“On lollid inimesed ja vähem lollid inimesed” ehk uus Täht on sündinud

Ma ei tea, kas tänaseks päevaks leidub veel mõnd inimest, kes poleks kuulnud midagi Kristi Tähest (LINK) ja tema tsitaadikogumikust (LINK). Mina teen aplausi.

Lõpuks ometi on meediataevasse tõusnud uus Täht. Anu Saagim ei tee juba ammu enam pulli, Andres Sõber ei saa ka kogu aeg intervjuusid anda, muud staarid ja avaliku elu tegelased on ära vajunud, blogijad jäävad ka oma mahlakusega kuidagi lahjaks siiski, Malluka kritiseerimine ja kommenteerimine on juba so yesterday. Nii et oli viimane aeg, et keegi pulli teeks, kõneainet annaks. Selle eest sügav kummardus ja aplaus!

Ma lugesin ka siis tsitaadid ja artiklid läbi. Ühelt poolt ütlen ma, müts maha, kihvt naine, kes ei karda erineda ja üle laipade minna, et jõuda unistuste ja eesmärkideni. Tahame me seda endale tunnistada või mitte, siis selline suhtumine viib edasi. Ilus ja armas või diip olemine ei vii kuhugi. Mul on üks tuttav, põhimõtteliselt Tähe-tüüpi, ääretult edukas, kahe tuntud ja kiidetud ettevõtte omanik, kuid ääretult ääretult ebasümpaatne ja üleolev kõigi teiste suhtes. Erilise põlu all on lihttöölised – mulle tundub, et tema päev läheb korda kui ta saab autojuhile, postiljonile, kassapidajale halvasti öelda. Mul on hea meel, et ma saan tema kohta vaid tuttav öelda, sest sellised inimesed hirmutavad mind. Samas ärimaailmas ei kõiguta teda ükski skandaal ega kriitika, ta lihtsalt naerab inimestele ülevalt alla ja läheb edasi. Sõnavõtud on tal ka vägagi sarnased Tähega.

200_s

Jõuame nüüd Kristi Tähe tsitaadite juurde. “Kui naine on paks ja topib endale selga lühikese liibuva kleidi, mis ajab igalt poolt üle, siis tuleb teda takistada: öelda talle, et ta näeb välja kui rõve põrsas ning võtku enne alla, kui sellise kleidi selga paneb. Ärgu virisegu ega solvugu – sellise ütlemisega on talle tehtud teene, ” ütleb ta.  See tsitaat ajas nii mõnedki pereemad pahaseks, kuid olgem ausad, see ei ole ju valesti öeldud. Ma vaatan ka aeg-ajalt inimesi, kes näivad riietuvat nii nagu neil ei oleks kodus peeglit ja mõtlen, et miks ometi keegi neile ei ütle, et ei ole ilus ja ei sobi.

“Inimesed lihtsalt ei taha mitte sittagi! Mõeldakse ainult, kuidas kell reedel viis saab, et siis end täis juua, terve nädalavahetuse pohmelli põdeda, ja nii nonstop. Ja siis oled 32. Siis saad lapsed ja elad Mustamäel. Mitte midagi ei juhtu. Naistel peaksid unistused olema suuremad kui 300ne bemm ja Louis Vuittoni kott!” Sellega on nii ja naa. Kui vaadata kasvõi jaanipäeva ürituste pilte, siis kurb tõsiasi on, et paljudel noortel ei ole mingeid ambitsioone. Nad ei viitsi koolis käia, silmaring on piiratud, ainus, millest mõeldakse on “pidu ja panemine”. Ma ei ütle, et kõik inimesed peaksid pürgima tippjuhiks ja et Mustamäel/Annelinnas elamine oleks häbiasi. Inimesed on nii erinevad, et see, mis ühe jaoks saavutus, on teise jaoks mitte midagi väärt, aga ma olen nõus, et elu peaks siiski elama nii, et midagi peale tühjade õllepudelite oleks endast maha jätta, et oleks millele tagasi vaadata.

