More issues than Vogue

Pealkiri on muidugi omajagu clickbait, sest tegelikult neid probleeme ikka nii palju ei ole, aga mõnikord piisab ka kahest probleemist kui endal ei ole piisavalt teadmisi ja oskusi probleemide lahendamiseks ja siis kohat tundub küll, et more issues than Vogue.

Õnneks on olemas spetsialistid ja nii oleme me käinud juba mõned korrad tegevusterapeudi juures sensoorse integratsiooni teraapias ning nüüd eile esimest korda üle kahe aasta ka pereteraapias uuesti. Mul on tegelikult hea meel, et psühholoogi juures või teraapias käimine ei ole enam ammu häbiasi, kahju ainult, et see nii kuratlikult kallis on. Samas olen ma nõus loobuma paljudest muudest asjadest, sest vaimse tervise heaolu on minu jaoks väga (kui mitte kõige) olulisem asi.

2 thoughts on “More issues than Vogue

  1. Isver, kuidas ma siin ära tunnen oma õe lapse, kes on Idaga täpselt ühevanune, vist ainult kuu on neil vanusevahet. Oleme püüdnud teda aidata, aga keegi pole siiani täpselt aru saanud, millise terapeudi juurde siis pöörduma peaks ja mis on sellise targa, andeka, südamliku, aga aeg-ajalt hüsteeriasse langeva lapse päris probleem. Olengi siin teemat jälgima jäänud, sest kirjeldused on no nii sarnased, lapsed pea üks ühele oma käitumise ja hirmudega. Hakkan nüüd igatahes seda sensoorse integratsiooni teemat lähemalt uurima. Kahjuks tundub, et vaid Tallinnas on neil see teenus pakkuda?

    • Tead, ma ausalt sellepärast jagangi seda, et ma tean, et me pole ainsad, kes sellise asjaga nö maadlevad ja väga raske on ise välja nuputada, kuidas aidata ja kelle poole pöörduda. Hea on kui keegi soovitab, jagab kogemust. Ma ei oleks ka osanud sellise teraapiani jõuda kui tuttav poleks soovitanud.
      Kui ma õigesti mäletan, siis Tartus vist on ka üks samasugune spetsialist nagu see, kelle juures Ida käib, aga neid tõesti ei ole Eestis kahjuks. Võid Confidost uurida. Igatahes on see nii väärt teraapia, sest me lõpuks oleme vähemalt ise saanud aru, kust nö probleem tuleb ja see on juba suur asi.

Leave a Reply