Ei, aga päriselt?

Mulle hüppas Facebookis ette Eesti Blogiauhindadele registreerimise kutse. Ei tulnud üllatusena, ma olen niikuinii juba öelnud, et ma kavatsen kandideerida, mulle lihtsalt tuli meelde,et osake minust tahtis Playnupu teemal veel sõna võtta, aga mõtlesin siis, et ah pekki, las jääb, sest nagu midagi kritiseerid, oled ju kade ja no ei viitsi kogu aeg kade olla.

Siis aga scrollisin oma Instagrami feedi ja vaatan, et Henry näitab oma Playnupu “parima kirjatüki” auhinda, mis tollelt samalt Playnupult saadud. Uhkusega. Et keegi ei tahaks mulle sõnu suhu panna, et ka tema peale kade olen, siis teate, täitsa ausalt arvan ma, et Henryl on Eestis üks parimaid, kui mitte parim blogi. Meelelahutuslik pereblogi, poliitiliselt korrektne, aga mitte kuiv. Kirjastiil on mõnus ja ma üldse ei imesta, et ta armastatud on ja parima kirjatüki auhinna sai. EBAl sai ka eelmisel aastal aasta blogi auhinna. Väljateenitult. Ei ole kade, käsi südamel ei ole.

Ei ole kade ka Malluka peale, sest olgugi et ma ei nõustu ilmselt 90% tema tegudega, siis ka tema on ilmselt oma “aasta blogi” vms auhinda väärt, selles mõttes, et wannabe´sid on palju ja kõik tahavad jubedalt feimi ja sulli, aga on vaid üks hull, kes kogu oma elu on julgenud netti laotada ja seepärast ka armastatud/vihatud on. Ei ole tal vaid vedanud, nats on kirjutamiseks annet ka, olete nõus? Isegi kui te ei ole nõus tema kirjutatuga. Temagi näitas oma auhinda. Uhkusega.

Mis minus aga tekitas küsimuse on see, et kuhu jäi see “ma-ei-vaja-auhindu-ma-ei-taha-auhindu-mulle-on-parim-auhind-teie-kommentaarid-suhtumine”? Korraga oli hea ikka tunnustus ka saada ja parimaks nimetatud saadud. Milles ei ole mitte midagi halba, blogija on edev loom oma natuurilt, aga nagu 5B. Üks kord ei ole vaja, teine kord on äge.

Okei, saime aru, et EBAl ei taha inimesed osaleda, sest ei taha end korraldajatega siduda ja blaadiplaadiblaa. Ma vaatasin natuke Playnupu pilte (tänu lingile Perekoolis. Ka keegi ei saatnud, ise käin vaatamas, keda siis parasjagu tambitakse. Hetkel kaklevad käod omavahel. Lihtsalt FYI, kui teid huvitab) ja mõtlesin nende kahe ürituse peale.

Playnupu taga on Swedbank, mis tähendaks, et üritus võiks olla ju täitsa vinge. Auhinnad, värgid-särgid. Ometi jäi mulle piltidelt mulje nagu oleks see mingi alaealistele mõeldud üritus, mis on kuidagi hädiselt välja kukkunud. Ei tegu ega nägu. Võitjate seas jäi mulle mingi Tussisööjate duo silma. Jah, just nime pärast. Võtsin oma vanainimese julguse kokku ja kuulasin nüüd ära 2,29 minutit nende podcastist. Päriselt? Selle eest antakse auhindu? Kui juba julgeks siin läksin, siis võtsin lahti ka ühe võitnud juutuuberi. Hensugustu vms. Ilma naljata, ma tunnen end hetkel nagu dinosaurus. Ei mõista, ei mõistaaaa… Ja ei mõista ma seda Playnupu haipi. Milles see sisu oli, mille pärast (kvaliteet)blogijad Playnuppu taevani kiitsid? Ainult see, et kaasatud oli žürii?

Ühesõnaga, mis ma tahan öelda. Eelmisel aastal sain ma EBA arvamusblogides neljanda koha. Ebapärlikarbi, Vegani päevaraamatu ja (vist) Nullkulu järel. Väärikas seltskond ja au neljandaks jääda. Kuidagi mõnus tunne. Iga kell oleksin ma pigem sellises seltskonnas neljas, viies, kaheksas, kümnes, kolmeteistkümnes kui tussisööjate ja hensugustude seas esimene. Mu meelest on see EBA boikoteerimine ja Playnupu kiitmine ikka nii absurd. Kui tahad auhindu, osale mõlemal üritusel, kui tahad “vaid lugejate kommentaare”, siis ära osale kusagil. Veelgi hullem sellest on hala, issand ma ei tea, kas mul on mõtet kandideerida, ma nüüd võidan võib olla sellepärast, et “suuri tegijaid” ei ole. So what.

