Norras sõltub kõik klienditeenindajast

Mul on Norra telefoninumber, mida ma kasutan klientidele helistamiseks. Tean, et see on kenasti alati õigel ajal makstud ja olin lihtsalt naernud nende meilide peale, mis tuletasid meelde, et oled meid unustanud. Kustutasin kenasti ära. Siis aga hakkas Norra postkasti tulema inkassoteateid. Ma olin segaduses. Võtsin chat´is ühendust telefonifirmaga, et uurida, milles asi on. Teil on maksmata arve. Vastasin, et ei ole ja saatsin maksekviitungi. Selge, vabandust, siis kõik korras, sain vastuseks.

Läks mööda mitu kuud kui sain sõnumi, et “väldi oma numbri kinnipanemist ja maksa arve ära”. Vaatasin jällegi, et arve tasutud ja rohkem ei muretsenud. Kuni läksin Norra ja avastasin terve posu inkassokirju sellelt samalt telefonifirmalt. Selle aja peale oli mu number ka suletud juba väljuvateks kõnedeks. Hakkasin siis jälle uurima, et milles asi. Sain vastuseks, et teil on VIIS KUUD arved maksmata, et nüüd ajage inkassoga enne asjad korda ja siis tulge tagasi meie jutule. Ma kaklesin ja vaidlesin klienditeenindajaga kindlalt pool tundi ja püüdsin talle puust ja punaseks teha, et arved makstud. Rääkisin ära, et ühe korra juba oli mingi jama, et kas nüüd sama. Tema ei leidnud chat´ist midagi ja ütles, et ma ei ole nendega kunagi varem arvete teemal suhelnud. Et olgu ma nüüd nii armas ja võtku ühendust inkassoga.

Olgu, logisin end sisse inkassolehele ja pidin pikali kukkuma. Te võite aimata, milline oli nõue viie kuu maksmata arvete kohta. Püüdsin inkassole selgeks teha, et need nõuded on mitte millegi eest, aga nemad ei saanud midagi teha. Suhelgu ma telefonifirmaga.

Alustasin uuesti. Ei teil on VIIS KUUD arved maksmata, sain ikka vastuseks. No ei ole, raiusin mina. Peale pikka jauramist, ütlesin ma võlusõna. Ma maksan Eesti kontolt. Aa jaa, muidugi, kui te maksate välismaalt, siis te peate iga kord saatma maksekviitungid. Seda ma ei teadnud. Okei, saatku ma siis maksekviitungid kontaktvormi kaudu. Kontaktvormi kaudu sai saata vaid ühe kviitungi, aga kuna ma oma mure ära kirjeldasin ja olin ju klienditeenindajaga suhelnud, arvasin ma, et saan kas telefonikõne või meili, et kuhu siis ülejäänud kviitungid saata. Vaikus. Kaks kuud. Vahepeal läks ka mul endal meelest sellega tegeleda ja meelde tuli see alles siis kui sain ootamatult teada, et minu “number ei ole kasutusel”.

Seda ei saanud ma endale lubada. Alustasin uuesti kadalippu. Mulle sattus chat´i harukordselt meeldiv ja abivalmis teenindaja, kes ütles, et suhtleb kohe raamatupidamisega ja andis mulle ka meiliaadressi, kuhu ma sain kõik kviitungid saata. Jäin siis põnevusega ootama, et huvitav kaua võtab aega, et nad midagi vastaksid. Täiesti hämmastaval kombel tuli vastus juba paari tunni pärast. Kõik on korras, number avatud ja inkassonõuded tagasi võetud. Ma sain jälle rahulikult hingata.

Hommikul kui meilboksi lahti tegin oli seal esimesena meil telefonifirmalt. “Ega sa meid unustanud pole?” Igaks juhuks suhtusin sellesse nüüd täie tõsidusega ja saatsin klienditeenindajale, kellega ma lõpuks sain ka meili teel, mitte läbi chat´i suhelda, et algab otsast peale see jama. Süsteemiviga, sain vastuseks, vabandust. Ma saatsin igaks juhuks veel kord makstud arvete kviitungid.

Mulle tundub et igasugu segaduste vältimiseks ja oma närvide säästmiseks on lihtsam kanda Norra kontole raha ja maksta telefoniarvet Norra kontolt.

 

Leave a Reply