2017. aasta sotsiaalmeedia kolm kohutavat ja kolm head

Mõnikord kui ma sotsiaalmeedia maailma ukse lahti teen, tahaks ma peaga vastu seina taguda. Ei suuda ma lihtsalt mõista, miks inimesed neid asju teevad ja kirjutavad.

 1. Paljas Porgand. No ei saa mina tema fenomenist aru. Tema blogi ma ei loe, sest ma pole sihtgrupp ilmselgelt, aga Instasse ikka piilun, et vaadata, millised diibid mõtted siis seekord. Ja 99% ajast (kui ma mõtlen, et enam ei suuda ta mind üllatada) üllatab Paljas Porgand mind oma mõtteavaldustega. Viimane neist näiteks see. Paned oma idekast kehast poolpalja pildi üles, Instastory on täis trennivideosid ja siis kirjutad, et “oma keha ei pea vaid ideaalsena armastama”. Oot, mis? Ei lähe ju sõnad ja teod kokku. Ma saan aru kui sellist juttu kirjutaks Mallukas, et olen jah paks, aga armastan oma keha, armastage te ka, aga Porgandi maailm jääb mulle ikka arusaamatuks. Täiega. Aa jaa, ma ju olin kade lihtsalt. Ok, siis sellega.26241114_10209094323034899_2131109526_n.jpg
 2. Väga väga naine. No mis värk selle blogijaga on. Ma ei suuda tõsiselt võtta inimest, kelle elu kõrgpunkte on see, et ta tahtis end ära tappa. Kui paljude jaoks olen mina depressiivne, siis mina ei tea depressiivsemat blogi kui VVN. Mul hakkavad silmad verd jooksma kui ma püüan teda lugeda. Jaa, ma tean, tema peale olen ka kade, sest ta (erinevalt minust) oskab kirjutada ja on ikkagi romaanivõistluse võitnud.
 3. KarTuuber. Vot see  “youtuuber” on ehe tõestust sellest, miks öeldakse, et blogima ja juutuubima hakkavad inimesed, kes millegi muuga hakkama ei saa. Täiskasvanud (väidetavalt terve mõistusega) mees filmib seda, kuidas ta makarone praeb ja peab seda meelelahutuseks? Järab 20 minutit sibulat ja räägib kuidas nüüd hakkab “hullult stuffi tulema, sest ma käisin veepargis ja ahve PASSIMAS ja MINGEID delfiine vaatamas?” Jah, ma päriselt vaatasin seda, kuidas ta sibulat sööb, sest ma mõtlesin, et no äkki ma muidu teen liiga inimesele ja hakkabki mingi hetk hullult huumorit ja stuffi pritsima. Ei hakanud. Piinlik hakkas. Minul. KarTuuber muidugi ise peab end tuleviku staariks. Mul on üks soovitus: mees, palun tule oma eluvalest välja! Sul EI ole annet. Kui lapsehoidja tööst väsid, siis mine palgatööle, sinust eEI saa uut staari, kes eurodes suplema hakkab. Õigus õigus, teda kritiseerin ma ka vaid puhtast kadedusest, et mul endal kodus nii nägusat ja tegusat meest pole. Oot, mis? Aga mul on ju mees, PÄRISmees:D

Õnneks ei ole 2017.aasta mulle pakkunud vaid õudsaid avastusi, õnneks on olemas ka ägedaid ja humoorikaid ja hästi kirjutavaid blogijaid. Aitäh, Myyiu, Tilda ja Pille!

88 thoughts on “2017. aasta sotsiaalmeedia kolm kohutavat ja kolm head

 1. viimases lauses koos nende prouadega on au ja rõõm olla, tänan. tilda on tõesti leid, teda ma loen siis, kui tahan midagi ilusat ja puhast, ja ta ei vea mind alt. aga seda ma talle otse ütlema ju ometi ei lähe, sest ma olen õige eestlane:D

 2. Vot ma ei saa aru, miks Porgandi sellised laused kuidagi vähem usutavamad on, kui näiteks Malluka omad. Või kui nimed välja jätta, siis miks paksu inimese enesearmastus oleks usutavam kui peenikese oma. Kas siis oleks parem, kui peenike kirjutaks igal pool, et jumala eest ärge ennast enne armastage, kui saledad olete? 😀 Siis oleks jälle häda ju.. Ma olen küll enda keha suhtes väga ebakindel, aga ometigi ei teki mul Porgandi pilte ja tekste lugedes mõtteid, et noh, mis tal viga rääkida oma perfektse kehaga. Ta selle saanud raske tööga ja ma ise võin sellest ainult unistada, kui laisa lohena jätkan. Ometigi ma ei naeruväärista teda. Vastupidi. Tubli ja tänuväärne, et ta oma piltidel all kirjutab, kuidas iga kehatüüp peaks oma keha armastama ja samal ajal suunab inimesi tervislikult toituma, trenni tegema. Nii mõnigi teismeline valib tänu talle loodetavasti näljutamise asemel tervislikuma tee, sest kes meist ei tahaks saledam olla ja seda olenemata Porgandi olemasolust.

  • Asi pole ju selles, et peenike inimene ei tohiks oma keha armastada vaid selles, et inimene, kes näeb nii palju vaeva ideaalse keha nimel, räägib sellest, kuidas oma keha tuleb armastada ka siis kui see on ülekaaluline ja mitte täiuslik. Sõnum ei lähe ju kokku piltidega üldse?

   • Tegu on tootefoto ja müügiga. That’s it.
    Ja kahju, et seda kehapositiivsuse sõnumit kasutatakse selliselt ära.

    Muus osas mul sama asi, et küsimus pole sõnumis või kehas, vaid selles, kui need 2 on täiesti erinevad ja räägivad täiesti erinevat lugu. Või kui toode on sõnumist bazillion korda tugevamalt esile toodud.

    Kõik me tarbime, kõikidele meiel müüakse, aga don’t piss on my boots and tell me its raining.

 3. Kõik, mis selle kohta öelda oleks nii: vaata, tänapäeval saab noorus hiljem läbi. Ei ole vaja keskealisel inimesel end võrrelda noortega pidevalt, las nad olla.

  • Kui ma olin 30, kuulsin ma aegajalt, et olen juba keskealine, loodame siis, et Kardo on paari aasta pärast kui ta keskikka jõuab ka täiskasvanu mitte laps. Aga tegelikult on see kummaline kommentaar – 27-aastane on nii laps, et võib käituda nagu 12aastane, aga 37-aastane on nii vana, et enam ei jaga üldse biiti ja peaks hakkama hooldekodusse kohta juba broneerima?

   • Täiesti sportlikust huvist läksin vaatama, kes see Paljasporgand siis on, et ta sulle nii ette on jäänud. Ja ma olin siiralt üllatunud. Pole ammu nii stiilipuhast blogi näinud. Toidu, tervise ja spordiblogi. Tundub väga tegus, sihikindel ja tubli noor naine. Ilmselgelt on inimene ennast nende valdkondadega korralikult kurssi viinud. Nagu aru saan on ta maadelnud ka toitumishäiretega? Sellest ilmselt need postitused stiilis “ennast tuleb armastada” . Toitumishäirega inimene ei saa kunagi päris terveks ja näeb tihti ennast kõverpeeglist. Ei leidnud ma tema blogist ka mitte ühtegi materdavat postitust teiste suunas.
    Samas sinu blogis, muud viimasel ajal ei saagi lugeda, kuidas kõik valesti riietuvad, söövad, räägivad, lapsi kasvatavad, kuidas sinu suhtes ollakse ebaõiglaselt õelad ja kuidas keegi (peale sinu) midagi teha ei oska. Kuidas sa ise kriitikat ei kannataga aga samal ajal oled teiste vastu äärmiselt kriitiline ja kirjutad nendest sapiseid postitusi.
    Niiet minumeelest käitub see porgand palju täiskasvanulikumalt kui sina. Rohkem sallivust uude aastasse!