Ma olen nõus ühe oma blogilugejaga, kes kirjutas mulle: “/…/aga jahuda mingist kvaliteedist ja ürituse eetilisusest on täielik bs. Sellest võeti osa ainult selle pärast,et Marimelle boikoteerida ja nii lihtne see ongi. Ma tõesti ei arva,et inimesed,kes oma blogi hindavad ja nö sisu toodavad, Playnupust midagi võidaks. Lihtsalt üritus,kus lapsed “kuulsustelt” autogramme koguvad.” 

Lasteaed. Isegi need blogijad, keda ma pean kvaliteetseteks (oh armas aeg andke mulle andeks selle sõna kasutus) sisutootjateks. Kui ma alles kirjutasin, et Marimell pangu oma leivad Playnupuga ühte kappi, siis nüüd ütlen ma vastupidi – kui Swedbank ei taha päris lasteüritust vaid korraldada, vaid päris sotsiaalmeedia auhindade galat, siis pange Marimelliga leivad ühte kappi. EBAle ennustan ma muide pikemat iga kui Playnupule. Playnupp võib muidu oma ürituse teha mõnes telekanalis lasteekraani ajal. Päriselt. Aga pange aga võrrandisse koostöö+ suurtoetaja + toetajad + lisage dinosaurused (tavalised kirjablogijad) + noored +zürii (küll leidub ka neid, kes viitsivad pildi ette saada 7368870 blogipostitusest) + rahvahääletus + loogilised ja lihtsad kategooriad, võtke kasvõi Norra blogiauhindade jagamisest eeskuju ja saame ühe korraliku ürituse. Muide, sel aastal jäi Norras aasta influenceri ja beauty-blogija auhind välja kuulutamata, sest võitjad ei tahtnud auhinda.

See ühel üritusel osalen, sest see on kvaliteetne ja teisel ei osale, sest ma ei taha auhindu, on tõesti  ikka 5B. Eriti kui üritused on ühesugused. Üks “suvalistele väikestele blogijatele” ja teine “üritus, kus lapsed autogramme võtavad”.  There. Ütlesin. Ei saanud mitte vaiki olla.

PS: Blogijad, ärge mulle privaatselt kirjutage, et tegelikult olen sinu arvamusega nõus, aga ei taha seda otse välja öelda.

21 thoughts on “Ei, aga päriselt?

 1. Ei haaku tegelikult väga su jutuga aga tahan südamelt ära saada. Kui teema Playnupu üle algas, siis ma ei saanud absoluutselt aru, mis tobe nimi sellel üritusel on. Mitu kuud tagasi oli see vist? Ega ma muidugi vahepealsel ajal iga päev aktiivselt selle üle ei mõelnud, et mida see ikka tähendada võiks, kuid valgus süttis alles siis, kui Playnupu auhinda ja sellele graveeritud play-nuppu nägin. Loll on ikka nii loll olla 😀

 2. Sulle on koht ikka päris tähtis? Kas keegi teistest blogijatest (va Henri) sulle mitte vastu karva ka on? Jäta teised rahule, jää oma blogi piiride juurde ja ela oma toredat elu edasi. Siis saad öelda et jah, olen number üks. (4 koht ju piinlik, kas pole?)

 3. Mulle ei istu praeguses versioonis eriti kumbki üritus. Liiga kõva häälega kiunuda ei taha, sest noh…vana hea “aga tee siis paremini”.

  EBA on MINU maitse jaoks liiga kollane ja üles ehitatud asjadele, mis lihtsalt minu visiooniga ei ühti. Playnupp see-eest nagu ütlesid pigem lasteüritus. Kas kumbki neist just sellisel kujul püsima jääb – vaevalt. Ja noh, mulle meeldiks ka, kui need kaks ühineksid ja paneksid koos kokku midagi väga läbimõeldut ja laiemat publikut haaravat. Paraku kaldun arvama, et seda ei juhtu.

  Igatahes eelistan olla kõrvaltvaataja. Mõlemi puhul.

 4. Amen! Väga hea postitus! See lasteaed hakkas tõesti juba üle viskama. Jälgisin ka seda playnupu üritust (uudishimu) .. ja no.. ah!? Kvaliteetüritus my ass? EBA’l on omad head ja vead, aga vähemalt hingega tehtud ja marimell viitsib järjekindlalt mässata, üritades igal aastal paremini, hoolimata paljude blogijate s#taga loopimisest. Blogijad võiks lugupidavamalt suhtuda ja EBAst osa võtta. Nagunii on viimasel ajal nendes loetumates blogides rohkem reklaammöla – mis nendest auhindadest siis viga blogida oleks..

 5. Pai tahavad ju kõik saada. Tunnustust, et see, mida teed, on hea ja eriline.
  Mis kategoorias sa kandideerid EBA-l, elu?

  • Aa, sry, ilmselt siis seegi kord arvamus. Mu meelest on nii raske arvamus- ja elublogisid lahutada, sest pmst iga blogija ju arvab midagi.

