“Estonia is nice, I have been to Maardu!”

Meil on olnud au ööbimiskohas tutvuda kahe Leedu noormehega. Sellised stereotüüpsed vennad, kes kannavad Adidas dresse, krõpsuga (aga ikka kolme triibuga) plätusid ja sokke ning nahast õlakotikest, teevad Norras businessi/külastavad sõpru. Laias laastus nagu mina, ainult, et ma ei kanna dresse, plätusid ja sokke, aga bussinessi teen küll.

Mingil põhjusel hoiavad nad meist väga eemale ja juttu tegema ei kipu, aga hommikusöögilaua taga oleme me põgusalt ikka kohtunud. Ma ise mõtlen, et me oleme siin kaks kena naisterahvast kolleegiga (okei, üks lapsega), kellest ei peaks eemale hoidma, aga nemad justkui põgenevad meid nähes. Kugistavad kiiruga hommikusöögi, vist ühe ampsuga neelates alla, kulistavad peale tassitäie kohvi ja kaovad. Õhtusöögilauda nad ei ilmu. Meid nähes püüavad meiega võimalikult vähe suhelda.

Täna sattusid nad (ilmselt ei jaksanud nad ennast hiljem ära kiruda) sööma meiega suhteliselt samal ajal, mis ühtlasi tähendas ka viisakat smalltalki. Meie olime end istutanud ühte laua otsa, nemad teise, meie vahel olid tühjad kohad  nagu ootaks me sinna istuma lätlasi või oleks meie vahel kujuteldav Borka ja Mattiase lossi kuristik, aga viisakas smalltalk tuli ära teha. “Te räägite vene keelt?” oli esimene küsimus. Mina sain vastata, et ei. Noh et saan aru, aga ei julgeks cv-sse “отлично” kirjutada selle keele koha peale. “Aga kõik Eestis räägivad ju vene keelt!” tuli pettunud vastus. “Kust te pärit olete?” “Tallinnast,” vastasime me. Leedukad noogutasid tunnustavalt. Üks neist lisas: “We like Estonia. Been to Maardu. Very nice place.”

Wait? What? Подождите! Что?

Kui mult küsida, milline on üks koledamaid paiku Eestis, siis ma ütleks Maardu. Ma olen seal korra käinud. Ei olnud “very nice place”. Kõik rääkisid vene keeles. Nii nagu kõik Eestis.

PS: Igaks juhuks mainin, et mulle meeldib väga vene keel ja mul on õudselt kahju, et kooliajal ei olnud see piisavalt popp, et seda süvenenumalt õppida. Ilus keel on tegelikult. Tahaks vene kirjandust lugeda originaalkeeles. Vene rahvusest inimesi tunnen ka paljusid, väga sümpaatseid. Leedukaid ei tunne isiklikult ühtegi. Päris kahju kohe. 

9 thoughts on ““Estonia is nice, I have been to Maardu!”

 1. Võrreldes Sindiga on Maardu lausa kaunis! 😆
  Aga üldiselt võibolla antud inimeste jaoks “very nice place” ei tähendanud koha ilu, vaid pigem neid emotsioone, mida nad antud kohast said. Ja kui nad sealgi sõpradega äri ajasid ja kõik olid lahked, sõbralikud ning rääkisid vene keeles siis mis sellises kogemuses mitte nice oli 🙂

  • Kui ma õigesti aru sain, siis ta käis seal naissõbral külas, nii et muidugi oli “very nice”;) Aga njah noh…naljakas oli see lause ja sama hästi olekski seal võinud Maardu asemel Sindi olla:D

 2. Mina vaatasin üht ukrainlaste Eestis tehtud saadet. Üks saatejuhtidest sattus vanalinnas kokku venelastega, kes talle Tallinna ööelu tutvustasid. Ehk siis joominguid igasugustes baarides. Saatejuht ütles lõpus, et vaat sjuke näeb välja keskmise eestlase laupäeva õhtu. Mida? Ta isegi ei kohtunud ühegi eestlasega. Väga kahju kui Eestit näidataksegi venelaste silmade läbi. Teise saatejuhi lõigud oled hoopis positiivsemad ja ilusamad minu jaoks.

 3. Mulle meeldib Maardu – mis sest et valdavalt venekeelne. Puhas, kokkuhoidev, sõbralik linnake. Kallavere seal külje all on põhimõtteliselt pankrannikul, ilus loodus otse akna taga. Olen ise seal aastaid tagasi elanud – väga turvaline, hea bussiühendus, lahedad stiilipuhtad poed- turud-baarid. Happy times!😉

 4. Mul oli mõni aasta tagasi vestlus ühe prantslasega, kes hästi püüdlikult kiitis meie pealinna, et on seal käinud ja väga kena oli kõik. Paraku jutu sees tuli välja, et elas terve aja Lasnamäel mingi tuttava juures ja teiseks mainis Euroakadeemiat vms kooli, kus käis vist loenguid andmas (ja avaldas m.h natuke imestust mõnede neidude kombe üle oma beebid loengutesse kaasa võtta).. Päris nukraks tegi.

 5. Oeh see on jah ülimalt naljakas kui lihtsalt viisakuse pärast üritavad kunded mul eestit kirjeldada .Lõpuks pean ikka küsima et ”vanandage kas te olete kindel et te soomet ,lätit või leedut silmas ei pea ? 60% kordadest räägivad nad mõnest eesti naaberriigist .
  Just viimane klient kiitis kohutavalt ilusat eesti pealinna Riiat mulle …
  Ma ikka alati arvanud et rootslased on kaunis tark rahvas aga ega nad ikka enamjaolt teavad oma puhkuspleissidest rohkem kui naaberriikidest.

Leave a Reply