eesti suve on ju nii vähe ja kui see on selline suvi, siis on ju Eestis olla puhas nauding. Täna hommikul lugesin Marimelli postitust Bulgaariast – sain aru, et pole nagu midagi erilist, toit pole maitsev, aga kõhu saab täis ja odav on. Sama kumas läbi kommentaaridest, et rand ei olnud ilus ja midagi veel oli, mis ei meeldinud, aga odav oli. Esiteks – ma juba peaaegu, et tahaks mingile odavreisile, kus kõik on hinna sees, sest ma olen veendunud, et igas sihtkohas saab ka sellise paketiga reisi, mis ei tähenda vaid koledat randa, friikartuleid või villat basseiniga, aga teiseks ja palju olulisemaks küsimuseks jääb see sama küsimus, et miks praegu. Sombusel sügisel jaa, aga praegu. Imeilus ilm, sada üritust igale maitsele iga nurga peal ja odavreisi raha eest saab sellist toitu, millest vaid kõht ei saa täis, vaid mis ka pakub naudingut.

Tasuta meelelahutus ronib uksest ja aknast ise sisse.

Lõpetuseks vana hea klassika – Marek peab mu auto kallal nokitsema, et ma sõita saaks. Parem oleks kui ta selle korda saaks, ma ei suuda hommikul temaga koos tööle sõita. Ta räägib liiga palju.

Random loba lõpp.

16 thoughts on “Mu Eestimaa on nii ilus!

  • Kusjuures ma üldse ei halvusta odavreisi, ma ise olen megakooner, aga just et miks praegu ja miks mitte teha odavast paketireisist mälestus?

 1. Väga ilus on Eestimaa 🙂 olles ise pikalt eemal olnud, ei jõua meie suve kodumaal ära oodata 😀 aga ootus on nii suur ja loen siin-seal et sääski kohutavalt palju. Kardan, et sääsed torkavad end mu unistustemullist läbi ja kõik pekkis 😀

  • Sääski on tõesti kahjuks palju ja meil on ka parmud platsis, AGA sääsetõrjevahendeid ohtralt ja jääb ellu. Imeline suvi kaalub üle;)

 2. Meie läheme näiteks augusto alguseks perega Nizzasse. Ostsime piletid juba aprillis ära. Läheme aga just koha pärast- mind huvitavad erinevad riigid ja tahan kultuuri ja inimesi kogeda. Ilm ei tee ka paha 😁. Läheme suvel, sest siis on võimalus kõigil neljal lennata (pole tööd ega kooli). Aga sama õnnelik olen ma, et saan minna kolmapäeval Eestisse, kus saab värskele murule teki visata ja meie harukordset suve nautida.

  Aga samas kuna ma alkohooli ei joo ja tahan siisko reisil kohaliku toitu nautida, siis valin hoolega sihtkohta. Nt see maha tehtud Malta on minu top3 kuhu varsti uuesti minna.

  • See on muidugi jah päris loogiline põhjus, miks suvel reisile minna. Me läheme ka juulis Pariisi ja just ka põhjusel, et kõigil on puhkus. Pariis sai valitud Disneylandi pärast, mis mind ennast ehk nii väga ei erutagi, aga ma usun, et seal saab siiski tore olema kõigil ja kui seal käidud, saame natuke keskenduda ka neile asjadele, mis mulle huvi pakuvad. Win win seega:)
   Ja Nizza on ju täiega hea sihtkoht.

 3. Nii armsasti kirjutatud, rõõm lugeda. Aitäh toreda blogi eest!

  Mis puutub Marimelli ja tema reisidesse, siis ta on lihtsalt Vingu-Leenu. Käis Maltal, sest lennupiletid tehti välja- kõik oli paha. No mis teha, kui peab olema valge liivarand ja kokteilid ees ja taga, kultuur ja vaatamisväärsused ei paku üldse huvi. Ainukene koht maailmas,mis on tema jaoks superhea, on Tai.