   • Jah, nõus. Ma muidu kaldusin arvamuse poole, sest mõtlesin, et avaldan eri tewmadel tihti arvamust, aga viimasel ajal on nii palju elu sisse visanud, et ikka rohkem elustiil/elu/olu

 6. Noh, see suur haip tuli sellest, et korraldajaks on ju Swedbank ja kaasatud on žürii, järelikult on hullult kvaliteetne värk. ŽÜRII ikkagi, rahvas on loll ja valib etteotsa ka lollid, eksole.

  Minu arvates on mõlemal üritusel oma head ja vead, aga ma kaldun arvama, et Playnupp on kehvem just sellepärast, et selliste võimaluste juures saaks palju paremini. Teiseks on sõna “Playnupp” tülgastav ja sõna “sisuloome” veel tülgastavam.

 7. No pane kirja siis, et 89% ajast ei nõustu, sest selle teemaga nõustun küll. Mul polnud playnupust ja tema olemusest enne mitte mingisugust aimu, aga seal kohapeal olles tekkis küll tunne, et no püha jumal tule appi. Reaalselt mingid väiksed juutuuberid, kes olid nii ülbe näoga, nagu oleksid vähemalt mingid kõrgeaulised kuningad ja kuningannad. Ma, vana loll, olin sinna LASTEGA roninud, kes napilt olid natukene nooremad kõikidest osalejatest.

  Ma lugesin Mirjami blogist, et see on hullult tõsiseltvõetav ja hullult auväärne ja mida kõike veel, tegelikult oli see väikeste laste kokkutulek, millel ma mingit mega suurt tõsiseltvõetavust ei näinud. Ei noh, auhinna üle oli ikka hea meel, aga tõesõna tekkis endal ka tunne peale seda, et noh, ega see EBA nüüd sellest küll hullem pole. Vähemalt ei müüda EBA’l korraldaja näoga t-särke 😀 (see aasta vist ei müüdud, aga googeldasin eelmise aasta üritust ja seal küll oli, samas me jõudsime see aasta tunnike hiljem, vb oli see osa juba ära tehtud).

  Ps! Mis kirjatükiga Henry siis võitis?

  • Hahhaaa, no näed, me ikka saame isegi ühel arvamusel täitsa olla:D Ei tea, kas põrgu ka jäätub täna?
   Korraldaja näoga t-särgid? Vau – see on tase omaette. Mari-Leen peaks siis enda omad ka letti viskama EBA-l. Jeesus, aina piinlikumaks see Playnupp muutub.
   Ma ei tea, millise konkreetse kirjatükiga Henry võitis, aga üldiselt tema sõnaseadmine on osav ja humoorikas, nii et ta pmst võiks iga kirjatükiga vist võita.

 8. ” “aasta blogi” vms”, “nats on kirjutamiseks annet ka”- maasikad 😀 (Y)
  Playnupp ise tekitas minus tunde “möh?”.
  Üritus, mille taga on SWEDBANK, logiseb igast küljest ja lonkab mõlemat jalga.. Selles suhtes müts maha Marimelli ees, kes teeb ja veab pmst üksinda ja teeb nö põlve otsas oma üritust, aga üritus on sujuv, mõnus ja voolab õlitatult nagu kellavärk- selles suhtes on vahe nagu suudammuliajav, ausalt. Ja noh, see Playnupu publik.. 😀

  • Jah, ma olen sinuga täiesti nõus. Teha üksinda silmad ette Swedbankile – see on omaette saavutus, mille üle tasub uhke olla.
   Ja no nagu öeldud, ma võin siin mitte nõustuda asjadega, aga peab ju tunnistama, et Mariannil nats ikka annet on. Päris tuima kirjandit ei vorbi.

 9. Ei saa ka unustada geniaalseid kategoorianimesid- Musicallytaja, Snapchatter,instagrammer jne. Oleks ma blogija,siis juba selle pärast ei võtaks osa

  * Teiseks põhjuseks oleks õhtujuhid! Ei ole eriline Fokini fänn,aga sada korda enam kuulaks teda,kui Pedajat ja seda maeiteamistanimioli..

 10. Hehe, kui ma lugesin, kuidas Mirjam blogis või kuskil Playnupust rääkis, justkui oleks tegu mingi tõsiseltvõetava ja laheda üritusega, siis tekkis küll suur küsimärk õhku. Nii eelmine aasta, kui see aasta jättis see ikka VÄGA piinliku mulje, tundus, et ka youtuberitele endale. Blogiauhinnad tundusid isegi mitu korda professionaalsemad ja paremad. See selleks muidugi, veidi erinevad sihtrühmad, Playnupu publik oli ilmselgelt kõvasti noorem, sarnased need üritused olla ei saa.
  Lihtsalt naljakas, et hakatakse blogiauhindu maha tegema ja tullakse lagedale, et vaadake nüüd “lõpuks ometi üks tõsiseltvõetav sotsiaalmeediaauhind” 😀

 11. See üritus maksis ka, 16 euri vist? mu väikesed sugulased (10-11)läksid ja laval hõikasid tüübid, et “tussi peab sööma”…

Leave a Reply