   • Ok! Vb kriitika on vale sõna. Sulle ei meeldi kui sulle õelad kommentaatorid ütlevad, et sa näed vanem välja, riietud maitsetult, oled paks, rumal, kade ja ei oska kirjutada. Eks see üks lahmimine ongi.
    Sa oled minumeelest isegi teinud postitusi vihastest, kurjadest kägudest. Et miks on nii vaja käituda?
    Minu jutu point on see, et sa ise käitud ju samamoodi. Lahmid ja sõimad, ilma asja süvenemata (ise sa ju kirjutad, et porgandi blogi sa isegi ei loe aga ilgelt käib tema edu närvidele, sest ta on nii rumal) .
    Siis see teine blogija on depressiivne ja suitsiidne? Kas see on sinu järeldus või kirjutab ta sellest ise? Sina ju peaksid teadma, mida see tähendab? Tänase seisuga on Eestis teinud enesetapu ligi 200 inimest! Kas tõesti poleks mõistlikum katkised inimesed rahule jätta ja neid blogisid lihtsalt mitte lugeda? Usu, neil on sinutagi raske.
    Vb sa pole seda endale teadvustanud, et selliste postitustega inimestele haiget teed või puudub sul lihtsalt elementaarne empaatia. Ehk natuke mõtlemisainet.

   • Ma olen kirjutanud vihastest kägudest ja ma olen ka kirjutanud, et tihti on kägudel ka õigus. Muidugi ajab mind närvi kui öeldakse, et ma olen kade asjade peale, mille peale ma ei näe põhjust kade olla. Maitsetu riietus, vanem välimus ja kirjutamisoskus on maitse küsimus. Osale meeldib, osale mitte.
    Mina teen haiget postitustega? Mulle tehakse ka ehk haiget, aga so what…ise ma olen valinud tee oma arvamust ja elu avalikult jagada. Kriitika ja nö haiget tegemine käib ilmselt sellega kaasas.

   • Aga sellest ma ei saagi aru, kas osadele inimestele pakub haiglast rahuldust, kui saavad kellelegi halvasti öelda? Kas enda enesetunne läheb sellest paremaks? Et kui mulle tehakse haiget, siis lähen teen teistele ka? Enda elus ja maailmas ei toimu absoluutselt midagi huvitavat, millest kirjutada?
    Aga ok! Las ta jääb 🙂 Ilusat aasta lõppu ja rõõmsat meelt! Osad teemad blogis on täiesti põnevad 😉

 4. Hei!
  Nõustun punktiga nr.3. Üldselt ei ole mul Kardo vastu midagi, aga see juutuubi teema ei ole jah päris tema tassike teed. Ta kuidagi nagu ei oska. Talle pole antud seda. Aga las mees proovib, vaatajaid tal kindlasti tänu Mallule on (see on ka kindlasti üks põhjuseid miks keegi ÜLDSE jälgib teda. k.a mina). Mees aina küsib, et miks sa seda jama vaatad 😀. Ausalt on suht igav, aga ikka vaatan, lihtsalt… kysin endalt aina:”Miks, Kardo?Miks?” 🤔
  Aga ei, tuult tiibadesse Kardole ja vb peaks keegi teda lihtsalt vähekene suunama. Alles algus.. ehk saab asja ka. 😊

 5. Paljast Porgandist on mul kahju, sest olgem ausad, kui inimesel oleks kõrgem enesehinnang, ei peaks ta iga päev kinnitama, kui kihvt ja äge ta on ja kuidas teiste arvamus teda ei koti. Üleüldse on kogu see “women power, jee!” teema minu jaoks nii kummaline ja juba veits ülepakkuv.

  Aga õnneks leidub nii palju ägedaid blogisid, mida lugedes ma palju uusi ideid ja inspiratsiooni saan. Enamasti on need sellised blogijad, kes loevad raamatuid 🙂

  • Mina arvan sama, et tal peab olema enesehinnangu – ja kindlusega probleeme kui ta peab nii rõhutama seda igal sammul. Ülepakutud on blogi! Nii nagu keegi siin ka kommenteeris, et kuigi propageerib ju trenni ja kirjutab retsepte blogisse ja nii edasi, siis millegi pärast on siiski ebasümpaatne. Ehk ongi põhjuseks see, et ka koristusfirmat peab oma piltidega reklaamima?

 6. Siinmainitutest pean nõus olema, et VVN blogi on tõesti masendav. Sünge ja kurb. Pole viitsinud uurida ka, et kes ta päriselt on, niiet ei tea tema kirjutatud raamatuid ega midagi muud temast.
  Paljas Porgand jätab mu täiesti külmaks. Ei loe, ei jälgi, vahel satun millegi peale, aga emotsiooni ei tekita.
  Seda Kardo asja ma isegi ei teadnud, et ta miskit teeb. Samas Malluka blogi aeg-ajalt loen ja seal ta tundub täitsa vahva. Miks Sa ta suhtes nii sarkastiline oled, kas ka selle Malluka viha pärast? Ja kusjuures ma ükspäev nägin Mallut- ta ei ole paks ju, niiet kust see vihje? Ja ei, ma ei lohuta ennast- olen oluliselt saledaim nii Sinust kui Mallust, poleks ise juurdevõtmise vastu midagi, mõõdukas koguses 🙂 Aga uueks aastaks sooviks, et katsu sellest Mallu vihast üle saada ja ära vaata, jälgi, loe asju, mis Sulle ei meeldi. Endal Sul kergem. Ja vaata kasvõi tänaval ringi- inimesed on nii erinevad. See on ok, lasnigaüks leiab oma 🙂 Siin postituses on kohe näha, et teiste suhtes Sa avaldad arvamust, aga Kardot halvustad justkui vihaga ja isikliku emotsiooni pealt. Ja see suva lause, et Mallu on paks 🙂

  • Kas sa puudsid praegu nalja teha? Palun mine vaata neid videosid ja siis saad aru, et siin ei puutu Mallu kuidagi asjasse. Oot, loe Mallu ENDA kommentaari Kardo kohta siinsamas blogis. Ära näe tonti! Ma oleks voinud kirjutada Mallu asemel ka Henry v Eveliis, sest me ISE RAAGIME ET OLEME PAKSUD, aga ei peksa rusikaga vastu rinda et “girlpower” jne😂 ps: ma tahtsin vaid Kardost postitust teha, sest see on niiiiii kohutav, aga motlesin, et see oleks liiga julm ja ma hoidsin end lausa tagasi.

   • Siis on hästi. Ja ei, ma ei kahtle, et see võib jube olla. Ja ma ei vaata ka, sest ma ei taha piinlike asju näha 🙂 Lihtsalt mulle tegelikult meeldib Sinu blogi. Sa oled arukas ja vahva inimene, vähemalt blogi järgi tundub nii. Samas vahel tahaks lihtsalt Sind raputada- vähem draamat, vähem negatiivsete emotsioonide mõttetut paisutamist ja vähem viha ja halvustamist. Sul läheks kindlasti veel palju paremini ja elu oleks palju lahedam kui Sa püüaks sellised asjad kontrolli alla saada oma peas 🙂

   • Kas see Mallu (hah, autocorrect pakub Mällu :D) enda kommentaar on siit kustutatud või ma lihtsalt ei näe seda?

 7. Ma lisaks nimekirja Linda Maiste blogi. Noh, esimesed paar posti tundusid isegi huvitavad aga nüüdseks on tunne, et see on segu kuradi heast fantaasiast + miskist kadriluigelikust eneseabi maailmaparandamisest.

 8. No VVN on autist, kes pärast rongiõnnetust sai ka ajukahjustuse, lisaks muud sotsiaalsed probleemid. Ravib depressiooni, sööb antidepressante, käib teraapias, tööl ei käi, kirjutab ulmeromaane. Tahab veel ühte last saada kunstlikult viljastades, aga pole õnnestunud. Kelle jaoks hull, mõne jaoks geenius.