  • Aitäh Sulle, rõõm kui blogi meeldib;)
   Marimell valib lihtsalt valesid reise mu meelest, aga meil on ka ilmselt väga erinev maitse reiside koha pealt, et ma saaksin moista vaid rannaliiva reise. Samas ma tean, et inimesi, kes selliseid reise fännavad, on rohkem ja veel. Aastakümneid käiakse ühes ja samas kohas ja ikka täpselt ühesugused pildid – kahjuks ikka veel tiigrid ja delfinaariumid jne jne jne.
   Natuke kurb oli lugeda kommentaare, et tglt mulle seal ei meeldiks, aga odav on. No kui see pole raha tuulde viskamine, siis mis on?

 4. Me oleme ainult ÜHE korra suvel käinud reisil, muidu reisime talv,sügis,kevad.
  Siis oli Eestis väga külm ja vihmane ja Kreetal kuumus… selline kuumus, et ma lubasin endale, et ei lähe iial enam suvel kuumale maale (soojale maale oleks vale öelda).
  Ma vist ehtne eestlane, kes kuumust ei kannata, harjunud külmaga. Minu jaoks oli kliima mõistes piinamise reis. Ma pole ka Eestis selline rand-päevitaja tüüpi.

  • Ma ARMASTAN kuumust, aga samas uldse ei kurtnud kui Norras nuud +3 oli hommikul, samal ajal kui Eestis oli +18. Üldse ma olen täitsa võimeline igat ilma nautima, aga praegune suvi on üle mõituse mõnus

 5. Ma odavreiside kohta sõna ei võta, aga…
  …ma koguaeg maal rahmeldan. No et rohin natuke siit ja siis niidan sealt jne. No ei püsi paigal. Reisil rannas klaasi veini ja raamatuga püsin.
  …mulle ei meeldi külmas vees supelda. Nii et üks nädal suvel on täitsa mõnus pidevalt vees vedeleda.

  • Ega ma ka midagi odavreisi kohta ei ütle ja tead kui praegu motlema hakkasin, siis me Marekiga natuke samasugused, et kogu aeg on vaja midagi teha – see nagu ongi meie puhkus, aga samas oleks vist täitsa mõnus paar päeva lihtsalt vedeleda. Rohkem ilmselt siiski ei suudaks ja mina tahaksin kindlasti voimalikult palju näha. Mitte isegi muuseume jms, aga kohalikku eluolu, loodust.

 6. Ma arvan, et ongi inimesed, kes tahavad erinevaid asju puhkusest. Ma mäletan, et paar aastat tagasi puhkasin pea 2 nädalat Portugalis. Alguses olin ka ringi sahmerdaja. Käisin mööda linnasid ringi ja sõin/jõin kohalikke värke (ning sõitsin 600km täiesti võõra tüübiga, kes hostelis küüti pakkus teise Portugali otsa võimalikult ringiga). Ja siis viimastel päevadel olin väsinud ja täiesti süüd tundmata lebasingi rannas ja basseini ääres kaks päeva.
  Ja ma arvan, et paljud on juba suveks sooja puhkuse ka sellempärast bookinud, et ega seda Eesti suve saa alati usaldada kahjuks! Kuigi jah, ilusa ilmaga on ikka Eesti super! Mul on nii hea meel, et eelmine suvi minu nädal puhkust Eestis oli tõeline soe suvi! Loodetavasti samasugune ka sel augustil!

  • Jah, selles on sul ilmselt oigus, et paljud on vbla oma suvepuhkuse ette ara bronninud, sest ei saa toesti loota meie suve peale. Maletan kahe aasta tagust suve Norras ja see oli reaalselt nii kole, et suurem osa norrakatest pani lihsalt ajama, sest kui ikka kaheksa kuud on talve, siis korraks tahaks suve ka;)

Leave a Reply