Miks heidite?

Ma ei saanud end hommikul käima ja otsustasin  teha ühe väikese perekooli-tiiru, et näha, keda parasjagu heiditakse. Üldse ei pidanud silmas blogijaid, sest blogijad on tegelikult vaid üks mikroskoopiline osa sellest seltskonnast, keda seal pidevalt näritakse. Oled natukene pildis olnud, võid kindel olla, et varem või hiljem satud perekooli. Aga kas sa näed – esilehel oli kohe teema “Marimell JÄLLE lapseta puhkusel” ning ma kohe pidin sellel teemal oma arvamuse kirja panema.

Ma ei loe küll nende blogi igapäevaselt, aga olen siiski blogi jälgija ja mulle ei ole küll silma jäänud, et nad iga nädal või kuu kusagil reisiks. ILMA lapseta. Vastupidi mulle tundub, et nad käivad igal pool just lapsega. Mitte reisimas, aga tegelevad lapsega vägagi aktiivselt, on mu meelest väga kihvtid lapsevanemad. Ja igal lapsevanemal on õigus puhkusele.

Mis on siis selles paha, et inimesed lähevad lapseta reisile? Miks peakski kaheaastase lapse Taisse kaasa võtma? See ei ole siis puhkus ei endale, lapsele ega ka neile, kes lennukis kaasa reisivad. Kas noored inimesed ei tohigi enam peale lapse saamist puhata? Või mis mõttes “nii väikese lapse kõrvalt küll ise ei reisiks”? Selline mulje jääb, et kõik, kes lapse saanud on, peavad end koduseinte vahele lukku panema ja keskenduma VAID lapsele, sest muidu tekibki inimestel mulje, et lapsega ei tegeleta ÜLDSE ja käiakse JÄLLE kahekesi reisil.

Minule Marimell meeldib. Mida rohkem ma nende blogi loen, seda rohkem ka meeldib. Jah, ma ei ole kindlasti mitte alati nõus nende arvamusega, aga mulle meeldib nende suhtumine. See on eluterve ja täiskasvanulik. Pidevalt on kusagil keegi, kes nende kallal õiendab –  olgu need Meelise joonistatud kulmud või Mari-Leenu kehakaal, kuid mul on tunne, et neil ongi reaalselt ükskõik, mida neile öeldakse. Nad oskavad mõttetu kriitika ühest kõrvast sisse ja teisest välja lasta. Ei õigusta end pidevalt.  Et las koerad päriselt ka hauguvad, nemad ajavad oma asja. No tundub teile, et mojito-ämber on nagu sašlõkivedeliku joomine, so what, eks, nemad joovad ikka. Ei jäta joomata mingi kriitika pärast või et kõigile meeldida. Mitte nii nagu paljud teised, kes ütlevad, et neid ei koti kriitika karvavõrdki, aga salaja või mõne aja pärast teevad täpselt seda, mille varasemalt on kõva häälega välja naernud, et suva juuuu.

Ja ma tahakski täitsa siiralt teada, miks käod Marimelli heidivad?

Päise pildi võtsin nende blogist 

18 thoughts on “Miks heidite?

 1. Käod heidivad kõiki, kes julgevad oma arvamuse välja öelda ning ei karda teha vastupidiselt sellele, mis on vanatädikeste ja nö “küla” arvates kohane ja kombekas.. 😀 Ma arvan, et nad sisimas tahaksid ise ka minna ilma lapseta puhkama või mööda maailma reisida, kuid ei saa, ja oma kibestumus ning kadedus tuleb kuskil välja lasta.

 2. Teemat lugedes ei näinud küll heitimist ausalt öeldes. tavalised arvamused tavalistelt inimesed, tavaline arutelu teemal kas minna reisima üksinda väikese lapse kõrvalt. Blogijatel on blogid, kus nad saavad oma arvamust mistahes teemal v mistahes inimese kohta avaldada. tavalistel inimestel on arvamusavaldamiste kohtadeks erinevad foorumid. ja nii nagu blogijatel on õigus oma arvamust avaldada jumal teab mille suhtes, on see õigus ka teistel inimestel. ei saa probleemist aru ausalt öeldes. ela ise ja lase teistel ka elada ja arvamust avaldada ja diskussiooni arendada.