  Kardo videod. Näha on, et ta punnitab, sest kui kõik tuleks vabalt, siis oleks tal ülepäeva mingid videod ja naljad üleval. Lihtlaused. Kohutavalt aeglane jutt. Igavad ilma igasuguse sihtgrupita teemad. Sisutühi jutt.

  Porgandi kohta ei oskagi midagi kosta. Tundub hästi pinnapealne inimene, aga ei tunne teda.

  • Piir geeniuse ja hullu vahel pidigi ju õrn olema;)
   Aga Kardost rääkides, siis ma naisena ei laseks oma mehel end lolliks teha. Ütlekski ausalt, et sry, noh, aga vaid edevusest ei piisa mõnikord. Natuke kahju kohe, vist on üks jârjekordne lumehelbeke

   • Naisena oleks ikka sitt elu, kui peaks olema oht, et mu mees ja laste isa end maailma ees lolliks teeb 😀 Väldiks seda olukorda juba eos 😀

 9. Mnjah. Mind huvitab üks asi. Mis paneb ühte naisterahvast pildistama oma jalgevahe piirkonda ja sellise foto kuhugi üles riputama? Meesterahvana see mind muidugi vaatajana ei häiri, pisut ehk isegi … kuid siiski. Mida mõeldaks minust kui kaalust ja kehast kirjutades teeks endast ka selliseid pilte ja paneks oma blogisse üles.

  • Aga see oleks täitsa huvitav kui mehed hakkaksid oma kehast sarnaseid pilte üles laadima ja reklaampostituste illustratsioonideks kasutama. Media coverage oleks igatahes tagatud.

 10. Plastikporgand ajab mind lihtsalt vihale selle pildiga, sest seegi pole muud kui eputamine: näete, ma võtsin VIIS KILO JUURDE (sest milleks seda rõhutada üldse?) ja ma olen ikka sitaks palju ilusam ja peenikesem kui enamus teist! Tule, krt siis halama, kui sa tõesti oled paksuks läinud! Aga oih, siis ta ju endast pilti üles ei panekski 😀
  Kardo videod on lihtsalt piinlikud. Piinlikud. PIINLIKUD.
  Malluka kommentaar siin tundus üllatav ja pugejalik. Naine, kus su munad on?!
  Aasta langeja minu silmis on Printsessi blogi. Oli nagu juba ja… Langes jälle 13 aastase pubeka päevikukirjutamise tasemele.
  Eveliisi mees mulle meeldib.

  • Ma siis ütlen oma mehele edasi, et ta kellelegi meeldib. St et ta on mu ka sihuke edev isend, et talle meeldib kui teda kiidetakse.
   Printsessi blogi on jah nagu pubeka päevik.

 11. Läksin kohe vaatama toda “juutuubarit”. Ma ehmatasin lausa mida ma nägin. Varem pole nii suurelt märganud et kohe nii totaalselt juhm on. See jutt, appii. Ei ole võimalik.
  Ma pidin minestama kui ta ytles et, ” Ta saab hästi aru millal makaronid valmis on, sest ta on neid palju kordi teinud” – kas see on normaalse inimese jutt, kes on aastate järgi täiskasvanu. Nagu arengupeetusega 10 aastane, aeglased venivad lihtlaused, mõte liigub teosammul, otsib sobivaid sõnu enda lihtlausetesse…. Jumal Hoidku! Miks ta seda teeb ja veel vabatahtlikult?
  See perekond oleks nagu mingi väljamõeldud tegelaskujud, sest no ei saa olla, et selliseid päriselt ka eksisteerib, ja see 4 aastane on ju isa koopia, arengut, st. mitte arenemist silmas pidades.. ja veel eksponeeritakse kõike seda juhmidust ja rumalust vabatahtlikult rahvale. Normaalsed inimesed, kes saavad oma tegudest aru, nii ju ei teeks.

  Porgand on mingil moel hoolimata kõigest mis ta teeb ebasympaatne, kuigi ta teeb retsepte jne, aga ikkagi tundub pinnapealne ja võlts inimene.

  VVN-tundmatu minu jaoks.

  Aga jah, et sa seda kõike välja julgesid pahvatada, (oma arvamuse) hakkad hagu saama. Ja tead ju kyll kelle käest, nii et pane vaim valmis 🙂
  Oota vaid, kohe ta teeb sellest enda FB teema ja siis teeb kohe mitu päeva jutti nagu tal kombeks on.

  • Vastus küsimusele “Miks ta seda teeb?” on tegelikult lihtne. Kardo oli isapuhkusel, mis saab (või juba sai?) varsti läbi. Tööle tagasi (kuskil laos vist töötas…) ta ilmselt minna ei taha, sest mõnus on ju laste ning naisega kodus ja spa-des hängida, reisida jms teha. Ühe palgaga see aga võimalik ei ole. Ja kuna Mallukas on ju suur sotsiaalmeedia staar ning sellega päris hästi teenib, siis otsustas Kardo samal viisil raha teenima hakata. Unustas ära ainult selle, et see kõik võtab aega ja peab veidi annet või siis see “miski” ka olemas olema, mis vaatajaid huvitaks.

  • “ja see 4 aastane on ju isa koopia, arengut, st. mitte arenemist silmas pidades.. ”
   Ma ei hakka isegi vabandama oma mõtte pärast seda lugedes, aga see on täiesti arenematu märkus. Mine häbene kuskil.
   Mitu puudega last sul endal on? Kujutad ette, et kõik lapsed ei arenegi ühe kiirusega ja polegi eliitlapsed?
   (Jah, mul on puudega laps)

   • Unustsin lisada, et see 4aastane ei saa end kaitsta, midagi parandada või teisiti teha, samal ajal kui Kardo või kes iganes seda saab teha. Minu kommentaar pole põhjustatud sellest, et mul on puudega laps, vaid kuna ma lihtsalt ei talu sellist ebaõiglust. Ja see oli ebaõiglane. Punkt.

  • Siis peaksid ta lähedased sekkuma ja selle jama kinni panema, mitte laskma haigel inimesel ennast sellisel viisil lolliks teha. Mul hakkavad ka silmad verd jooksma ta blogi lugedes ja selline isekuse kehastus tahab veel lapsi saada… Valus lihtsalt, valus, et selliseid inimesi on olemas ja et nad võtavad oma enesekesksuses endale õiguse siia ilma õnnetuid hingi juurde luua vaid oma ego paitamiseks.

 12. Järjekordne tobe ja iseendale vasturääkiv asi PP puhul on see tema kaaluteema. Mõnda aega tagasi oli blogis juttu sellest, et ta on juurde võtnud ja seetõttu dieedil, nüüd jõuludega 5 kilo. Kui inimene toitub väga väga tervislikult ja on füüsiliselt väga väga aktiivne ja võtab ikka juurde, no ÄKKI see väiksem kehakaal ei ole siis sinu keha jaoks mugav, õige ja loomulik kaal. Samamoodi ei võta ükski inimene jõuludega juurde VIIS kilo kui ta enne ei ole just konkreetselt näljutatud. Kui armastad oma keha ka viis kilo raskemana, siis ehk oleks mõistlik seal keha jaoks sobivamas kaalus ka püsida selle asemel, et pool elust veeta kaloridefitsiidis piineldes, mis jällegi no kohe üldse ei taha kokku minna enesearmastuse ja ülima tervislikkuse jutuga.

  • Aga kust sa tead, mida see Porgand kodus TEGELIKULT sööb? Okei, pildid kõik super-truper tervislikud. Aga see võib vabalt fassaad olla.