Mingi osa minust imetleb ja kadestab selliseid rasvase rinnaga naishunte, teine osa minust aga on teisel arvamusel. Ma pean tunnistama, et need Kristi Tähe pärlid panid mind muigama ja pakkusid meelelahutust, kuid ma ei saa ka sinna midagi parata, et ometigi jäi mind häirima taktitundetu Mulle meeldivad otsekohesed inimesed, kuid siin tundus mulle, et see polnud kohati otsekohesus, vaid üleolevus. Mind näiteks jäi väga häirima mõte, et “tahan, et mu tütrel oleks võimalus minna Harvardi õppima, kui ta soovib ja on tubli. Ma ei tahaks öelda lapsele: anna andeks, sa ei saa Harvardi, sest õppemaks on miljon dollarit. Ma ei taha hakata vabandusi otsima, et emana liiga vähe pingutasin.” Mina tean keskklassi peresid, kus keskmise sissetuleku juures, lapsed siiski on välismaale mainekatesse koolidesse õppima saadetud, ilma laene võtmata, vaid tänu tublidele õpitulemustele ja stipendiumitele. Mu meelest on see sama palju kiitust väärt . Siin jõuame me otsapidi viimase aja klassikalise “kõigil on võrdsed võimalused” tsitaadi juurde.

azu7epam

Ja olgugi, et ma ei ole 100% nõus väljaütlustega, küll aga laias laastus sisuga, siis kõigest hoolimata, leiansiiski, et Kristi Täht on lahe kuju. Olgu ta inimesena ülbe, üleolev j, selliseid Tähti on ka vaja. Mitmel erineval põhjusel.

9 thoughts on ““On lollid inimesed ja vähem lollid inimesed” ehk uus Täht on sündinud

 1. Mittesobiva riietuse osas saab paremini ka nõu anda, mitte ei pea sõbrannat rõvedaks seaks hüüdma hakkama 😛 Ühesõnaga laias laastus olen ma tegelikult nii mõnegi tsitaadi sisuga nõus, aga tema eneseväljendus on minu jaoks ääretult ebameeldiv ja justnimelt labane. Muidugi on ta päris palju saavutanud ja võib enda üle uhke olla, aga ma austan palju rohkem inimesi, kes suudavad oma rikkuse juures olla pigem “humble” (ma ei mäleta eestikeelset sõna), mitte pole “faa-faa, mina tulen, rada vabaks raisk”. Arvan ka, et otsekohene saab olla palju viisakamalt. Sõimelda oskab igaüks, see teda minu silmis eriliseks ei tee.

  • No mul on tegelikult täpselt sama reaktsioon, et ma mõtteterade sisuga olen laias laatus nõus, aga läbikumav “fafaa,raisk” jätab ebameeldiva mulje. Eriti kuna ma üht suht sarnast inimest tunnen. Muidugi võibolla olen ma ülekohtune ja päriselus on tegu nunnu ja armsa naisega ja no saavutustega võib ta absoluutselt uhkustada, kuid…

 2. Minu jaoks oli see äärmiselt ebameeldiv artikkel. Selline teisi halvustav firmajuht? Jumala eest, tema alluvuses küll töötada ei tahaks!
  Ja tema ideaalid: liisinguauto ja üürikorter ning mustäel elavad vaid ambitsioonitud inimesed? Ning muidugi see kleidijutt. Mis on tema asi, mis kellelgi seljas on? Ausalt, mina küll teisi ei vaata ja ei arvusta, kandku selja mus tahavad, kelle asi see on?

 3. Mulle väga meeldis see artikkel ja seda just ettevõtlust puudutavas.
  Minu meelest Eestis kardetakse tugevaid naisi ja oh issand kui nad julgevad veel midagi arvata majanduse või ettevõtluse teemal.
  Minu jaoks ei jäänud küll muljet, et ta halvustaks lihttöötegijaid, vaid pigem elus edasi arenema ( alusta sildikleepijana, käi jala aga kodus istudes ei juhtu üldse midagi ( ei mäleta täpset tsitaati)
  Ja teda tundmata ma küll ei eeldaks, et eraelus on ta südametu bitch. Olen nimelt isegi saanud oma firmaga tegeledes väga karmid õppetunnid uskudes, et kõik inimesed on ilusad ja head ning nüüd olen otsuseid tehes palju ratsionaalsem kui varem.
  Rohkem julgeid naisi 🙂

 4. Pingback: Täht – Eveliisi eluviis

Leave a Reply