Klienditeenindusest

Pühapäeval oli mul plaan kiiresti linnas ära käia ja “aiatöödeks” nats asju osta, seepärast ei viitsinud ma ka end väga üles lüüa ja nägin (kommentaatorite rõõmuks) välja nagu kodutu. Siis aga meenus mulle, et ma pidin linnas venna ja ta pruudiga lõunat sööma ning kuna ma oma kodutu-hipster-look´iga sobisin vaid kohalikku Hipsterville´i Telliskvi loomelinnakusse, siis sinna me kolme ja poolekesi sammud seadsime.

Kõige pealt ründasime me Kukekese bistrood. See oli mõnusalt täis, kuid me lootsime siiski laua saada, sest paar sellist hakkas meile silma. (kui need just broneeritud ei olnud). Meile tuli vastu teenindaja, kes vabandavalt ütles, et praegu on ikka hullumaja ja tühjasid laudasid ei ole, et ooteajad võivad vääääääga pikad olla ning ühesõnaga soovitas ette ja taha vabandades meil mujale sööma minna. Mulle meeldis selline aus suhtumine. Mõnus klienditeenindus. Kui me lahkusime, vabandas ettekandja veel korra, et tal on kahju, et maja täis on. Ma lahkusime sellest söögikohast heatujuliselt ning saime aru, et pühapäeva lõuna (paistis ka mõnus päike) on selline aeg, kus Hipsterville´i toidukohad on rahvast täis.

Järgmiseks seadsime me sammud F-hoone poole. Mulle meeldib F-hoone toit. Ka see oli pilgeni rahvast täis, kuid me saime laua. Julia tellis eelroa ja pearoa, Ida kooki ja jäätist, meie vennaga pearoad. Et juttu jätkus kauemaks, siis ei pannud me esimese hooga tähelegi, et koogi (mis oli valmiskujul letis vitriinis) ja mahlade lauda toomine võttis 30 minutit aega. Kui 45 minutit hiljem ei olnud ka suppi tulnud, hakkasime me uurima, et kaua veel võiks minna. Saime vastuseks “no ikka veel vist läheb”. See vastus tuli ebameeldiva üllatusena, peale niigi juba pikaleveninud ooteaega. Viis minutit hiljem tuli teenindaja ja andis edasi paha uudise, et köök olla meie tellimuse ära kaotanud, kuid nad heastavad selle nii, et toidud saame poole hinnaga ja koogi tasuta ning nüüd pidi küll veel vaid 15 minutit minema. Kuna me olime näljast nõrkemas, siis võtsime me vastu otsuse 15 minutit veel kannatada, sest ei saanud ju teada, kas me mujal enam kiiremini süüa saame. 25 minutit hiljem tõusime me lauast ja lahkusime. Ma saan aru, et maja oli täis, kuid tund ja 20 minutit toidu ootamist on ka kõige kannatlikumale inimesele liiast. Kui mul oleks restoran, siis sellises olukorras oleks ma lauda organiseerinud kasvõi mingid snäkid. Meist TUND aega hiljem tulnud inimesed said oma bruschettad kätte viie minutiga. Me lahkusime toidukohast, mille atmosfäär meile meeldis ja mille toidud mulle meeldivad pettunult. Teenindus oli kohutavalt kehv. Enam ei taha ma F-hoonesse tagasi minna mõnda aega.

Me liikusime Lendavasse Taldrikusse, mis oli ka täis. Küsisime, kui kaua toiduga läheb. “No üks pool tundi ehk ikka,” saime vastuseks, me tegime nukrad näod pähe ja ütlesime, et oleme näljast nõrkemas, kuid mis meil üle jäi kui leppida selle ooteajaga. Kümme (!!!) minutit hiljem olime me saanud lauale eelroad, joogid ja lapsele olid lauale toodud pliiatsid ja paber. Tuletan meelde, et ka see koht oli rahvast täis. Kui meil olid eelroad söödud, saime me vaevalt kümme minutit oodata kui lauda tulid pearoad. Kuidas siis nii, et ühes kohas ei juhtunud tunniga midagi, teises saadi hakkama 20 minutiga. Ma ei saa öelda, et Lendava Taldriku toit on maailma parim, ma eelistaks tegelikult F-hoone toitu, KUID teenindus oli niivõrd meeldiv, et edaspidi saab Lendav Taldrik (või Kukeke) minu esimeseks valikuks.

Ma arutasime, kumba toidukohta (üleüldse) eelistada. Kas seda, kus on megahalb teenindus, aga oivaline toit või seda, kus on keskpärane toit, aga suurepärane teenindus. Meie valiksime viimase. A kumma teie?

15 thoughts on “Klienditeenindusest

 1. Ma olen ka pidanud F-hoones üle tunni ootama tellitud asju, sh neid mille peale ei peaks aega eriti kulumagi – kook ja tee. Päris mitmel korral tegelikult ka just siis kui rahvast on olnud palju ja samamoodi hämmastuseks hilisemad kliendid on varem oma tellitu lauale saanud. Edaspidi enam selle koha kasuks ei otsusta kui just aega surnuks ei pea lööma.

  • Me tegime veel nalja, et äkki peaks ütlema, et kolme tunni pärast läheb laev, et võib olla kiirustate natukene, aga pärast enam ei olnudki naljakas, sest kui lõpuks söödud saime oligi vaid 45 minutit aega.