 13. Kõikides punktides olen Sinuga nõus. “Aasta langeja” tiitli nende hulgast saab minu poolt Porgand. Miks, palun öelge, miks peab postitust, kus reklaamid koristusteenust, “kaunistama” muuhulgas ka pilt sinust endast, kus sasid meelalt huuled pruntis oma juukseid?! Enam-vähem kõik Porgandi postitused on sellised, et kuhugi vahele õnnestub tal panna pilt endast võimalikult väljakutsuvas poosis. Veel nõmedam, kui need pildid on karjuv reklaam igas postituses. Hakkad lugema ja ühel hetkel saad aru, et jälle oled reklaamiga vastu vahtimist saanud. Ise ta muidugi ütleb, et harib oma lugejaid, kui on kokku googeldanud hirmus sisutiheda reklaamteksti. Pffff.

 14. Mulle tundub, et Kardo on siia esikolmikusse küll natuke ebaõiglaselt sattunud.
  Huvi pärast vaatasin ka tema videot, mis oli küll piinlik, aga peamiselt lihtsalt igav, seega ma ei saa aru, kes üldse vaevuks seda vaatama (kauem kui 5 sek) ja veel enam, sellest midagi edasi mõtlema või kirjutama…
  Kardo ongi ilmselt sinu esikolmikus eelkõige sellepärast, et ta on Malluka mees ja pole sulle kunagi meeldinud, isegi siis, kui te veel sõbrannad olite. Kui ta ei oleks Malluka mees, siis ta ilmselt ei saaks sinult üldse tähelepanu.
  See, mida ta teeb või üritab teha, on tobe, aga suva ju… Pealegi on tal videosid vaid kaks… Selle põhjal teda kuskile esikolmikusse paigutada on küll veider….

  Oletame, et Tanel Padari uus pruut otsustaks ühel hetkel, et viisi ju natuke peab (a la et sai kunagi lastekooris lauldud ja muusikaõpetus oli 5 vms) ja teeb siis koos Tannuga video, kus Tanel kitarri tinistab ja pruut mingit lihtsat ja mittemidagi ütlevat laulu laulaks, noh niimoodi hästi igavalt. Sa ei hakkaks ju temaga arvestama, kui teed edetabeli 2017. aasta parimatest ja kehvematest lauljatest?

  Ja pealegi… Kuidas saab olla KarTuuber esikolmikus, kui meil on olemas Printsess, InnojaIrja, powerliftingbarbie või marimell (sorry, kui endiselt sõpsid olete, mida ma küll endiselt väga imestan). Kindlasti on aktiivseid halbu tegijaid veel ja kuigi mul on sõltuvus halbu blogisid lugeda, siis kõigega ka ei jaksa kursis olla.

  • Printsess, InnojaIrja, powerliftingbarbie või marimell ei saa siin tabelis olla, sest ma kirjutasin “topi” blogidest ja nähtusest, mille sel aastal avastasin. Muidu jah olen nõus, et see tabel oleks tibake teistsugune ja pikem.
   Kardo kui inimese vastu ei ole mul küll midagi, mina ei pea temaga koos elama ega kokku puutuma eksju, oma lastele on ta ilmselt hea isa ja naisele piisav mees, aga ma tohin teda arvustada kui “algajat juutuuberit”, sest see on piinlik. Ja siin ei puutu Mallukas küll kuidagi isegi asjasse. St võib olla ehk jah nii palju, et kui ta ei oleks tuntud ja ei oleks oma meest reklaaminud, siis ma ei oleks seda tõesti kunagi avastanudki. Ma nimelt ei käi väga YouTube´is videosid vaatamas.
   PS: Videosid on juba kolm ja kui need aina kehvemaks (loe piinlikumaks) lähevad, siis tohib ikka juba järeldusi küll. Ehk siis tõesti, ka Tannu pruudi esimese laulu järgi ma midagi ei ütleks, aga kui ta kolmas kord ja ikka kehvasti laulda üritaks, siis arvustals küll.
   Pealegi, mõtle nüüd loogiliselt. Kardo on üsna tuntud siiski, keegi ei ütle talle, et ta sakib sajaga, sest mees on selline hellema hingega. Ühel hetkel avastab selle tema kanali Elu24 või Õhtuleht ja teeb sellest postituse. Mis sa arvad, millises võtmes? Ja millised saavad olema kommentaarid? Võib olla ma teen praegu teene ja Mariann ütleb oma mehele, et kui ei ole valmis selleks, millise kriitikaga sa pihta võid saada, siis oleks aeg see “karjäär” enne algust lõpetada?

 15. M I K S on Sul vaja veel aasta lõpus inimeste tuju ära rikkuda? Palun ütle M I K S ? Kohati tundud normaalne inimene oma tööde ja tegemistega, aga kui loen selliseid postitusi, siis mõtlen küll, et inimesel pole absoluutselt mingit moraali- ega eetikatunnetust

  • Aga sul on ju valik siin mitte käia lugemas. See on tema enda paganama blogi ja ta ei ole kohustatud kirjutama ainult seda, mis teistele meeldib, onju nii? Ma muudkui loen, kuidas inimesed siin vinguvad, et see või teine jutt neile ei meeldi ja ma ei saanud enam vaiki olla. Inimestel on negatiivsed arvamused asjadest ja sulle ei meeldi? – sitt lugu, aga kõik ei ole sellised roosade prillidega positiivsusepritsmed päikselises sinitaevas nagu sina oled.

 16. Lugesin neid komme siin ja Marimelli mainiti, et tema võiks ka olla sobiv kandidaat ses esikolmikus. Olen käsi. Kui nyyd tõsiselt vaadata, mis nende kahega juhtunud on, nagu päriselt? Mõlemad, või siis 1 neist paneb ju täiega hullu, ei?

  Mis see reklaam, oi vabandust “sisuturundus” oligi kuhu ta andis intervjuu, ala “Sotsiaalmeedia kangelane Mari-Leen Albers” ma esiti mõtlesin, et mis värk see on, oodanud siis vähemalt 1.aprillini, oleks originaalsem olnud.

  Kusjuures mitte keegi ei julge selle postituse all seda isegi avalikult kommenteerida, sest see on lihtsalt nii haige värk. Kus on nende inimeste enesekriitika, veel hullem ongi, kui see inimestel puudub, nagu neil. Väga piinlik.

  Esikolmikusse paneksin mina marimelli blogi. Ainult rahateemadel käib jutt ja kuidas blogimisega nemad rikkaks saavad. See on nende soovunelm, aga seda niimoodi pidevalt jahuda, on ka mingitmoodi hullumise märk. Mis juhtunud on, ei tea. Ilmselt mingi täielik ebakindlus või eufooria on maad võtnud, yldjuhul siis inimesed hakkavad avalikult hullu panema.
  Keskmiselt normaalne ja väheselgi moel enese kriitiline inimene ei julgeks lihtsalt sellist “intervjuud” teha ega veel vähem seda avalikustada, ja sinna juurde veel pööraselt igasugu sähvatusi juurde panna. Kui väga piinlik on seda lugeda/vaadata.
  Sama piinlik on, kui vaadata neidsamu Kardo videoid ja kuulata tema juttu või lugeda marimelli enda blogist, kuidas marimell on yhtäkki lausa sotsiaalmeedia kangelane 😀 Täpselt 1:1 seis.

  • Jah, ma olen nõus, et Marimellidega on midagi juhtunud. (Siia kolmikusse nad ei jõudnud, sest kirjutasin selle aasta leidudest, Marimelle loen/tean aastaid). Natukene on porgandi-efekt, et kui endale piisavalt vastu rinda taguda ja uskuda, siis elu ongi selline. Minu, kui Ibseni austaja jaoks, klassikaline eluvale. Samas ega ma ju ei tea, võib olla nad teenivadki viimasel ajal blogiga nii megahästi. Nende blogi juures häirib mind viimasel ajal väga see, et see ei mõju enam loomulikuna. See on nagu äriprojekt, aga ei tule välja. Kui blogi oli blogi nägu, siis mulle meeldis nende blogi. Nad julgesid öelda välja, mida arvasid, ei heitunud sellest kui arvamus oli vastupidine üldsuse omale ja nad tundusid väga chillid. Nüüd on midagi paigast ära. Olen nõus.
   Ja jällegi…ma arvan, et kommenteerijad, kes mind siin piitsutavad, et omg, oh seda õelust, siis asi ei ole üldse inimestes. Ei Kardodes, Mariannides, Meelistes ja Mari-Leenudes ega Triinu-Liisides. Inimestena ei oska ma nende kohta midagi öelda, aga blogide jm sotsiaalmeediakanalite kohta küll.

