Geniaalne äriidee

Me olime neljapäeval vanaema juures maal, kus samal ajal oli ka onu Tarmo. Tarmo tegi nalja ja ütles Idale, et kes teab, kes su ema ilma onu Tarmota oleks, aga tegelikult ei ole see sugugi vaid sõnakõlks või nali. Kui ma olin veel päris pisike, ütles onu Tarmo mulle, et tee, mis sa teed, aga õpi keeli. See avab sulle maailma. Täpselt nii see ka olnud on. Esimesed töökohad sain ma tänu keeleoskusele, erinevad stipendiumid Norras õppimiseks ja enda täiendamiseks sain ma tänu keeleoskusele.

Juba päris väikesena teadsin ma ka seda, et kui ma kunagi peaks mehele minema, siis saab see juhtuda vaid juhul kui ma leian endale samasuguse mehe nagu onu Tarmo. Kannatliku, hea huumorisoonega, tööka ja heatahtliku. Marek ja onu Tarmo on nagu teineteise peegelpilt. Lisaboonusena meeldib neile mõlemale ka koristada. Mõnikord me naerame, et samal ajal kui naised toas veini joovad, arutavad mehed köögis, millised on uusimad ja parimad puhastusvahendid pliidi või wc puhastamiseks. Sellised mehed on haruldased. Või vähemalt kuldaväärt.

Nii mina kui onu Tarmo oleme mõlemad “ekspordigurud” ehk siis meie tööalaseks kireks on ilma liialdamata eksport. Alati kui kokku saame arutame erinevate turgude eripärasid, jagame kogemusi, nippe, valukohti. Nii ka seekord. Istusime vanama juures laua taga ja rääkisime eksportturgudest. Kõrvaltvaatajale võivad meie jutuajamised kõlada ekstreemselt igavalt, aga meie endi jaoks on see nii põnev. Ma tean, ma tean, imelikud inimesed.

Samal ajal kui me juttu ajasime ja kohvi jõime, tuli meil tegeleda ka üliaktiivse Idaga. Ja mul tuli täiesti geniaalne äriidee. Isegi kaks. Esiteks peaks ta avama oma lastehoiu. Ma ei tea teist heas mõttes nii lapsemeelset inimest. Ta võib vabalt lastega terve hommiku koos multikaid vaadata ja nendega mängida.  Kui mina kipun Ida peale kohe häält tõstma kui ta mõne lollusega hakkama saab või jonnima hakkab, siis onu Tarmol on ahvikannatus. Seletab ja selgitab. Vaikselt ja rahulikult. Lapsele arusaadavas keeles ja hääletoonil.  Täiesti fenomenaalne oskus. Pole siis ime, et onu Tarmo alati kõikide laste lemmik on.

Aga veelgi geniaalsem oleks avada oma YouTube kanal. Me kõik teame ju neid kohutavaid videosid, mida lapsed vaatama hakkavad kohe kui neile mõni nutiseade kätte anda. Mingites printsessikleitides ja luttidega täiskasvanud mehed, kes vannitoas lastemänguasju mängulimaga täidavad ja maeiteamisabsurdsusi teevad. Ma ei tea, mis nende inimeste peades toimub. Aga lapsed vaatavad ja hullud riisuvad dollareid kokku hunnikute viisi.

Onu Tarmo ja Ida peaks oma YouTube kanali tegema. Me naersime kõhud kõveras kui nende mängimist pealt vaatasime. Mina võiks nende manageriks hakata ja dollareid kokku riisuda. *

*Loomulikult on need geniaalsed äriideed naljaga mõeldud, ei hakka me mingeid dollareid kokku riisuma läbi YouTube´i. Mul lihtsalt on nii hea meel, et nii nagu minul oli lapsena maailma kõige parem onu, kellega alati nalja sai, on ka Idal täpselt samasugune maailma parim vanaonu. Sellised eeskujud on minu arvates lapsena vägagi olulised. Omast kogemusest saan ju rääkida;)

Leave a Reply