Liiga palju TV-d ja mõtteid

Ma vaatasin eile liiga palju televiisorit, ausalt ma ei mäleta, kuna ma viimati niimoodi telekat vaatasin terve õhtu, aga no vaatasin. Ja kohe tekkis mul sada erinevat mõtet.

 1. Vaatasin Kuuuurijat, kus keegi Vene Gümnaasiumi direktor sai kinga “usalduse kaotamise pärast”. Tema ise väitis, et ta astus vastu Mihhail Kõlvartile ja asi oli hoopis selles. Et avalikult ei tohi oma arvamust avaldada. Mina ei tea, kas asi oli nii või asi oli naa. Mind pani hoopis imestama Haridusministeeriumi juhataja (oli vist?) väide, miks too direktor sai kinga ka teisest ametikohast, kus ta samal ajal töötas. Ehk siis väide oli, et kui oled ühes ametikohas “usalduse kaotanud”, siis ei lähe kaua aega kui sama võib juhtuda ka teises kohas. Okeeeei. No ei kõla ju loogiliselt?  Võib juhtuda? Kõlvarti vastus selle kohta, et too direktor ei ole saanud üheski teises kohas direktorina tööd, oli: “Aga teised ju said?” Noo jaa, ilmselgelt keegi ju pidi lõpuks töökoha saama, püha jeesus, mis vastus see selline oli.
 2. Vahetult enne valimisi tuleb Priit Kutsar välja salvestusega, kus me saame kuulda, kuidas Taavi Aas ja Kalle Klandorf ta peake karjusid ja tal lahkumisavalduse palusid kirjutada. Esiteks – kui ma ei eksi, siis juhtus asi eelmisel aastal, juhus- šmuhus, et see just nüüd avalikkuse ette toodi. Teiseks – kas te tõesti arvate, et on midagi erakordset selles, et ülemus enesevalitsuse kaotab ja karjub? Sama situatsiooni saaks lindistada sajas erinevas töökohas. Kolmandaks – on üsna veider, et hilisõhtuseks kohvijoomiseks leitakse just tööandja eesruum, kuhu sisenemiseks tuleb valvurilt võti küsida. Vanalinnas on mustmiljon kohvikut. Raha ei olnud? Ja neljandaks – sind kutsutakse vaibale ja sa tead kohe telefoni vms lindistama panna? Jaaa…
 3. “Kodutundes” oldi külas peres, kus mehe invaliidsuspension oli 200 eurot. 200 eurot!!!! Palun selgitage mulle, KUIDAS on võimalik 200 euroga ära elada? Mu aju lihtsalt ei võta seda. Tõrkub vastuvõtmast sellist infot. Kuidas on võimalik, et meie “põhjamaises” ja edukas riigis on inimesed sunnitud hakkama saama sellise rahaga. Mul tuleb nutt peale. Ja siis me lubame valimiste eel kaotada “lasteaedade kohatasud ja ehitada Helsingisse tunneli”.
 4. Kanal 2-s tuli Karmen Pritson-Tamme uue saate reklaam. Sain aru, et saate mõte on tänada inimesi, kes on südamesse jälje jätnud või aidanud. Positiivne eksju? Aga saatejuhi hääl, toon ja taustamuusika on selline nagu hakkaks keegi ära surema. Pritson-Tamme saadete eripära, nii palju kui ma olen neid kunagi varasemalt suutnud vaadata, ongi mu meelest see, et ta suudab teha nii masendavaid saateid, et mul tuleb endal kass peale. Aga sellised saated võiks ju olla positiivsema noodiga? Kellegi tänamine on ju positiivne?

4 thoughts on “Liiga palju TV-d ja mõtteid

 1. Kuulasin eile seda Kutseri jm tegelaste salvestatud juttu, mida iganes :D. See poliitika ajab lihtsalt vihale. Istuvad nagu põrssad reas ja neil pole aimu ka kuidas on elu väljaspool Tallinnat. Ma selles üsna kindel.

  3. teema kohta seda, et ma ka ei kujuta ette sellise raha eest elamist. Ei, valetan. Oleme pidanud ise närutama elukaaslasega ja seda üsna korralikult, alles nüüd hakkame jalgu tasapisi alla saama. Ka oli paarsada eurot söögi+muude hädavajalike asjade peale. Käisin poes ja vesistasin suud sest ei saanud endale isegi keskmise hinnaklassiga toitu lubada. 😀 Nüüd õnneks on asi parem. Enne seda närutamist polegi taolist olukorda olnud. Sain kogemuse võrra rikkamaks. Aga jah, nii palju on neid kohti kus inimesed teevad rasket tööd aga palka saavad nii vähe, et vaevu elatavad end ära. Masendav.

  4. teema kohta nõustun ka, et liiga masendavaks on see saade tehtud. Lausa depressiivne. 😀

  • Noh jaa, ma ka ses mõttes kujutan, sest ma olen umbes sama rahaga pidanud hakkama saama, aga ma ei maksnud üüri ega ostnud riideid, sain ka kogemuse võrra rikkamaks, aga on traagiline, et maeiteakuipaljud elatavad end vaevu ära, kas rasket tööd tehes või pensionil olles. Jube kurb.

 2. On võimalik ära elada. Elu just lill pole, aga võimaldab. Kui me räägime puhtalt sissetulekust mis jääb alles maksude maksmisest siis ma olen pidanud isegi 80 euroga kuus hakkama saama. Elukogemus missugune. Praegu on vaba raha isegi sellest vähem, mis siis et käin tööl.

 3. Invaliidsuspension ei tähenda, et see peaks inimese ainuke sissetulek olema. Saan aru, et antud meesterahvas ilmselt enam seda tööd tõesti teha ei saa, mida varem ( oli vist traktorist?), aga samas osalise koormusega mingit tööd saaks ju teha küll. Iseasi muidugi, kas sellises väikses kohas keegi midagi sobivat pakub.

Leave a Reply