  • Ma arvan, et neid kommentaare Marimell lihtsalt ei tee avalikuks. Nende blogi kommentaaridel on n-ö tsensuur peal 😃.
   Aga nii porgand kui ka marimellid toodavad SISU (oksemaik on suus sellest sõnast juba)!!!!!😂
   Ma väga loodan, et teised blogijad sisutootmisele järgmisel aastal ainult ei panusta, vaid jäävad ikka iseendaks, kindlaks oma arvamusele ja tõekspidamistele.

 17. Imelik jah, kui inimesel paar youtube filmi siis kohe aasta ebaõnnestuja? Pole ju isegi aasta tegev olnud? Paistab jah selline õelus sinu poolt. Pmt ütled ju et ta pole mingi “tõeline” mees.Väga õel. Ja ära tule ütlema et see on “ainult” sinu arvamus, arvamust võib ka teistmoodi avaldada ilma mõnitusteta.
  Usun et sind ärritab et PP sinu teemadele ei reageeri, no ütleme et nagu hüüad tuulde, eks ole.
  Need sinu norra blgijad pole suuremnosa üldse mitte erinevad porgandist oma kommertsinpoolest, kuid nemad on ju ok kuna sul neid vaja ju
  Imelik et Marimellide postitused sinust nagu hane selga vesi üle jooksevad kuigi need 100% kummalisemad kui Kardo youtube või porgandi postitused?

  • Kas sa päriselt arvad, et ma kirjutan neid postitusi selleks, et keegi reageeriks? Nagu päriselt? Minu arvates on väga suur vahe Norra blogijate ja porgandite vahel. Nende jaoks on ka jah blogi äri, aga kui sa nüüd vaatad, kuidas nad tasakaalus hoiavad reklaami ja muud, siis see on hoopis teine tase. Ühel tuleb see küik välja loomulikult ja orgaaniliselt, teine peab igasse postitusse mingit “researchi” ja reklaami panema. Või reklaami sisse ennast.
   Ja kui nüüd võtta mõni Norra blogija – nt kasvõi Celine Aagaard, siis ta loobus “Hippie Hippie Milkshake” blogist ja hakkaski pakkuma hoopis teistsugust sisu envelope.no-s. Meie blogijad ei oska piiri pidada ja seepärast meie blogimaailm ongi konnatiik, kus osad võimlevad end kasvõi lolliks, et sotsiaalmeedia staarid olla.
   Marimelli postitused ei ole kindlasti hullemad kui Kardo You Tube ja Porgandi Insta, küll aga pean ma ausalt ütlema, et ma viimasel ajal ei ole nende blogi palju lugenud, st näen pealkirja ja püüan diagonaalis lugeda, aga ma ei saa aru, mis selle blogiga juhtunud. See polegi enam blogi ja ma ei ole ilmselt enam sihtgrupp, sest mina ei otsi blogidest kasulikku infot. Mina otsin meelelahutust. Või asju, mis mind huvitavad. Nt raamatuarvustused, teater, reisid jms.

 18. Pealkiri on kolm kohutavat ja kolm head – ….kohutavate kohta terve aaria ja heade kohta kaks rida… või olid need kaks rida vol2 alapealkiri, milles keskendud samaväärse mahuga headele…? Not, probably…. aga noh, eks välja saabki lasta seda mis inimeses sees on ja samas tasakaalus 😉

 19. ma olen 100 % nõus ühe eelpool kommenteerijaga, kes ütles: “vahel tahaks lihtsalt Sind raputada- vähem draamat, vähem negatiivsete emotsioonide mõttetut paisutamist ja vähem viha ja halvustamist. Sul läheks kindlasti veel palju paremini ja elu oleks palju lahedam kui Sa püüaks sellised asjad kontrolli alla saada oma peas :)”.

  Täpselt see, mida ma alati selliseid teemasid Sinu blogist lugedes mõtlen. Jälgin rohkemal või vähemal määral teid kõiki – nii Mallukat, Porgandit kui Sind ja minu arvamuse kohaselt oled Sa kaugelt neist kõige stiiliteadlikum ja intelligentsem, Sul on äge pere ja kaunis kodu, lahe ja huvitav töö, reisiv elustiil… väga palju asju, mille üle super uhke ja õnnelik olla! Aga tõesti tahaks vahel Sind raputada ja öelda: vähem draamat, vähem teiste halvustamist ja rohkem rahulolu ja enesekindlust iseenda suhtes! Sest enesekindel ja endaga rahulolev inimene ei märkakski selliseid inimesi ja blogisid, kes teda häirivad. Ära loe, ära jälgi, las nad olla ja ajavad oma asja – mis vahet?!

  Terve instagramm on päevast-päeva täis tonnide viisi igasugu fintess ja bikiinibeibesid, ideaalsete kehade ja kauniste nägudega – kui hakata igast sellisest ettekerivast pildist ennast häirida laskma, jääb oma elu elamata ja see märkamata, kui ilus/äge/jne inimene Sa ise oled või olla võiksid. Enesekindlus ja enesega rahulolu saavutamine on õnneks muide täiesti arendatavad.

  Paljas Porgand on nooruke naine, kes alles otsib oma rada, kusjuures ei tee seda kuidagi halvemini või paremini kui teised tuhanded temasarnased instagrammi- ja fintessblogide staarid. 30 + naisterahvas ei peaks ennast sellest kuidagi kõigutatuna tundma – fakt on see, et alati on keegi ilusam, parema kehaga, rohkem sportlikum, NOOREM jne. Ja las nad olla. Keskenduda tuleks parem sellele, mis meil endal olemas on ja sellest rõõmu tunda. Ja kui ühel hetkel silmad avad ja näed, et Sul polegi nii vähe, mille üle uhke olla, mida endas arendada ja millest positiivselt kirjutada, ei häiri ka enam ükski porgand ega muu tegelane.

  Kaunist aasta lõppu ja rõõmsat, tolerantset ja positiivset uut aastat!

 20. Njah positiivsed avastused said ainult nimetatud, isegi ei kirjeldanud miks meeldisid ja silma jäid, aga negatiivsed kogemused võtsid terve lehe jagu ruumi?
  Su blogis kehtib tõesti reegel “kõik teised pahad ja teevad pahasti/valesti, minu projektid megaägedad”. Ja enne kui vaidlema hakkad keri postitusi alla ja veendu ise 😉
  Ja kuidas see, et Kardo ei ole sinu arvates hea juutuuber temast kehva meest teeb? Lapsehoidja?! Kas mees, kes OMA lastega kodus ja saab nendega hakkama on lapsehoidja?!
  “Kui lapsehoidja tööst väsid, siis mine palgatööle, sinust eEI saa uut staari, kes eurodes suplema hakkab…mul endal kodus nii nägusat ja tegusat meest pole. Oot, mis? Aga mul on ju mees, PÄRISmees:D”
  Mul ei ole ei Kardo ega sinu mehe vastu midagi aga no sinu keelekasutus on seekord nii vastik 😱😡 see, et teil polnud võimalust mehel koju jääda ei tähenda, et teised ei või 😉 või sul kohe paha vaadata kui kergelt Kardo oma lastega hakkama saab, samal ajal kui sinu PÄRISmees ei suutnud oma last te abieluvoodist välja visata? 🙂 PÄRISmehed ometigi seda ju suudaks?!