  • Ma ei pidanudki vaid seda ÜHT teemat silmas, vaid seda KUI TIHTI JA PALJU just see blogijate paar kägudel hambus on.
   Ja jumala eest, ma olen n+1 korda öelnud, et ei keela kellelgi arvamust avaldada, just nii nagu meie teeme oma blogides, küsimus on lihtsalt selles, kas neid blogijaid peab alati kritiseerima (ka lambist nagu antud teema puhul), sest nemad on ju üht või teist kritiseerinud.

   • Pole see Marimell hambus midagi, nad oskavad selliste asjadega väga hästi toime tulla, ei õigusta ennast, elavad nii, et nad oleks õnnelikud, pole näha, et neid kellegi arvamus häiriks (antud teema oli pigeb teema kui isikupõhine, oli toetavaid ja vastanduvaid kommentaare). Mõned blogijate poolt tõstatatud teemad ja tegemised ongi arutelukohaks laiemalt ja see, et kägusid mõnitada, no milleks, mõni üksik on ebaviisakas, aga valdavalt on tegemist ikkagi inimestega, kes ei ühti küll blogijate seisukohtadega, aga oskavad ka põhjendada miks. Seega minu hinnangul pole perekool küll hull koht, perekool platvorm, kus saab laiemalt arutada asjade üle ja avaliku elu tegelased (kelleks ka blogijad on) peaks oskama sellega toime tulla nagu Marimell (enamasti) ja on inimesi, kellel on palju arenguruumi selles vallas. Ja küsimus kas peab arutama…miks inimesed peavad vait olema, kui konkreetne teema neid puudutab kuidagi, antud juhul lapseta reisimine. Sama võin küsida, et miks sa pead blogima koguaeg.

 3. See reisimise teema läheb kokku hästi selle suhtumisega mis naised saavad, kui julgevad 1,5 aastase peale emapalga lõppemist lasteaeda panna. Siis on mammad neiste naiste kallal nii aplad võtma et kuidas Sa küll ei suuda 3 aastat lapsega kodus olla ja selle tarbeks raha koguda, kuni selleni et ilmselgelt oled teinud vale mehe valiku, kes ei suuda teid siis ülal pidada. Sain ise kaudselt sellise suhtumise osaliseks kui peale 4 aastat 2 lapsega kodus olin ja siis otsustasin tööle minna, kohati oli siuke tunne et ma kolisin teise maailma otsa ja panin oma lapsed lastekodusse. No ma olen sellest üle, ma tõesti tahtsin tööle minna ja tunnen et ma suudan olla parem lapsevanem kodus oma lastele kui ma saan teha tööd mis mulle meeldib ja lapsed on hoitud, rääkimata sellest et pere majanduslik olukord paraneb märkimisväärselt.
  Lihtsalt tekitab samu tundeid kui see reisimise teema.

  • Ida läks hoidu lausa 1 a ja 2kuuselt, jah vara, aga mul oli vaja tööl käia ning loomulikult sain ma VÄGA palju kriitikat selle koha pealt, alustadeski selles, et olen egoist, halb ema, vale mehega ja lapsest loomulikult ei hooli

   • No ma ei saa aru sellest üldse,et miks on vaja alati hull draama teha sellest,kui laps pannakse 1a2kuuselt vms lasteaeda.mul on plaanis panna oma poeg ka umbes sama vanalt kaks vōi kolm päeva nädalas umbes 5tundi max ja täiesti okei on. ōnneks rootsis ja ma usun ka norras on see täiesti ok ja keegi ei halvusta ega arvusta sind sellepärast. Rootsis pigem vaadatakse sind imelikult,kui kavatsed last kodus kuni 3aastaseni hoida 😀

 4. No mu meelest saavad nad ikka päris palju mingite nõmedate kommentaaridega pihta, aga ma ütlesin ka sama nagu sina, et nemad oskavad kriitikaga väga hästi hakkama saada ja paljudel teistel on arenguruumi selles vallas. Ma ei ütle ka et perekool on üdini ussipea, sest ka kriitkas on teinekord iva sees, aga…ikkagi lähevad paljud teemad seal kätte kiusamiseks. Nt on seal ka teema Malluka lastekarbist, kust jõuti selleni, et ilmselgelt ei maksa ta makse ja peab vihjama maksuametit, kust selline teadmine ja miks nii suur huvi teise rahakoti vastu.
  Aga miks mina blogin kogu aeg? See on minu “perekool”, kus arvamust avaldada.

