Kuidas ma “jogurtiblogijaks” hakkasin

Mõnda aega tagasi pakuti mulle koostööd Philadelphia toorjuustudega, mille ma suurima hea meelega vastu võtsin. Mulle nimelt maitsevad nende toorjuustud, pealegi on mingid toidud-koogid, kuhu sobivad just need tooted ning mul ei olnud absoluutselt mitte midagi selle vastu, et mu külmkapp mõnda aega erinevaid Philadelphiaid täis oleks. Ei läinud kaua mööda kui oma lemmikfoorumist võisin enda kohta lugeda järgnevat kommentaari: “Nüüd võib Eveliisi, keda on kiidetud selle eest, et ta jogurti reklaami teed pole läinud, kah teiste blogijatega ühte patta panna-ostke kõik imemaitsvat Philadelphia toorjuustu:)” Paar kommentaari hiljem nimetati mu blogi ümber Estonian With Toorjuust.

DSC07743

Ma ütlen täiesti ausalt, ma võin “jogurtiblogija” olla. Philadelphia toorjuustude blogija. Selliseid tooteid, mille kvaliteedis ei pea kahtlema, reklaamin ma suurima hea meelega oma näo ja nimega. Boonuseks see, et saime ära proovida mõned uued maitsed, mida ma ise ei oleks poest ilmselt ostnudki. Mul on väljakujunenud oma lemmikud ja inimene on teatavasti harjumuste ori.

Ida armastab šokolaadi. Tema jaoks oleks ideaalne homikusöök Nutella kreemiga sai. Minu jaoks see nii ideaalsena ei kõla. Milka Philadelphiast, mis võrreldes teiste kreemidega on kalorite osas pea poole kergem, ei olnud ma varem kuulnud. Isegi kui oleksin, siis ilmselt ise ma seda poest ostnud ei oleks. Ma ei armasta šokolaadimaitselisi tooteid. Ometi on just Milka Philadelphiast saanud meie pere (jah, terve pere!) üks uus lemmik. Huvitavaks hitiks kujunes kusjuures nii laste kui täiskasvanute seas maisikepikeste ja šokolaadi-Philadelphia kombo sel jaanipäeval. Ma suhtusin alguses sellesse magusasse snäkki üsna skeptiliselt, kuid nähes kui rahulolevalt teised oma kepikesi šokolaaditoorjuustu sisse kastsid, pidin ma ka proovima. Võib olla oli see viga, sest ega siis enam end peatada ei suutnud. Muudkui dippisin maisikepikesi toorjuustu sisse.

DSC07947

Magusa tšilli ning paprika ja sibulaga Philadelphiad jäid teist-kolmandat kohta jagama. Võib olla magus tšilli rebis natukene ette. Seda tänu mu uuele lemmikretseptile, kuhu sisse just magusa tšilli toorjuust sobib:

Tšillikaunad 🌶🌶🌶 pooleks ja seemnetest tühjaks (et ei oleks nii terav). Mõlemasse poolde lemmikut Philadelphia toorjuustu, ümber toorpeekon ja siis 220 kraadisesse ahju, kuni peekon on krõbe.

See on taevalikult (või põrgulikult?) kuum suutäis😊

img_125965607336_351186588901751_5444335930645151744_o.jpg

Minu üks lemmik on alati olnud klassikaline Philadelphia toorjuust, see lihtsalt on köögis vaata et asendamatu nii soolaste kui magusate toitude valmistamisel. Marekil on aga laktoositalumatus ja nii pidi ta rõõmust lakke hüppama kui ta valikust ka laktoosivaba toorjuustu leidis. Ma ei tee nalja, et ta sõi need pakid kohe tühjaks.

Igatahes. Korraliku “jogurtiblogijana” on toorjuustud meil piknikukorviga kaasas olnud nii Pranglis kui Peipsi ääres. Küsite miks? Lihtsuses-laiskuses peitub võlu. Toorjuustuga galetid, kuhu on peale raputatud natukene tilli ja peterselli, koriandrit või basiilikut, on imeline hommikusöök.

DSC09152.JPGDSC07717

 

 

Leave a Reply