Mis on õnn?

„Mis on õnn?” küsis mu sõbranna minult kümme aastat tagasi. Ma mäletan hästi seda hetke. Vaatasin talle imestunult otsa ega osanud midagi muud vastata, kui et õnn on õnn. „Õnn on see, kui ma olen õnnelik…” See küsimus viis mind segadusse. Tahtsin jätkata, kuid ta katkestas mind: „Just nimelt, õnn ongi tunne, õnne ei saa kirjeldada.”
Täna oskan ma õnne olemusest tunduvalt paremini aru saada kui tookord. Õnn on sada erinevat pisiasja, sada erinevat olukorda, sada erinevat tunnet, mis kokku teevad õnnetunde.

Hetkel on õnn see, et on kätte jõudnud jaanipäev. See on mu kõige lemmikum püha aastas. Ükski aasta ei ole sarnane. Enne jaanipäeva jälgime me rohkem ilmateadet ja loodame, et jaanid tulevad päikeselised. Samas pean ma tunnistama, et isegi vihmase ilmaga on jaanipäev  mu südames alati olnud päikeseline. Magusmõnus tunne, mis koosneb omakorda jälle sajast väikesest pisiasjast. Lillepärgade punumine, sõnajalaõie otsimine, esimesed metsmaasikad, toit, hea toit,  hea seltskond, lõke, peas kummitavad klassikalised suvelaulude sõnad. “Oh keeruta, lennuta, linalakk neidu…”, “Jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi...”

Ma armastan jaanipäeva!

Õnn on ka see, et meil on võimalus minna veetma jaanipäeva Eesti ühel omapärasemal saarel. Prangli saarel. Sellest on aastatega saanud meile nagu teine kodu. Toidukotid – korvid ja kohvrid on pakitud ning me oleme valmis. Valmis  iga-aastaseks kodugurmeeks. Valmis lükkama vardasse suvikõrvitsa, paprika, sibula, tomati. Natuke liha. Uuristama lusikaga tühjaks tšillipiprakaunad, täitma need toorjuustuga, mässima peekonisse. Natuke vesiste suudega ootamist ja seejärel valmis naudinguteks. Jaanipäev on minu jaoks igal aastal ka kulinaarsete katsetuste aeg. Nii võin ma häbi tundmata ka öelda, et mul hetkel on õnn see, et mul on kaasa võtta korvitäis Philadelphia toorjuustusid – laktoosivabast  toorjuustust Milka-šokolaadilise toorjuustuni.

Õnn peitub mõnikord nii lihtsas asjas nagu korvitäies toorjuustudes. Neis maailma parimates nagu ilmselt ütleks Karlsson katuselt.

DSC07717DSC07710.JPGDSC07762DSC07716.JPGDSC07760.JPG

Kui tahad, et Philadelphia ka Sinu suvepäevad mõnusaks muudaks, siis võta osa AUHINNAMÄNGUST ja tee nii 👇
☑️ Hakka Philadelphia Facebooki fänniks.
☑️ Kirjuta pildi alla oma Philadelphia toorjuustu lemmikmaitse.
Juba 26.06 loositakse  kõigi uute ühtehoidvate Philadelphia Facebooki lehe fännide vahel välja võitja, kes saab endale omal valikul kasti Philadelphia toorjuustu 🤗🎁