  • Loomulikult on blogi sinu koht, kus sina oma mõtteid ja arvamusi avaldada, aga sa kirjutad ju siis, kui sa tunned, et tahad kirjutada, kui miski sind häirib v puudutab v elus midagi juhtub, et tahad jagada. Et perekooli arutelud v teemad tekivad ju samalt pinnalt. Malluka vastu on jah mõned inimesed päris julmad ja seda ma ka heaks ei kiida. me tahame, et oleks kiusamisvaba lasteaed ja kool, aga täiskasvand inimesed käivad teistele nimesid panemas ja ussitamas. Mingi osa sellest on kadedus ,aga samas või tegu olla ka noorte inimestega, kes pulli pärast kirjutavad halvasti ja ei anna endale aru, et see on taunimisväärt. samas toimub regulatsioon ju iseenesest, ilma, et peaks moderaator sekkuma. palju on ju ka kommentaare nt malluka teema all (ja mujalgi) kui teised käod ka kutsuvad korrale ja ütlevad, et see pole ok. ei minda kaasa ühe isiku solvamisega. et ikkagi tasapisi äkki juuritakse see ka välja. (isiklikult arvan, et neid otseseid solvajaid on üksikud, erinevate nimede all, et valdav osa siiski arutab teema mitte isiku nime, pikkuse vms üle). Malluka näol on tegemist väga vastuolulise inimesega ja nende solvajate taga võivad olla ka inimesed, kellele tema on kunagi haiget teinud või kannale astunud. Me ei tea seda. Igaljuhul on mõnitamise suhtes minul nulltolerants ja me kõik peaks lähtuma põhimõttest, et ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. ka blogijad peaks seda vahel meeles pidama.

 5. Tead, kui palju on neid, kes ei saa lapse/lasteta kuhugi reisida ja eks ikka torgib. Ma ka kahjuks ei saa, aga seda ma teadsin juba lapsi saades.

  • ma usun. Mina ka olude sunnil hetkel ei saa, lapsega või lapseta, ja ikka teeb kadedaks kui mõni ostab Austraalia lennupiletid ja teine käib kusagil Peruus,aga noh ikka ei hakka ju kirjutama midagi halba puhtast kadedusest;)

 6. Minu hinnangul on inimesed suurepärased valetajad, ka iseendale. Ja enda elu õigustamiseks just endale ongi lihtne võimaus kritiseerida kellegi teistsugust elu. Kuidas muidu kodus istumisest tüdinenud kägu põhjendab seda just endale, et tegelikult ju tahaks ka reisile ja puhata jne. Kirjutab perekooli, et lapse hülgamine on kole jne, sest ise ei saa seda endale erinevatel põhjustel lubada.
  Ja blogija oma avameelsusega annab selleks suurepärase võimaluse. OK, Marimellide laps on 2 nädalat hoidjaga, aga kindlasti on palju emmesid, kes füüsiliselt on 365 päeva aastas kohal, aga ei pruugi üldse olla paremad lapsevanemad. Lapsehoidjaks on tahvelarvuti, lapsed söövad Selveri valmistoitu, vanemate omavahelised suhted ei ole head, vähe on värsket õhku ja liikumist pere elustiilis jms. Aga kivi kapsaaeda saab Marimell, sest tuhanded inimesed loevad tema igapäevaelust. Võibolla kuskil Kapakohilas on mingi laps keldrisse kinni pandud, aga seda käod ei tea ja ei saa ka kritiseerida.
  Ühesõnaga mina saan suurepäraselt aru, miks ja millest sellised teemad tekivad perekooli.

  • Natuke OT, aga miks viimasel ajal Selveri valmistoit nii paljudele hambusse jääb. Minumeelest söögu lapsed pigem kalkuniguljašši ja kartulipüreed (olgugi, et Selveri köögist) kui lihtsalt võileibu või kommi.
   Ma teen väga palju kodus ise süüa, aga sellegipoolest tuleb teinekord ka kiirelt kuskilt midagi valmiskujul haarata ja ei arva, et olen seetõttu kehvem lapsevanem.

 7. No seal mõni vaid plõksis, paljud ei saanud üldse aru, et mis teema. Läbilõige ühiskonnast, mis muud. Nagu ka nt Rootsi analoogne foorum Familjeliv.

Leave a Reply