  • Tead, tegelikult on nii, et igaüks loeb välja mida tahab. Muidugi on minu blogis minu projektid ju mulle kõige ägedamad, oleks naeruväärne kui ma teisiti arvaks.
   Mis puutub minu mehesse ja pärismeheks olemisse, siis ma olen vist ka siin piisavalt kirjutanud, et mind häirib tema kanaisandus, ja ka talle öelnud. See ongi normaalne suhe, kus teineteisele julgetakse öelda, mis valesti/kus probleem/mis häirib. Aga mitte nii, et tulen kommenteerin ja nōustun ise ka, et mu mehe tegevus on piinlik ja siis palun oma kommentaari eemaldada, sest akki mees muidu solvub.
   Mina võin olla õel ja vastik, jumala eest, aga ma ei kasvata mees-lumehelbekest.

   • Minu arust ka ei ole Kardo eriti mehelik mees. Või õigem oleks vist öelda täiskasvanulik. See et ta lapsi hoiab on ju tore, aga mees, kes nii andunult ja hasartselt veel arvutimänge mängib, on minu arust lapsik ja tõsiselt võtta mehena ja isasena mina näiteks sellist isendit ei saaks. Keegi kunagi Malluka enda blogis ka muide kirjutas talle, et Mallukal oleks nagu kolm last, sest Kardo on ka tal nagu üks suur laps seal kodus.. Nii nõus!

   • Point oli pigem selles, et kui Eveliisile ei meeldinud Kardo juutuuberina (see oli ju postituse point?!) oleks sellest piisanud aga ta läks isiklikumaks kirjutades Kardost kui lapsehoidjast, mehest jne. Sama ka teiste puhul. Ja see milline Kardo teile mehena tundub (mitte mehine jne) ei tohiks ju teile lugeda?! Kuidas see teie maailma muudab? 🙂 See et ta mängib arvutimänge (mõned muideks teenivad sellega palju raha 😉 ) ei tee temast halba isa! Nagu ma tõin näitena kas siis Eveliisi mees ei kõlba ka kuskile? Eveliisil oli depressioon – appi milline ema eks? Too hetk oli ta Idale kindlasti rohkem lapsehoidja kui ema?! Kas nii oleks ok kirjutada?
    Sellest lapsehoidja lausest õhkas tõesti kadedust ja kibestumist! Eks Eveliisil oli teadagi Ida beebiiga raske (ise oled kirjutanud) ja mees oli tööl, abi oli lapsega vähe, magada ei saanud…aga vaata kui muretult oskavad teised elada 🙂

   • Ma rohkem ei viitsi kommenteerida, aga beebiea ajal oli Marek just kodus ja abi mehest oli rohkem kui oleks oodata osanud. Aga las ta jääb. Minu point oli, et ilmselt tahab mees endale mugavat sissetulekut leida,aga feilib juba eos. Voib olla ma eksin muidugi.

   • PS! Seda Malluka kommentaari ma siin isegi ei näinud (kadus kahjuks piisavalt kiiresti 😀 ) seega seda ei oska kommenteerida 😕

   • Mul polnud yldse plaanis kommenteerida, aga teema nii intrigeeriv ja no… mul hakkas Kardost natuke kahju ka.
    Juutuubimine juutuubimiseks – pole videosid vaadanud, ei viitsi ka, aga tahan sõna võtta lumehelbekese teemal.
    Räägimegi siis juba konkreetselt Kardost. Mis teeb temast sinu silmis lumehelbekese? See, et ta on lastega kodus ja TEGELEB NENDEGA, mis on, olgem ausad, meessoo hulgas siiski väga harvaesinev nähtus. Rõhutan, et minu arvamus põhineb puhtalt sellel, mis ma lugenud ja näinud olen, kuid Kardo tundub olevat isa, kes ka tõsiselt viitsib oma lastega tegeleda ja naudib seda. Kas see teeb temast lumehelbekese?
    Kui sa ytled, et need on hoopis videomängude mängimine, siis jah, ka mulle meeldiks kui mu kallimal oleks mingi muu vaba aja veetmise viis. AGA! Tuleb silmas pidada, et tegemist on täiesti uue põlvkonnaga võrreldes meie isadega sama vanalt, ca 30 a tagasi siis. Ja mis oli meie isade (ja yldse tolle aja noorte meeste) yks tore vaba aja veetmise viis (pardon, kui kedagi solvan)? Ikka kärakas.
    Yhinen eesoleva kommenteeriga, et tahaks sind raputada! Sul on huvitav blogi ja tundub ka päris lahe ja tore elu olevat, aga miiiiiiiiiiiiiiiks nii negatiivne!?!?
    Tegusat uut blogimisaastat sulle!

   • Ei! Ära parem avalikusta toda kommentaari! Ausalt! 🙂 see jätab kogu selle postituse valguses sinust vähegi parema ja inimlikuma mulje! Teada on, et teine pool enamasti enne kirjutab kui mõtleb, seega vastutulek on tore!

  • “Ja kuidas see, et Kardo ei ole sinu arvates hea juutuuber temast kehva meest teeb? Lapsehoidja?! Kas mees, kes OMA lastega kodus ja saab nendega hakkama on lapsehoidja?!”
   ta peabki OMA lastega hakkama saama ju, kui naine samal ajal kühvliga raha kokku ajab ja peret üleval peab- kes maksab, see tellib ka muusika!

 21. Seoses marimellidega – see meespool on viimased paar kuud käinud turunduskoolitusel. Seal vist õpetatakse, mida ja kuidas tegema peaks, et blogi “edukas äri” oleks. Seepärast ka need arusaamatud viimase aja “sisuturunduslikud” postitused 🙂 Võin ka eksida, aga veidi tundub nii.

 22. Just lugesin VVNi blogi viimast postitust. Sina nähtavasti ei lugenud ja seepärast võtad endale mugavalt õiguse õelutseda. Vb ei mõelnud sa seda kirjutades konkreetselt õel olla aga teine seletus oleks siis lollus. Sest kuidas seletada, et alavääristad avalikult inimest, kes on ise korduvalt kirjutanud kuidas selline lahmiv kriitika teda mõjutab. Ja veel ise mainid, et eriti nagu pole kursis ega loe ka ta blogi. See on tasuta õelus, mida oli rõve lugeda. Normaalne täiskasvanud inimene võiks ja peaks sellise asja eest vabandama. Sa teed ju konkreetselt ja teadlikult teisele haiget ja tead samas, et tal on masendus ja ta elu keerleb oma enesetapu ja sellega seonduva analüüsimise ümber. Tema blogi lugejana ma ammu enam ei imesta mõtete sünguse üle, mulle tundub pigem, et asjade analüüsimine ja väljakirjutamine aitab teda mingil moel. Mõtle ka nüüd hetkeks, kas vabatahtlikult rongi alla minemine (!) su elu muudaks ja kui kiiresti sa selle pärast unustada saaks/tahaks/suudaks. Edasi ei lugenud,lihtsalt piinlik hakkas su pärast. Ja ometi olen ma lugejana harjunud su järjest sagenevate õeluse(või rumaluse)puhangutega..

  • Ta ei analüüsi ju, ta korrutab, kuidas kõik teised peale tema on lollakad, tema on the storm ja ainult tema näeb suuremat pilti, on targem ja parem. Tema jaoks ei ole probleemi näiteks teist kirjanikku nimeliselt ja korduvalt halvustada. Masendus ei välista sitta iseloomu ja sitta blogi.

   • Mulle meeldib ka see kahepalgelisus blogide kommenteerijate seas. On mingid blogijad, keda ei tohi kommenteerida, sest see on õel ja maaslamaja löömine ja alatu ja jumal teab, mida veel. Ka ma olen olnud enesetapu äärel ja sügavas masenduses, see ei takistanud küll kedagi “hagu alla panemast” mu suunal. Vastuseks alati, et kui kriitikat ei kannata ja paksu nahka pole, siis ära blogi. Njaaa….

