Ablasapukas Pekirebija ja Upsadimõnus Katustroofiline Krõmpsuvmaitsev Singervingerdis kutsuvad teid peole!

Roald Dahli teate? Noh kui mitte isiklikult, siis kuulnud olete temast ju ikka? Kui ka seda mitte, siis “Charlie ja šokolaadivabrikut” teate  raudselt?  Novot, nii ma arvasingi.  Roald Dahl on selle kirjutanud. Aga ta on kirjutanud veel ja rohkemgi. 1960ndatel aastatel tõi sõnameister avalikkuse ette muinasjutud, mida olid seni kuulnud vaid Dahli enda lapsed, kes tema fantaasialendu inspireerisid. Nende täiesti ootamatute lõppude ning puäntidega, humoorikate ning äärmiselt lummavate  lugude sekka kuuluvad näiteks „James ja hiigelvirsik, „Suur Sõbralik Hiiglane“, „Matilda“, „Nõiad“, „Vapustav härra Rebane”

13. septembril tähistab nii terve maailm kui ka Apollo raamatukaupluste kett armastatud lastekirjaniku ROALD DAHLI 100. sünniaastapäeva! „Roald Dahli sünnipäevanädalal (12.-18.09) leiab kõikidest Apollo raamatukauplustest legendaarse kirjamehe auks kokkupandud väljapaneku, kus on esindatud autori värvikamad lasteraamatud. Lisaks on kõik lapsed 13. septembril  oodatud Solarise Apollosse joonistusõhtule. 

Dahli raamatud on alati teistest eristunud maagilisusega ja nii on natukene maagiline ka tema 100. sünnipäev. Kui sul mingil põhjusel (nagu näiteks meil, sest me oleme Norras) ei õnnestu 13.septembril Solarisse peole minna, siis peost osa saamiseks on sul ikka mitu võimalust:

1) Sellelt lingilt ROALD DAHL 100 – peopakett leiad kõik vajaliku selleks, et üks tore pidu korraldada kasvõi oma elutoas, koolis, lasteaias, vanaema juures õunapuu otsas. Hetkel on sünnipäevani jäänud 6 päeva, 8 tundi ja 58 minutit, sekundid lähevad liiga ruttu, et neil jõuaks silma peale hoida.

2) Osale joonistuskonkursil. Kas sa oled kunagi mõelnud, milline tegelane sina Roald Dahli raamatus olla võiksid? Kas oled Viuvopsuv Singervingerdis? Vupsvihisev Kondiragistaja või hoopis Kolkskummitav Nuudliuss?

Selleks, et osaleda Apollo poolt väljakuulutatud joonistuskonkursil tuleb sul vaid see järgi vaadata allpool olevalt pildilt ning seejärel lasta oma fantaasial lennata, joonistades oma nägemuse sellest, milline see tegelane välja näha võiks. Konkursil osalevad kõik pildid, mis saadetakse ajavahemikul 6.-18. september aadressile kampaania@apollo.ee või viiakse lähimasse Apollo raamatukauplusesse.

image002.png

Ablasapukas Pekirebija ja Upsadimõnus Katustroofiline Krõmpsuvmaitsev Singervingerdis lähevad igatahes täna koju oma fantaasiaid paberile panema, sest ega siis auhinnadki puudu ühel konkursil. Viis parimat tööd võidavad Mesikäpa lõbusa kujundusega kommikohvri, millest leiab parimad Mesikäpa maiustused ning lugemisrõõmu Roald Dahli lasteraamatute näol. Meie, Singervingerdised,  armastame nii maiustusi kui lasteraamatuid!

Ja ära siis unusta, et kui sul vähegi aega ja võimalust on, siis 13.09 kl 17:30 kõik Solarise Apollosse krõmpsuvamaitsvale, vupsvihisevale, võluvägevale sünnipäevapeole! 

Leave a Reply