Inimesed, kasutage oma kainet talupojamõistust ja unustage kõik need porgandid, konstellöörid ja muu uhhuundus

Alustame algusest. Ilmselt on veidike meelevaldne panna popid tervendajad, hüpnotisöörid, selgeltnägijad ja interneti-targad ühte patta nende “uhhuudega”, kellest ma esmalt tahan rääkida, sest see viimane grupp inimesi…kas need üldse on inimesed? Jätame kõrvale selle vabaduste piiramise ja vaktineerimise poolt ja vastuargumendid,eks iga üks teab ise, mida teeb. Ausalt öeldes eks minagi leian end kohati mõttelt, et vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud, aga ikka eneseisolatsioonis, et mis selle kõige mõte on, aga ma lihtsalt mõtlen, arutlen enda ja perekonnaga. Mõtlen, et kui poleks vaktsineeritud olnud, oleks ehk hullem olnud, sest minu koroona ei olnud vaid nohu. Ühesõnaga, jätame selle poole asjast sinnapaika.

Millest ma aga aru ei saa on see, kas inimestel (antud juhul vaktsiinieitajatel ja protestijatel) puudub absoluutselt igasugune empaatiavõime. Madis Milling oli üks väheseid poliitikuid, kes reaalselt tahtis, oskas ja käis inimesi abistamas ning kui ta süda tööpostil ülekoormuse ja sellise aktiivse elu tõttu üles ütles, siis leiab grupp inimesi, et neil on õigus seda ära kasutada. Üks perekond on kaotanud armastatud pereliikme. Nad on leinas ja neil on raske. See inimene saadetakse homse viimsele teekonnale ja inimesed arvavad, et see on koht, kuhu tulla protestima, sest “mis sa ikka seal Stenbocki maja ees ruuporiga hüüad, kui kõik on Jaani kirikus”. Ma küsin täpselt samamoodi – mis toimub nende inimeste peades?

8 thoughts on “Inimesed, kasutage oma kainet talupojamõistust ja unustage kõik need porgandid, konstellöörid ja muu uhhuundus

 1. Nii hea postitus! Vaktsiinivastaste kisakõridega seoses mäletan, et mõtlesin sel päeval, kui need kodanikud Toompea poole teel olid, et paneks oma isiklikku Instagrami üleskutse, et kes sellist lollust toetab, kadugu mu jälgjate seast kus k***t. Aga siis sain ma aru, et ma tegelikult ei taha teada, las mul olla illusioon, et minu tuttavate hulgas ei ole sellist rahvast. Nüüd selle viimase vaimusünnitise peale, on see tung tagasi tulnud. Nagu öeldi juba ühes Eesti mängufilmis “Matsid jäävad matsideks”. Ja nii ongi. Mida vähem ma neist tean, seda parem on minu enesetunne. Õnneks ei ole mul kogu pandeemia jooksul olnud Facebooki.

  Mis Ants Rootslasesse puutub, siis täpselt samad mõtted. Ma ei suuda endale tema fenomeni kuidagi selgeks teha. Kas ongi nii et kordad mingeid üldteada asju ja saad kuulsaks ja muudkui ostetakse raamatut ja makstakse raha? Nagu religioon vms?

  • Ma olen mõnikord täiesti hämmingus kui näen inimesi oma sõbralistist selliseid üleskutseid jagamas, kohe täiesti siiralt olen neid pidanud siiani ikkagi normaalseteks inimesteks. Üht venda hoidsin sõbralistis, et näha, mida ta veel suudab teha, ta mõnuga provotseeris ja muudkui kiitles, et vaatame, mitu inimest selle ja selle postituse peale kaob. Umbes kuues postitus oli minu limiit.

   Rootslase fenomen on ilmselt ilus näolapp ja hea turundusoskus õigele sihtgrupile, sest ta ju päriselt jagab üldteada asju, mille eest ma ei näe mingit põhjust maksta. Samasugune nagu kunagi (äkki siiani?) need müügigurud nagu Peep Vain. Tundub, et inimestele meeldib selline jama. Margus Vaher kirjutas ka raamatu, mida mehed tahavad, või naised, ei mäleta, kes…Igatahes oli see ju ka totaalne jura, üldteada asjad, mida me kõik võime üksteisele teoorias rääkida. Krt kui lihtne on ikka raha teenida!

  • Hahaa, nojah, kuna mul on õnn või õnnetus töötada Stenbocki majas, siis viimastel nädalatel olen pidanud lisaks voodihaige ämmaga tegelemise logistikale valemisse arvestama ka Varro miitingute logistika. Ehk et eelmisel nädalal korraldasin endale imetrajektoori rongiga ämma juurde, kuna poleks “konvoilaste” tõttu saanud ämma süsti tegemiseks vajalikul ajal autoga Kaarli puiesteele ja täna viisin ämma hommikul keemiaravile ja sattusin seetõttu tööle tulema keset Varro miitingut … Kohutavalt tüütu on, aga missateed :D. Sõbralistides mul õnneks otseselt miitingutel käijaid pole (vist), Rootslase fänne kahjuks küll.

   • Oh jumal, sa kohe sûndmuste epitsentris. Ja nii kohutavalt kurb ju, et pead sellise logistikaga arvestama oma olukorras.
    Rootslase kohta tahan öelda, et ma kindlasti pole kade, et keegi teenib oma jutlusega, ma pigem imestan selle üle kui palju on inimesi, kes seda vajavad

 2. Olen sinuga nõus, aga täpsustus. Vaktsineeritud ja läbipõdenud inimesed ei peagi istuma isolatsioonis nt lähikontakti korral.

  • Tean, aga mul on enesetunne kehv (olnud) ja kuigi kiirtestid negatiivsed, siis püsin kodus igaks juhuks. Tean mitmeid, kes teist korda koroonas js sümptomite järgi kartsin sama. Tundub siiski et moni muu, niisama viirus

 3. Nipp ongi ju selles, et kui su sõber räägib sulle sama juttu, mis Rootslane, tundub see lihtsalt sõbra (teadmatu) targutamine, aga endale brändi loonud inimese suust võrdub jumala sõnaga. Sest kuvand on selline, et ta teab rohkem kui tavainimene ja on need teadmised hankinud mingil müstilisel moel ja tänu sellele on see nö kõrgem tõde.

  • Njah, ses môttes küll jah. No ma igatahes loodan, et need tuhanded inimesed saavad abi.
   Ma lapsena mäletan seda aega kui ka igasugu noiad ja ravitsejad olid popid, rahvas käis “Niguli juures”, eka mul sealt see skepsis, sest oli müstiline ja äge, ma pidin lapsena mônikord kaasas tolknema, aga ma ei näe, et see oleks midagi muutnud.

Leave a Reply