 23. Jätke see VVN rahule, see on nagu maaslamaja löömine ausõna.
  Sa ise kirjutad, et inimene on depressiivne ja siis sa tõesti arvad, et see tekitab temas HEA tunde kui sa tema kohta niimoodi kirjutad? Leidsite ka kelle kallal iriseda.

  Ja see lapsehoidja kommentaar Kardo kohta on muidugi 5+ 😀 Sa kunagi saad ka üle oma teemast Mallukaga või jäädki edasi lahmima kõike temaga seonduvat nii läbi lillede kui niisama?

   • Ei, pigem puutud teda ainult sellepärast, et on Malluka mees.
    VVNi osas tõmba tagasi. Kui katkine inimene tundmatu õela seljakoti pärast lõplikult murdub, siis sellist asja sa oma hingele ei taha ometi?
    Väidetav enesetapu äärel olemine ja rongi alla minek on kaks erinevat asja. Kui sa tõesti ei anna endale aru, mida sa teed VVNile tema kallal õelutsedes, on sul mitte ainult südames, vaid ka peas midagi katki.

   • Ei, ma puutun teda ainult sellepärast, et ta on kehv juutuuber.
    Ja oot, lause, et ma ei suuda temast aru saada ja et blogi on depressiivne, on selline õelus, et viib inimese enesetapule? Fakk juu, ausalt! Ma enam ei viitsi isegi viisakas olla.

   • Väike autismipisik kumab siit ka läbi. Sa vist tõesti ei saagi aru, kui inetu ja okseleajav on haige inimese peksmine enda upitamiseks? No ega teismeline koolikiusaja ei saa ka aru. Las ta jääb siis, seletada tasub ikka inimesele, kes on võimeline asjadest aru saama:)
    Mingit juutjuuberit Kardot sa ei teaks, kui ei hoiaks Malluka pereelul kiivalt silma peal. Mina näiteks selle postituseni ei teadnud. Ühtegi teist kolm videot teinud inimest sa ei oska ju nimetada? Või jälgid neid kõiki ja valid nende hulgast halvima, tümitades hoolikalt ka kõigi nende pereelu? See on ka teismelise koolikiusaja tase. Aga las ta jääb, sa ei saa ju olla keegi teine, kes sa tegelikult pole.

   • Vau! Vot see on 2017.aasta parim kommentaar/minu süvaanalüüs.
    Eks see on jah kiivalt silma peal hoidmine kui Facebookis uudistevoos tuli sisse, et Kardo hakkas juutuuberiks, minge pange laik. Oo jaa! Sinu kommentaarist jaab mulje, et ma käin kusagil Männikul oksad peas luuramas. Ausalt, saage oma Malluka kultusest üle, maailm EI KEERLE ümber tema.

   • Muidugi ei keerle maailm ümber Malluka. Seda tuleb sul ka endal uskuda, mitte panna endale ise kogu aeg puid alla. Kui sõprus on läbi ja Mallukas on tühi koht (nagu sa raevukalt seletad iga postituse all, kus taas tõmbasid ISE mallukasae käima), siis ära lase oma feedi joosta Malluka abikaasa videotel. Ära vaata ja ära laigi, kui nende vaatamine katuse sõitma paneb. Sest selliste postitustega sa ju naeruvääristad ennast.
    Kuidas teie peres muidu on? Mees ei sekku piinlikku netikäitumisse? Sina ju teda küll keelaksid.
    Las ta jääb, ma vastust ei oota, minu jaoks on see show.

   • Kuule, Jmk, mul on sulle üks täitsa huvitav küsimus, kas sa siis oleks ka nii julgelt mind süvaanalüüsiv kui ma teaks, kes sa oled? Julgeksid mulle otsa vaadata ja öelda, et ma olen autist ja õel ja mida kõike veel sa siin mulle kokku oled öelnud?
    Ei, sa ei pea ka vastama, mina aga sain sinu kohta pildi päris palju selgemaks.

   • Kui ma sind tunneksin, siis ütleksin sulle otse näkku, et ära nori lakkamatult tüli oma endiste sõpradega, ära mõnita teiste pereelu ja võhivõõraid enesetapjaid.
    Selliseid asju teha on õel ja vastik. Autistlik joon on see, kui teiste tunnetest ei saada aru.
    Kui sa hoolimata märkustest siiski jätkaksid selliseid postitusi, siis lõpetaksin tutvuse sinuga.
    Miski sellest ei nõua julgust. Su sõbrad ja pere ilmselt ka julgevad sulle silma vaadates ausalt öelda, mida nad arvavad õelast käitumisest. Või nad kiidavad heaks näiteks kellegi isapuhkusel olemise üle ilkumise? Või jutu selle rongi all käinud naise kohta? Noh, et miks sa ei tohi öelda oma “ausat arvamust”? Tohid ikka ja teised tohivad öelda, mis nad sellest arvavad.
    Sinu enda lemmikfraasiga: las ta jääb.

   • Mina olen “suvaline kommenteerija”, aga vat isegi minu sugusel suvalisel viskas JMK kommentaar üle. Tead, kes näiteks VVNi teemal hagu alla paneb? SINA ISE! Kuidas sa teda nimetasidki? Aa, võhivõõras enesetapja! Haige inimene! Katkine inimene! Need on kõik sinu sõnad. Eveliis ütles lihtsalt, et blogi on depressiivne. A siis tuleb mingi JMK ja hakkab saagi tõmbaba, kuidas jäta “võhivõõras enesetapja” ja “haige inimene” rahule. Kui sul päriselt endal oleks mingi kaastunde moodi asi olemas, siis sa ei kirjutaks VVNi kohta siia võõrasse blogisse mitte ühtegi kommentaari, vaid oleksid vait ja loodaksid, et tulevad kuuendad teemad blogisse peale. See, kui sa kaitsed teist inimest, teda ise erinevate huvitavate nimetustega nimetades, ei näita seda, et sa tahaksid kuidagi VVNi aidata, vaid ainult Eveliisile ära panna. Loll ja läbinähtav oled.

 24. Ma ei tea, mis inimesed nüüd arvavad, et mu esimene kommentaar siin oli, aga no praeguste kommentaaride valguses kirjutan siiski siia uuesti. Oled kellegi kommentaarile vastates mulle sõnu suhu pannud: nagu ma sulle ka meili kirjutasin väga konkreetselt: ma ei tunne piinlikust Kardo videode pärast ja ma ei karda ka, et ta solvuks. See ei olnud põhjus, miks ma palusin sul enda kommentaari eemaldada, aga miskipärast pead sa vajalikuks mu sõnu käänata, kuigi meilivahetuses saime me väga viisakalt ja kenasti suheldud. Ometi kirjutad sa nii: “Aga mitte nii, et tulen kommenteerin ja nōustun ise ka, et mu mehe tegevus on piinlik ja siis palun oma kommentaari eemaldada, sest akki mees muidu solvub. Mina võin olla õel ja vastik, jumala eest, aga ma ei kasvata mees-lumehelbekest.”

  Kas ma olen seda kuskil öelnud? Loe korraks seda kirja, mis ma sulle kirjutasin ja ma olen üsna kindel, et sa ei leia sealt kumbagi väidet – et mul oleks piinlik, või et ma kardaks kellegi solvumist.

  Sina: Eks me lihtsalt elamegi erinevas maailmas. Vbla ongi asi selles palju räägitud vanusevahes. Kui Marek peaks lolliks minema ja juutuubina hakkama, siis ma keelaks tal seda teha, sest noh… mul oleks piinlik.