 2. Selliste valikute juures valiks kindlasti selle, kus on suurepärane toit, aga keskpärane teenindus. Näiteks Tartus on pikalt olnud mu lemmiksöögikohaks Meat Market, kus alati käisin, kui Tartut külastasin. Aga nende teenindus on täiesti kohutavaks muutunud, seega pole tükk aega sinna jalga enam tõstnud. Kurb.

  • Kas sa tahtsid vastupidi öelda MM näitel? Minu vaieldamatu lemmiktoidukoht Tartus oli MM, kuid ma ei teagi, mis seal juhtunud on, sest ma olen ka söökides pettunud olnud, teenindusest ei hakka rääkimagi. Kuidagi nagu ei ole oodatud sinna ja seda tunnet ikka osatakse hästi tekitada. A võib olla ma muidugi polegi sinna oodatud?
   MM kokteilibaar on mu meelest üldse Eesti üks parimaid ja sinna vean end ikka harva, kui juhus antakse, tagasi, kuid ka seal on teenindus üsna kehva olnud. Samas head kokteilid ja mõnus muusika on selle üles kaalunud.

   • Läks jah valepidi – õige on ikka, et valiks hea teeninduse, aga keskpärase toidu 🙂
    Mu lemmikolukord oli see, kui läksime sõbrannaga Tartusse ja tahtsime ka Meat Marketit külastada. Helistasin ja küsisin, kas kella 19ks vaba lauda oleks võimalik saada. Vastati, et kõik lauad on sel ajal juba kinni. Kuna meil ei olnud kellapeale minek, siis küsisin, et äkki saab kella 17ks. Siis sisistati ikka väga ülbelt läbi hammaste, et “ma ju ütlesin, et meil on kõik lauad kinni, aru ei saanud vää”. Pärast seda pole ma oma jalga sinna tõstnud. Toidud mulle muidu väga meeldisid.

 3. Oleme samuti pidanud F-hoones kaua, no ikka väga kaua ootama. Köök vist unustas või kaotas meie tellimuse ära. Igatahes, vaene näljast nõrkemas sõbranna pidi kõige kauem oma pastat ootama – 1,5 tundi! Tase:D Üks inimene meie seltskonnast lahkus ilma magustoiduta, sest ei jõudnudki ära oodata, pidi bussi peale jooksma. Teenindaja käis küll mõned korrad vabandamas ja vist isegi pakuti kooki maja kulul, aga nördimus oli juba peale tulnud ja enam sinna pole kippunud.

 4. Ma ei ole Lendavas Taldrikus kunagi söönud, sest kui me sinna läksime, pandi meid istuma ruumi keskele, kaablirullist laua taha, kus olid laua jaoks liiga kõrged toolid ja inimesed saalisid koguaeg mööda – ühesõnaga, istuda oli nii ebameeldiv, et me sööma ei jäänud. Ma ei teagi, kas seal saab normaalselt istuda vaid aknaäärsetes kohtades..

 5. F-hoones olen ma istunud pärast teretamist nii 25 min klienditeenindajate tähelepanu rohkem pälvimata lauas. Samal ajal osad klienditeenindajad kõhutasid niisama letil ja teised teenindasid meie kõrvallaudu. Jah, oleks võinud ise lõpuks menüüd küsida, aga ei tekkinud enam tahtmist ja otsustasime hoopis mujale minna.

 6. Mulle meeldib F-hoones hommikusöögimenüü. Käime päris tihti seal lapsega hommikust söömas. Sissetulles, tean ma alati, mida me tellime. Astusime siis sisse, tuleb teenindaja menüüdega vastu, teatan, et ma ei vaja menüüd, oskan öelda, mida me tellime. Mille peale saan ülbe “Äkki ikka istute kuskile lauda, siis tean, kuhu toite tuua!”. No pole probleemi, ära ründa siis meid kohe ukse peal oma menüüdega, oota, kuni me lauda valime. Ok, istusime, tuli u 20 min pärast tellimust võtma, krt, no ei olnud ju raske kahed sõrnikud, kohv ja mahl kohe meelde jätta/kirja panna 🙂 Saime toidud kätte, sõime kõik ära, tuleb teenindaja, küsib, kuidas maitses. Vastan siis, et maitses väga, mille peale viskab ta pilgu taldrikule ning teatab üleolevalt, et näha jah. Tuled sööma ja peab veel piinlik olema, et kõik ära sõid? Tüüpilise passiiv-agressiivse Eesti inimesena ei jätnud jootraha 😀

  • Äärmiselt kurb on lugedategelikult neid kommentaare siin, ma ise arvasin, et olen oma kahe negatiivse kogemusega ainus viriseja, kuid tundub, et popp koht lihtsalt on mugavustsooni jäänud. Oleks aeg välja tulla sealt!

 7. F-hoone on ka üks mu lemmikuid Loomelinnaku resto, kuid ooteajad on alati ikka meeletult pikad. Üks kord elukaaslasega minnes tellisime (vana menüü järgi) veiseliha pasta (+ miljon lisandit, mis sinna käis) ning elukaaslane tellis midagi muud. Kuna sellel on (oli) ka veganversioon, siis paraku 50 min möödutes toodi mulle just see viimane.. teenindaja vabandas ette taha, käis ära, tuli tagasi ja ütles, et köök ei taha minu tellimust vahele võtta (???), kuid üritab endast teha kõik ning viie minuti pärast oli õige toit lauas 😀 Õnneks rohkem sellist kogemust just köögi poole pealt pole olnud.

Leave a Reply