  Mina: Võib-olla selles ongi asi, et mul ei ole piinlik. Las ta siis kempleb omaette kuskil juutuubinurgas, kui ta tunneb, et see on “äge”

  Kas polnud nii? Narr on, et sa võtad siis õiguse valetada ja jätta mu sõnadest teine mulje.

  Mis ma sulle kirjutasin, oli see, et jah, ehk tõesti ei ole Kardo videod just parimad, aga piinlikust ma tõesti ei tunne ja tema solvumist ka ei karda. Ma lihtsalt ei taha, et minu abikaasa peaks ennast kuidagi halvasti tundma. Kas see mitte ei olegi abikaasade “töö”? Teineteist toetada ja julgustada? Arvestades, et Kardo on teinud vaid kolm videot, olgu need nii suvakad, kui tahes, siis… mis siis? Iga inimene õpib oma vigadest ja ega enne ei saa ükski inimene teada, kas ta on milleski hea või halb, kui ta proovinud pole. Ainus, mis ma teha saan, on proovida talle nii palju nõu või abi pakkuda, kui ta ise minu käest parasjagu küsib ja muu laias laastus tema tegemistest minu asi pole. Ei ole tema ega ka mina kordagi kuskil öelnud, et Kardo hakkab suureks juutuuberiks, et raha sisse tuua hordide viisi ja isapalka “pikendada”. Kust see väide üldse tuleb? Ma ei karda ta solvumist, vaid arvestades paari päris õelat kommentaari siin, siis ma tunnen, et ma võiks ju oma abikaasa kõrval olla ja teda toetada.

  Ma saaks aru, et poleemika oleks selle üle, et Kardo teeks videosid, kus ta näitab, kuidas trussikud pauku imevad või midagi, siis oleks mul tõesti piinlik. Nii kaua kuni ta aga teeb suvalisi videosid, olenemata kui amatöörserid, siis las ta teeb. See ei tee minu jaoks inimest lumehelbekeseks või vähem “päris” meheks. Milline kummaline väide üldse.

  Kui ma sulle selle esimese kommentaari siia jätsin, siis ma ei arvanud, et sellest nii suuremat sorti Kardo-trampimine tuleb ja täitsa loogiline on, et mitte ühelegi inimesele ei saaks meeldida endast sellise teema leidmine. Eriti kui “piinliku juutuuberi” teemast saab juba “pole üldse mehelik” ja muud sellised jutud. Selle valguses ma tõesti ei tahtnud, et minu kommentaar siin nn kaasa ilguks, et jah, pole tõesti parim juutuuber, aga mis sa ära teed.

  Kardo, kui sa mingi ime läbi seda lugema juhtud, siis minu poolest tee kasvõi 40 episoodiline seeria teemal, kuidas sa mune keedad ja kartulat praed – sa oled ikka kõige kõvem vend, keda ma tean 🙂

  Eveliis, sulle soovin ma uueks aastaks ikka kõike paremat ja ilusaid asju, sest tundub, et sul oleks neid hädasti tarvis!

  • Mallu, asi ei ole sugugi selles, et ma siin nüüd valetaks ja sõnu suhu paneks. See on umbes sama keiss, et mina kirjutasin, et mulle ei meeldi avalik imetamine ja sina kirjutasid postituse, kuidas ma su kodus istusin diivanil ja ilmselt öökisin jne jne. On sarnane asi? Kas sa tahtlikult valetasid või lihtsalt kirjutasid emotsiooni pealt?
   No vot. Mina arvasin, et sinu esimese kommentaari põhjuseks oli jah teada anda, et isegi sul on piinlik, aga sul hakkas oma abikaasast kahju ja palusid selle eemaldada (see on loomulikult õige, et peame oma mehi toetama, aga võib olla mõnikord on karm tõde õigem kui hellitamine? aga tõsi, erinevad maailmad ja erinevad arusaamad). Kõik. Suhtlesime meili teel ja kõik oli chill.
   Siis hakkasid kommentaarid tulema, et kuidas ma Mallu vihkamise pärast nüüd Kardot mõnitan. Ma ei vihka sind, ja kõlab ilmselt ka uskumatult, aga mul on hea meel, et sa oled teoks teinud mõned asjad, millest sa kunagi unistasid ja mõtlesid, väga äge. Aga need kommentaarid, mis mind süüdistavad sinu vihkamises, ajavad mind keema ja ma vastasingi (emotsiooni ajel sõnu valimata), et fakk, kui isegi oma naine, kes muidu alati Kardo eest seisab nagu emalõvi, on minuga üle 90 aasta nõus, siis siin ei ole asi kuidagi Mallukas kui inimeses või blogijas, vaid selles, et ta ongi tõesti kehv ja ei peaks seda tegema.
   Aitäh ilusate soovide eest, neid on alati vaja!
   Muide mind ajab alati natuke naerma kui mulle öeldakse, et elus vist nii sitt periood, et vaja teisi tümitada, et end paremini tunda. Paar aastat tagasi ei olnud mul söögiraha, aga mu blogifassaad oli ilus;) 2017. on olnud mulle nii hea aasta, et ma loodan südamest, et mul on piisavalt aju, et see jätkusuutlikuks mõtestatud tegevuseks pöörata. Ja no kõige lõbusam on muidugi see, kui ma loen, kuidas mu blogi ON MUUTUNUD negatiivseks. See on ikka naerukoht. Just ise mäletan, et mind on ALATI süüdistatud negatiivsuses. Nüüd jääb mulje nagu oleks ma varem vaid lilledest ja liblikatest kirjutanud.
   Noh igatahes paremaid ja ilusamaid asju sulle ei soovi, sest sul on neid ilmselt nii palju, et tead, millest mul puudus on. Soovin teile siis perekonnana mõnusat ja tulutoovat juutuubimist!

 25. Loen ja imestan. Ma ei mäleta 15 aasta tagant aegu, kui blogides oleks tehtud postitusi teistest blogijatest, nii heas kui halvas mõttes. Aga samas väga huvitav. Varasemad päriselus olnud intriigid ja inimeste omavahelised suhtemustrid ning käitumismallid on kolinud blogimaailma. Ainult inimene oma loomuses on sama, selles osas muutuseid pole.

 26. Ma ei saa aru, miks inimene ei peaks tegelema sellega, milles ta esmaste proovimiste järel kehv on. Inimene saab ju areneda, aga selleks, et areneda, on vaja mh ka praktiseerida. Teoorias võid ju teada, milline võiks olla hea youtuber, aga et see lõpuks päriselt ka välja tuleks, peab harjutama ja reaalselt neid videosid tegema. Ok, arstiks õppides on vaja teooriat rohkem teada ja praktiseerima saab hakata alles siis, kui õnnestumise tõenäosus on päris suur, aga youtuberluse puhul ei pea vast nii range olema. Las teeb ja harjutab. Kui tahab kiiremini areneda, võib ka konstruktiivset kriitikat küsida mõne asjalikuma käest. See on väga kahjulik mõtteviisi, et kui kohe ei õnnetu, siis parem ära edasi proovigi.

  • Kardo puhul ei ole asi selles, kas ta on hea youtuuber ja kas ta saaks youtuubimist harjutada. Inimene räägib lihtlausetega ja naiivselt nagu väike laps. Ta võib neid videoid 100 tuhat järjest teha, ega inimene sellest targemaks ei lähe ega arukamat või humoorikamat juttu rääkima ei hakka.

 27. Minu meelest Kardo on lihtsalt naljakas ja äge mees 😃 see juutuubine juutuubimiseks 😁
  Aasta ämber oli Marimell – oma paksu persse letti löömisega, mingi “salajane” nimevahetus..otsustagu nüüd ära kumbad nad nüüd on- Rikkod v albersid 🤣
  Ja aasta lôpus låksid puhta soojaks- sotsiaalmeedia staarid 8millise külastusega ja finantsvabadusega 🤣🤣🤣🤣😂😂😂
  Epic fail 🤣🥂

Leave a Reply